Nešiukšlinkime savo miesto centro

0 PARAŠAI

Kategorija:

Gamta- mūsų namai, o namuose niekas nešiukšlina. Magdalenos Protaitės žodžiai.

Šiukšlinimas jau seniai tapęs viena didžiausių ekologinių problemų, prie kurios prisideda bene kiekvienas Žemės gyventojas. Tai ne vien estetinį vaizdą lauke gadinanti problema, už jos slypi ir kur kas gilesnės problemos- pvz. vandens tarša, su kuria susijęs ir žuvų bei kitų vandens gyvūnų išnykimas. Šiukšlinimas glaudžiai siejasi su dauguma ekologinių bėdų... Nejau mums nerūpi kokioje aplinkoje gyvens mūsų vaikai, anūkai, proanūkiai...
Svarbiausias dalykas yra tas, kad gyventojai suvoktų švarios ir tvarkingos aplinkos svarbą ir reikalingumą. Juk gamta tam tikra prasme yra mūsų motina- ji mums teikia maisto, žaliavų daiktams gaminti, energijos, poilsio vietų, galų gale nuostabių vaizdų. Už visa tai turime būti jai dėkingi ir labai ją saugoti, tausoti.
Todėl mūsų VVA studentai sugalvojo akciją: pastatyti šiukšlines ant Baltojo, Žaliojo ir Mindaugo tiltų, nes jų ten nėra, o žmonės eidami dažnai išmeta šiukšles tiesiog į upę. Tad kviečiame pasirašyti ir taip mums padėti įgyvendinti šį sumanymą.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Veronika K... Šiukšlinimas, teršimas - tai nevispročių elgesys. tegu nešasi šiukšles namo ir grožisi
2 Denisas ... Visiškai pritariu jūsų noumonėi, mūsų ateitis mūssų rankose

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!