SUSTABDYKIME SMURTĄ ŠEIMOJE!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Jos Ekscelencijai Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei


PETICIJA
SUSTABDYKIME SMURTĄ ŠEIMOJE!
MES GALIM!
Visuomenėje vis dar gaji nuostata, kad didžiausią pavojų žmogus patiria gatvėje. Tačiau faktai rodo ką kitą - moterys prievartaujamos, mušamos, kankinamos jų pačių namuose. Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą šeimoje.
Akivaizdu, jog smurtas šeimoje pažeidžia šeimos nario kaip asmens ir piliečio konstitucines teises ir laisves bei padaro jam fizinę, psichinę, moralinę ar ekonominę žalą. Smurtas šeimoje stabdo ir žaloja moterų bei vyrų ir jų vaikų, kitų šeimos narių kaip asmenybių formavimąsi ir raidą. Smurtas šeimoje dažnai yra slepiamas ir nutylimas, todėl ardo šeimą, griauna visuomenę nematomai ir nebaudžiamai. Smurtas šeimoje žemina asmens orumą, pažeidžia žmogaus teises, daro žalą asmens ir visuomenės fizinei, psichinei, socialinei sveikatai ir gerovei. Susidūrusios su seksualinio priekabiavimo ir smurto šeimoje problema, moterys yra linkusios ją spręsti su psichologais, o ne ginti savo teises teisinėmis priemonėmis. Daugeliui moterų namai nėra saugi tvirtovė. Moterys šeimoje rizikuoja patirti prievartą ar būti nužudytomis tris kartus dažniau nei kur kitur.
Europos Sąjungos valstybėse smurtas šeimoje, įvertinus jo latentiškumą, formų įvairovę bei sukeliamas asmeniui neigiamas pasekmes - sveikatos sutrikimus, moralinę, materialinę žalą - yra kvalifikuojamas ne kaip privatus, o kaip visuomeninės reikšmės dalykas, kaip šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas. Daugelis Europos Sąjungos valstybių, taip pat JAV, įvertinusios smurto šeimoje daromą žalą, priėmė specialius įstatymus, skirtus kovai su smurtu šeimoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. lapkričio 24 d. priėmė rezoliuciją, kuria pritarė Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos iniciatyvai, kviečiančiai Europos parlamentarus vienytis, kad būtų įveiktas smurtas prieš moteris šeimoje, tačiau šiandien dar nėra priimti teisės aktai, kurie užkardytų smurtą šeimoje.
Esame tvirtai įsitikinę, jog būtina kuo skubiau įtvirtinti efektyvias prigimtinių žmogaus teisių apsaugos bei gynimo priemones siekiant įveikti smurtą šeimoje ir prašome Jūsų imtis visų teisinių priemonių, kad būtų priimtas Seime parengtas LR Apsaugos nuo smurto privačioje erdvėje įstatymas.
Kartu mes galim sustabdyti smurtą!

# Vardas Komentaras
1 Adolfina
Luo gričiau priimti šį įstatymą, nes jau Lietuvai tikraio gėda
2 Erika
Būkime pagaliau civlizuota tauta, kurioje visų teisės būtų ginamos.
3 Dovilė
Gatvėje sumuštą moterį valstybė gina, kodėl negina namuose sumuštos ar išprievartautos moters? Namai yr avieta, kur mes visi dvigubai pažeidžiami, nes kaip tik ten tikimės saugumo.
4 Justinas
Gal jau laikas susiprasti, kad nebe dūminių pirkių laikais gyvename.
5 D.Čereškienė
mano šeimoje smurto nėra, tačiau palaikau kenčiančias moteris
6 Lilija
Pagaliau reikėtų peržiūrėti įstatymus tuo klausimu, nes visus įstatymus kuria vyrai, todėl jie niekada nesutiks savęs kažkaip suvaržyti
7 Regina
Mažai kas žino apie šia peticija pasirašiusių būtų daug daugiau . Smurtą šeimoje reikia priskirti prie labai sunkių nusikaltimų.
8 Daiva
peticijomis nieko neispresime, reiketu konkreciu veiksmu ir bausmiu smurtautojams
9 M.Subociute
stabdom. gana kankintis, gana kankinti artimuosiuos, gal jau laikas susiimti? netylekit nes kitaip jusu niekas neisgyrs, kalbekit, ginkyt save visais imanomais budais.
10 Asta
būtina sustabdyti smurtautojus šeimose, nes jie jaučiasi nebaudžiami, todėl kenčia moterys ir vaikai
11 Audrone
Butina steigti slaptus butus nuo smurto nukentejusioms moterims
12 Daina
Arba stabdom, arba eksportuojam vyrus į kitą žemės pusrutulį, nes taip toliau gyvent neįmanoma
13 INGA
Tikrai moterys vis dar nutyli apie patiriamą smurtą, dažnas komentaras jų ,,kas gi man gali padėti, tokia jau mano dalia". To neturi būti!
14 Inga
Nepamirškime, kad šeima yra geriausia, ką turime. Mylėkime sau artimus žmones ir pasaulis bus daugiau šypsosis tau.
15 Violeta
noriu, kad smurtautojas būtų oficialiai iškeldintas iš namų, nuo pareiškimo parašymo datos
16 Rugilė
Šio įstatymo priėmimas labai užsitęsė, Lietuvoje nesant specialiai smurtą šeimoje reglamentuojančio teisės akto įtvirtinančio viešąjį kaltinimą, nėra užtikrinama tinkama smurto šeimoje aukų apsauga.
17 A.Galdikas
Aš pasirašiau, bet savo pareiškimu "Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą šeimoje" jūs tiesiog sunervinote, taip tikrai nėra ir faktas iš prišto laužtas, taip jūs tik atbaidote rėmėjus