Dėl mokymosi krūvių ir Lietuvos švietimo sistemos sudėties

0 PARAŠAI

Kategorija:

Norėčiau pradėti nuo to, kad šiandieninis Lietuvos švietimas yra nesubalansuotas. Sudarius naują švietimo mokslo reformą mokytojai ėmėsi už galvų dėl išleistų vadovėlių ir ,,naujos” mokymosi programos. Kiek žinoma, juos sudaro ne tie žmonės, kurie sėdi mokyklose ir žino, ko reikia mokiniams. Vadovėlius turi sudaryti mokytojai - praktikai, žinantys, ko išties reikia mokiniui, kad jis sėkmingai ir sistemingai pasiruoštų egzaminams, bei įgytų reikalingų žinių tobulėti visapusiškai.

Šiandieninė situacija Lietuvoje tokia, kad mokymosi krūviai milžiniški, kadangi mokytojai norėdami, kad mokiniai kuo geriau pasiruoštų egzaminui, kuriame nėra žinoma, kokių žinių iš jų pareikalaus, duoda begalę sausos teorijos, kurios vargiai ar gyvenime kam nors prireiks. Atrodo, kad iš mūsų yra norima padaryti automatines ,,kalimo" mašinas, į kurias galima grūsti bet ką ir bet kada. Mes, mokiniai, kurie stengiamės dėl savo pažymių, savo ateities, esame, tiesiogine ta žodžio prasme, žlugdomi tiek morališkai, tiek psichologiškai. Atiduodami begalę savo brangaus laiko mokslams ( nekalbu apie absoliučią daugumą) mes prarandame tiek gražaus gyvenimo pačiame jaunystės žydėjime, o juk nuo to prasideda žmogaus asmenybės augimas, noras pažinti pasaulį, norėjimas tobulėti visapusiškai. Mokykloje yra jaučiamas didelis spaudimas- daugelis pamokose sėdi įsitempę, o popamokinei veiklai dažniausiai nebelieka nei laiko, nei noro, nes paprasčiausiai norisi tik poilsio.

Manyčiau, kad mokslo reformą reikia keisti iš pagrindų, o ne tvirtinti tam tikras mokslo programas, kurios vis vien sukasi apie vieną ir tą patį. Iš vieno garsaus žmogaus, beje, ne lietuvio, girdėjau sakant, kad po 10-15 metų mūsų mokslo sistema nepasiteisins, nes tiesiog būsime nurašyti. Mūsų sistema tokia bloga, kad leidžia žmogui tobulėti tik kaip automatinei žinių mašinai. Mums į galvą grūdama tai, kas yra visiškai nereikalinga. Nepabijosiu to pasakyti - esu ne iš vieno mokytojo girdėjusi, kad mokyklinius vadovėlius tiesiog reikėtų išmesti į šiukšlių dėžę.

Žinau, kad mes, jauni žmonės, esame bejėgiai. Ir toliau vilksime sunkią moksleivio naštą. Mūsų nesiklausoma, todėl daugelis iš mano bendraamžių tiesiog tyli, nes žino, kad nuo to niekas nepasikeis.
Taip pat dar norėčiau parašyti apie studijas. Daugelis gabių mokinių, kurie nori mokytis Lietuvoje, bet negali susimokėti už studijas, palieka savo gimtinę. Nesuvokiu vieno dalyko, kodėl kitos šalys sugeba pasirūpinti jaunų žmonių ateitimi, suteikti visas sąlygas mokytis savo gimtojoje šalyje, kaip Švedija, Anglija ar Šveicarija, o mūsų- ne? Ar mokslas neturėtų būtų visiems lengvai prieinamas? Ką daryti mokiniui, kuris stengiasi mokytis, bet neturi kuo susimokėti už studijas? Ar taip yra skatinamas švietimas ir mokslas Lietuvoje? VARGU.

Ir pabaigai, kad nevarginčiau Jūsų akių ir ilgai negadinčiau nervų- jei norite, kad Lietuvoje nebeliktų talentingo ir perspektyvaus jaunimo, galite ir toliau „daryti“ tas paviršutiniškas reformas moksle, kurios neteikia nekeičia padėties. Juk vien per šiuos 2011 metus nuo nepriklausomybės atkūrimo labiausiai išaugo emigracijos rodikliai. Žinoma, tarp jų buvo nemažas būrys studentų. Gaila, kai net patys geriausi ir gabiausi vaikai praranda galimybę mokytis savo gimtojoje šalyje.

Gyvename demokratijos laikais, todėl turėjau teisę kaip pilietė išsakyti savo nepasitenkinimą švietimo sistema. Tai, ką parašiau yra neišgalvota.

# Vardas Komentaras
1 Indrė
neįmanoma 12klasei per dieną pasiruoš istorijos kontoliniui,paruošt lietuvių kalbėjimui,padaryt matematikos namų darbus ir dar rast nors valandą laiko pailsėti po 8pamokų
2 D.Kostianova
Nes tik Lietuvoje norint mokytis, privaloma būti robotais. Keliausiu į užsienį, nes čia ir menininkų nereikia.
3 Mantė
Labai pritariu tau, Giedre! Džiugo, kad išdrįsai ir sugalvojai pareikšti daugelio mokinių nuomonę garsiai. Gal kas nors atsižvelgs ir į mus pagaliau...
4 Neringa
Mes stengiamės,o jūs atimate paskutines viltis...GĖDA....
5 Skirmantas
Gal pereikime prie skandinaviskos kokybes, o ne sausos ir bereiksmes kiekybes?
6 Kristina
Kruviai išties labai dideli, sunku mokintis, nepaisai savo nuru, galimybiu. Miegi mažiau valandu negu reikia jaunam žmogui.
7 Kotryna
Taip, taip. Šiandien einu septintą pamoką, žiūriu pirmokėliai vaikšto. Pirmokams jau septynios pamokos per dieną, tai nerealu! Arba dvyliktokams dvylika pamokų per dieną. Tai visą dieną mokykloje.
8 Zydre
švietimo sistemą reikia keisti, nes žmones moko teorijos, kurios gyvenime neprireiks. Leiskite mokiniams rinktis, ką mokytis.
9 Neringa
mokausi gerai, tad laisvo laiko užklasinei veiklai kaip ir nebelieka. jaučiuosi kaip kalimo mašina ir mūsų galvos ne kompiuteriai- visko neišmoks!
10 J.Pranskūnaitė
Reforma dėl 5 valstybinių egzaminų padaryta per greitai vienuoliktokų atžvilgiu!
11 ernesta
kuo toliau tuo žiauriau, jau ankščiau nebuvau tikra kad i universiteta pakliusiu mokytis bet dabar šansu nebėra išviso, kokia nesamone padarė juk ne visi tokie gabūs, palikit viską kaip buvo..
12 Laura
Sveiki, esu 11-os klasės mokinė ir visiškai sutinku su Giedre! Nes būtent mes esame ta 11 okų laida, kuri pateko į šias reformas. Mes esame kaip bandymo triušiai! O juk dabar sprendžiasi mūsų ateitis!
13 S.
Esame ir taip apkrauti mokslais, egzaminais, kam dar didinti krūvį? Vykstant tokiems dalykams tik ir kirba mintis, kaip išvykti iš Lietuvos. Gaila, labai gaila, bet patys nesaugot jaunimo
14 Ignas
Pats laikas suprasti, jog gerbiamam Steponavičiui reik galvos operaciją pasidaryt.
15 Meda
Tokiais budais tik priverciate jaunima emigruoti....
16 Karolina
Esu abiturientė ir mąstau kokią rinktis specealybę, negaliu apsispręsti , nes vis atgrąso studijų kainos Lietuvoje . Užsenyje žymiai pigesnės ;) galvoju apie emigraciją. Mąstykit.
17 Kotryna
Protu nukratimas Lietuvoje,ka jau cia bepadarysi.
18 Aurimas
Neimanoma vienu metu mokintis, bei turėti laisvalaikio.. :) tai sakau NEBESVAIKIT...
19 Greta
UŽDRAUST TOKIUS ĮSTATYMUS TIK ‼ KIEK SEIMŪNAI MOKĖSI IR SĖDI SEIME O MES, TIEK STENGIAMES IR DAR UŽKRAUNA TOKIAS NAŠTAS.
20 Indrė
Aš noriu pasilikti savo valstybėje, nustokite tyčiotis
21 Viktorija
Prašome palikti senąją tvarką bent jau dabartiniams vienuoliktokams, o naująją reformą vykdyti būsimiesiems vienuoliktokams. Manau, tada nebus problemų.
22 Andrius.Č
PER SUNKU !, 3 egzaminai yra nerealiai sunku- o apie 5 nėr kalbų.
23 Justas
Kam be reikalo viskuo apkrauti viskas bus 12klaseja nemasto zmones
24 A.Kalinina
visiskai pritariu Giedrei, lietuvos svietimas yra totali nesamone!!!!
25 Ruslanas
Nemanau,kad mokiniui bus geriau nuo to,kad jis turės skirti visus metus ne trim dalykam mokytis pilnai,o keturiem ar daugiau. Papraščiausiai per didelis krūvis
26 A.
Gaila, kad maža būdama svajodavau likti studijuoti Lietuvoje, ir dabar, kai ateitis ir svajonės likti atrodo pilkos ir žlugusios, jau 10 klasėje numanau, kad stengsiuos įstoti ne gimtinėje.
27 R.Kondrotaitė
dar padarė nesąmonę, kad į aukštąsias stoti galima tik su anglų k. b2 lygiu - ko seniau nebuvo ir dar nuo 2014m. reikės nebe 3, o 5 egzaminus laikyt.
28 I.Stankevičiūtė
Pilnai sutinku, o kas per anomalija 5 privalomi egzaminai, tai neturiu žodžių...
29 Raulynas
Dedes ir diedienes-atreikpkit demesi- Lietuvoj dar yra jaunu zmoniu kurie nori likti ir mokytis!!!!
30 Roberta
Taip jus tik motuvuojate mus labiau vykti į užsieni, gyvename Lietuvoje,o joje i pirmaja vieta statoma anglų kalba, juokynga.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (568)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (242)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.