Prašome leisti Google Maps Street View fotografuoti Lietuvos gatves

0 PARAŠAI

Kategorija:

Lietuvos valstybinė duomenų apsaugos inspekcija neseniai uždraudė Google Maps Street View fotografuoti Lietuvos miestų ir miestelių gatves.

Daugybė pasaulio šalių miestų ir miestelių jau nufotografuoti, daug žmonių naudojasi šia funkcija, nes ji labai naudinga, norint žinoti tikslų maršrutą reikiame mieste (iš palydovinių nuotraukų jo taip nesimato), susirasti reikiamą pastatą ar automobilio parkavimo vietą.

Argumentas, dėl ko Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija uždraudė fotografuoti gatves, buvo privatumo pažeidimas. Tačiau prieš nuotraukas patalpinant internete, visi nufotografuotų žmonių veidai ir automobilių yra programiškai suliejami, kad jų nebūtų galima identifikuoti. Be to, šiais laikais gyventojai yra nuolat stebimi prekybos centruose, stebimi gatvėse esančiomis kameromis, nuolat papuola į televizijos reportažus kaip praeiviai. Čia veidai yra aiškiai matomi, juk tai irgi būtų privatumo pažeidimas.

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių prašome leisti Google Maps Street View fotografuoti Lietuvos miestų ir miestelių gatves.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!