NE baudoms už parkavimąsi ant vejos daugiabučių kiemuose

0 PARAŠAI

Kategorija:

Tikriausiai ne vienas vilnietis yra radęs kvietimą atvykti į policiją už tai, kad kieme prisiparkavo ant vejos ar žolės. Daugeliu atveju toje vietoje, kur buvo prisiparkuota, žolė jau neauga daugelį metų, gyventojai ten nuolat statosi automobilius, nes aikštelės, pritaikytos parkavimui, patenkina apie 50 procentų gyventojų poreikį. Nors įstatymas draudžia parkuotis ant žolės ar vejos, tokie įstatymai turi būti persvarstyti, nes jie neatitinka šių dienų daugiabučių kiemų situacijos. Anksčiau savivaldybė finansuodavo 50 procentų aikštelių įrengimo kainos, dabar gyventojai viską turi finansuoti savo lėšomis, todėl surinkti daugumos gyventojų parašus dėl aikštelių įrengimo (kieme gali būti keletas devynaukščių) dažnai yra neįmanoma. Taigi esant tokios ekonominėms sąlygoms ir parkavimo situacijai kiemuose, turėtų būti leidžiama automobilį parkuoti gyventojams įprastomis tapusiose vietose, užtikrinant, kad tai netrukdytų kitų automobilių ar gyventojų eismui. Kaip teigia policija, pažeidėjai gaudomi darbo metu (8-17 val), tad už parkavimąsi ant žolės tik vakarais, niekas nebaus. Tai dar kartą patvirtina, kad šis įstatymas yra beprasmis - žolė tose vietose niekada neužaugs, tiesiog bus baudžiami gyventojai už tai, kad kiemuose nėra pakankamai parkavimosi vietų.

# Vardas Komentaras
1 Minduagas
Kol nėra sudarytos sąlygos 200 m atstumu nuo gyvenamosios vietos parkuotis automobilį, negali būti kalbos apie baudas

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (132)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.