Peticija už mūsų energetinę nepriklausomybę

0 PARAŠAI

Kategorija:

Mes nesutinkame už gamtines dujas mokėti didžiausią kainą pasaulyje. Dėl tokios padėties nemažai žmonių vos išgali susimokėti už šildymą. [b]Kaip gyventi valstybėje, kur gaudami 800 litų minimalų darbo užmokestį, žmonės 400 litų turi išleisti šildymui?[/b]

Lietuva moka už dujas didžiausią kainą pasaulyje todėl, kad dujas gauna tik iš vienintelio tiekėjo „Gazprom“, kuris diktuoja kainas. [b]Taip bus tol, kol Lietuva neturės alternatyvų. [/b]

Per 6 metus dujos pabrangos 5 kartus. [b]Ar galime toliau taip gyventi? NE [/b]

Pasisakyk už energetiškai nepriklausomą Lietuvą, kad galėtume patys pasirinkti, kokios kainos mums priimtinos!

Reikalaujame LR Seimo:

1. [b]Atverti kelius rinktis iš kelių dujų tiekėjų, kad niekas mums nenurodinėtų už kiek Lietuva privalo pirkti dujas. [/b] Valstybė turi valdyti magistralinius dujotiekius, kad būtų galima prijungti tarpusavyje konkuruojančius dujų tiekėjus. Tik taip galima sumažinti dujų kainą.

2. [b]Visais įmanomais būdais paremti Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą, nes tai jau 2014 m. garantuotų alternatyvų dujų tiekimą: [/b]pigesnes dujas galėtume laivais įsivežti iš tokių šalių kaip JAV, Kataras ar Omanas. Įrengus gamtinių dujų saugyklą bei pastačius Lietuvos–Lenkijos dujų jungtį, įgytume dar daugiau nepriklausomybės.

3. [b]Atsakingo požiūrio į būtinybę įgyvendinti visą Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, [/b] ypatingą dėmesį skiriant atominės energetikos ir atsinaujinančių energijos išteklių vystymui.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Birutė B... Dėti visas pastangas renovuojant namus, atsinaujinancius energetikos šaltinių gamybą, ir labai gerai galvoti ar reikia atominės.
2 T. R... Už atsinaujinančių energijos išteklių vystymą!
3 A. M... sutinku, uztenka rusijai matinti musu valdzia uz ,,gerus'' sprendimus
4 J. V... Žiemą už 2k butą tenka mokėti 600lt už šildymą, o namie vis tiek šalta. Išeitis atsijungti nuo centrinio šildymo, bet mieste tai per daug sudėtinga gyvenant kad ir 5 aukštų daugiabutyje...
5 Michailas P... uz energetine nepriklausomibe ir duju terminalo statyba
6 A.Jerdiakovas ... Kas pasakė kad šildomes dujomis, degina hebryte mazūtą, o mokam už dujas.
7 A. K... Kokia prasmė bus už 6 metų mokėti už dujas 5 kart daugiau, kai pagal užsienios analitikų paskaičiavimus po 5 metų Lietuva taps visiškai nemoki valstybė... Juokinga peticija :)
8 Rolandas B... pradekime kurti savoje zemeje o neimt kas nemusu lietuviu sukurta kuo prastesni esame uzkitus.
9 A.Rosov ... "Lietuva moka už dujas didžiausią kainą pasaulyje" - nemeluokit, Lietuvai dujos kainuoja net dvigibai pigiau, nei Švedijai. Šaltinis: energy.eu
10 Vygantas B... nemanau kad si peticija kanors pakeis, nes visvien kubilius yra dejas and visos lietuvos.
11 Egidijus B... Pritariu šiam siūlymui,juk ne bananų šalyje gyvenam.
12 Justinas S... speju kad sekanciais metais bus 600lt uz sildyma jei taip ir toliau
13 Rimantas O... Yra alternatyviu energijos budu-tik reikia leisti juos vystyti!
14 T. V... Na, jei yra galimybė patiems turėti elektrine, kodėl jos nepasistačius, kitaip reikės keliais šliaužti pas kažką, kad energijos duotų.
15 Raimonda K... o gal sukurkim strategija be atomines,ar kas megino?
16 Justinas P... Esu Lietuvos patriotas, tačiau jei stuacija vis blogės, busiu priverstas išvykti iš Lietuvos. Gyvenimas mūsų mylimoj šalį tampa nemalonomu o tikra vergove.
17 Leonardas V... Nepamirškime, kad energetinės nepriklausomybės stoka kelia grėsmę ir politinei nepriklausomybei!
18 j n... dar geriau būtų tik atsinaujinantys energijos šaltiniai
19 Simona O... užteks turtus krauti kitiems, reikia pagaliau patiems imti mąstyti savo galva ir ieškoti alternatyvių energetinių išteklių.
20 Mindaugas K... PAgaliau kažko imtasi kad turėtumėm energetinę nepriklausomybę
21 Andrius R... Būkime katalizatoriais, paspartinančiais ėjimą energetinės nepriklausomybės link!
22 Aš.Lietuvis ... Prieš energetinę nepriklausomybę, Už lujalumą galima gauti geriausias pigiausias kainas, o ne Kaip debilam nepriklausomi moka 2x brangiau CHA CHA
23 K.Aluzas ... Dėl dujų brangimo, tai čia tiesa... Ar kas nors galvoja kokios pasėkmės bus? Jau dabar lietuviai "bėga", o kas po to bus..? tai išvis patyliu. Juk reikia kurti gerą gyveninmą, kad ir sunku tai...
24 Vytenis B... Lietuva moka už dujas didžiausią kainą pasaulyje
25 M.Kaštalianovas ... Būtina energetinė nepriklausomybė, būtinos atsinaujinančių energetinių išteklių vystymas. Ir tik už nepriklausomą LIETUVĄ!!!!!
26 Jaroslav B... Su musu korumpuota chebrokratija sansu mazai, bet stengtis reikia!
27 Nesutinkantis ... Atominę energetiką vystyt norit?! Tai arba AE, arba energetinė nepriklausomybė, apsispreskit vieną kartą. Urano ištekliai po 20 metų baigsis, ką darysit su savo AE monstru? Kas dar 100000 metų saugos?
28 A.Nesakysiu ... gerai butu kad kas yra waldzioja reiktu isgywent jiems uz 800lt o dar gauna dahuja ir nosy krapsto waldzioja
29 V. K... Būtina valstybės parama ir saulės, vėjo bei atsinaujinančių energijos šaltinių vystymo srityje
30 ALBINAS V... Tarpukario Lietuva buvo pilna vėjo malūnų, o dabar trukdymai statyti vėjo elektrines ko gero organizuojami iš rytų kaimynių.

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.