Dėl Geležinio vilko g-vės rekonstrukcijos darbų piko valandų metu

0 PARAŠAI

Kategorija:

Šiuo metu Vilniaus m. pradėta vykdyti Geležinio vilko g. dalies rekonstrukcija, dėl kurios ribojamas lengvųjų automobilių ir kitų transporto priemonių eismas, nukreipiant visą srautą iš dviejų juostų į vieną (anot Vilniaus m. savivaldybės pranešimo "Geležinio Vilko gatvės dalyje tarp A. Goštauto ir V. Pietario gatvių iki 2013 m. kovo 31 d. bus susiaurinta važiuojamoji dalis iš keturių eismo juostų iki dviejų eismo".

Kaip dabar matyti, tai sukelia didžiules spūstis ir didžiulius nepatogumus vilniečiams ir kitiems eismo dalyviams. Gretimos gatvės nepajėgios kompensuoti transporto srautų, kurie paprastai važiuoja Geležinio vilko gatve. Švieslentės su pranešimai "spūstis" šio klausimo neišsprendžia.

Tad yra visiškai nesuprantama, kodėl rekonstrukcijos darbus reikia vykdyti piko valandų metu (net nuo 7 val. ryto), kai Geležinio vilko g-vė yra maksimaliai apkrauta, kodėl negalima šiems darbams pritaikyti lankstaus, netipinio darbų grafiko, kad piko valandų metu vienos pagrindinių miesto transporto magistralių pralaidumas būtų didesnis.

Prašome Vilniaus m. savivaldybę ir kitas su rekonstrukcija susijusias institucijas apsvarstyti šį klausimą ir jį išspręsti taip, kad rekonstrukcija sukeltų mažiau nepatogumų Vilniaus miesto eismui.

Pasirašyti peticiją

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!