Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose.
Plintant sveiko gyvenimo būdo bangai Lietuvoje, vis daugiau ir daugiau šeimų priima vegetarišką ar veganišką gyvenimo būdą. Taip maitindamiesi patys ir augindami savo atžalas ,besidžiaugdami savo ir vaikų gera sveikata, jie pasigenda sveiko maisto darželiuose ir švietimo įstaigose. Baiminasi, kad ten išleisdami savo vaikus nesugebės išsaugoti sveikų mitybos įpročių. Bei skundžiasi prasta mityba vaikams, kurioje trūksta (arba visiškai nėra) šviežių vaisių, daržovių, šviežiai spaustų sulčių, riešutų, sėklų, sveikų šaltai spaustų aliejų ir t.t.Švietimo įstaigos turėtų mokyti ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Net ir tradicinės mitybos atstovų ir jų vaikų mitybos racioną turėtų sudaryti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tad tokie pokyčiai darželiuose ir švietimo įstaigose būtų naudingi įvairių mitybos įpročių prisilaikančių šeimų vaikams.Taip pat valstybė turėtų būti atsakinga už cukraus draudimą tokiose įstaigose,o produktus su saldikliais pakeisti vaisiais, šviežiomis sultimis, medumi.
Statistika rodo: jei nesiimsime atitinkamų priemonių,tai sekančios kartos gyvens trumpiau už mus .Būkime pirmieji, kurie užkirs tam kelią.
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Pavel L... Dėl sveikatos ir etikos. Nepamirškim gyvūnų teisių.
2 Osvaldas V... Galimybe rinktis , tiek vegetaram , tiek ne vegetaram turetu buti suteikta.
3 Mantas S... Jei jau yra demokratija pas mus, tei tebunie leiskime teveliams nuspresti ar ju vaikai gali valgyti paprasta maista ar turi galimybe rinktis ir vegetarine mityba:)
4 Karina G... už save ir už kitus, nebūtina kažką žudyt ir suvalgyt, juk galim pasirinkti.
5 vida k... mano vaikas tiesiog atsisako valhyt mėsą ir iš darželio grįždavo alkanas . ir šiaip kas čia per sveika vaikų nityba -košė. duona su sviestu ir daudainis
6 andra a... noriu tikros mitybos darzeliyose be mesos ir pieno produktu
7 M.Radinkoviene ... Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.
8 Donatas ... jei gyvenam laisvoj šaly, tai leiskim laisvai ir pasirinkti kuo maitintis
9 Justina L... kiekvienas turime teisę rinktis kaip maitinsimės mes ir mūsų vaikai
10 Ernestas L... nežudykim gyvūnų, tikrai mėsa nėra geriausia. Pasiskaitykit apie pienes, garšvas ir dilgėles, niam niam niam pavasarėlį
11 Viktoras K... vegetariska ir veganiska mityba yra pilnaverte ir sveikesne mityba!!! Seimos teise ringtis taip pat kaip ir zmogaus..
12 Kornelija k... Vaikus reiktu pratinti prie sveikesnes mitybos.. Darzeliuiose ir mokyklose maisto davinyje mesa uzima tikrai per didele dalii
13 Ieva ... Tai ne tik sveika vaikui, bet ir visai visuomenei, nekalbant apie gyvūnus
14 R.Galinytė ... Privalo būti galimybė rinktis vegetarišką mitybą
15 Giedrius M... Suteikime galimybe vaikams geresne ateiti, kad galetu pasirinkti tai ko jie patys nori.
16 Raimonda S... surasti ar susitarti darzelyje kad vaikams neduotu mesos isties sudetinga
17 Justė O... Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
18 Linas K... Už taikią virtuvę, kol neišstumiam kitų planetos gyventojų, patenkindami savo poreikius - BALANSAS
19 Viktoras L... Tirai, kuo tik mums dabar tik neparduoda su visais E.....
20 Rūta Ž... ,,tokiose" istaigose maistas nera pakankamai priziurimas, o sveika mityba butu geras pavizdys auganciai kartai, net ir nepropoguojanciams zmonems tai tikrai nepakenks
21 Kristina G... Dirbu mokykloje. Rūpindamasi savo sveikata, neleidžiu sau valgyti mokyklos valgykloje. Nevalgo ir mano dukra. Tikiuosi, kad toks požiūris į vaikų mitybą greitai bus pakeistas nauju.
22 R.K. M... organizuokites, kad nereiketu simto peticiju pasirasineti vis del to pacio, bet vis skirtigoms peticijoms. Susikaupkite ir padarykite iki galo, to Jums ir linkiu ;)
23 Edita T... kiekvienas žmogus turi nuspręsti kaip maitintis jam ir jo vaikams, vegetarinė ir veganinė mityba yra visavertė, tai pripažįsta ir pasaulinė sveikatos organizacija.
24 Andrius A... Pasisakau už teisę į sveiką maistą be mėsos vaikams.
25 Gabriele I... Kaip siuolaikineje ES valstybeje, musu svietimo istaigose turi buti uztikrinta ir reglamentuota teise vaikams maitintis vegetariskai, o mitybos racionas apskritai turetu keistis i sveika, subalansuota
26 Simona P... Nejaugi manote, kad mėsa su hormonais, pesticidais ir dar aibe tikrai nenatūralių medžiagų, yra sveikiau?
27 Irena V... tėvai turi teisę nuspręsti dėl savo vaikų likimo, tai garantuoja LR konstitucija, ne valstybė, o tėvai tiesiogiai augina vaiką ir jiems geriau žinoti, ko jam reikia. Mėsos privalomas įtraukimas pažei
28 Justė O... Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
29 Algis K... Dievas zmogui suteike teise i laisva pasirinkima, ir jokie valdziazmogiai neturi teises to uzdraust...
30 Nerijus N... gal tokios naujoves ir ateis i musu atsilikusi kraštą. Londone jau seniai tai veikia.

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu