Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose.
Plintant sveiko gyvenimo būdo bangai Lietuvoje, vis daugiau ir daugiau šeimų priima vegetarišką ar veganišką gyvenimo būdą. Taip maitindamiesi patys ir augindami savo atžalas ,besidžiaugdami savo ir vaikų gera sveikata, jie pasigenda sveiko maisto darželiuose ir švietimo įstaigose. Baiminasi, kad ten išleisdami savo vaikus nesugebės išsaugoti sveikų mitybos įpročių. Bei skundžiasi prasta mityba vaikams, kurioje trūksta (arba visiškai nėra) šviežių vaisių, daržovių, šviežiai spaustų sulčių, riešutų, sėklų, sveikų šaltai spaustų aliejų ir t.t.Švietimo įstaigos turėtų mokyti ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Net ir tradicinės mitybos atstovų ir jų vaikų mitybos racioną turėtų sudaryti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tad tokie pokyčiai darželiuose ir švietimo įstaigose būtų naudingi įvairių mitybos įpročių prisilaikančių šeimų vaikams.Taip pat valstybė turėtų būti atsakinga už cukraus draudimą tokiose įstaigose,o produktus su saldikliais pakeisti vaisiais, šviežiomis sultimis, medumi.
Statistika rodo: jei nesiimsime atitinkamų priemonių,tai sekančios kartos gyvens trumpiau už mus .Būkime pirmieji, kurie užkirs tam kelią.
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Pavel L... Dėl sveikatos ir etikos. Nepamirškim gyvūnų teisių.
2 Osvaldas V... Galimybe rinktis , tiek vegetaram , tiek ne vegetaram turetu buti suteikta.
3 Mantas S... Jei jau yra demokratija pas mus, tei tebunie leiskime teveliams nuspresti ar ju vaikai gali valgyti paprasta maista ar turi galimybe rinktis ir vegetarine mityba:)
4 Karina G... už save ir už kitus, nebūtina kažką žudyt ir suvalgyt, juk galim pasirinkti.
5 vida k... mano vaikas tiesiog atsisako valhyt mėsą ir iš darželio grįždavo alkanas . ir šiaip kas čia per sveika vaikų nityba -košė. duona su sviestu ir daudainis
6 andra a... noriu tikros mitybos darzeliyose be mesos ir pieno produktu
7 M.Radinkoviene ... Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.
8 Donatas ... jei gyvenam laisvoj šaly, tai leiskim laisvai ir pasirinkti kuo maitintis
9 Justina L... kiekvienas turime teisę rinktis kaip maitinsimės mes ir mūsų vaikai
10 Ernestas L... nežudykim gyvūnų, tikrai mėsa nėra geriausia. Pasiskaitykit apie pienes, garšvas ir dilgėles, niam niam niam pavasarėlį
11 Viktoras K... vegetariska ir veganiska mityba yra pilnaverte ir sveikesne mityba!!! Seimos teise ringtis taip pat kaip ir zmogaus..
12 Kornelija k... Vaikus reiktu pratinti prie sveikesnes mitybos.. Darzeliuiose ir mokyklose maisto davinyje mesa uzima tikrai per didele dalii
13 Ieva ... Tai ne tik sveika vaikui, bet ir visai visuomenei, nekalbant apie gyvūnus
14 R.Galinytė ... Privalo būti galimybė rinktis vegetarišką mitybą
15 Giedrius M... Suteikime galimybe vaikams geresne ateiti, kad galetu pasirinkti tai ko jie patys nori.
16 Raimonda S... surasti ar susitarti darzelyje kad vaikams neduotu mesos isties sudetinga
17 Justė O... Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
18 Linas K... Už taikią virtuvę, kol neišstumiam kitų planetos gyventojų, patenkindami savo poreikius - BALANSAS
19 Viktoras L... Tirai, kuo tik mums dabar tik neparduoda su visais E.....
20 Rūta Ž... ,,tokiose" istaigose maistas nera pakankamai priziurimas, o sveika mityba butu geras pavizdys auganciai kartai, net ir nepropoguojanciams zmonems tai tikrai nepakenks
21 Kristina G... Dirbu mokykloje. Rūpindamasi savo sveikata, neleidžiu sau valgyti mokyklos valgykloje. Nevalgo ir mano dukra. Tikiuosi, kad toks požiūris į vaikų mitybą greitai bus pakeistas nauju.
22 R.K. M... organizuokites, kad nereiketu simto peticiju pasirasineti vis del to pacio, bet vis skirtigoms peticijoms. Susikaupkite ir padarykite iki galo, to Jums ir linkiu ;)
23 Edita T... kiekvienas žmogus turi nuspręsti kaip maitintis jam ir jo vaikams, vegetarinė ir veganinė mityba yra visavertė, tai pripažįsta ir pasaulinė sveikatos organizacija.
24 Andrius A... Pasisakau už teisę į sveiką maistą be mėsos vaikams.
25 Gabriele I... Kaip siuolaikineje ES valstybeje, musu svietimo istaigose turi buti uztikrinta ir reglamentuota teise vaikams maitintis vegetariskai, o mitybos racionas apskritai turetu keistis i sveika, subalansuota
26 Simona P... Nejaugi manote, kad mėsa su hormonais, pesticidais ir dar aibe tikrai nenatūralių medžiagų, yra sveikiau?
27 Irena V... tėvai turi teisę nuspręsti dėl savo vaikų likimo, tai garantuoja LR konstitucija, ne valstybė, o tėvai tiesiogiai augina vaiką ir jiems geriau žinoti, ko jam reikia. Mėsos privalomas įtraukimas pažei
28 Justė O... Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
29 Algis K... Dievas zmogui suteike teise i laisva pasirinkima, ir jokie valdziazmogiai neturi teises to uzdraust...
30 Nerijus N... gal tokios naujoves ir ateis i musu atsilikusi kraštą. Londone jau seniai tai veikia.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!