Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose.
Plintant sveiko gyvenimo būdo bangai Lietuvoje, vis daugiau ir daugiau šeimų priima vegetarišką ar veganišką gyvenimo būdą. Taip maitindamiesi patys ir augindami savo atžalas ,besidžiaugdami savo ir vaikų gera sveikata, jie pasigenda sveiko maisto darželiuose ir švietimo įstaigose. Baiminasi, kad ten išleisdami savo vaikus nesugebės išsaugoti sveikų mitybos įpročių. Bei skundžiasi prasta mityba vaikams, kurioje trūksta (arba visiškai nėra) šviežių vaisių, daržovių, šviežiai spaustų sulčių, riešutų, sėklų, sveikų šaltai spaustų aliejų ir t.t.Švietimo įstaigos turėtų mokyti ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Net ir tradicinės mitybos atstovų ir jų vaikų mitybos racioną turėtų sudaryti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tad tokie pokyčiai darželiuose ir švietimo įstaigose būtų naudingi įvairių mitybos įpročių prisilaikančių šeimų vaikams.Taip pat valstybė turėtų būti atsakinga už cukraus draudimą tokiose įstaigose,o produktus su saldikliais pakeisti vaisiais, šviežiomis sultimis, medumi.
Statistika rodo: jei nesiimsime atitinkamų priemonių,tai sekančios kartos gyvens trumpiau už mus .Būkime pirmieji, kurie užkirs tam kelią.
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.

# Vardas Komentaras
1 Pavel
Dėl sveikatos ir etikos. Nepamirškim gyvūnų teisių.
2 Osvaldas
Galimybe rinktis , tiek vegetaram , tiek ne vegetaram turetu buti suteikta.
3 Mantas
Jei jau yra demokratija pas mus, tei tebunie leiskime teveliams nuspresti ar ju vaikai gali valgyti paprasta maista ar turi galimybe rinktis ir vegetarine mityba:)
4 Karina
už save ir už kitus, nebūtina kažką žudyt ir suvalgyt, juk galim pasirinkti.
5 vida
mano vaikas tiesiog atsisako valhyt mėsą ir iš darželio grįždavo alkanas . ir šiaip kas čia per sveika vaikų nityba -košė. duona su sviestu ir daudainis
6 andra
noriu tikros mitybos darzeliyose be mesos ir pieno produktu
7 M.Radinkoviene
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.
8 Donatas
jei gyvenam laisvoj šaly, tai leiskim laisvai ir pasirinkti kuo maitintis
9 Justina
kiekvienas turime teisę rinktis kaip maitinsimės mes ir mūsų vaikai
10 Ernestas
nežudykim gyvūnų, tikrai mėsa nėra geriausia. Pasiskaitykit apie pienes, garšvas ir dilgėles, niam niam niam pavasarėlį
11 Viktoras
vegetariska ir veganiska mityba yra pilnaverte ir sveikesne mityba!!! Seimos teise ringtis taip pat kaip ir zmogaus..
12 Kornelija
Vaikus reiktu pratinti prie sveikesnes mitybos.. Darzeliuiose ir mokyklose maisto davinyje mesa uzima tikrai per didele dalii
13 Ieva
Tai ne tik sveika vaikui, bet ir visai visuomenei, nekalbant apie gyvūnus
14 R.Galinytė
Privalo būti galimybė rinktis vegetarišką mitybą
15 Giedrius
Suteikime galimybe vaikams geresne ateiti, kad galetu pasirinkti tai ko jie patys nori.
16 Raimonda
surasti ar susitarti darzelyje kad vaikams neduotu mesos isties sudetinga
17 Justė
Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
18 Linas
Už taikią virtuvę, kol neišstumiam kitų planetos gyventojų, patenkindami savo poreikius - BALANSAS
19 Viktoras
Tirai, kuo tik mums dabar tik neparduoda su visais E.....
20 Rūta
,,tokiose" istaigose maistas nera pakankamai priziurimas, o sveika mityba butu geras pavizdys auganciai kartai, net ir nepropoguojanciams zmonems tai tikrai nepakenks
21 Kristina
Dirbu mokykloje. Rūpindamasi savo sveikata, neleidžiu sau valgyti mokyklos valgykloje. Nevalgo ir mano dukra. Tikiuosi, kad toks požiūris į vaikų mitybą greitai bus pakeistas nauju.
22 R.K.
organizuokites, kad nereiketu simto peticiju pasirasineti vis del to pacio, bet vis skirtigoms peticijoms. Susikaupkite ir padarykite iki galo, to Jums ir linkiu ;)
23 Edita
kiekvienas žmogus turi nuspręsti kaip maitintis jam ir jo vaikams, vegetarinė ir veganinė mityba yra visavertė, tai pripažįsta ir pasaulinė sveikatos organizacija.
24 Andrius
Pasisakau už teisę į sveiką maistą be mėsos vaikams.
25 Gabriele
Kaip siuolaikineje ES valstybeje, musu svietimo istaigose turi buti uztikrinta ir reglamentuota teise vaikams maitintis vegetariskai, o mitybos racionas apskritai turetu keistis i sveika, subalansuota
26 Simona
Nejaugi manote, kad mėsa su hormonais, pesticidais ir dar aibe tikrai nenatūralių medžiagų, yra sveikiau?
27 Irena
tėvai turi teisę nuspręsti dėl savo vaikų likimo, tai garantuoja LR konstitucija, ne valstybė, o tėvai tiesiogiai augina vaiką ir jiems geriau žinoti, ko jam reikia. Mėsos privalomas įtraukimas pažei
28 Justė
Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
29 Algis
Dievas zmogui suteike teise i laisva pasirinkima, ir jokie valdziazmogiai neturi teises to uzdraust...
30 Nerijus
gal tokios naujoves ir ateis i musu atsilikusi kraštą. Londone jau seniai tai veikia.

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (132)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.