Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose

0 PARAŠAI

Kategorija:

Vegetariška ir veganiška mityba darželiuose ir švietimo įstaigose.
Plintant sveiko gyvenimo būdo bangai Lietuvoje, vis daugiau ir daugiau šeimų priima vegetarišką ar veganišką gyvenimo būdą. Taip maitindamiesi patys ir augindami savo atžalas ,besidžiaugdami savo ir vaikų gera sveikata, jie pasigenda sveiko maisto darželiuose ir švietimo įstaigose. Baiminasi, kad ten išleisdami savo vaikus nesugebės išsaugoti sveikų mitybos įpročių. Bei skundžiasi prasta mityba vaikams, kurioje trūksta (arba visiškai nėra) šviežių vaisių, daržovių, šviežiai spaustų sulčių, riešutų, sėklų, sveikų šaltai spaustų aliejų ir t.t.Švietimo įstaigos turėtų mokyti ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Net ir tradicinės mitybos atstovų ir jų vaikų mitybos racioną turėtų sudaryti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tad tokie pokyčiai darželiuose ir švietimo įstaigose būtų naudingi įvairių mitybos įpročių prisilaikančių šeimų vaikams.Taip pat valstybė turėtų būti atsakinga už cukraus draudimą tokiose įstaigose,o produktus su saldikliais pakeisti vaisiais, šviežiomis sultimis, medumi.
Statistika rodo: jei nesiimsime atitinkamų priemonių,tai sekančios kartos gyvens trumpiau už mus .Būkime pirmieji, kurie užkirs tam kelią.
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.

# Vardas Komentaras
1 Pavel
Dėl sveikatos ir etikos. Nepamirškim gyvūnų teisių.
2 Osvaldas
Galimybe rinktis , tiek vegetaram , tiek ne vegetaram turetu buti suteikta.
3 Mantas
Jei jau yra demokratija pas mus, tei tebunie leiskime teveliams nuspresti ar ju vaikai gali valgyti paprasta maista ar turi galimybe rinktis ir vegetarine mityba:)
4 Karina
už save ir už kitus, nebūtina kažką žudyt ir suvalgyt, juk galim pasirinkti.
5 vida
mano vaikas tiesiog atsisako valhyt mėsą ir iš darželio grįždavo alkanas . ir šiaip kas čia per sveika vaikų nityba -košė. duona su sviestu ir daudainis
6 andra
noriu tikros mitybos darzeliyose be mesos ir pieno produktu
7 M.Radinkoviene
Vaikai - tai mūsų ateitis! Kas gi kitas,jei ne mes, jais pasirūpins.
8 Donatas
jei gyvenam laisvoj šaly, tai leiskim laisvai ir pasirinkti kuo maitintis
9 Justina
kiekvienas turime teisę rinktis kaip maitinsimės mes ir mūsų vaikai
10 Ernestas
nežudykim gyvūnų, tikrai mėsa nėra geriausia. Pasiskaitykit apie pienes, garšvas ir dilgėles, niam niam niam pavasarėlį
11 Viktoras
vegetariska ir veganiska mityba yra pilnaverte ir sveikesne mityba!!! Seimos teise ringtis taip pat kaip ir zmogaus..
12 Kornelija
Vaikus reiktu pratinti prie sveikesnes mitybos.. Darzeliuiose ir mokyklose maisto davinyje mesa uzima tikrai per didele dalii
13 Ieva
Tai ne tik sveika vaikui, bet ir visai visuomenei, nekalbant apie gyvūnus
14 R.Galinytė
Privalo būti galimybė rinktis vegetarišką mitybą
15 Giedrius
Suteikime galimybe vaikams geresne ateiti, kad galetu pasirinkti tai ko jie patys nori.
16 Raimonda
surasti ar susitarti darzelyje kad vaikams neduotu mesos isties sudetinga
17 Justė
Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
18 Linas
Už taikią virtuvę, kol neišstumiam kitų planetos gyventojų, patenkindami savo poreikius - BALANSAS
19 Viktoras
Tirai, kuo tik mums dabar tik neparduoda su visais E.....
20 Rūta
,,tokiose" istaigose maistas nera pakankamai priziurimas, o sveika mityba butu geras pavizdys auganciai kartai, net ir nepropoguojanciams zmonems tai tikrai nepakenks
21 Kristina
Dirbu mokykloje. Rūpindamasi savo sveikata, neleidžiu sau valgyti mokyklos valgykloje. Nevalgo ir mano dukra. Tikiuosi, kad toks požiūris į vaikų mitybą greitai bus pakeistas nauju.
22 R.K.
organizuokites, kad nereiketu simto peticiju pasirasineti vis del to pacio, bet vis skirtigoms peticijoms. Susikaupkite ir padarykite iki galo, to Jums ir linkiu ;)
23 Edita
kiekvienas žmogus turi nuspręsti kaip maitintis jam ir jo vaikams, vegetarinė ir veganinė mityba yra visavertė, tai pripažįsta ir pasaulinė sveikatos organizacija.
24 Andrius
Pasisakau už teisę į sveiką maistą be mėsos vaikams.
25 Gabriele
Kaip siuolaikineje ES valstybeje, musu svietimo istaigose turi buti uztikrinta ir reglamentuota teise vaikams maitintis vegetariskai, o mitybos racionas apskritai turetu keistis i sveika, subalansuota
26 Simona
Nejaugi manote, kad mėsa su hormonais, pesticidais ir dar aibe tikrai nenatūralių medžiagų, yra sveikiau?
27 Irena
tėvai turi teisę nuspręsti dėl savo vaikų likimo, tai garantuoja LR konstitucija, ne valstybė, o tėvai tiesiogiai augina vaiką ir jiems geriau žinoti, ko jam reikia. Mėsos privalomas įtraukimas pažei
28 Justė
Pati esu vegetarė nuo gimimo, ir puikiai atsimenu, kad dėl to vaikų darželyje su maitinimu turėdavau daug problemų.
29 Algis
Dievas zmogui suteike teise i laisva pasirinkima, ir jokie valdziazmogiai neturi teises to uzdraust...
30 Nerijus
gal tokios naujoves ir ateis i musu atsilikusi kraštą. Londone jau seniai tai veikia.

Girulių miško iškirtimui NE (3838)

Viktorija. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos miesto tarybai

Klaipėdoje, miesto ribose bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ rengiasi įgyvendinti rekonstrukcijos projektą, pagal kurį netoli jūros  būtų iškirsta 30 hektarų Girulių miško. Vidury girios atsirastų geležinkelio keliai, būtų kaupiami vagonai, konteineriai iš visų krovos kompanijų, formuojami šaudykliniai traukiniai. Šiems planams birželio 22 d. jau pritarė Vyriausybė.  Neleiskime, kad tai įvyktų. Todėl iš Susisiekimo ministerijos reikalaujame išbraukti Girulių mišką iš planuojamos teritorijos. Klaipėdos miesto tarybos prašome steigti savivaldybės lygmens Melnragės- Girulių draustinį.  

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (486)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (156)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.

Lažybų laimėjimams netaikyti pajamų mokesčio (11)

Egis. Adresuota: Seimas

Kviečiu visus lažybų dalyvius pasirašyti svarbią peticiją. Prašau dalintis Facebooke ir draugams. Kasmet VMI lošėjų reikalauja deklaruoti savo lažybų pajamas ir taip nori gauti 15 proc. mokesčių, nuo pirmo laimėto euro, įskaitant ir užsienio bendrovėse gautus laimėjimus, kur patys blokuoja. Vis dėlto tokios praktikos nėra daugumoje Europos Sąjungos šalių, tad kodėl tai turėtume daryti mūsų šalyje, ypač tokioje srityje? - Lažybos nėra pastovus pajamų šaltinis ar darbas, kuriuo būtume garantuoti, kad kitais metais nepralošime viso savo turto ir šeimos. - Lažybos yra azartinis žaidimas, todėl jau vien tokių dalykų apmokestinimas yra pats savaime blogas dalykas, dar labiau į liūną velkantis žmones. - Reikalaujama deklaruoti metinį pelną, nors kitais metais žmonės dvigubai daugiau pralošia, o tada niekas jų negrąžina. - Lažybų bendrovės specialiai pateikia pajamų sumą kaip metinį pelną gąsdindami žmones, nors jos privalo pateikti tik pliusą po visų įneštų pinigų. Reikalaujame, kad būtų nutrauktas lažybų apmokestinimas Lietuvos Respublikoje, kaip tai yra daugumoje Europos Sąjungos šalių, arba surastas kitas lošėjus tenkinantis sprendimas. Vienas iš galimų sprendimų, taikomas individualiai veiklai ir atitinkantis logiką lošimuose: - jei pajamos neviršija 20.000 Eur per metus, jos faktiškai apmokestinamos 5% tarifu, o kai metinės apmokestinamosios pajamos viršija 20.000 Eur per metus, joms taikomas efektyvus pajamų mokesčio tarifas palaipsniui kyla, kol ties 35.000 Eur pasiekia nekintantį 15% tarifą. Komentaruose prašau papasakoti savo istorijas su lošimų bendrovėmis ir VMI deklaravimo keistenybėmis, papildysiu su pavyzdžiais šią peticiją.