Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE:

0 PARAŠAI

Kategorija:

Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE:

Vienareikšmiškai ir kategoriškai pasisakykime dėl siūlomos Skalūninių dujų išgavimo technologijos panaudojimo Lietuvoje - NE!
Valstybės pagrindas nėra Seimas ar Vyriausybė, o yra paprastas žmogus ir mūsų ainis, mūsų ateities kartos žmonės, kuriems dėl kažkokių dabartinių finansinių machinacijų siūloma gyventi ant žemės, kuri gali būti apnuodyta daugybe neįvardijamų chemikalų, naudojamų išgaunant skalūnines dujas.
Tad kaip Lietuvos piliečiai reikalaujame Jūsų, mūsų rinktieji valdžios atstovai, vieną kartą ir visiems laikams užkirsti kelią galimoms ekonominėms, bei finansinėms machinacijoms kurias įžvelgiame skalūninių dujų gavybos procese.

Būtina pasitelkti ir pasiremti Lietuvos Respublikos geologinių ir ekologinių organizacijų specialistų surinktais ir renkamais duomenis apie analogiškų, veikiančių projektų poveikį, valstybių kuriose jie vykdomi aplinkai, atlikti ekologinius tyrimus ir pateikti visuomenei išsamią ataskaitą apie galimus pavojus. Informacija privaloma pasidalinti su Lietuvos Respublikos piliečiai ne vien pagal galiojančių visuomenės dalyvavimą procesuose apibrėžiančių aktų reikalavimus, tačiau taikant aukštesnius standartus – kad didžioji dalis piliečių galėtų (ir privalėtų) gauti visapusę informaciją apie skalūninių dujų išgavimą, jų panaudojimą ir kiekius, galimus pavojus ir t.t.
Visuomenei referendumo būdu sutikus arba nesutikus su projektu, vykdyti visuomenės valią ir tik tuomet pradėti ieškoti rangovų. Tokiu būdu sutaupant esamas valstybės lėšas.
Remiantis tarptautine patirtimi ir nuomone, skalūninių dujų gavyba yra pavojinga aplinkai ir kelia realią grėsmę netekti savo paviršinių vandenų kurie gali būti užteršti įvykus bet kokiam incidentui, gavybos procese ir dėl 20 metų ekonominės naudos mes galime šimtmečiams likti "dykviete" - uždara zona. Be abejo, bus labai daug žmonių sakančių, kad tai - laisvė nuo kitų dujų tiekėjų, ir operatoriai privalės sumokėti baudas jei kas tokio įvyktų, tačiau atsiminkite vieną - pinigais vandens neišvalysi ir gyvybės nesukursi.

Prancūzai užkirto kelią amerikietiškam skalūninių dujų išgavimo būdui. „Privalome užkirsti kelią skalūninių dujų gavybai! Nebegalime dar daugiau žaloti Žemės!”, „Mes esame vieningi prieš skalūnines dujas, susiskaldę šiuo klausimu tik politikai!”- Prancūzijos spauda mirgėjo garsiausių šalies žmonių pasisakymais iki pat įstatymo, draudžiančio hidraulinio skaldymo būdu išgauti skalūnines dujas, paskelbimo. Prancūzija - pirmoji valstybė užkirtusi kelią amerikietiškajam skalūninių dujų išgavimo būdui Europoje. Aktyviai savo nuomonę mitinguose bei specialiai sukurtuose tinklalapiuose išsakę prancūzai galiausiai pasiekė savo tikslą. 2011m. liepos 14 d. Prancūzija priėmė įstatymą, kuriuo draudžiama Prancūzijoje išgauti skalūnines dujas naudojant hidraulinio skaldymo technologiją.

Trumpai apie Lietuvai siūlomą skalūninių dujų išgavimo technologiją: skalūninės dujos yra išgaunamos giliai į žemę nutiestais gręžiniais pumpuojant labai suslėgtą vandens ir cheminių medžiagų (kurių sudėtis nėra žinoma, neatskleidžiama) mišinį. Taip iš žemės gelmių siūloma išgauti skalūnų uolienose besislepiančias dujas, kurios neva gali suteikti energetinę nepriklausomybę. Tačiau nevertėtų aklai pasitikėti skambiomis frazėmis. Prancūzija, po ilgų diskusijų, vis dėlto šioje JAV išvystytoje technologijoje rado daugiau minusų negu pliusų.
Pirmiausia, matoma akivaizdi grėsmė gamtai. Juk niekas negarantuoja, kad požemyje esantys vamzdžiai niekada netrūks arba nepasitaikys sujungimo ar kitokių defektų. Po žeme išsiliejus minėtam kenksmingam vandens ir chemikalų mišiniui, rizikuotume užteršti gruntinius vandenis. Švarus geriamasis vanduo – taip pat prekė, kurią galimą pirkti, parduoti ir dėl to uždirbti.
Antra - subjaurotas gamtovaizdis. Prancūzija skelbė, kad jų šalis yra tiesiog per maža (palyginus su JAV), kad leistų gražiausiuose savo regionuose įrengti didžiulius skalūninių dujų gavybai skirtus darbo plotus (pavienis gręžinys susideda iš 4 grežimo-išgavimo bokštų vieno kilometro spinduliu, o planuojami keli šimtai tokių gręžinių).
Trečia priežastis - netinkamas gavybos būdas. Prancūzai nesako „ne” skalūninėms dujoms visiems laikams, tiesiog pabrėžia, kad technologijos nuolat tobulėja ir vystosi. Ar nevertėtų palaukti kol bus išrasti žmogui ir aplinkai draugiškesni gavybos būdai?

Skalūninės dujos - šiuo metu ne vien Lietuvai aktuali tema. Vokietija, Vengrija ir kitos labiau išsivysčiusios valstybės taip pat neleido savo teritorijoje atlikinėti žvalgybos ir gręžimo darbų, todėl šios technologijos vystytojai braunasi į atokesnes ir visuomeniškai mažiau brandžias valstybes, t.y. ir į Lietuvą. Galbūt atsakymą galėtume rasti šiose senose patarlėse: „neišradinėk naujo dviračio” (galime pasinaudoti Prancūzijos pavyzdžiu) ir „mokykis iš svetimų klaidų” (JAV patirtis).

Pasirašydamas žemiau, aš nepritariu siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai: žvalgybai, bandomiesiems gręžiniams ir pramoniniam išgavimui Lietuvos Respublikos teritorijoje.

# Vardas Komentaras
1 Šarūnas.B
Būdamas tikras žemaitis nesutinku, kad būtų darkoma Mūsų mylima žemelė!
2 Jolanta
50% technologiniame procese naudoto vandens su cheminėmis medžiagomis lieka "palaidota" gręžinyje. Bent jau taip vakar kalbėjo mokslininkas (britas?)...
3 Rytis
Barbarams NE!!! Tikslas pradanginti vandenį Lietuvoje (Lenkijoje Skalūninių dujų gavyba pasirodė nerentabili).
4 Gediminas
be duju galime išgyventi, bet ar išgyvensime be vandens...?
5 Genovaitė
Neplėšykim, nedraskykim Žemės, daug žmonių nori ant jos gyvent
6 Darius
Grieztai pries gruntinio vandens ir dirvoezemio uztersima itin pavojingais chemikalais.
7 Paulius
Potenciali nauda yra gerokai menkesne uz potencialia zala
8 Mantas
nepritariu nei skalūninių dujų žvalgybai nei išgavimui Lietuvos Respublikos teritorijoje
9 Linas
Vertėtų palaukti kol bus išrasti žmogui ir aplinkai draugiškesni gavybos būdai.
10 Mindaugas
Skaityti 2011 m. birželio mėn. Europos Parlamento vidaus politikos Generalinio direktorato užsakymu atlikta studija „Skalūnų dujų ir skalūąų alyvos poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai“
11 Janina
Žmonės jau pasimokė iš užsienio investicijų, tad reikia puoselėti mokslą ir gal būt paaiškės, kad didžiausi žemės turtai randasi ant žemės, o ne jos gelmėse.
12 Elvyra
Butina atlikti issamius tyrimus, stebejimus, kad isitinkinti ar ekonomiska, negresia zmonems, netersia aplinkos
13 Remigijus
Reikia palaukti technologinio proveržio. Jau šiuo metu žinoma Kanados firmos taikomas metodas, naudojant metano dujas. Vykdomi tyrimai ir eksperimentai, kaip panaudoti anglies dvideginį...
14 Jonas
Šioje technologijoje kol kas yra daugiau klausimų, negu atsakymų. Stebina teiginiai, esą dujų yra tiek, kad jų užteks 30-40 metų. Bet juk tai spėliojimai. O antra, ką darysime po tų 30-40 metų?
15 T.Jonaitis
Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE
16 V.
nepaverskit Lietuvos dykviete http://www.youtube.com/watch?v=3GOEYConZiM
17 Justinas
Skalūninių dujų gavyba būtų nedovanotina klaida. Jauskime atsakomybę prieš paveldą ir ateinančias kartas
18 Viktoras
Palaukim,kol patobulės technologija ir atsiras nenuodingų cheminių medžiagų.Dabartinėms techninėms sąlygoms Lietuva per maža.
19 Audrius
Griežtas NE. Geriamas vanduo žmogu labiaui reikalingas nei dujos! O ir dujų pakaks- juk tam Klaipėdoje statomės terminalą. :)
20 Ramūnas
Aisku kad ne PASKAITYK ZMONES STRAIPSNIUS VIDEO PAZIUREKIT
21 sigitas
negalima to daleisti,Amerikai ne! nuodys Lietuva,sunaikins gamta,pas juos pacius per tokia gamyba dvi valstijas iskele
22 N.
Vardan savanaudiškų tikslų žmonės negali būti nuodijami!
23 I.Bitiniene
Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE
24 Vaidas
Be duju isgyventi galima, be vandens ne. Korupciniams istatymams NE!
25 Aldona
Visomis jėgomis kovokim prieš skalūniniu dujų žvalgybą,nes po jos kelio atgal nebebus
26 Audrius
As pries skalunu duju isgavima lietuvoje kategoriskai
27 Rita
Nepritariu skalūninių dujų žvalgybai ir gavybai Lietuvoje.
28 M.Rimkute
kuris peticija tikroji - jūsiškė ar šita? : Autorius: M. Arceris. Adresatas: Lietuvos Respublikos prezidentei ir vyriausybei. Skalūninių dujų išgavimui Lietuvoje NE
29 A.Selvestravičius
Kiekvienas kompetetingas ir sąžiningas žmogus turėtų nepritarti dabartyje rizikingoms texnologijoms
30 Ligita
Lietuva dar gali didžiuotis savo švariu gruntiniu vandeniu.Negi atėjus tokiems laikams,kai vandenį teks pirkti,mes įstengsime pasidžiaugti pigiomis dujomis?

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (613)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (117)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.