Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE:

0 PARAŠAI

Kategorija:

Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE:

Vienareikšmiškai ir kategoriškai pasisakykime dėl siūlomos Skalūninių dujų išgavimo technologijos panaudojimo Lietuvoje - NE!
Valstybės pagrindas nėra Seimas ar Vyriausybė, o yra paprastas žmogus ir mūsų ainis, mūsų ateities kartos žmonės, kuriems dėl kažkokių dabartinių finansinių machinacijų siūloma gyventi ant žemės, kuri gali būti apnuodyta daugybe neįvardijamų chemikalų, naudojamų išgaunant skalūnines dujas.
Tad kaip Lietuvos piliečiai reikalaujame Jūsų, mūsų rinktieji valdžios atstovai, vieną kartą ir visiems laikams užkirsti kelią galimoms ekonominėms, bei finansinėms machinacijoms kurias įžvelgiame skalūninių dujų gavybos procese.

Būtina pasitelkti ir pasiremti Lietuvos Respublikos geologinių ir ekologinių organizacijų specialistų surinktais ir renkamais duomenis apie analogiškų, veikiančių projektų poveikį, valstybių kuriose jie vykdomi aplinkai, atlikti ekologinius tyrimus ir pateikti visuomenei išsamią ataskaitą apie galimus pavojus. Informacija privaloma pasidalinti su Lietuvos Respublikos piliečiai ne vien pagal galiojančių visuomenės dalyvavimą procesuose apibrėžiančių aktų reikalavimus, tačiau taikant aukštesnius standartus – kad didžioji dalis piliečių galėtų (ir privalėtų) gauti visapusę informaciją apie skalūninių dujų išgavimą, jų panaudojimą ir kiekius, galimus pavojus ir t.t.
Visuomenei referendumo būdu sutikus arba nesutikus su projektu, vykdyti visuomenės valią ir tik tuomet pradėti ieškoti rangovų. Tokiu būdu sutaupant esamas valstybės lėšas.
Remiantis tarptautine patirtimi ir nuomone, skalūninių dujų gavyba yra pavojinga aplinkai ir kelia realią grėsmę netekti savo paviršinių vandenų kurie gali būti užteršti įvykus bet kokiam incidentui, gavybos procese ir dėl 20 metų ekonominės naudos mes galime šimtmečiams likti "dykviete" - uždara zona. Be abejo, bus labai daug žmonių sakančių, kad tai - laisvė nuo kitų dujų tiekėjų, ir operatoriai privalės sumokėti baudas jei kas tokio įvyktų, tačiau atsiminkite vieną - pinigais vandens neišvalysi ir gyvybės nesukursi.

Prancūzai užkirto kelią amerikietiškam skalūninių dujų išgavimo būdui. „Privalome užkirsti kelią skalūninių dujų gavybai! Nebegalime dar daugiau žaloti Žemės!”, „Mes esame vieningi prieš skalūnines dujas, susiskaldę šiuo klausimu tik politikai!”- Prancūzijos spauda mirgėjo garsiausių šalies žmonių pasisakymais iki pat įstatymo, draudžiančio hidraulinio skaldymo būdu išgauti skalūnines dujas, paskelbimo. Prancūzija - pirmoji valstybė užkirtusi kelią amerikietiškajam skalūninių dujų išgavimo būdui Europoje. Aktyviai savo nuomonę mitinguose bei specialiai sukurtuose tinklalapiuose išsakę prancūzai galiausiai pasiekė savo tikslą. 2011m. liepos 14 d. Prancūzija priėmė įstatymą, kuriuo draudžiama Prancūzijoje išgauti skalūnines dujas naudojant hidraulinio skaldymo technologiją.

Trumpai apie Lietuvai siūlomą skalūninių dujų išgavimo technologiją: skalūninės dujos yra išgaunamos giliai į žemę nutiestais gręžiniais pumpuojant labai suslėgtą vandens ir cheminių medžiagų (kurių sudėtis nėra žinoma, neatskleidžiama) mišinį. Taip iš žemės gelmių siūloma išgauti skalūnų uolienose besislepiančias dujas, kurios neva gali suteikti energetinę nepriklausomybę. Tačiau nevertėtų aklai pasitikėti skambiomis frazėmis. Prancūzija, po ilgų diskusijų, vis dėlto šioje JAV išvystytoje technologijoje rado daugiau minusų negu pliusų.
Pirmiausia, matoma akivaizdi grėsmė gamtai. Juk niekas negarantuoja, kad požemyje esantys vamzdžiai niekada netrūks arba nepasitaikys sujungimo ar kitokių defektų. Po žeme išsiliejus minėtam kenksmingam vandens ir chemikalų mišiniui, rizikuotume užteršti gruntinius vandenis. Švarus geriamasis vanduo – taip pat prekė, kurią galimą pirkti, parduoti ir dėl to uždirbti.
Antra - subjaurotas gamtovaizdis. Prancūzija skelbė, kad jų šalis yra tiesiog per maža (palyginus su JAV), kad leistų gražiausiuose savo regionuose įrengti didžiulius skalūninių dujų gavybai skirtus darbo plotus (pavienis gręžinys susideda iš 4 grežimo-išgavimo bokštų vieno kilometro spinduliu, o planuojami keli šimtai tokių gręžinių).
Trečia priežastis - netinkamas gavybos būdas. Prancūzai nesako „ne” skalūninėms dujoms visiems laikams, tiesiog pabrėžia, kad technologijos nuolat tobulėja ir vystosi. Ar nevertėtų palaukti kol bus išrasti žmogui ir aplinkai draugiškesni gavybos būdai?

Skalūninės dujos - šiuo metu ne vien Lietuvai aktuali tema. Vokietija, Vengrija ir kitos labiau išsivysčiusios valstybės taip pat neleido savo teritorijoje atlikinėti žvalgybos ir gręžimo darbų, todėl šios technologijos vystytojai braunasi į atokesnes ir visuomeniškai mažiau brandžias valstybes, t.y. ir į Lietuvą. Galbūt atsakymą galėtume rasti šiose senose patarlėse: „neišradinėk naujo dviračio” (galime pasinaudoti Prancūzijos pavyzdžiu) ir „mokykis iš svetimų klaidų” (JAV patirtis).

Pasirašydamas žemiau, aš nepritariu siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai: žvalgybai, bandomiesiems gręžiniams ir pramoniniam išgavimui Lietuvos Respublikos teritorijoje.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Šarūnas.B ... Būdamas tikras žemaitis nesutinku, kad būtų darkoma Mūsų mylima žemelė!
2 Jolanta S... 50% technologiniame procese naudoto vandens su cheminėmis medžiagomis lieka "palaidota" gręžinyje. Bent jau taip vakar kalbėjo mokslininkas (britas?)...
3 Rytis P... Barbarams NE!!! Tikslas pradanginti vandenį Lietuvoje (Lenkijoje Skalūninių dujų gavyba pasirodė nerentabili).
4 Gediminas J... be duju galime išgyventi, bet ar išgyvensime be vandens...?
5 Genovaitė S... Neplėšykim, nedraskykim Žemės, daug žmonių nori ant jos gyvent
6 Darius A... Grieztai pries gruntinio vandens ir dirvoezemio uztersima itin pavojingais chemikalais.
7 Paulius Š... Potenciali nauda yra gerokai menkesne uz potencialia zala
8 Mantas G... nepritariu nei skalūninių dujų žvalgybai nei išgavimui Lietuvos Respublikos teritorijoje
9 Linas B... Vertėtų palaukti kol bus išrasti žmogui ir aplinkai draugiškesni gavybos būdai.
10 Mindaugas P... Skaityti 2011 m. birželio mėn. Europos Parlamento vidaus politikos Generalinio direktorato užsakymu atlikta studija „Skalūnų dujų ir skalūąų alyvos poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai“
11 Janina V... Žmonės jau pasimokė iš užsienio investicijų, tad reikia puoselėti mokslą ir gal būt paaiškės, kad didžiausi žemės turtai randasi ant žemės, o ne jos gelmėse.
12 Elvyra J... Butina atlikti issamius tyrimus, stebejimus, kad isitinkinti ar ekonomiska, negresia zmonems, netersia aplinkos
13 Remigijus S... Reikia palaukti technologinio proveržio. Jau šiuo metu žinoma Kanados firmos taikomas metodas, naudojant metano dujas. Vykdomi tyrimai ir eksperimentai, kaip panaudoti anglies dvideginį...
14 Jonas J... Šioje technologijoje kol kas yra daugiau klausimų, negu atsakymų. Stebina teiginiai, esą dujų yra tiek, kad jų užteks 30-40 metų. Bet juk tai spėliojimai. O antra, ką darysime po tų 30-40 metų?
15 T.Jonaitis ... Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE
16 V. D... nepaverskit Lietuvos dykviete http://www.youtube.com/watch?v=3GOEYConZiM
17 Justinas ... Skalūninių dujų gavyba būtų nedovanotina klaida. Jauskime atsakomybę prieš paveldą ir ateinančias kartas
18 Viktoras ... Palaukim,kol patobulės technologija ir atsiras nenuodingų cheminių medžiagų.Dabartinėms techninėms sąlygoms Lietuva per maža.
19 Audrius G... Griežtas NE. Geriamas vanduo žmogu labiaui reikalingas nei dujos! O ir dujų pakaks- juk tam Klaipėdoje statomės terminalą. :)
20 Ramūnas B... Aisku kad ne PASKAITYK ZMONES STRAIPSNIUS VIDEO PAZIUREKIT
21 sigitas a... negalima to daleisti,Amerikai ne! nuodys Lietuva,sunaikins gamta,pas juos pacius per tokia gamyba dvi valstijas iskele
22 N. L... Vardan savanaudiškų tikslų žmonės negali būti nuodijami!
23 I.Bitiniene ... Siūlomai skalūninių dujų išgavimo technologijai Lietuvoje NE
24 Vaidas M... Be duju isgyventi galima, be vandens ne. Korupciniams istatymams NE!
25 Aldona v... Visomis jėgomis kovokim prieš skalūniniu dujų žvalgybą,nes po jos kelio atgal nebebus
26 Audrius J... As pries skalunu duju isgavima lietuvoje kategoriskai
27 Rita B... Nepritariu skalūninių dujų žvalgybai ir gavybai Lietuvoje.
28 M.Rimkute ... kuris peticija tikroji - jūsiškė ar šita? : Autorius: M. Arceris. Adresatas: Lietuvos Respublikos prezidentei ir vyriausybei. Skalūninių dujų išgavimui Lietuvoje NE
29 A.Selvestravičius ... Kiekvienas kompetetingas ir sąžiningas žmogus turėtų nepritarti dabartyje rizikingoms texnologijoms
30 Ligita T... Lietuva dar gali didžiuotis savo švariu gruntiniu vandeniu.Negi atėjus tokiems laikams,kai vandenį teks pirkti,mes įstengsime pasidžiaugti pigiomis dujomis?

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!