Lenkiškų raidžių rašybai pase ir lenkiškiems gatvių pavadinimams - griežtas NE!!!

0 PARAŠAI

Kategorija:

Brangūs Lietuvos žmonės, tarkime garsų NE Lietuvos politikų keliaklūpsčiavimui Lenkams, del lenkiškų raidžių rašybos pase ir lenkiškų gatvių pavadinimų. Peticijos idėją paskatino Lietuvos užsienio reikalų ministro Linkevičiaus atsiprašymas (visos Lietuvos vardu) Lenkų tautos, dėl Lietuvos pozicijos mūsų kaimynės atžvilgiu.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Tadas M... ir kad Linkevičius neatsiprašinėtų lenkų dėl peticijos!
2 Deivydas Č... Užtenka keliaklupščiauti prieš lenkus mokosi palengvinta programa įstiti į universitetus-lengvatos, lietuviškai vos prašlemena, negerbia mūsų kalbos tradicijų valstybingumo, ir dar jiems tokias nuolai
3 Vytautas E... Del paso-tai kiekvieno asmeninis reikalas.Bet del gatviu pavadinimu-t i k lietuviškai.
4 Jonas V... Paskutinis tautos bastionas - kalba ir vietovardžiai
5 Vaidmantas Š... Lenkai, būkit žmonės, gerbkit šalį, kurioje gyvenate.
6 Livija L... valstybinė kalba- lietuvių. Tuo viskas ir pasakyta.
7 A. K... Ne už situaciją, kai mišrios įeimos atžalai būtina rinktis: būti tik lietuviu ar tik lenku. Valstybėje turi būti vienijanti politika, t.y. valstybinė kalba, tik valstybinės mokyklos viena kalba ir t.t
8 Dominykas K... Aš myliu Lietuvą, ji man viena, ir dėdės, neleiskite jos skriausti, niekam
9 Linas Č... Padėjo apsispręsti patys lenkai su lietuviškų mokyklų uždarymu
10 E.Leščinskas ... Grą-inkit okupuotas lietuvių žemes, įžūlūs pšekų okupantai
11 karolis k... Lietuvoje turi buti naudojamos lietuviskos raides, lenkijoj tegul raso lenkiskai
12 Kęstutis K... visi lygus, rusai turi rasyti rusiskai, kinai - kinietiskai, armenai-armeniskai ir t.t.
13 Viktoras L... Pritariu visiems reikalavimams,tik turiu abejonių dėl gatvių.Be to laikau,kad galima naudoti WXQ
14 A. T... Jokiu nuolaidu "lenkams" nemokantiems rasyti jokia kalba!!!
15 Dainius S... tik po to kai viešai atsiprašys už 20-ųjų metų Vilniaus krašto okupaciją, galima bus kažką tartis.
16 Sigitas L... Jokių nelietuviškų rašmenų oficialiuose dokumentuose. Jokių miestų, miestelių ir kaimų pavadinimų svetimom raidėm, juolab išverstų į kitą kalbą! Kur tai matyta kad net vietovardžiai verčiami!!
17 Vitalija F... Gyveni Lietuvoj-taikykis prie visko, nepatinka-lauk i Lenkija! Tas pats galioja ir lietuviams gyvenantiems uzsienyje, tad kodel mes turime nusileisti kazkokiems lenkams.
18 Vilia S... kuo lenkų vaikai skiriasi nuo lietuvaičių? Visiems gal reikia vienodinti?
19 Irmantas R... Originalios rašybos asmenvardžiai - tik kitame paso lape. Oficialiems vietovardžiams ir gatvėms kita kalba - NE - ne
20 Elena ... Lietuvių kalba valstybinė visiems lietuvos piliečiams
21 H.Barauskas ... Privaloma rašyti šalies kalbos abėcėlės raidėmis
22 T.Jonaitis ... Lenkiškų raidžių rašybai pase ir lenkiškiems gatvių pavadinimams - griežtas NE!!!
23 Daiva G... būtų galima rašyti, jei nesijaustų politinio spaudimo
24 Ričardas K... Jeigu turi Lietuvos pilietybę, privalai gerbti kalbą ir kultūrą.
25 elena s... Reikia saugoti Lietuviu kalba taip pat kaip ja gerbti ir gerbti Lietuvos tauta, siuo atveju nera svarbu Lenku ar Anglu kalbos ar bet kokia kita, taciau Lietuva turi savo unikalia nacionaline kalba!
26 Viktoras L... Neprieštaraučiau įrašams antrame paso puslapyje nelietuvių kalbomis pagal jų skambesį lietuviškomis raidėmis.Ten galima naudoti ir WXQ

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!