Privatiems Taksi TAIP

Mes Vilniečiai ir miesto svečiai prieštaraujame Vilniaus miesto savivaldybės 2013 m. vasario 4 d. susirinkime pristatyto transporto maršrutų pertvarkymo plano igyvendinimui, kad nuo š.m. Liepos 1 d. visiems privatiems vežėjams būtų uždrausta teikti maršrutinių taksi paslaugas Vilniaus mieste, dėl šio pakeitimo nukentės visų aplinkinių Vilniaus rajonų gyventojai, bei Vilniaus Gyventojai. Kadangi susisiekimas taps nepatogus vykstant į dabrą bei mokslus.

# Vardas Komentaras
1 A.
As už mikriukus, greita patogu, kam nepatogu - tas visada turi kitą išeitį - autobusai/troleibusai
2 Edita
38 mikriukas vazinejantis i Vilniu yra butinas, nes pasipildys Darbo birza
3 G.Brazauskienė
Pra6au palikti maršrutinius taksi Nr. 5, 15, 71, 100 iš santariškių
4 Milda
5, 38, 99, 1 ir dar daug kit7, kurios gelbsti kritiniais atvejais
5 Marija
1, 38, 99 - tiesiog butinos, ne karta gelbejo veluojant i egzamina!!!!
6 Jūratė
Vilniaus savivaldybė visaip stengiasi kuo labiau pabloginti miesto visuomeninį transportą. Nesutinku važinėti blogiau. Todėl mikriukai turi išlikti ir važinėti per centrą kaip dabar.
7 Alfredas
greitai teks mokėti ABONEMENTINĮ mokestį už galimybę važiuoti. O 38 mikroautobuso maršrutą "suvalgys" - pinigai krenta ne į tą kišenę. Tai vieša paslaptis
8 aliona
kada baigsis bereikalingi pertvarkimai ??!!! pats laikas pertvarkyti ka nors savivaldybeje!!!!???
9 Nomeda
P. Zuoko transporto pertvarkymo planas yra nežmogiškas- tai tiesiog parodymas, kaip man nerūpi žmogus.
10 Lukauskas
Jei nuimsit,neturesiu kaip susisiekti su darbu,mokslais,druagais. busim,manau daug zmoniu atriboti nuo sostines.
11 Ramunė
prašau nepanaikinti 38,99,100 mikroautobusų maršrutų
12 Rita
prašau nepanaikinti 38,99,100 mikroautobusų maršrutų
13 Danute
Lentvario gyventojams labai patogus susisiekimas su Vilniumi, o ypac is Kilimu r.
14 Ligita
Tikiuosi surinksim reikiama parasu kieki, nes man is Lentvario bus beda iki Vilniaus dasigauti
15 Lina
Galvokit galva kaip zmones dasigaus iki vilniaus,begalviai
16 žilvinas
Siulyčiau Vilniaus merui tesėti pažadus , dėl šilumos kainos mažinimo, o tokie mero veiksmai dėl transporto yra absurdiški. Tegul meras pakuomentuoja , kodėl nėra "6" maršruto mikroautobuso .
17 Larisa
38 mikriukas turi likti !Tai butina Lentvario gyventojams !
18 Ivan
Man patogiau iš Naujosios Vilnios iki Satariškių už tris litus nuvažiuot per pusvalandį. Su autobusais tai užima virš valandos, bei brangiau netgi.
19 J.
Greita ir patogu su mikriukais. Viešojo transporto pokyčiai būtini, tačiau tikrai ne privataus verslo, gyventojų laisvo pasirinkimo sąskaita. Turi išlikti konkurencingas miesto transportas.
20 gintaras
privalu isteigti kuo daugiau marsrutiniu taksi marsrutu-tai suteikia patoguma miestieciams,o merija vercia pasitempti.Antraip griztame i sovietinius laikus su perpildytais troliais ir autobusais
21 V.
Lentvario miesto gyventojai labai sunerimę iržadama rinkti parašus. O shema būsimų pertvarkų yra seniūnijoje
22 Laimute
tik maršrutiniai taksi ir gelbsti skubant į centrą
23 Gražina
Netikiu, kad peticija pades, nes niekam nerupi, kaip vilnieciai vaziuoja, o ypac tie, kurie naudojasi viesuoju transportu.
24 J.
Mes nenuleisime rankų ir visomis teisinėmis ir neteisinėmis priemonėmis kovosime už maršrutinio taksi Nr. 38 paslaugų pratęsimą Lentvario miestui
25 Renata
mes uz zuoko skolas nemokesim savo komfiortabiliu susisiekimu
26 Akvilė
maršrutinių taksi paslaugos būtinos, nes kitaip būtų nepatogus susisiekimas.
27 Rasa
nejuokaukit sitaip, daug kam tai susisiekimo priemone vaziuojant i vilniu, ar kur pakeliui
28 Julius
Vilniaus miesto savivaldybė turėtų pirmiau pasirūpinti esamų keleivių, kuriuos šiuo metu aptarnauja savivaldybės vežėjai, aptarnavimo kokybe, o ne kurti utopinius planus, kurių deramai neįgyvendins.
29 Jolita.
Zinant kad MUSU valdzia galvoja tik apie savo kisene, tai sugriaus nusistovejusia sistema, o tada vel galvos kaip prikrauti kisenes
30 Beata
priestarauju draudimui. mums reikalingas patogus ir greitas susisiekimas!

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (1482)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (445)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (127)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.