Dėl naktinio viešojo transporto

11 383 PARAŠAI

Kategorija:

Vilnius, garsėjantis savo aktyviu naktiniu gyvenimu, bei būdamas miestas, vertas Lietuvos sostinės vardo, vis dar šiek tiek atsilieka nuo Europinių standartų. Omenyje turiu naktinį transportą. Žmonės, mėgstantys savaitgalį pasilinksminti Vilniuje, puikiai žino, kad po vidurnakčio, namo jie gali grįžti tik taksi, draugo, savo ar policijos mašinomis. Kadangi policijos mašinomis važiuoti nenorime, draugai naktimis miega, savo automobilio vairuoti negalime, nes dažniausiai būname įkaušę, o taksi yra per didelė prabanga, ypač studijuojančiui jaunimui, prašome įvesti Vilniuje naktinį viešąjį transportą. Kaune, kaip daugeliui žinoma, ši įdėja yra įgyvendinta sėkmingai.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Patricija K... na jau sostinėj tikrai ir naktinis viešas transportas reikalingas...
2 Gabija P... Galbūt kartu sumažėtų neblaivių vairuotojų skaičius.
3 L.Daukšas ... Vilniuje tikrai verkiant reikia naktinio viešojo transporto.
4 Andrius M... labai reikalingas dalykas ne tik pramogautojams, bet ir vykstantiems į/iš oro uostą, darbovietes
5 Vilius V... Tai yra privaloma. Sumažėtų įvairių nusikaltimų, nelaimių ir pan.
6 E.Juozaitytė ... Tai tikrai būtų patogiau ir didesnė galimybė pasilinksminti su saiku,nepraleidžiant visos nakties,kaip kad reikia dabar, o užtektų jos dalies.
7 Dalia K... Peticijai pritariu, nes matau didelį naktinio viešojo transporto poreikį
8 Julita J... Naktinis viešasis transportas reikalingas ne tik grįžimui į namus po linksmybių, bet ir po darbų.
9 A. R... Toks Europietiškas miestas, kad net naktinio transpoto neturim...
10 Mindaugas ... naktimis eipi pėškomis nėra saugu, o kviesti taxi brangu
11 P.Sadzevičius ... Kažkodėl keista, jog Kaunas visada priekyje ir viskas ten tvarkoje. Gerb. Pone Zuokula, prašome daryti išvadas, juk įvesti porą autobusų važiuojančių naktį nebūtų sunku?
12 Evelina D... Reikalingas naktinis transportas, nes studentai nori pasilinksminti, o grizima apriboja naktinio transporto nebuvimas.
13 Beatričė S... nes kartais būna renginių į kuriuos negali eiti nes po to nėra kaip gryšti.
14 Paulius S... nestudijuoju Vilniuje, bet manau reiketu tai ivesti, dar jai tame transpore butu kameros manau pakeltu Vilniaus kaip miesto lygi tarp kitu Europos miestu :) taip kad as uz :)
15 R.Pėčelis ... Kaune puikiai veikianti sistema turėtų įsigalioti ir Vilniuje, jugi tai yra pagrindiniai Lietuvos miestai ir naktinis transportas visada yra privalumas.
16 Lukas B... Rečiau, bet kursuojantys autobusai naktį yra būtini!
17 M. R... būtų labai gerai, jei ši idėja būtų įgyvendinta
18 A.Urbaite ... pagaliau, as nuo studentu atstovybes peticija rasiau jau pries du metus ir nieks nesiklauso.
19 Patricija G... būtina, jog vakarais saugiau grįžti transportu, nei peščiomis.
20 Agne D... neturiu kaip namo grįšti po pasilinksminimo su draugais!!
21 Greta U... Sostinei reikia viešojo transporto, dirbančio visą parą
22 Aušra R... Jaunimas jau seniai laukia naktinių autobusų! Viliames,kad nebūtų pamiršti ir toliau nuo centro nutolę rajonai, nes ir ten žmonės gyvena. Kad ir kaip keista.
23 L.Palevičius ... Taksistams tokia peticija ne į naudą, tačiau didžioji dalis jų slepia mokesčius ir naudoja neakcizinius degalus. Todėl perdaug širdies neskauda!
24 D. Z... Vilniuje galetu naktimis vazineti bent jau greitieji autobusai, tai jau butu sprendimas
25 Aistė V... Manau, tai reikalinga ir butu saugiau zmonems. Taip pat tai siuolaikiskos vallstybes poelgis.
26 Aleksandr M... puiki idėja, sostinė negali atsilikti nuo Europinių standartų
27 Diana R... savaitgali mieste tikrai norisi pabuti ilgiau o ne lekti 11h i paskutini autobusa. taxi yra perdidele prabanga.
28 Monika J... noriu naktinio transporto, nes neturiu, kaip grįšti namo po darbo!!!
29 Augustinas M... Norint neatsilikti nuo Europos , reikia keisti ne tik šitai
30 Justina Č... naktinis transportas labai reikalingas, o ypač sostinėje.

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu