Už civilizuotus nardymus Baltijos jūroje

2013m. birželio 24 d. grupė narų entuziastų, Lietuvos teritoriniuose vandenyse aptiko II –ojo pasaulinio karo laikų, vokiečių povandeninį laivą U-580. Tai puikiai išsilaikęs povandeninis objektas, kuris kelia susidomėjimą ne tik narams mėgėjams iš Lietuvos bet ir iš užsienio.
2013 m. liepos 2d. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau Departamentas) raštu Nr. (1.29) 2-179 apribojo laivavedybą, o tuo pačiu ir galimybę nardyti prie minėto objekto, motyvuodami tuo, kad laivas bus apiplėštas. Savo rašte Departamentas nurodo, kad priemonės laikinos, kol bus nuspręsta dėl juridinės apsaugos suteikimo. Objekto identifikavimo, apsaugos, bei tolimesnių archeologinių veiksmų koordinatoriumi paskirtas akademikas profesorius habil. dr. Vladas Žulkus.
Mes, narai mėgėjai, kreipiamės į Departamentą prašydami kuo skubiau parengti tvarką, kuria būtų nustatytos patekimo prie povandeninių kultūros vertybių taisyklės. Tik atsiradus tokiai tvarkai būtų galima ne tik apsaugoti istoriškai svarbius objektus nuo plėšikavimo, bet ir pademonstruoti juos kuo didesniam žmonių ratui, iki to laiko, kol objektai nesunyko natūraliai. Kadangi Lietuvos teritoriniuose vandenyse yra ne vienas istoriniu ir kultūriniu požiūriu įdomus objektas, atsiradus tokiai tvarkai būtų skatinamas povandeninis turizmas, regiono patrauklumas ir ekonomika.
Neparengus tokios tvarkos yra tikimybė, kad objektai, veikiami natūralių gamtos procesų sunyks greičiau, nei atsiras galimybė su jais susipažinti visuomenei ir narams mėgėjams. Neparengus tvarkos prašytume Departamento, kaip nurodo Lietuvos Respublikos Kultūros ministro 2005 m. balandžio 1 d. Nr. ĮV-116 įsakymas (DĖL KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO) kuo skubiau finansuoti ir užtikrinti vertybių paveldo konservavimą ir apsaugoti istorinius objektus nuo gamtos poveikio.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Darius V.... Reikia ne drausti, o tvarkingai leisti toki nardyma.
2 Tadas Žem... Reikia ne drausti, o civilizuotai leisti ir skatinti.

Pilnos moksleivių vasaros atostogos

D.K. Adresuota: Lietuvos respublikos seimas

Kreipiuosi į visus moksleivius ir jų tėvus. Pasirašykite peticiją, kad mokslo metų pabaiga baigtųsi gegužės mėnesio pabaigoje, o ne užimtų papildomai dar vieną mėnesį (birželį) . Juk mokslo metai turėtų trukti 9 mėnesius, o atostogos - tris. Nemanau, kad moksleiviams patinka papildomą mėnesį sėdėti mokyklos suole ir nieko naudingo nedaryti... Juk birželio mėnesį prasideda įdomiausios stovyklos ir kitos veiklos, į kurias tikrai dauguma nori vykti, dalyvauti, tačiau negali, nes dar reikia eiti "mokytis" , nemažai mokinių tiesiog "pabėga" ... Taigi, pasirašom visi kas sutinka šią peticiją, kad mokslo metų pabaiga įvyktų gegužės mėn. pabaigoje, galbūt į tai atkreips dėmesį LR Švietimo ministerija.

Smurtui prieš gyvūnus - ne!

M.Mažonas. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Aš manau, reikia vieną dieną a visiems stoti savo miestuose ir pradėti rimtus darbus, streikus, vieną kartą šalyje turėtų liautis tai! Tik nuo mūsų pačių viskas priklauso, kaip mes kovosim už tai, kodėl yra skriaudžiami gyvūnais, kurie yra bejėgiai už mus? Kodėl mes, GYVŪNŲ MYLĖTOJAI, negalime imtis ineciatyva išeiti į gatves, parodyti mūsų šalies trūkumus įstatymuose, gyvūnai be jegiai prieš žmones ir nieko kalti, kad yra visiškai psichiškai nesveikų žmonių, kuriems iš rašoma bauda 20€, dėl ko bausmės nėra SUGRIEŽTINTOS?? Kasdien pilna naujienų kaip susidorojama su gyvūnais, užmušami, išmetami į gatves, nunuoditi, vieną kartą užtenka būti Facebook filosofais, o išeikim į gatves ir parodykim kad mums gyvūnai, šeimos nariai. Aš vienas, o vienas to nepadarysiu, tad siūlau prisijungti prie manęs ir išškovoti griežtesnius įstatymus Lietuvoje už gyvūnų kankinimus!