Už civilizuotus nardymus Baltijos jūroje

2013m. birželio 24 d. grupė narų entuziastų, Lietuvos teritoriniuose vandenyse aptiko II –ojo pasaulinio karo laikų, vokiečių povandeninį laivą U-580. Tai puikiai išsilaikęs povandeninis objektas, kuris kelia susidomėjimą ne tik narams mėgėjams iš Lietuvos bet ir iš užsienio.
2013 m. liepos 2d. Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau Departamentas) raštu Nr. (1.29) 2-179 apribojo laivavedybą, o tuo pačiu ir galimybę nardyti prie minėto objekto, motyvuodami tuo, kad laivas bus apiplėštas. Savo rašte Departamentas nurodo, kad priemonės laikinos, kol bus nuspręsta dėl juridinės apsaugos suteikimo. Objekto identifikavimo, apsaugos, bei tolimesnių archeologinių veiksmų koordinatoriumi paskirtas akademikas profesorius habil. dr. Vladas Žulkus.
Mes, narai mėgėjai, kreipiamės į Departamentą prašydami kuo skubiau parengti tvarką, kuria būtų nustatytos patekimo prie povandeninių kultūros vertybių taisyklės. Tik atsiradus tokiai tvarkai būtų galima ne tik apsaugoti istoriškai svarbius objektus nuo plėšikavimo, bet ir pademonstruoti juos kuo didesniam žmonių ratui, iki to laiko, kol objektai nesunyko natūraliai. Kadangi Lietuvos teritoriniuose vandenyse yra ne vienas istoriniu ir kultūriniu požiūriu įdomus objektas, atsiradus tokiai tvarkai būtų skatinamas povandeninis turizmas, regiono patrauklumas ir ekonomika.
Neparengus tokios tvarkos yra tikimybė, kad objektai, veikiami natūralių gamtos procesų sunyks greičiau, nei atsiras galimybė su jais susipažinti visuomenei ir narams mėgėjams. Neparengus tvarkos prašytume Departamento, kaip nurodo Lietuvos Respublikos Kultūros ministro 2005 m. balandžio 1 d. Nr. ĮV-116 įsakymas (DĖL KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO) kuo skubiau finansuoti ir užtikrinti vertybių paveldo konservavimą ir apsaugoti istorinius objektus nuo gamtos poveikio.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Darius V... Reikia ne drausti, o tvarkingai leisti toki nardyma.
2 Tadas Ž... Reikia ne drausti, o civilizuotai leisti ir skatinti.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!