Neleiskime seimui įteisinti religinio gyvūnų žudymo

Lietuvos gyvūnų apsaugos organizacija ragina Lietuvos Parlamentą nepritarti Seimo narių siūlomam Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimui, kuriuo norima atverti kelią masiniam gyvūnų skerdimui jų neapsvaiginus, laikantis tam tikrų metodų, kokių reikalauja religinės apeigos. Tokiu būdu tūkstančiai gyvūnai būtų palikti mirti kančiose, kol jie mirtinai ir skausmingai nukraujuos.

Nuo š. m. sausio 1 d. galiojantis Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas draudžia religinį ūkinių gyvulių skerdimo būdą, kai neapsvaigintiems gyvuliams perrėžiamos gerklės ir laukiama, kol jie nukraujuos.

„Nuoširdžiai tikimės, kad Lietuvos piliečiai mus palaikys ir Lietuvos Parlamentas toliau laikysis aukštesnio gyvūnų apsaugos siekio. Nes šis pasiūlymas leisti gyvulių skerdimą be apsvaiginimo yra atgalinis žingsnis siekiant aukštesnių gyvūnų apsaugos standartų Lietuvoje, kuris negali būti pateisinamas nei religinėmis, nei ekonominėmis priežastimis. Gyvūnų skerdimas skerdyklose yra siaubinga patirtis gyvūnams. Procesas dažnai vyksta besisukančiose kabyklose, ant kurių gyvuliai kabinami žemyn galva ir paliekami nukraujuoti didžiulėse kančiose ir skausme, prieš tai perpjaunant jiems gerkles. Dažnai visą tai stebi šalia skerdimui laikomi kiti gyvi gyvuliai. Skerdimo metu gyvūnams suteikiamo skausmo ir kančių gali būti lengvai išvengta prieš tai juos apsvaiginus, kas yra šiai dienai jau įtvirtinta Lietuvos gyvūnų apsaugos įstatyme“, - sakė Lietuvos gyvūnų apsaugos organizacijos direktorė Brigita Kymantaitė.

Galvijai, avys ir ožkos yra rūšys, kurioms daugiausia taikoma religinė skerdimo procedūra. ES Tarybos reglamentas nurodo, kad skerdžiant neapsvaigintus gyvūnus pagal religinius papročius reikia tiksliai perpjauti jiems gerklę aštriu peiliu, kad gyvūnai kuo mažiau kentėtų. Po to, kai jiems perpjaunama gerklė, gali būti lėčiau nuleidžiamas kraujas ir dėl to gali būti prailginamos nebūtinos kančios.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija skatina Lietuvos piliečius pasirašyti peticiją ir parodyti atjautą bei gailestį gyvūnams


Laikas leisti Lietuvos tautai ne sukti laikrodį atgal, bet parodyti atjautą ir gailestį gyvūnams.

http://www.youtube.com/watch?v=EvH8rz7QwZM

# Vardas Komentaras
1 Bučinskaite
neleiskim žudyti gyvunu,del kazkokiu žmoniu išsigalvojimu
2 Gediminas
Jei žmonių žūdymas blogai tai ir gyvūnų lygiai taip pat.
3 Raminta
Nesutinku, kad teismas įteisintu religini gyvunu zudyma!
4 Jevgenij
Kada žmonės supras ir baigs vaidinti dievus. Gyvūnai yra tokie pat gyventojai žemėje kaip ir mes.
5 Miglė
ritualiniu skerdimu neskatinsime verslo, o regresuosime moralinėje srityje
6 Donata
Lietuvoje nera musulmonu ! ziurekit i savo zmones pirmiausia !
7 G.
Ką dar žmonės gali padaryti dėl pinigų?!!!!!Neskriauskite gyvūnų - jie skausmą jaučia taip pat, kaip ir žmonės!
8 Silvija
Juk gyvunai taip pat kencia skausma. Ir is vis mesa reiktu uzdarausti!
9 Deimantė
Streso ir kančioms paliktų numirti gyvulių mėsa nėra sveika, tai bent jau apie tai pagalvokit, jeigu gyvulių kankinti ne gaila.
10 Karolina
Tai yra visiskas gyvunu teisiu pazeidimas. Mes,zmones, neturime jokiu teisiu kesintis i gyvunu gyvybe, jie nera biznis, o tokie pat gyvi sutverimai, kaiip ir zmones.
11 Margarita
Pasirašome dėl to, kad, nepaisant to, kad tai yra maistas, vis dėl to jį reikia gerbti ir mažinti kančias. Taip pat norėtųsi, kad būtų sumažintos gyvos žuvies parduotuvėse prekybos kančios.
12 LAIMA
Nebukite besirdziai kankinti gyvunus.Uzsienio salyse, pvz.Norvegia.Taip pat eksportuoja mesa i treciasias salis, taciau atranda budu, kaip tai atlikti nekankinant gyvunu.
13 juliana
kiekvienas gyvas padaras turi teise gyventi. tad bent skerskime kaip moralus zmones,o ne kaip amoralus plesrunai.
14 Inga
Lietuvoje nera musulmonu, nereikia ir tokio skerdimo.
15 Robertas
VISISKAI apgailetinas ir antzmogiskas pinigazmogiu sprendimas!
16 Dominykas
Kas isvis gali pakelti ranka pries tuos kurie negali pasirupinti savimi...
17 E.
Ar pataikausime svetimoms regilijoms ar vadovausimes savo vertybemis (krikscionybe, gyvybes gerbimas). Galbut mesos produktus reikia zenklinti ir nurodyti kokiu budu yra skerdziama?
18 Rima
civilizuoti zmones, o elgesys sadistu, net gyvuliai gyvuliu nekankina
19 H.Kukaine
Visiškai pritariu irdar papilomai siūlau Seimui sugrižtinti įstatymus dėl gyvūnų apsaugos, o Gyvūnų teisių apsaufos organizacijai griežčiau kontroliuoti jų laikymąsi.
20 Laurita
Skausmą visi žinduoliai jaučia taip pat. Tarp jų ir žmogus. Pamąstykit..
21 D.
Visos religijos yra "šūdų krūva", o islamas - ypač. Koks čia dvasingumas? Žmonės baisiausi padarai. Visi suprantame, kad šis pramoninėje skerdykloje vykstantis procesas negali būti ir nėra dvasingas.
22 Augustina
Esu prieš gyvūnų žudimą. Esu prieš tokį įstatymo pakeitimą.
23 Agnė
Neleiskime seimui įteisinti religinio gyvūnų žudimo
24 Lukas
Nebenusišnekėkit su savo religinėm givulių skerdimu...
25 P.Stankus
Kur jūsų humaniškumas?????? Ką gyvūnai tokio blogo padarė, kad to nusipelnė? Gėda Jums!!!!
26 Simona
!!!! JUS SKRESTI O NEGYVUNUS! Kaip taip imanoma isvis sugalvot, kur mes ritames?
27 A.Jurgeleviciute
atsibuskite zmones ir ikvepkite gryno oro paziurekite giliau i sirdi ir pagalvokite ar esate tokie slykstus !!!
28 Emilija
Tai nežmoniškas dalykas. Tik dėl religinių priežasčių priimti tokį įstatymą yra atsiprašant debiliško atsilikimo požymis. Žmonių daugėš,bet gyūųnų su tokiais įrtatymais vis mažės kol išnyks.
29 Jovita
Nors kartą pasielkime žmoniškai, o ne kaip valdininkams patogiau...
30 Vaida
Tik eskaluojama nuolat,kokios nehumaniškos trečiosios šalys. O kas jum negeraj pasidare,kad virstate i laukinius!?!?