Sugadintoms šventėms ne

18 PARAŠAI

Kategorija:

Prekybos tinklų ponams

Tikriausiai jau visi žino, kad Lietuvoje Kalėdos prasideda lapkričio 2 dieną. Ir nesvarbu, kad nespėjo užgesti žvakutės įžiebtos už artimuosius, nenudžiūvo ašara riedanti per skruostą, neatlėgo širdį veriantis skausmas, o jau didžiuosiuose prekybos tinkluose pradeda skambėti kalėdinės giesmės, pardavėjai dirbtinomis šypsenomis pasitikinėja pirkėjus, prekystaliai nukloti kalėdiniais žaisliukais ir girliandomis. Argi visa tai neatrodo juokingai?
Iki didžiųjų švenčių du mėnesiai, tai kokios dar giesmės, kokie blizgučiai ir aplamai kas čia vyksta? Čia šventė mums ar prekybos tinklų ponams?
Aš esu pasipiktinęs, dėl „ ryškiai“ per anksti švenčiamomis Kalėdomis, nes atėjus tikrajai dienai nebelieka to kalėdinio stebuklo ir šventės jau būna sugadintos. Per tuos du mėnesius skambančios giesmės ir blizgantys žaisliukai praranda tikrąją savo vertę. Šv. Kūčios tampa eiline vakariene, o Šv. Kalėdos – eilinis laiko praleidimas draugų rate. O kur šventė, kur stebuklas? Deja, bet neliko nieko.
Mieli tautiečiai kviečiu prisidėti prie šios peticijos ir išreikšti savo nuomonę. Neleiskime pinigų ištroškusiems ponams gadinti gražiausią ir spalvingiausią, kupiną paslapčių, žavesio, svajonių šventę. Kartu reikalaukime, kad visi Kalėdiniai blizgučiai ir giesmės giedamos būtų bent jau nuo gruodžio mėnesio, tada ir šventės įgaus savo žavesio ir mes nespėsime pavargti nuo dovanų pirkimo manijos ištiktų žmonių.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Kipras J... Kalėdos turi prasidėti žiemą, o ne rudenį. Kuo tolyn tuo labiau imu nekesti Kalėdų vien dėl pačių parduotuvinių bajerių.
2 Andrius A... jei jau taip, tai tada prekybos centrai tegu nuo pat sausio pradeda Kalėdas švęsti

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!