Reikalaujame, kad laidojimo namai būtų reglamentuota atstumais arba sutikimais

207 PARAŠAI

Kategorija:

Laidojimo namus- šiandien galima įrengti bet kur, jei patalpos šiai veiklai neviršija 50% pagrindinės pastato paskirties ir turi atskirą įėjimą.,,Tokiu atveju pastatas netampa laidojimo namais " ir nereikalingas joks kaimynų sutikimas.
Šių metų gegužės 27 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta higienos norma dėl žmogaus palaikų laidojimo paslaugų, kremavimo, balzamavimo veiklos visuomenės sveikatos reikalavimų. Joje reglamentuota tik kaip turi būti įrengtos žmogaus palaikų laikymo, paruošimo šarvoti ir šarvojimo patalpos, tačiau šiame teisės akte nereglamentuojamas laidojimo biurų ir ritualinių paslaugų patalpų sanitarinės apsaugos dydis. Jo paprasčiausiai nebeliko.
Šių metų rugsėjo pradžioje UAB ,,Amžina ramybė" įsigijo 2 aukštų ir apie 720 kv.m pastatą Kęstučio g.17, kuriuose ketina atidaryti laidojimo namus, kurie , žinia, nebus laidojimo namai. Šis pastatas labai arti aplinkinių gyvenamųjų namų pastatų- 3m,6,5m, 10m, 25m atstumu aplink-privatūs namai ir 40m atstumu -visais langais atsisukęs į pagrindinį įėjimą ir išvažiavimą iš šio pastato-42 butų 5 ir 6 aukštų gyvenamas namas-Kęstučio 16a, kurio laiptinė išeina tiesiai į tą pačią 6m pločio Kęstučio gatvę, kuria numatomas laidojimo procesijų judėjimas.
Birutės ir Kęstučio gatvių bendruomenė kreipėmės į rajono merą, administraciją prašydami neleisti įsisteigti laidojimo namams šioje vietoje.Kreipėmės į rajono merą ir tarybą prašydami inicijuoti atitinkamų įstatymų pataisas.
Tačiau greičiausiai ką galime padaryti -tai pirmiausiai savo kieme-Jonavoje-reikalauti mūsų išrinktųjų rajono tarybos narių ir rajono administracijos, pasinaudoti savarankiškosiomis ir priskirtomis savivaldos funkcijomis ir nustatyti TAISYKLES -kur, kokiu atstumu gali būti steigiami laidojimo namai Jonavos mieste.Taip kaip ir kitiems visuomenei svarbiems pastatams-garažams,degalinėms,taip ir laidojimo namams numatyti tinkamas vietas ir įtraukti į Jonavos bendrąjį planą.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Viktorija T... nesamoniu nesamone su tais laidojimu namais tokiose vietose...
2 Danutė A... Net ir tokie atstumai nuo gyvenamųjų namų yra per maži,laidojimo namai gyvenamųjų namų rajone - nemalonus kaimynas, mažinantis nekilnojamojo turto vertę. Ir kapinių plotai Lietuvoje per dideli.
3 Giedrė P... Pagarba reiklainga ne tik mirusiems, bet ir gyviesiems
4 A. S... Manau laidojimo namų steigimas tikrai turėtu būti suderintas su gyventojų interesais, taip pat manau laidojimo namams turėtu būti skirta ypatinga vieta, o ne gyvenamasis rajonas. Artūras
5 Egidijus M... As puikiai suprantu, kad zmones mirsta, bet kasdien tai matyti nebutina. Gal tada ir kapines galima daryti visur. Tikiuosiu, kad savivaldybe yra protinga ir turi teisiu.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!