"Kartų paūksmė"

0 PARAŠAI

Kategorija:

2014 m. vietos bendruomėnių sprendimams įgyvendinti Priekulės seniūnijai skirta 14300 Lt. Paraiškas siūlomiems sprendimams įgyvendinti gali teikti NVO, įstaigos, gyventojų atstovai (seniūnaičiai), pavieniai asmenys ir kt.
Siūlimas pinigus skirti:
Jaunos šeimos dažniau didmiesčio triukšmą keičia į ramaus miestelio gyvenimą. Nuolat gražėjanti Priekulė labiau traukia naujakurius. Puoselėjamos miestelio gatvės, naujai sutvarkyta Turgaus aikštė, pagyvėjęs kultūrinis gyvenimas, mažas nusikalstamumas, byloja, kad Priekulė jauki vieta gyventi ir ugdyti jaunąją kartą ar sulaukti garbios senatvės. Tačiau besikeičiančiam miesteliui trūksta poilsio erdvės, kurioje galėtų laiką leisti ne tik jaunos šeimos su mažais vaikais, bet ir pagyvenusio amžiaus žmonės. Priekulėje ir jos apylinkėse šiuo metu gyvena per 6000 gyventojų, didžiąją dalį jų sudaro vaikai ir senyvo amžiaus žmonės.
Šiuo metu jaunos šeimos priverstos tokių poilsio erdvių ieškoti Klaipėdoje arba naujai įrengtame sode Agluonėnuose.
I. Simonaitytės gimnazija dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, kurie į Priekulę pritraukia skirtingo amžiaus vaikų ir jaunimo. Pastebima, jog pastaruoju metu miestelyje gausėja turistų iš įvairių pasaulio šalių.
Miestelio gyventojai, pastatai ir sutvarkytos viešosios erdvės reprezentuoja Priekulę.
Sutvarkyta viešoji erdvė (parkelis prie ,,Cukrainės" ), kurioje būtų įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir poilsio zona senyviems žmonėms, paskatintų jaunąją kartą ne tik ugdyti ir lavinti savo fizinius gebėjimus, bet ir bendrauti, ugdyti pagarbą vyresnio amžiaus žmonėms.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!