"Kartų paūksmė"

0 PARAŠAI

Kategorija:

2014 m. vietos bendruomėnių sprendimams įgyvendinti Priekulės seniūnijai skirta 14300 Lt. Paraiškas siūlomiems sprendimams įgyvendinti gali teikti NVO, įstaigos, gyventojų atstovai (seniūnaičiai), pavieniai asmenys ir kt.
Siūlimas pinigus skirti:
Jaunos šeimos dažniau didmiesčio triukšmą keičia į ramaus miestelio gyvenimą. Nuolat gražėjanti Priekulė labiau traukia naujakurius. Puoselėjamos miestelio gatvės, naujai sutvarkyta Turgaus aikštė, pagyvėjęs kultūrinis gyvenimas, mažas nusikalstamumas, byloja, kad Priekulė jauki vieta gyventi ir ugdyti jaunąją kartą ar sulaukti garbios senatvės. Tačiau besikeičiančiam miesteliui trūksta poilsio erdvės, kurioje galėtų laiką leisti ne tik jaunos šeimos su mažais vaikais, bet ir pagyvenusio amžiaus žmonės. Priekulėje ir jos apylinkėse šiuo metu gyvena per 6000 gyventojų, didžiąją dalį jų sudaro vaikai ir senyvo amžiaus žmonės.
Šiuo metu jaunos šeimos priverstos tokių poilsio erdvių ieškoti Klaipėdoje arba naujai įrengtame sode Agluonėnuose.
I. Simonaitytės gimnazija dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, kurie į Priekulę pritraukia skirtingo amžiaus vaikų ir jaunimo. Pastebima, jog pastaruoju metu miestelyje gausėja turistų iš įvairių pasaulio šalių.
Miestelio gyventojai, pastatai ir sutvarkytos viešosios erdvės reprezentuoja Priekulę.
Sutvarkyta viešoji erdvė (parkelis prie ,,Cukrainės" ), kurioje būtų įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir poilsio zona senyviems žmonėms, paskatintų jaunąją kartą ne tik ugdyti ir lavinti savo fizinius gebėjimus, bet ir bendrauti, ugdyti pagarbą vyresnio amžiaus žmonėms.

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (615)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (125)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.