Pasauliniai iššūkiai

6 PARAŠAI

Kategorija:

Juk ne paslaptis, kad šiuo metu visuomenė susiduria su gausėjančia pasaulinių iššūkių įvairove. Beabejonės, mes negalime išspręsti šias problemas vienu rankos mostu, tačiau turime judėti nedideliais žingsniais, siekiant užkirsti kelią jų plėtrai.

Ką aš turiu omenyje sakydama pasauliniai iššūkiai? Žvilgtelkime į kelias temas susijusias su pasauliniai iššūkiais:

• Tarša
• Klimato kaita
• Skurdas
• Pasaulinės ligos
• Teise į mokslą


Manau, kad svarbiausias pokytis gali įvykti tik suteikiant išsilavinimą jauniems žmonėms. Mūsų ateitis priklauso nuo naujos kartos. Deja, švietimo sistemose, ypač mokyklose trūksta klasių ir kursų, kurie atsižvelgtų į pasaulinius iššūkius. Kodėl mūsų švietimo sistema nenori investuoti teikiant žinias apie šias problemas?

Vien 1 klasė per savaitę gali suteikti supratimą, duoti ir skleisti žinias ir netgi jaunesniam žmogui tapti geresniu.

Prašome pasirašyti šią peticiją, jei sutinkate kad Lietuvoje to trūksta.

Parodykime savo vyriausybei, kad mums rūpi mūsų aplinka, visuomenė ir žmonės. Viena iš šių problemų gali būti mūsų kaimynystėje.

Mes visi turime žinoti apie šias problemas ir tik gaunant žinių, mes galime rasti tinkamus sprendimus.

Labai ačiū.

Nebūkite pasyvūs dėl saves ir jūsų vaikų!

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Greta B... Dar pridėčiau miškų kirtimą prie pasaulinių iššūkių.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!