VAIKO PINIGAI - KIEKVIENAM ŠALIES VAIKUI

1 888 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, žemiau pasirašę, REIKALAUJAME
Išmokų vaikams mokėjimo tvarką atstatyti į prieškrizinę formuluotę, kai teisę į „Vaiko pinigus“ (52lt/mėn.) turėjo kiekvienas šalies vaikas:
1. Vaikai diskriminuojami dėl amžiaus: jei esi vyresnis nei 7 m. ir tėvai nėra socialiai remtini – jokios finansinės pagalbos iš valstybės nesulauksi, net jei tektų basomis eiti į mokyklą.
2. 2011 m.gruodžio 1 d. Išmokų vaikams įstatymas buvo pakeistas pagal krizės laikotarpiui taikytas nuostatas, kurių įvedimas buvo argumentuojamas ypatingai sunkia šalies finansine padėtimi (XI-1756, 2011-12-01, Žin., 2011, Nr. 155-7350 (2011-12-20).
3. Visos iki krizės buvusios valstybinės išlaidos bent jau dalinai atstatytos į anksčiau buvusias ribas: pensijos grąžintos ir kompensuojamos, nedarbo išmoka galės siekti 1041 litą, ligos pašalpos didės nuo 40 iki 80 procentų. Maža to, „Atsižvelgiant į esamą ir įvertinus planuojamą „Sodros“ biudžeto finansinę padėtį, planuojama nuo 2015 m. liepos 1 d. didinti pensijas.“ (http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai).
4. Parama šeimai išlieka minimali, ribota ir nepakankamai efektyvi, t.y. neskatina dirbančių šeimų dirbti ir išlaikyti save ir savo vaikus patiems.
5. Vidutiniškai uždirbančių tėvų vaikai yra diskriminuojami socialiai remtinų tėvų vaikų atžvilgiu, nes už maitinimą mokykloje, užklasinę veiklą būtina susimokėti patiems, o tam dažnai papildomų lėšų nelieka dėl sukurtos sistemos, kai parama skiriama pagal pajamas, neįvertinant būtinųjų šeimos išlaidų (paskolos, įsipareigojimai, transporto į/iš darbo, būsto išlaikymo, švietimo ir neformalios vaikų veiklos išlaidos ir t.t..).
6. PNPD (papildomas neapmokestinamų pajamų dydis) yra simbolinis Lietuvoje vienas mažiausių Europoje ir neužtikrina realių dirbančių asmenų poreikių auginant vaikus.
7. „skurdo rizikoje dažniausiai atsiduria vaikai iki 18 metų. Jų skurdo rizikos lygis 2012 m. buvo 20,8 procento“ ir jau viršija pensinio amžiaus asmenų skurdo rizikos lygį: „65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų skurdo rizikos lygis 2012 m. sudarė 18,7 procento“.
8. Teisė į išmoką vaikui Lietuvoje prarandama nuo 7 m. (išimtis taikoma gausioms šeimoms) - nė vienoje Europos šalyje nėra tokio trumpo paramos vaikams laikotarpio, jei jis nėra kompensuojamas kitomis priemonėmis (pvz. papildomomis mokesčių lengvatomis). Tuo tarpu nemokamo maitinimo vaikams kreipiamasi kas trečioje šeimoje – vadinasi, kad trečias vaikas nuo 7 m. gyvena žemiau skurdo ribos, tačiau neturi teisės gauti išmokos vaikui. Maitinimo išlaidų kompensavimą iš biudžeto 2012 m. vidutiniškai per mėnesį gavo 128,5 tūkst. mokinių (tai apie 31 procentas).

# Vardas Komentaras
1 Jurgita
beabejones. Pati buvau studentė ir po studijų pasigimdžiau. Negaunu ndi lito. Esu palikta vyro žinioje.
2 Aina
visose normaliose valstybese europos sajungoje rupinasi vaikais. Lietuva juk taip pat europos sajungos nare...?
3 Sonata
Ar su 52 litais galima isauginti vaika as auginu 2 vaikus ir nieko negaunu tik coseline pasalpa jokiu daugiau pasalpu negaunu ir niekam nerupi kaip tu vaikus leidi i mokykla ir ar jis turi sendiena pa
4 Aurelija
pasirašau už visas išmokas vaikams, nes vaikas šalyje, turi būti pirmoje eilėje.
5 Deimantė
Pritariu šei peticijai. Nes dabar esu vieniša mama ir kol teismas priteis elementus tėvui praeis daug laiko. o net iki to negaliu gaut 97lt uz vaika.tai kaip bereik išgyvent man jaunai mamai.
6 simona
ir netik socialiai remtiniems vaikams yra sunku..grazinkite vaiku pinigus...
7 Ilma
Butina rasti kompromisa, taip kaip ji randa kitos valstybes.
8 Jurgita
As turiu 2 vaikucius iki 7 metu, butu nuostabu gauti bent minimalia parama, kad galetumem pataupyti vaiku ateiciai, nes is gaunamu musu pajamu, to nepavyksta padaryti.
9 Ernesta
Auginu berniuka13m ir mergyte 9m. Esu dirbanti ir tikrai neuzdirbu tiek,kokias pasalpas gauna kaikurie soc remtini,tautieciai,tai leiskite paklaust,kuo mano vaikai prastesni uz soc remtinus?
10 V.Butnoriene
visi vaikai lygus ir visiems reikai moketi po lygiai
11 Raimonda
vaikai-musu ateitis,todel jie nusipelne gauti bent jau tuos 52Lt
12 S.Raugienė
Lietuva, tai šalis kurios valdžia sugeba skūstis kad mažėja gimstamumas ar dideja emigracija, ir tik dėtia kuo daugiau sau į kišenę. O vaikai lieka paskutinėje vietoje.
13 dovile
Visi vaikai nori valgyti,tureti tevus,bei namus.Tad kodel vieniems turi buti jie mokami,o kitiems ne .Visi turi gauti kokia bebutu materialine padetis.
14 E.Rutkauskaite
už viska reikia moketi, mokykloje,maista ekskursijas fondai visokie ir t.t kur dar apranga wisa kita.Siaubinga šalis.
15 Zita
darzeliu trukumas kur juos deti uz ka auklems moketi tegu atstato visas ismokas bent jau
16 jolanta
kas peticijoj parasyta su tuo sutinku,nes krize senai pasibaige,o vaiko islaikymas pabrango dvigubai
17 Laura
su viskuo sutinku,taip pat reiketu reikalauti kad atstatytu motinystes ismokas mamoms,kurios augina dvynukus,trynukus...galetu ir kompensuoti nuimtas ismokas
18 Loreta
8.straisnelis truputi netikslus,nes jau 2 metai kai ivestas istatymas jei ir daugiavaikei seimai pajamos virsija 525lt vienam asmeniui vaiku pinigai taip pat nebera mokami.
19 Renata
žinoma turi privaleti gražinti tuos pinigus, ir taip gali ir padidinti pinigus, nes cia galima greit likti vargsais.
20 Violeta
šeimos planuojančios šeimos pagausėjimą,planuoja ir pajamų pokyčius,taigi šeimose gimdančiose vaikus ne dėl pašalpų vaikučių gimsta mažiau,t.y. mažėja vaikų kurie auklėjami dorais piliečiais.
21 Lina
Kai sau algas tai susigrazino. Bukit malonus ir vaikam sugrazinkit.
22 Rasa
pritariu ir nuoširdžiai tikiu, kad pavyks to pasiekti!
23 Dileta
manau,kad kiekvienas vaikas turi teise gaut pinigelius
24 Rasa
Auginu du vaikus, vyras serga ŠAS (reikalinga visiška slauga), jokiios pagalbos (išskyrus kompensacinę techniką, kuria negaliu viena naudotis - nebepakeliu vyro) iš valstybės negaunam...
25 Jelena
Esame daugiavaikė šeima auginanti 3 vaikus, jokios paramos apart sumažinto mokesčio už darželį negauname. Džiaugtumėmes kad ir nemokamu maitinimu mokykloje.
26 Jurgita
butinai reikia atstatyti, juk nuo 7metu vaikasnenustoja valges
27 Jolita
liūdna, kad Lietuvoje gimę dvynukai, laikomas kaip vienas asmuo
28 Loreta
Vaikų užimtumas Lietuvoje labai brangus, todėl vaikams atstatyti pinigus būtina.
29 Neringa
Auginam 3 vaikus , nei Lito negaunam jokios paramos . Matai pajamos biški didesnės vienam 525lt.
30 alma
Taip normaliu seimu vaikai pamirsti ir pritariu kad turi buti atstatytas teisingumas

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (785)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (136)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.