VAIKO PINIGAI - KIEKVIENAM ŠALIES VAIKUI

1 888 PARAŠAI

Kategorija:

Mes, žemiau pasirašę, REIKALAUJAME
Išmokų vaikams mokėjimo tvarką atstatyti į prieškrizinę formuluotę, kai teisę į „Vaiko pinigus“ (52lt/mėn.) turėjo kiekvienas šalies vaikas:
1. Vaikai diskriminuojami dėl amžiaus: jei esi vyresnis nei 7 m. ir tėvai nėra socialiai remtini – jokios finansinės pagalbos iš valstybės nesulauksi, net jei tektų basomis eiti į mokyklą.
2. 2011 m.gruodžio 1 d. Išmokų vaikams įstatymas buvo pakeistas pagal krizės laikotarpiui taikytas nuostatas, kurių įvedimas buvo argumentuojamas ypatingai sunkia šalies finansine padėtimi (XI-1756, 2011-12-01, Žin., 2011, Nr. 155-7350 (2011-12-20).
3. Visos iki krizės buvusios valstybinės išlaidos bent jau dalinai atstatytos į anksčiau buvusias ribas: pensijos grąžintos ir kompensuojamos, nedarbo išmoka galės siekti 1041 litą, ligos pašalpos didės nuo 40 iki 80 procentų. Maža to, „Atsižvelgiant į esamą ir įvertinus planuojamą „Sodros“ biudžeto finansinę padėtį, planuojama nuo 2015 m. liepos 1 d. didinti pensijas.“ (http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai).
4. Parama šeimai išlieka minimali, ribota ir nepakankamai efektyvi, t.y. neskatina dirbančių šeimų dirbti ir išlaikyti save ir savo vaikus patiems.
5. Vidutiniškai uždirbančių tėvų vaikai yra diskriminuojami socialiai remtinų tėvų vaikų atžvilgiu, nes už maitinimą mokykloje, užklasinę veiklą būtina susimokėti patiems, o tam dažnai papildomų lėšų nelieka dėl sukurtos sistemos, kai parama skiriama pagal pajamas, neįvertinant būtinųjų šeimos išlaidų (paskolos, įsipareigojimai, transporto į/iš darbo, būsto išlaikymo, švietimo ir neformalios vaikų veiklos išlaidos ir t.t..).
6. PNPD (papildomas neapmokestinamų pajamų dydis) yra simbolinis Lietuvoje vienas mažiausių Europoje ir neužtikrina realių dirbančių asmenų poreikių auginant vaikus.
7. „skurdo rizikoje dažniausiai atsiduria vaikai iki 18 metų. Jų skurdo rizikos lygis 2012 m. buvo 20,8 procento“ ir jau viršija pensinio amžiaus asmenų skurdo rizikos lygį: „65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų skurdo rizikos lygis 2012 m. sudarė 18,7 procento“.
8. Teisė į išmoką vaikui Lietuvoje prarandama nuo 7 m. (išimtis taikoma gausioms šeimoms) - nė vienoje Europos šalyje nėra tokio trumpo paramos vaikams laikotarpio, jei jis nėra kompensuojamas kitomis priemonėmis (pvz. papildomomis mokesčių lengvatomis). Tuo tarpu nemokamo maitinimo vaikams kreipiamasi kas trečioje šeimoje – vadinasi, kad trečias vaikas nuo 7 m. gyvena žemiau skurdo ribos, tačiau neturi teisės gauti išmokos vaikui. Maitinimo išlaidų kompensavimą iš biudžeto 2012 m. vidutiniškai per mėnesį gavo 128,5 tūkst. mokinių (tai apie 31 procentas).

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Jurgita B... beabejones. Pati buvau studentė ir po studijų pasigimdžiau. Negaunu ndi lito. Esu palikta vyro žinioje.
2 Aina P... visose normaliose valstybese europos sajungoje rupinasi vaikais. Lietuva juk taip pat europos sajungos nare...?
3 Sonata P... Ar su 52 litais galima isauginti vaika as auginu 2 vaikus ir nieko negaunu tik coseline pasalpa jokiu daugiau pasalpu negaunu ir niekam nerupi kaip tu vaikus leidi i mokykla ir ar jis turi sendiena pa
4 Aurelija K... pasirašau už visas išmokas vaikams, nes vaikas šalyje, turi būti pirmoje eilėje.
5 Deimantė B... Pritariu šei peticijai. Nes dabar esu vieniša mama ir kol teismas priteis elementus tėvui praeis daug laiko. o net iki to negaliu gaut 97lt uz vaika.tai kaip bereik išgyvent man jaunai mamai.
6 simona p... ir netik socialiai remtiniems vaikams yra sunku..grazinkite vaiku pinigus...
7 Ilma B... Butina rasti kompromisa, taip kaip ji randa kitos valstybes.
8 Jurgita A... As turiu 2 vaikucius iki 7 metu, butu nuostabu gauti bent minimalia parama, kad galetumem pataupyti vaiku ateiciai, nes is gaunamu musu pajamu, to nepavyksta padaryti.
9 Ernesta S... Auginu berniuka13m ir mergyte 9m. Esu dirbanti ir tikrai neuzdirbu tiek,kokias pasalpas gauna kaikurie soc remtini,tautieciai,tai leiskite paklaust,kuo mano vaikai prastesni uz soc remtinus?
10 V.Butnoriene ... visi vaikai lygus ir visiems reikai moketi po lygiai
11 Raimonda J... vaikai-musu ateitis,todel jie nusipelne gauti bent jau tuos 52Lt
12 S.Raugienė ... Lietuva, tai šalis kurios valdžia sugeba skūstis kad mažėja gimstamumas ar dideja emigracija, ir tik dėtia kuo daugiau sau į kišenę. O vaikai lieka paskutinėje vietoje.
13 dovile i... Visi vaikai nori valgyti,tureti tevus,bei namus.Tad kodel vieniems turi buti jie mokami,o kitiems ne .Visi turi gauti kokia bebutu materialine padetis.
14 E.Rutkauskaite ... už viska reikia moketi, mokykloje,maista ekskursijas fondai visokie ir t.t kur dar apranga wisa kita.Siaubinga šalis.
15 Zita A... darzeliu trukumas kur juos deti uz ka auklems moketi tegu atstato visas ismokas bent jau
16 jolanta m... kas peticijoj parasyta su tuo sutinku,nes krize senai pasibaige,o vaiko islaikymas pabrango dvigubai
17 Laura Š... su viskuo sutinku,taip pat reiketu reikalauti kad atstatytu motinystes ismokas mamoms,kurios augina dvynukus,trynukus...galetu ir kompensuoti nuimtas ismokas
18 Loreta V... 8.straisnelis truputi netikslus,nes jau 2 metai kai ivestas istatymas jei ir daugiavaikei seimai pajamos virsija 525lt vienam asmeniui vaiku pinigai taip pat nebera mokami.
19 Renata P... žinoma turi privaleti gražinti tuos pinigus, ir taip gali ir padidinti pinigus, nes cia galima greit likti vargsais.
20 Violeta B... šeimos planuojančios šeimos pagausėjimą,planuoja ir pajamų pokyčius,taigi šeimose gimdančiose vaikus ne dėl pašalpų vaikučių gimsta mažiau,t.y. mažėja vaikų kurie auklėjami dorais piliečiais.
21 Lina ... Kai sau algas tai susigrazino. Bukit malonus ir vaikam sugrazinkit.
22 Rasa N... pritariu ir nuoširdžiai tikiu, kad pavyks to pasiekti!
23 Dileta J... manau,kad kiekvienas vaikas turi teise gaut pinigelius
24 Rasa P... Auginu du vaikus, vyras serga ŠAS (reikalinga visiška slauga), jokiios pagalbos (išskyrus kompensacinę techniką, kuria negaliu viena naudotis - nebepakeliu vyro) iš valstybės negaunam...
25 Jelena S... Esame daugiavaikė šeima auginanti 3 vaikus, jokios paramos apart sumažinto mokesčio už darželį negauname. Džiaugtumėmes kad ir nemokamu maitinimu mokykloje.
26 Jurgita B... butinai reikia atstatyti, juk nuo 7metu vaikasnenustoja valges
27 Jolita P... liūdna, kad Lietuvoje gimę dvynukai, laikomas kaip vienas asmuo
28 Loreta Ž... Vaikų užimtumas Lietuvoje labai brangus, todėl vaikams atstatyti pinigus būtina.
29 Neringa V... Auginam 3 vaikus , nei Lito negaunam jokios paramos . Matai pajamos biški didesnės vienam 525lt.
30 alma ... Taip normaliu seimu vaikai pamirsti ir pritariu kad turi buti atstatytas teisingumas

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!