Dėl nepertraukiamo eismo geležinkelio pervažos įrengimo

235 PARAŠAI

Kategorija:

Vadovaudamasi LR Konstitucijos 33 straipsnio 3 dalimi, laikydamasi LR Peticijų įstatymo reikalavimų, siekdama įgyvendinti LR Konstitucijos laiduojamą teisę dalyvauti vietos savivaldos valdyme – Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų grupė, atsižvelgdama į savivaldybės tarybos kompetenciją (LR vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnis), kreipiasi į Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą su žemiau išdėstytu siūlymu.
Kazlų Rūdos miestą į dvi dalis dalina geležinkelis, kurio eismas jau dabar yra didelis. Praleidžiant traukinius Kazlų Rūdos miesto gyventojai ir svečiai sugaišta daug laiko.
Šiuo metu yra vykdomas ypatingos valstybinės svarbos projektas „Rail Baltica“ , kurio metu bus nutiesta europinė geležinkelio vėžė per visą Lietuvos teritoriją. Projektas įgyvendinamas ir Kazlų Rūdoje (ruožas Marijampolė – Kazlų Rūda). Įgyvendinus jį ir Lietuvai prisijungus prie europinio geležinkelio tinklo, traukinių eismas taps dar dažnesnis.
Svarbu, kad daugelis svarbių įstaigų yra išsidėstę skirtingose miesto dalyse. Todėl greitoji pagalba, ugniagesiai, policija, kitos specialiosios tarnybos gali nebespėti pasiekti reikalingų adresų, nekalbant apie laiką gaištančius darbuotojus, vežėjus.
Vykdant tarptautinius projektus dėl valstybės ekonomikos ir gerovės užtikrinimo, neturi būti apribota Kazlų Rūdos gyventojų ir miesto svečių teisė į kokybišką gyvenimą bei patogų (ar tam tikrais atvejais – net galimą) susisiekimą.
Todėl šią peticiją pasirašiusieji pasisako už tai, jog Kazlų Rūdos savivaldybės taryba pagal jos įgaliojimus pradėtų teisinius bei politinius veiksmus tam, kad miesto ribose būtų įrengta nepertraukiamo eismo (viadukas ar tunelis) geležinkelio pervaža Kazlų Rūdoje. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, pasirašiusiųjų Kazlų Rūdos gyventojų grupė prašo:
1. Pripažinti šį kreipimąsi į Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą peticija.
2. Vadovaujantis LR Vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais, Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą, pagal jos įgaliojimus, pradėti teisinius bei politinius veiksmus tam, kad miesto ribose būtų įrengta nepertraukiamo eismo geležinkelio pervaža.
3. Teisės aktų nustatyta tvarka informuoti pareiškėjų atstovą apie priimtus sprendimus, susijusius su šia peticija.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Andrius J... Kad butu yrengta nepertraukiamo eismo glezinkelio pervaza
2 Deividas P... As taip pat labai dažnai vykstu per geležinkelio bėgius, todėl manau miesteliui reiklaingas viadukas ar tunelis.
3 Martynas D... Esu pats vairuojantis, kiekvieną dieną važiuoju per pervažą į darbą ir tikrai labai daug laiko tai atima.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!