Vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste - ne!

Baigėsi 2014-ieji - vaikų sveikatos metai. Ar su jais baigėsi ir rūpinimasis vaikų sveikata? 2015.01.29 d. viešai paskelbta, kad naikinamas sanatorijos “Pušyno kelias” vaikų reabilitacijos skyrius (http://www.delfi.lt/archive/print.php?id=67033966, http://www.ekspertai.eu/po-prezidentes-ispejimo-ministre-rsalaseviciute-nusprende-atliktikosmetini-perstumdyma82594/.
Mes, žemiau pasirašiusieji, griežtai pasisakome prieš bet kokius politinius sprendimus, sandorius ar veiksmus vaikų sveikatos, gydymo galimybių sąskaita. Todėl reikalaujame, kad nebūtų naikinamas vienintelis Vilniaus regione vaikų reabilitacijos centras, esantis sostinės Baltupių rajone, Pušyno kelias 27.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Česlovas M... Tokius centrus reikia tobulinti ir teisinga kryptimi vystyti.
2 Elžbieta L... Vaikams reikalinga reabilitacijos vieta Vilniuje, nes visgi sanatorija pačiam Vilniuje, ne kiekviena įeima gali lankyti sunkiai sergantį vaiką kitame mieste, geros sąlygos, kad jie būtų sveikesni
3 Halina K... vaiku reabilitacijos naikinimui Vikniaus nieste NE
4 Nina V... Balsuok - nebalsuok anksčiau ar vėliau panaikins. Labai jau brangus žemes sklypelis. O kas liečia neįgalus vaikučius.... Tie kure sprendžia savo vaikus gydo už Lietuvos ribų.
5 Alina J... Vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste - ne!:
6 Renata B... Manau, kad Vilniuje jis butinas, o ypac musu maziesiems.
7 Birutė Z... taip...galo nematyti savanaudiškiems valdžios užmojams
8 Konstancija M... vaikai neturi kentėti dėl valstybės kvailo nesugebėjimo tinkamai panaudoti lėšas.
9 Simonas S... Reabilitacija svarbus dakykas vaiko grįžime į socialinį gyvenimą
10 Vaida S... Pušyno kelias labai gera sanatorija ir vaikų darželis teikiantis kokybiškas ir naudingaspaslaugas
11 Aušra ... Lietuvoje dažnai nukenčia vaikai turtingų suaugusiųjų dėka.
12 Jurgita V... vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste NE
13 Asta R... Ten ruošiamasi perkelti Vaikų Raidos centrą, bet nuo to nebus geriau nei Pušyno keliui nei Vaikų Raidos centrui, į kurį tėveliams kartais reikia važinėti kas dieną ir kuris yra patogioje vietoje!
14 Ramunė Z... Noriu , kad vaikų reabilitacijos skyrius išliktų. išliktų.
15 A. V... nesuprantu nesamone kazkokia. Juk sveikata tai svarbiausia kas tik gali buti ypac vaiku sveikata ir tiem kas sugalvojo naikint vaiku rebilitacija patiem butu neprosali i kokia klinika atsiguti .
16 Svajonė A... vaikai privalo gauti tinkamas medicinines paslaugas. gana tyčiotis iš tėvų ir vaikų
17 Liuda Z... Vaikai- mūsų ateitis, Lietuvos rytojus. Kokį rytojų JŪS matote?
18 Renata C... Esu pieš naikinima vienintelio Vilniaus regione vaikų reabilitacijos centro
19 Rita N... Palikit prašau sanatoriją neįgalių vaikų gydimui
20 Katažina B... man rūpi. Vienintelis rebilitacijos skyrius Vilniuje. Kaip galima?
21 Vika J... Vilniuje "Pusyno kelias" yra viena is retesniu gydymo istaigu vaikams, kur dirba nuostabus, kompetetingi savo sriciu profesionalai. Tokias istaigas reikia tausoti, branginti ir ikurti kuo daugiau,
22 Violeta G... Užuot tik kalbėjus, kaip rūpi vaikų sveikata, laikas veiksmais tai įrodyti.
23 Jurga S... Gydėmės su savo dukra, Vilnius didelis, o turime tik vieną sanatoriją...ir tą norima uždaryti...
24 Teresė ... Nepamirškime, kad vaikais reikia rūpintis. Palikime galimybę stiprinti vaikų sveikatą.
25 Stanislava S... Nežinome argumentų, kodėl kyla grėsmė šiam skyriui. Esu buvusi čia su anūku, esu dėkinga už reabilitacijos procedūras ir aptarnavimo kokybę.
26 Urte M... Butu absurdisa uzdaryti tokia gera sanatorija tokioj puikioj vietoj.
27 Dangira K... Susimildami, valdininkai, ateikite kažkada į protą pagaliau :(
28 Regina P... vaikučiai turi turėti kuo daugiau sveikatinimo įstaigų
29 Tatjana P... Vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste - ne!
30 I. K... TIK tai NE NE NE, vaiku reabilitacijos naikinimui!

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.