Už Rusnės estakadą

1 131 PARAŠAI

Adresuota: LR Prezidentė
Kategorija:

1980 m. buvo atliktas kelio Šilutė-Rusnė 400 metrų atkarpos (prieš Rusnės tiltą) kelio pakėlimas. Darbai kainavo 900 tūkst. rublių. 1981 m. pavasarinis potvynis per vieną naktį nuplovė visą atkarpą. Praėjo 35 metai.
2000 m. saloje gyveno 2000 žmonių , 2015 m. – 1650 žmonių.
Prieš dešimtmetį potvyniai buvo tik pavasariniai. Dabar, vykstant klimato atšilimui bei neskiriant lėšų upių vagų atkūrimui dažnėja žiemos potvynių. Jų trukmė priklauso nuo žiemos temperatūros.
Lentelėje pateikiamas dienų skaičius, kai potvynio metu buvo keliama specialiomis transporto priemonėmis – tralais.
METAI MĖNUO DIENŲ SKAIČIUS (keliama tralais) IŠ VISO
2013 m. Sausis 25 dienos Iš viso: 58 dienos
Vasaris 20 dienų
Balandis 13 dienų
2011 m. Sausis 11 dienų Iš viso: 30 dienų
Vasaris 11 dienų
Kovas 6 dienos
Balandis 2 dienos
2010 m. Kovas 4 dienos Iš viso: 23 dienos
Balandis 19 dienų

Pastaba: automobiliai keliami, kai vandens lygis pasiekia 20 cm. Nepaskaičiuota, kiek dienų važiuota savo transportu.
Traktoriaus valandos kaina – 60 litų (17,37 Eur) , priekabos kaina –10 litų (2,89 Eur). Vienas tralas per parą dirba 16 valandų, apytiksliai valstybei tai kainuoja 1120 litų (324,37 Eur). Kiekvieną dieną dirba 4 tralai. Vadinasi, diena kainuoja 1296 Eur. 2013 metais buvo keliama 58 dienas, reiškia, buvo išleista apie 75 000 Eur. O kiek per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį? Už jau išleistus pinigus būtų buvę galima pastatyti ne vieną estakadą ar suformuoti pralaidas.
Tralų kėlimo grafikas yra nuo 6 valandos ryto iki 22 valandos vakaro. Ryte nuo 7 valandos ir vakare nuo 17 valandos susidaro automobilių eilės, kai žmonės važiuoja į darbą arba grįžta namo. Eilėse reikia laukti 1-2 valandas. Automobiliuose būna šeimos su mažais vaikais, ligoniais. Kai kurie automobiliai yra „žemi“, todėl užvažiuodami ant tralų apgadinami. Automobiliai važiuodami per apsemtą kelio ruožą (20 cm), taip pat ir tralai teršia tepalais tekantį vandenį. Per žiemos potvynį, pravažiavus apsemtą kelio ruožą, užšąla stabdžių kaladėlės, dažnai po potvynio automobilių savininkams reikia remontuoti visą važiuoklę.
2000 m. savivaldybė įsigijo 200 tūkst. Litų (57924,00 Eur) kainuojantį automobilį „MAN”, pagamintą 1978 metais, skirtą vežti žmonėms potvynio metu. Šis automobilis yra techniškai pasenęs, jo išlaikymas ir remontas reikalauja daug išlaidų.
Vandens lygiui virš kelio pakilus 120 cm bet koks susisiekimas yra nutraukiamas. Saloje nėra ligoninės, todėl nakties metu, kai reikia išsikviesti greitąją pagalbą ir tralą, prarandamas brangus laikas, kuris gali kainuoti žmogaus gyvybę. Paskelbus ekstremalią situaciją, saloje budi priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos komanda, kuri yra atšaukiama iš kurios nors šalia esančios Šilutės rajono seniūnijos.
Žiemos potvynių metu, esant -10, -15 laipsnių šalčiui, apsemtu kelio ruožu važiuoti darosi nesaugu, nes kasnakt kelio ruožas užšąla. Tada salos gyventojai nužymi ledo kelią per šalia esančias apsemtas pievas, kai ledo storis būna daugiau kaip 20 cm. Šis ledo kelias laikinai išvaduoja nuo nepatogumų įveikiant apsemtą kelio atkarpą, tačiau dėl to vietinių valdininkų būname grasinami baudomis. Reportažas apie ledo kelią čia: https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=85114404&v=ZievVmoHJh0&x-yt-ts=1422579428
Dėl kasmetinių potvynių iš salos grėsmingai traukiasi privatus kapitalas, negalima vystyti pavasarinio turizmo, planuoti investicijų. Jaunos šeimos nenori įsigyti būsto, nes potvynis trukdo pasiekti darbo vietas Šilutėje ar Klaipėdoje. Jau daug metų ruošiami kelio pakėlimo projektai, atliekami potvynio poveikio aplinkai tyrimai, tačiau galutinių rezultatų nėra.

# Vardas Komentaras
1 Eimantas
Kiek galima apgaudinti zmones ir ingnuoruoti ju patirtus nuostolius
2 V.Rekašius
Ne tik estakados, bet aplamai daugiau investicijų į turizmo infrastruktūrą Rusnėje reikia
3 Saulis
Norėtūsi tikėt projekto sėkme ,bet valdininkai pinigų ras tik "pelningiems" projektams
4 Petras
Šaunuoliai kas sugalvojo šitokia peticija. Prie šitos peticijos taipogi reikėtų sukurti rėmimo fondą į kurį kiekvienas norintis galėtų paaukoti lėšų tokiam projektui.
5 Nijole
sostines gyventojams tiltai kas keli metrai ,o salieciai rusniskiai be normalaus susisiekimo
6 Ramunas
turime klientu, ir uzliejimo metu negalime ju greitai pasiekti, ir pasalinti gedimus
7 Jovita
estakada labaireikalinga tiek vietiniams , tiek sveciams
8 Valdas
Visiškai sutinku su peticija, estakada reikalinga vienareikšmiškai
9 Vytautas
estakada "statoma" pries kiekvienus rinkimus po rinkimu užmirštama....a
10 Algirdas
labai taisiklingai isdestyti apskaiciavimai, reikalingas veiksmas
11 Audrone
Jeigu valdzios vyrai skaiciuotu kiek isleidziama kelimu organizavimui ir ju veikla neapsiribotu paskraidymu lektuvu, posedziu organizavimu..., tai estakada seniai butu pastatyta.Geda...
12 Eimuntas
Labai keistas vyriausybes poziuris i keliu tukstanciu Lietuvos gyventoju vargus. Kai tuo
13 Tatjana
Paskaičiuokite kiek pinigų jau iššvaityta pavėjui.
14 Julius
Kaskime tunelį, estakadų jau per tiek metų daug "pastatyta". :)
15 Kestas
Rusniskiai buvo duxai ir bus, bet estakados tai butinai reikia
16 Iveta
mes ten gyvename ir kasdien vaziuojame su vaikais i darbus ir mokyklas, nes ginmazijos saloje ir gi nera. Atsistojus pries valanda i perkelimo eile,, laiku mokyklos pasiekti negalime.
17 E.
Nuo kalbų prie darbų -----gyvenu daugiau kaip penkiasdešimt metų šiame krašte ir kasmet apie tai pakalbama, kai ateina potvyniai.....Kiek dar metų švaistysis tos transporto perkėlimo išlaidos.....
18 andrius
man teko vaziot per vandeni..po to sugedo masina.o kai nakti gryzau nebuvo kam perkelti.
19 Rasa
Rinkimai vyksta periodiskai, potvinis taip pat, tik dazniau.
20 Renata
Laikas palengvinti susisiekima rusnes gyventojams potvynio metu. Tiesiog absurdiska, kad per tiek metu problema dar neisspresta
21 Laura
Nebe akmens amzius, kad zmones potvynio metu savo namu pasiekti nebegali. Nusibodo, tik pazadai.. Imkites veiksmo.
22 Arūnas
Pats daug metu gyvenau saloje ir niekaip nesuprasdavau kodel neapsimoka pastatyti estakados.Ir dabar nesuprantu,na nebent pagal samokslo teorija-kazkam yra naudinga,kad tos estakados nebutu!!!!
23 Artūras
tokia garsi ta mūsu Rusnė,o davažiuot normaliai neina.Būtinai reikia estakados!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24 Simas
Pasirašau peticiją vardan Rusnės salos gyventojų
25 Zilvinas
Reikia butinai kiek galima kaip vargsai kokie atskirti nuo lietuvos
26 Tomas
Unikalus Lietuvos kampelis, kuriame galim plėtoti išskirtinį ir neįprastą turizmą. Pritraukti investicijų sulaukti lankytojų iš užsienio...
27 Izidorius
Jeigu peticija nepadės, rusniskiai metames pinigus ir patys statome :)
28 M.
AR ILGAI DAR KAZKAS PINIGUS KARTU SU POTVYNIU PLAUS?
29 Rolandas
ne daznai reikia remontuoti automobili o pavaziavus per 20 cm apsemtu keliu remontas yra butinas.milziniskos asmenines islaidos kuriu paskaiciuot ar ivertinti nera galimybes.
30 Giedre
Protu nesuvokiama kodel tiek laiko nera logisko atsakymo kodel tokia problema nera sprendziama!

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (551)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (193)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.