Už Rusnės estakadą

1 131 PARAŠAI

Adresuota: LR Prezidentė
Kategorija:

1980 m. buvo atliktas kelio Šilutė-Rusnė 400 metrų atkarpos (prieš Rusnės tiltą) kelio pakėlimas. Darbai kainavo 900 tūkst. rublių. 1981 m. pavasarinis potvynis per vieną naktį nuplovė visą atkarpą. Praėjo 35 metai.
2000 m. saloje gyveno 2000 žmonių , 2015 m. – 1650 žmonių.
Prieš dešimtmetį potvyniai buvo tik pavasariniai. Dabar, vykstant klimato atšilimui bei neskiriant lėšų upių vagų atkūrimui dažnėja žiemos potvynių. Jų trukmė priklauso nuo žiemos temperatūros.
Lentelėje pateikiamas dienų skaičius, kai potvynio metu buvo keliama specialiomis transporto priemonėmis – tralais.
METAI MĖNUO DIENŲ SKAIČIUS (keliama tralais) IŠ VISO
2013 m. Sausis 25 dienos Iš viso: 58 dienos
Vasaris 20 dienų
Balandis 13 dienų
2011 m. Sausis 11 dienų Iš viso: 30 dienų
Vasaris 11 dienų
Kovas 6 dienos
Balandis 2 dienos
2010 m. Kovas 4 dienos Iš viso: 23 dienos
Balandis 19 dienų

Pastaba: automobiliai keliami, kai vandens lygis pasiekia 20 cm. Nepaskaičiuota, kiek dienų važiuota savo transportu.
Traktoriaus valandos kaina – 60 litų (17,37 Eur) , priekabos kaina –10 litų (2,89 Eur). Vienas tralas per parą dirba 16 valandų, apytiksliai valstybei tai kainuoja 1120 litų (324,37 Eur). Kiekvieną dieną dirba 4 tralai. Vadinasi, diena kainuoja 1296 Eur. 2013 metais buvo keliama 58 dienas, reiškia, buvo išleista apie 75 000 Eur. O kiek per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį? Už jau išleistus pinigus būtų buvę galima pastatyti ne vieną estakadą ar suformuoti pralaidas.
Tralų kėlimo grafikas yra nuo 6 valandos ryto iki 22 valandos vakaro. Ryte nuo 7 valandos ir vakare nuo 17 valandos susidaro automobilių eilės, kai žmonės važiuoja į darbą arba grįžta namo. Eilėse reikia laukti 1-2 valandas. Automobiliuose būna šeimos su mažais vaikais, ligoniais. Kai kurie automobiliai yra „žemi“, todėl užvažiuodami ant tralų apgadinami. Automobiliai važiuodami per apsemtą kelio ruožą (20 cm), taip pat ir tralai teršia tepalais tekantį vandenį. Per žiemos potvynį, pravažiavus apsemtą kelio ruožą, užšąla stabdžių kaladėlės, dažnai po potvynio automobilių savininkams reikia remontuoti visą važiuoklę.
2000 m. savivaldybė įsigijo 200 tūkst. Litų (57924,00 Eur) kainuojantį automobilį „MAN”, pagamintą 1978 metais, skirtą vežti žmonėms potvynio metu. Šis automobilis yra techniškai pasenęs, jo išlaikymas ir remontas reikalauja daug išlaidų.
Vandens lygiui virš kelio pakilus 120 cm bet koks susisiekimas yra nutraukiamas. Saloje nėra ligoninės, todėl nakties metu, kai reikia išsikviesti greitąją pagalbą ir tralą, prarandamas brangus laikas, kuris gali kainuoti žmogaus gyvybę. Paskelbus ekstremalią situaciją, saloje budi priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos komanda, kuri yra atšaukiama iš kurios nors šalia esančios Šilutės rajono seniūnijos.
Žiemos potvynių metu, esant -10, -15 laipsnių šalčiui, apsemtu kelio ruožu važiuoti darosi nesaugu, nes kasnakt kelio ruožas užšąla. Tada salos gyventojai nužymi ledo kelią per šalia esančias apsemtas pievas, kai ledo storis būna daugiau kaip 20 cm. Šis ledo kelias laikinai išvaduoja nuo nepatogumų įveikiant apsemtą kelio atkarpą, tačiau dėl to vietinių valdininkų būname grasinami baudomis. Reportažas apie ledo kelią čia: https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=85114404&v=ZievVmoHJh0&x-yt-ts=1422579428
Dėl kasmetinių potvynių iš salos grėsmingai traukiasi privatus kapitalas, negalima vystyti pavasarinio turizmo, planuoti investicijų. Jaunos šeimos nenori įsigyti būsto, nes potvynis trukdo pasiekti darbo vietas Šilutėje ar Klaipėdoje. Jau daug metų ruošiami kelio pakėlimo projektai, atliekami potvynio poveikio aplinkai tyrimai, tačiau galutinių rezultatų nėra.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Eimantas J... Kiek galima apgaudinti zmones ir ingnuoruoti ju patirtus nuostolius
2 V.Rekašius ... Ne tik estakados, bet aplamai daugiau investicijų į turizmo infrastruktūrą Rusnėje reikia
3 Saulis V... Norėtūsi tikėt projekto sėkme ,bet valdininkai pinigų ras tik "pelningiems" projektams
4 Petras B... Šaunuoliai kas sugalvojo šitokia peticija. Prie šitos peticijos taipogi reikėtų sukurti rėmimo fondą į kurį kiekvienas norintis galėtų paaukoti lėšų tokiam projektui.
5 Nijole P... sostines gyventojams tiltai kas keli metrai ,o salieciai rusniskiai be normalaus susisiekimo
6 Ramunas p... turime klientu, ir uzliejimo metu negalime ju greitai pasiekti, ir pasalinti gedimus
7 Jovita S... estakada labaireikalinga tiek vietiniams , tiek sveciams
8 Valdas V... Visiškai sutinku su peticija, estakada reikalinga vienareikšmiškai
9 Vytautas M... estakada "statoma" pries kiekvienus rinkimus po rinkimu užmirštama....a
10 Algirdas J... labai taisiklingai isdestyti apskaiciavimai, reikalingas veiksmas
11 Audrone J... Jeigu valdzios vyrai skaiciuotu kiek isleidziama kelimu organizavimui ir ju veikla neapsiribotu paskraidymu lektuvu, posedziu organizavimu..., tai estakada seniai butu pastatyta.Geda...
12 Eimuntas J... Labai keistas vyriausybes poziuris i keliu tukstanciu Lietuvos gyventoju vargus. Kai tuo
13 Tatjana R... Paskaičiuokite kiek pinigų jau iššvaityta pavėjui.
14 Julius K... Kaskime tunelį, estakadų jau per tiek metų daug "pastatyta". :)
15 Kestas b... Rusniskiai buvo duxai ir bus, bet estakados tai butinai reikia
16 Iveta A... mes ten gyvename ir kasdien vaziuojame su vaikais i darbus ir mokyklas, nes ginmazijos saloje ir gi nera. Atsistojus pries valanda i perkelimo eile,, laiku mokyklos pasiekti negalime.
17 E. Š... Nuo kalbų prie darbų -----gyvenu daugiau kaip penkiasdešimt metų šiame krašte ir kasmet apie tai pakalbama, kai ateina potvyniai.....Kiek dar metų švaistysis tos transporto perkėlimo išlaidos.....
18 andrius j... man teko vaziot per vandeni..po to sugedo masina.o kai nakti gryzau nebuvo kam perkelti.
19 Rasa J... Rinkimai vyksta periodiskai, potvinis taip pat, tik dazniau.
20 Renata J... Laikas palengvinti susisiekima rusnes gyventojams potvynio metu. Tiesiog absurdiska, kad per tiek metu problema dar neisspresta
21 Laura J... Nebe akmens amzius, kad zmones potvynio metu savo namu pasiekti nebegali. Nusibodo, tik pazadai.. Imkites veiksmo.
22 Arūnas J... Pats daug metu gyvenau saloje ir niekaip nesuprasdavau kodel neapsimoka pastatyti estakados.Ir dabar nesuprantu,na nebent pagal samokslo teorija-kazkam yra naudinga,kad tos estakados nebutu!!!!
23 Artūras B... tokia garsi ta mūsu Rusnė,o davažiuot normaliai neina.Būtinai reikia estakados!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24 Simas R... Pasirašau peticiją vardan Rusnės salos gyventojų
25 Zilvinas p... Reikia butinai kiek galima kaip vargsai kokie atskirti nuo lietuvos
26 Tomas N... Unikalus Lietuvos kampelis, kuriame galim plėtoti išskirtinį ir neįprastą turizmą. Pritraukti investicijų sulaukti lankytojų iš užsienio...
27 Izidorius K... Jeigu peticija nepadės, rusniskiai metames pinigus ir patys statome :)
28 M. M... AR ILGAI DAR KAZKAS PINIGUS KARTU SU POTVYNIU PLAUS?
29 Rolandas N... ne daznai reikia remontuoti automobili o pavaziavus per 20 cm apsemtu keliu remontas yra butinas.milziniskos asmenines islaidos kuriu paskaiciuot ar ivertinti nera galimybes.
30 Giedre M... Protu nesuvokiama kodel tiek laiko nera logisko atsakymo kodel tokia problema nera sprendziama!

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu