Dėl saugomo paveldo (Žaliakalnis, Pelėdų kalnas, A. Mackevičiaus 27) objekto teritorinio vientisumo ir paskirties

490 PARAŠAI

Kategorija:

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas įsikūręs Kaune, vaizdingoje Žaliakalnio vietoje (žinomoje Pelėdų kalno pavadinimu). Pastatų kompleksas, kurį sudaro Kauno meno mokyklos pagrindinis pastatas, pirmoji M.K. Čiurlionio galerija, sargų namelis, keramikos dirbtuvės, dailės studijoms skirti pastatai, įrašytas į Lietuvos Respublikos Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą bei į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Nuo 1922 m. iki 1940 m. čia veikė vienintelė dailės mokykla Lietuvoje ir M. K. Čiurlionio kūrinių laikinoji galerija. Pelėdų kalnas simboliškai buvo ir yra meno centras, kuriame mokomasi meno subtilybių, rengiamos parodos, plenerai, simpoziumai, konkursai, tarptautinės konferencijos, meniniai edukaciniai projektai ir pan. Studentai ugdomi aplinkoje, skatinančioje ir puoselėjančioje kūrybiškumą, turi išskirtinę galimybę lavinti meninį ir formuoti estetinį skonį.
Šiuo metu iškilo pavojus šio kultūros paveldo komplekso, kuris randasi A. Mackevičiaus g. 27, teritoriniam vientisumui, nes savininkai, įsigiję uždaros akcinės bendrovės „GLIPTIKA“ pastatą (buvusi „PRAKTIKA“), nori formuoti žemės sklypą apie šį pastatą, kas negrįžtamai padarytų įtaką saugomo kultūros paveldo objekto vientisumui ir paskirčiai.
Dėl aukščiau nurodytų priežasčių, siekiant išlaikyti unikalios Kauno vietos teritorinį vientisumą, Mes, žemiau pasirašiusieji, pasisakome prieš bet kokius sprendimus ar veiksmus, kurie padarytų neigiamą įtaką saugomo paveldo objekto vientisumui ir paskirčiai.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Martynas PEL... Komentaras dėl vykdomo projekto 1. Pastato Žalioji g. 10 istorija, statusas? Pastato esančio Žalioji g. 10 šiandieninis statusas yra Dirbtuvės, jo bendras plotas 1364 kv.m, paskirtis: gamybos, pramonė
2 Kotryna Ogi... apgailėtina, kai daromi absurdiški sprendimai ir apmaudžiausia su džiaugsmu. Jokio žmogiškumo. Tik nežemiškas godulys.
3 Vilma Mar... Peledų kalnas - meno ir mokslo įstaigai per amžius!
4 Jurgita Fra... Nesuprantu, kodėl tokį dalyką "palaimina" atsakingos institucijos
5 Gintarė Šat... Nenoriu prarasti gražios ir jaukios mokymosi aplinkos
6 S.Koreiva ... Ar ne butu paprasciau per savivaldybe issiaiskint.Gal nereiketu jokiu peticiju?
7 Deimantė Dub... Pelėdų kalnas, turi būtinai tapti paveldu. Tai išsirkitnis kauno kampelis, kuris niekam netrugdomas stovi ir žavi visus. Juo turi džiaugtis visi žmonės.
8 Greta J... Pelėdos - vieta, kur ugdosi žmogaus vizualinis mąstymas, neatimkim to iš jauno žmogaus! Aš už, kad liktų tai kas natūralu ir šventa žmonėms, kurie ten dirba. Stiprybės.
9 Aistė Jul... Nenaikinkit meno. Viską griaunat, atimat, kad tik pristatytumėt pastatų, jums nešančių pelną. Palikit mūsų namus ramybėje. Palikit pelėdas.
10 Dainius Liš... Kai studijavau čia, jau tada "PRAKTIKA" buvo išsikerojusi...
11 Deivis Sla... be komentaru - varykit tuos komersantus sugriuvusiu pastatu restauruoti
12 Monika Tam... negalima leisti kad tokį unikalų gamtos kampelį ir meno bei kūrybos židinį suniokotų komerciniai ar gyvenamieji pastatai.
13 Kęstutis Vai... DAIKTUS VADINKIME TIKRAIS VARDAIS. VERSLININKAI PASTATE NORI ĮRENGTI BUTUS IR APGYVENDINTI ŽMONES, KURIE VARGU AR ĮSIVAIZDUOJA APIE ŽEMĖS NEDALUMĄ ŠIOJE TERITORIJOJE.
14 Nijolė Sta... Teritorija nedaloma, gyvenamąjam plotui regti nepritariu.
15 Irena Jau... Aš prieš bet kokius sprendimus ar veiksmus, kurie padarytų neigiamą įtaką saugomo paveldo objekto vientisumui ir paskirčiai, kadangi čia studijavau ir įsigijau meninio apipavidalinimo specialybę
16 Perpetua Dum... reikia labiau integruotis, būti matomiems plačiau
17 Egidijus Rud... pritariu teritorijos vientisumo ir kulturines paskirties išsaugojimui
18 Gražina Rei... Būtinai išsaugokite šį nuostabų Kauno kampelį!
19 Antanas Bar... Parkas, apribotas "pelėdų" tvora, su unikaliais statiniais turi būti nedalomas- priklausyti menininkams ir būti prieinamas miesto bendruomenei
20 Giedrius Kup... Viską galima išspręsti taikiai kai yra bendras tikslas
21 Alvydas Vai... Reikia gelbėti ir Pelėdų kalną ir pačias pelėdas!
22 Zita Maj... Kam dar mažai žemių, turto .Sustokite šaalin rankas nuo tautos istorijos
23 Giedre Tam... tik pabandykit nors viena plyta paimti... grysiiu i Lietuva ir nukasiu jums galvas
24 Violeta Sab... Butina išlaikyti unikalios Kauno vietos teritorinį vientisumą ir unikaluma!
25 Gabija Rai... palikti teritorija tokia kokia ji yra iki dabar, nepadalinta.
26 Arūnas, Vai... Būtina išsaugoti kultūros paveldo objekto vientisumą
27 Audronė Jar... Logiškai mąstant, jei yra objektas įtrauktas į paveldosaugą, tai taip ir turi būti, o ne formuojami sklypai pagal pageidavimus .... matyt eilinį sykį sukasi dideli pinigai ir "giminės" su atkatais ...