Įamžinkime 1990 m. suteiktą rekordinę paramą Nepriklausomybei

558 PARAŠAI

Kategorija:

Peticija

„Lietuvos laisvės fondas”

1990-ieji buvo kertiniai metai Lietuvos kelyje Nepriklausomybės atkūrimo link. Kremliaus valdžiai nepripažinus Kovo 11-osios Akto ir paskelbus ekonominę blokadą, organizacijos Vakaruose „Tradition, Family and Property” įkūrėjas ir lyderis prof. Plinio Correa de Oliveira inicijavo paramą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui. Buvo parengta peticija, kurią „TFP” savanorių dėka pasirašė 5,2 milijono žmonių 26-iose pasaulio šalyse. Parašų rinkimo kampanija pareikalavo netgi savanorių aukų – rinkdami parašus du savanoriai žuvo autoavarijoje. Ši peticija buvo pristatyta tuometiniam Lietuvos vadovui prof. Vytautui Landsbergiui, ir nugabenta į Kremlių SSRS vadovui Michailui Gorbačiovui. Po kurio laiko ši Peticija pateko į Gineso rekordų knygą kaip daugiausiai parašų žmonijos istorijoje surinkusi peticija. Tuomet Lietuvai tai buvo ypač svarbi parama iš Vakarų. Parama, kuri kovoje už Nepriklausomybę buvo svarbi žinia, jog turime palaikymą ir esame ne vieni.

Deja, tenka pripažinti, jog šis kilnus bei itin reikšmingas įvykis ne tik nebuvo įamžintas, bet ir visiškai nugrimzdo užmarštin. Šiandien ne tik jaunas, bet ir vyresnis žmogus apie šį žygdarbį išgirsta pirmą kartą. Dėl šios priežasties iniciatyvinės grupės pastangomis buvo įkurtas „Lietuvos Laisvės Fondas”, kuris sieks priminti šio įvykio svarbą Lietuvai bei Lietuvos žmonėms.

Mes, pasirašantieji šią peticiją, palaikome „Lietuvos laisvės fondo” idėją bei išreiškiame paramą šio įvykio įamžinimui, pastatant paminklą arba memorialinę lentą Vilniaus miesto centre.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Gintautas B... Pagarba, tada kiekvienas palankus žvilgsnis svarbus buvo.
2 Audrius S... Tai buvo sena a.a. monsinjoro Alfonso Svarinsko svajonė.
3 J.Radzevičius ... Turime labai taurų atminimą, kuriuo galime didžiuotis
4 Julius A... Atrodo rekordas jau pagerintas, bet nuo to jis ne mažiau įspūdingas
5 Daniel P... Lietuvos nepriklausomybė yra didelė vertybė, kurią reikia vertinti, todėl kiekvienas savo šalį mylintis žmogus turi pasirašyti šią peticiją ir paremti savo šalį.
6 Vida G... ačiū, pirmą kartą girdžiu aoie peticiją, SVEIKINU!
7 vanda T... Tik paminklą Lukiškio aikštėje. Jei vyriausybė neskiria lėšų , surinkime patys
8 Ernestas U... Branginkime mūsų šalį Lietuva ir vieni kitus, būkime vieningi!
9 Algirdas U... Tai mažiausia, ką būtina padaryti! Apie šia paramą su padėka iniciatoriams reikia nuolat priminti visam pasauliui.
10 Arvydas D... Istorijos vadovėliai mokykloms - įtraukti Peticiją
11 Kazimieras A... Paminklas turtų būti pastatytas Šiauliuose arba Šiluvoje, nes jie čia ir dabar atvyksta kasmet.
12 Irena R... Būtinai reikia įamžinti prof. Plinio Correa de Oliveira vardą, bet nepamirškim ir J. Basanavičiaus paminklo Vilniuje.
13 Rimantas K... 25 mūsų istorijos metai ir tai tik gera pradžia...
14 Karolina I... Džiugiai pritariu sumanymui įamžinti ir platinti šį svarbų įvykį Lietuvai. Skleisiu šią žinią savo artimiesiems ir draugams, kurie myli savo Tėvynę ir jos kilnią istoriją.