Patyčioms mokyklose – NE!

Prasivardžiavimas, šaipymasis, apkalbos, įžeidžiantys komentarai, žinutės… Ar susidūrėte su patyčiomis savo mokykloje? Kartais jos gali atrodyti panašios į draugiškus pašmaikštavimus ar patraukimus per dantį – kuo jos skiriasi nuo pajuokavimo? Kai juokaujama, linksma būna abiems, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.
Ar žinojote, kad kad net du iš trijų Lietuvos mokinių yra susidūrę su patyčiomis – iš kitų tyčiojosi patys arba buvo tyčiotasi iš jų, o dėl priekabių mokyklose į „Vaikų liniją“ per metus paskambina daugiau nei 2000 vaikų? Patyčios nėra ta patirtis, kuri padeda vaikui būti tvirtesniam ir užsigrūdinti. Tyrimai rodo, kad patyčios gali sukelti daug įvairių trumpalaikių ir ilgalaikių neigiamų padarinių ne tik vaikams, iš kurių tyčiojamasi, bet ir tiems, kurie tyčiojasi ar stebi patyčias – nuo suprastėjusių pažymių, pamokų nelankymo iki savižudybės.
Mes manome, kad patyčių mokyklose turi nebelikti, todėl raginame Švietimo ir mokslo ministeriją imtis visų reikalingų priemonių, kad per artimiausius metus ne kas ketvirtoje, kaip yra šiuo metu, bet visose Lietuvos mokyklose būtų įdiegtos rimtos patyčių prevencijos programos. O taip pat surasti lėšų tam, kad jos veiktų nuolatos ir nebūtų nutraukiamos.

# Vardas Komentaras
1 V.Stanynas
Švietimo ir mokslo ministerija imtis visų reikalingų priemonių
2 Justas
Mano manymu patyčios, tai didžiausia problema šiuolaikinėse mokyklose, todėl šia problema reiktu kuo greičiau spręsti, kad ji dar labiau nepadidėtu
3 Justas
Mano manymu patyčios, tai didžiausia problema šiuolaikinėse mokyklose, todėl šia problema reiktu kuo greičiau spręsti, kad ji dar labiau nepadidėtu
4 K.
Raginu visus prisidėti prie tokios veiklos. Svarbiausia skleisti žinią apie patyčių pavojį. Patyčios yra didelė problema, trukdanti vaikams ir paaugliams visapusiškai augti ir tobulėti.
5 Laura
patyčias senai laikas stabdyti, tai labai sunki šiuolaikinio jaunimo problema
6 Stanislava
daugiausia dėmesio skirti mokytojams, ir mokyklų vadovams, nes šiuo metu svarbiausia mokyklos prestižas,o ne patyčių viešinimas.
7 Jolita
Su tokiu varijantu kasdien susiduria ir mano sunus,bet seis laikais vaikai ziaurus,o visur tik sukauja vaiku teises ,o kur tevu teises,mokytoju teises .
8 Daiva
Didesnę atsakomybę turėtų prisiimti tėvai, kurių vaikai tyčiojasi iš kitų.
9 I.
Nežinau ar peticija gali padėti, nes nuo šių pasirašymų kitų žmonių skausmas nesumažės. Reikia kažką daryti, o ne kalbėti apie tai.
10 Jūratė
Pirmiausiai vaikas auklėjimas šeimoje, o tik po to visur kitur. Jokia programa stebuklų nepadarys, įtakos - TAIP...
11 Gabrielė
Manau, kad tik besilavinantis, mąstantis žmogus nesityčios iš kito. Ši pproblema kyla dėl tų vaikų, kurie nemąsto.
12 Ieva
Sveki, iš manęs dar nėra pasityčioja ir aš prieš patyčias
13 G.
žmonės tiesiog negali atsispirti pagundai suėsti nepriklausančius bandai. Tai turi būti sustabdyta. Pasikėlę, šlykštūs žmonės turi būti sutabdyti.
14 D.
niekada nepravardziuokimi neatstumkime tu kurie nori buti milimi
15 R.
Dar privalomai turėtų būti psichologai mokyklose
16 Kristina
Mokykloje tikrai neturi būti pateisinamos patyčios bet kokia forma.Patyčios tai rykštė vaikų savižudybės link,kuri suluošina jų gyvenimus.
17 Erika
Pritariu Jūsų išsikeltam tikslui, dėl nuolatinės programos. Ji leistų vaikasm stiprinti socialinę kompetenciją nuolatos ir palaipsniui, o tai pasak mokslinės literatrūos,vertinga asmenybės augimui.
18 Birutė
Esu prieš patyčias, visuomet savo mokinius mokau nesityčioti vieniems iš kitų.
19 Regina
Esu soc.pedagogė. Dažnai tenka susidurti su mokinių patyčiomis.
20 Simona
Patyčios privalo būti stabdomos visų be išimties! Tik taip pasieksime rezultatus. Tai visų mūsų darbas.
21 Vilė
svarbu, kad kiekvienas dirbantis mokykloje savo elgesiu deklaruotų pagarbą ir supratingumą kitiems.
22 E.
Būtinas šeimos švietimas ir aiški veikla siekiant šeimas šviesti bendravimo klausimais..
23 I.
Esu soc. pedagogė, patyčios žlugdo jauną žmogų, todėl aš už pagarbų ir geranorišką bendravimą ir saugią aplinką.
24 Vilma
Esu mokytoja, dėstytoja. Dirbu 31 metus. Aš už saugią mokyklą tiek mokiniams, tiek...mokytojams. Niekas negimsta būti žeminamu.
25 V.
Šiuo metu patyčių prevencijos programos vykdymas užkraunamas ant mokytojų pečių neskiriant jiems nei pinigų, nei papildomų valandų, nei priemonių. Neteikia net aktualios statistikos ir informacijos
26 Aistė
Nepagarba egzistuoja ir tai nėra išgalvota problema
27 vilma
manau kad turetu isviso keistis visa svietimo sistema. mokyklose vaikai skriaudziami, mokytojai neturi jokios galios. tikrai as uz
28 Laisvyda
svarbu kokybė, padorūs pedagogai, o nenusenę nervų maišai, kurie dažnai patys tyčiojasi iš vaikų
29 Gintarė
Tam turi būti skiriamas pastovus darbas, o ne viena savaitė per metus ,,Savaitė be patyčių"
30 Karolina
Paskatinkime Lietuvos mokinius stropiau mokintis ne ilgindami mokslo metus, o suteikdami jiems noro ir saugumo lankyti mokyklą..