Ilgesniems mokslo metams- ne!

112 PARAŠAI

Kategorija:

"Mokslo metų ilginimui- ne"- taip mano daugelis Lietuvos moksleivių. Mokslo metų ilginimas nėra reikalingas ir naudingas nei moksleiviams, nei švietimo sistemai. Mokslo metų trukmę Lietuvoje norima padaryti, kaip vakarų Europos šalių, nors ji jau dabar yra tokia pati (5-8 klasių moksleivių Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje mokslo metai trunka apie 175 dienas). Vakarų Europos moksleiviai taip pat turi daugiau atostogų per mokslo metus, taip pat kai kuriose Europos šalyse, pavyzdžiui Prancūzijoje galioja namų darbus ribojantis įstatymas. Kita dar svarbesnė problema susijusi su mokslo metų ilginimu yra tai, kad Lietuvos švietimo planas, sistema nėra pritaikyta ilgesniems mokslo metams. Kiekvienais metais visą kursą baigiame viena- dviem savaitėmis anksčiau. Paskutinė savaitę kai kurie išvis nebeina į mokyklą, o tie, kurie ateina, visą savaitę sėdi pamokose, kuriose nieko neveikia. Ir tai vyksta vadinamaisiais " per trumpais" mokslo metais. Kas bus, kai mokslo metai bus ilgesni? Žinoma, Mokslo ministerija žada, jog penktadienį bus trumpesnės pamokos, bet jos toks pažadas nieko nepakeis...Visvien kiekviena mokykla nuspręs savarankiškai, o jei ir nutiktų toks stebuklas kaip trumpesnės pamokos, tą dieną moksleiviai būtų apkrauti begale namų darbų. O dar visi bando skatinti ir populiarinti neformalųjį ugdymą, kuris daugeliu atvejų būna dar naudingesnis moksleivio ateičiai. Paprasčiausiai jam nebelieka laiko, nes jį visą užima mokykla, kurioje suteiktos žinios dabartinių studentų yra apibūdinamos kaip bendras išsilavinimas. Nenuostabu, kodėl Lietuva yra šalis, kur išsilavinimas 100%, bet jaunimo nedarbas irgi didelis. Mokslo metų ilginimas tikrai nebūtinas.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Rugilė Jur... kam to reikia ar negana kad ir taip ta vasara praeina kaip trys dienos??? vasara yra skirta pramogoms ir atostogoms o ne mokslams!!!
2 Daina ... Jeigu planuoja daryt mažiau pamokų penktadieniais,tai kaip eit į 2-3 pamokas? Knygose nėra tiek medžiagos.
3 Goda Kas... Jeigu bus ilgesni mokslo metai jie dar labiau išvargins ir kada karšta niekas nenori eiti į okyklą nes nori atostogų būna pavargę nuo moksluų
4 Austeja Sla... Jei ildesni mokslo metai,tuomet mažiau nam darbų.
5 M.Grigalevičiūtė ... Krūvį reikia mažinti per visus metus, o ne ilginti ir mažinti penktadieniais.
6 Janina Dur... Negalima visko daryti pagal užsienio šalių patirtį. Mūsų Lietuvoje vaikai ir taip patiria didelę psichologinę įtampą,- dėl tėvų gyvenimo būdo, sunkių materialinių sąlygų, bedarbystės ir pan.,
7 Gustė Žuk... Birželio pirmąją savaitę nieko gero nenuveikiam - atiduodam knygas ir viskas. Tai kodėl reikia dar papildomos savaitės, jei jau dabar mokiniai nenorom pavasarį eina į mokyklą?
8 Arnas Mit... Ilgesniems mokslo metams- ne! Jei norite, jog mokiniai nesirgtų depresija, tai Ilgesniems mokslo metams- ne!

Peticija dėl greičio ribojimo priemonių , Dzūkų g.

Einaras. Adresuota: LR Susisiekimo ministerija; Vilniaus miesto savivaldybė; Vilniaus meras R.Šimašius; LR Seimo saugaus eismo komisija;Vilniaus miesto ūkio transporto skyrius

Mes, naujinikų bendruomenės nariai, kreipiamės į miesto savivaldybę su prašymu įrengti greičio ribojimo priemones, Dzūkų g. Dzūkų g. ilgį sudaro beveik 2km, joje yra 6 perėjos, keli vaikų darželiai, bei mokykla. Pastovus tiek automobilų tiek žmonių srautas sudaro daug avarinių ir pavojingų situacijų, kurios taipogi yra pažymėtos Vilniaus miesto Juodūjų dėmių žymose (žyma JDT 58, nors žyma tik viena, mūsų manymu mažiausiai turėtų būti 3. Pelesos ir Dzūkų perėja, perėja tarp Dzūkų 27 ir Dzūkų 10a namų.) Šioje gatvėje nėra jokių greitį ribojančių priemonių apart kelio ženklų. Naujininkų gyventojų patirtis rodo, kad kelio ženklų neužtenka suaugusiūjų ir vaikų saugumui išsaugoti. Su šia peticija prašome atsižvelgti į mūsų norus sumažinti pavojingų eismo įvykių skaičių šioje atkarpoje. Mūsų uždavinys – su Jūsų visų pagalba pasiekti, kad dzūkų gatvė taptų saugesnė pėstiesiems.

Dėl daugiabučių namų statybų Kalnėnuose

T. Gulbinas. Adresuota: Vilniaus m. meras R. Šimašius, Vilniaus m. savivaldybės administracija, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos

Gerbiamas mere Remigijau Šimašiau, Dėkojame už turiningą diskusiją su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomenėmis sausio 29 d. Diskusijos metu daug laiko buvo skirta daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartaluose, konkrečiai Airių g. 8, 10 ir 12. Susitikimo metu sakėte, jog kartu su Vilniaus m. vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu esate aptarę, kaip taikyti teisės aktų reikalavimą, kad nauji statiniai neturi išsiskirti iš rajono konteksto. Ši tema yra labai opi Kalnėnų gyventojams, todėl dar kartą atkreipiame savivaldybės administracijos dėmesį į susidariusią nepriimtiną situaciją ir teikiame siūlymus, kaip užtikrinti darnią Kalnėnų plėtrą ateityje. Kaip žinote, penkiabučių namų statyba individualiai statybai skirtuose sklypuose Airių g. 8, 10 ir 12 buvo pripažinta neteisėta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos. Tačiau, nepaisant ginčo teisme, detaliojo plano sprendiniai Savivaldybės administracijos iniciatyva buvo pakoreguoti taip, kad įteisintų minėtas statybas. Panaši situacija yra susidariusi ir Škotų g. Individualiems namams statyti skirtuose sklypuose yra statomi devynbučiai (trys tribučiai) ir penkiabučiai namai. Gyventojai raštu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, statybų inspekciją, galų gale ir į teismą dėl daugybės pažeidimų (neišlaikomas atstumas iki kitų namų, nesilaikoma minimalių sklypo dydžio reikalavimų vienam namui, neišlaikomi automobilių aikštelių minimalūs atstumai ir t.t.). Teismas skundą atmetė motyvuodamas senaties termino praleidimu. UAB "Kalnėnų Projektai" šiuo metu yra pateikusi Vilniaus miesto savivaldybės Miesto Plėtros departamentui projektą statyti du keturių aukštų daugiabučius adresu Moldovos g. 18, Vilnius. Kiekvienas jų po 19 butų. Sklypas daugiabučių statybai yra visiškai apsuptas individualių gyvenamųjų namų ir kotedžų. Kalnėnų bendruomenė nepritaria tiems argumentams, kuriais Airių g. ir Škotų g. daugiabučių statybos pripažintos teisėtomis, ir prieštarauja daugiabučio Moldovos g. 18 statyboms. Pastarojo objekto statytojas tinkamai neinformavo gyventojų apie projektinių pasiūlymų viešinimą, todėl Kalnėnų bendruomenės nuomonė nebuvo išklausyta. Be to, Airių g., Škotų g. Ir Moldovos g. daugiabučiai visiškai išsiskiria iš šių gatvių konteksto bei paties rajono konteksto, kuriuose vyrauja individualūs namai. Bendruomenei yra nepriimtina, kad: 1) Detaliojo plano korektūra Airių g. atlikta po to, kai VTPSI pripažino statybas neteisėtomis; 2) Yra svarstomi ir išduodami leidimai daugiabučių namų statyboms individualių namų kvartale visiškai neatsižvelgiant į aplinkos kontekstą. Be to, daugiabučių namų statybai Kalnėnuose nėra tinkamos gatvių ir inžinerinių tinklų infrastruktūros. 2018 m. gegužę Kalnėnų gyventojams buvo nutrūkęs geriamojo vandens tiekimas dėl pastaraisiais metais žymiai išaugusio gyventojų skaičiaus rajone ir esamos vandens tiekimo infrastruktūros nepakankamumo. Gyventojai mano, kad ir šiuo atveju pirmenybė išduodant statybų leidimus buvo teikta statytojų interesams, o ne jau esamų gyventojų teisei į sveiką aplinką. Sausio 29 d. susitikimo su Kalnėnų ir Pavilnio bendruomene metu meras paaiškino, jog Airių g. situacija atsirado dėl praeityje netaikyto reikalavimo naujų statybų leidimus išduoti atsižvelgiant į aplinkos “kontekstą”. Pasak mero, šiuo metu tokie į kontekstą netinkantys projektai leidimo negautų. Visgi, ligšioliniai valstybės institucijų sprendimai rodo, kad į aplinkos kontekstą nėra atsižvelgiama, o palankumas skiriamas statytojų, bet ne gyventojų interesams. Todėl prašome, kad: 1) išduodant naujus statybų leidimus būtų griežtai atsižvelgiama į rajono kontekstą ir nepriimami svarstyti projektiniai pasiūlymai dėl daugiabučių statybų Kalnėnuose; 2) jau pastatyti penkiabučiai nebūtų pripažįstami Kalnėnų konteksto dalimi; Leidimai statyboms būtų išduodami įvertinus infrastruktūros pajėgumus ir įpareigoti vystytoją prisidėti prie infrastruktūros gerinimo; 3) būsimų statybos projektų viešinimas prieš gaunant statybos leidimą būtų vykdomas realiai viešinant, kad kaimynai ir bendruomenė žinotų apie ketinamus statyti objektus, o nebūtų bandoma nuslėpti. Nes tik įtraukiant esamus gyventojus ir visas suinteresuotas puses, galima pasiekti visoms pusėms priimtiną rezultatą kaip, pavyzdžiui, buvo su “Cherry houses”, esančiais Moldovos ir Juodupio sankryžoje; 4) panaikinti projektinius pasiūlymus daugiabučių statyboms adresu Moldovos g. 18, Vilnius.