Neleiskime sunaikinti Žalgirio" stadiono. Privalome legendą išsaugoti ateities kartoms

Mes, Lietuvos futbolo gerbėjai, Lietuvos Respublikos piliečiai, esame pasipiktinę dėl ketinimo sunaikinti "Žalgirio" stadioną. Kodėl, nusikalstamai, nebeliko reikalavimo minimame sklype išsaugoti stadioną?! Kas leido keisti paskirtį ?!
ŽALGIRIS - tai musų istorijos dalis, kurią privalome išsaugoti. Vilniaus “Žalgirio” stadionas buvo Lietuvos pasididžiavimas ir tarybiniais laikais ir pirmais nepriklausomybės metais. Tai vienas iš nepriklausomybės šauklių, dauguma patriotinių judėjimų vienaip ar kitaip būdavo persipynę su futbolu. Čia prasidėjo „dainuojamoji revoliucija“, padėjusi Lietuvai atgauti nepriklausomybę. Kiek daug gražių futbolo kovų ir pergalių jis matė, kiek gražių dainų švenčių.
Deja Lietuvoje, nėra valstybinio požiūrio į stadionus, vis kuriami projektai ir tik plaunami mokesčių mokėtojų pinigai, o ne rimtai statoma. Kiek sukišta i tuos griaučius, kur prie Akropolio, pilnai būtų užtekę renovuoti "Žalgirio" stadioną. 100 milijonų litų iš kurių 60 milijonų, kaip nustatė Valstybės kontrolė, dingo nežinia kur. Kodėl kažkokie laikinai į valdžią pasodinti biurokratai turi įgaliojimus savavališkai parceliuoti visuomeninės paskirties objektus, neatsiklausus visuomenės sutikimo? Kodėl lengva ranka dovanoja “vargšams” legendinį "Žalgirio" stadioną, kad jį sunaikintų?!
Nuo "Žalgirio" naikinimo prasidėjo ir Lietuvos futbolo naikinimas ir toliau tęsiasi. Nelieka dvasios, nelieka nieko švento, garbingo ...
Kaip negėda, kad esam vieninteliai Europoje neturintys normalaus stadiono. Kiek gali iš mūsų šaipytis kitos šalys. Kokį įvaizdį kuriame apie Lietuvą.

Čia stadiono vieta, gera aura, šlovinga istorija, čia buvo mūsų mylimas "Žalgirio" stadionas ir privalo likti, o namams, biurams užteks vietos ir kitose Vilniaus vietose.

Todėl mes, pasirašiusieji raginame visus susitelkti ir ne griauti, o atstatyti brangų "Žalgirio" stadioną.
Linkim, kad dievas apšviestų jūsų protą ir širdį. Ir tikime, kad "Žalgirio" stadionas gyvuos per amžius.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Tomas B... Neleiskime išnykti tam, kas vienijo bei džiugino praeities kartas!
2 Vitalijus B... Na kiek dar galima į centrą kišti "kartonkes"? Sankryžos nepravažiuojamos o valdžia vis laimina Avulio ir Ko projektus
3 l. j... jokiu kitu statybu..prdet sodint visokio plauko vystytojus
4 Rimantas M... "Žalgirio" stadioną būtina palaipsniui rekonstruoti, o ne griauti. Geresnę vietą Dainų šventėms, svarbioms futbolo rungtynėms, lengvosios atletikos varžyboms sunku įsivaizduoti. Privalome išsaugoti.
5 Arnas Š... Lankau futbolą septintus metus, man tai labai svarbu. Myliu futbolą ir nenoriu, kad jis būtų naikinamas tokiais būdais
6 Marius A... Labai liūdna dėl tokio valdžios požiūrio į futbolą..
7 Mindaugas K... Už stadijono išsaugojimą! Griauti visą laiką lengviau nei atstatyti.
8 I.Rutkausk ... Nesąmones darot, reikia išlaikyti tokius pastatus, o ne statyti komercinius šudelius.
9 M.stašys ... lietuvos istorini pastata nugriauti ??? Jus gal juokajate. gal geriau pradekime galvoti apie nedabaigtus , namus, stadionus , kurie veltui stovi ir daryti kazka su jeis. O prisimina palikime.
10 Deividas K... Nenaikinkim lietuvoje futbolo nes ir taip lietuva zemai yra futbolo atzvilgiu geriau ji sutvarkykime kad vaikai galetu augti ir mokinti juos kad gerai zaistu ir zzinoma rinktines karta.
11 Karolis M... Kaip didžiulis stadionas, gal ir nereikalingas, bet daugiabučiai ir verslo centrai netūrėtų čia dominuoti. Reprezentatyvus sporto centras tiktų NMC, ne tik šeškinei ar stoties rajonui
12 Nerijus V... Stodionuose reikia zaisti futbola, o senuose stadionuose reikia remonto ir tuomet vel zaisti futbola. Butus pastatyt labai lengva, o stadionai kyla daug sudetingiau.
13 R.Petkevičius ... Viena yra griauti priespaudos simbolius, visai kas kita griauti tai, kas priespaudos metu simbolizavo laisvę
14 Gediminas S... Žalgirio stadioną reikia būtinai paskelbti kuktūros paveldo objektu(nes jis toks ir yra) kad jokie pasipiniguoti bet kokia kaina siekiantys smikiai nekistu nagu!
15 Dainius Ž... Stadijonas turi likti - Paveldas . ARBA TEGU ATSTATO TOKYPAT
16 J.P ... Lietuvoje turime ir taip mazai futbolo stadionu, o ypac Vilniuje. negalima nugriauti to, kad turi tokia legenda, atminina.
17 Donatas J... Toks jausmas kad lietuviams nieko svento nera. Nieko nesugeba issaugoti tik numartinti ir nugriauti. Pajuoka tas LFF stadionas su dirbtine zole ir vos keliais tukstanciais vietu
18 gediminas l... zalgirio stadionas turi buti is stoveti daug metu!!
19 Laura B... Juk tai vienas garsiausių futbolo Lietuvos stadionų!! Turime tai palikti, o ne leisti pastatams kilti! Nejaugi trūksta vietos??!
20 L. A... Tai Lietuvos futbolo šventovė. Viskas tuo ir pasakyta
21 Arnoldas P... Negalima griauti sakau negalima! Nors aš gimiau ir gyvenu Marijampolėje bet negalima!
22 L.Bartusevicius ... Neleiskime futbolui numirti. Mes esame sportiška tauta su dideliu noru laimėti. Puoselėkime tradicijas, auginkime jaunimą ir parodykime kitoms tautoms, kad mes galime būti pagarbos verti priešininkai.
23 Lukas K... reikia statyti, o ne griauti. komerciją į šalį!
24 Vytautas P... stadionas privalo išlikti futbolui, jaunoms kartoms, tai mūsų visų istorija ir jos naikinti negalima
25 Gabrielė M... Mano tėtė kadaise šiame stadione žaidė ir šis stadionas tiek jam, tiek man, tiek daugeliui Vilniečių kelia sentimentus.
26 Albinas K... Žalgirio stadionas dalis mūsų Tautos istorija,kai futbolas buvo daugiau nei sportas.
27 Eduardas K... stadiono nakinimui NE ,restoracijai ir atnaujinimui taip.
28 Šarūnas M... be visa ko, dar ir puiki strateginė vieta atvykti stebėti vartžybas ir kitus renginius
29 D.Narkunas ... kaip galima vietoje zalgirio stadiono statyti daugiabucius namus? taip ta teritorija turi buti sutvarkyta bet ne stadiono kaina, o butent ji ir renovuojant..
30 L.Kulvinskaja ... Aš galvoju kad,stodijonas turi likt savo vietose, nes šytas stadijonas daug reiškia tems žmonems kurie miegsta,žaidžia futbolo

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!