Vilniui nereikia ginkluoto mero patarėjo Daniel‘io Lupshitz‘o

Mes, Vilniaus miesto gyventojai, kreipiamės į jus siekdami apsaugoti mūsų brangų miestą, jo žmones bei valdžios vykdomąjį organą savivaldybę.

Š.m. rugsėjo 4-ą dieną Vilniaus miesto meras, Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio narys Remigijus Šimašius viešai paskelbė į savo visuomeninių patarėjų gretas pasikvietęs asmenį Daniel‘į Lupshitz‘ą, vadindamas jį „gėrio riteriu“ ir „šviesos kariu“. Šie pozityvūs būdvardžiai ir nepagrįsti laipsniai nublanksta militarizmo persmelktame Izraelio kariuomenės nario D. Lupshitz‘o įvaizdyje ir veiksmuose; XXI a. Vilnius – Europos Sąjungos valstybės sostinė – negali sau leisti turėti tokį miesto patarėją, kuris vadovaujasi ginklu ir atmeta tarptautinės teisės principus.

Akivaizdu, jog D. Lupshitz‘as, atvirai demonstruojantis agresiją, polinkį į smurtą ir pomėgį šaunamiesiems ginklams, netinka eiti mūsų miesto mero patarėjo pareigų. Taip pat nėra paaiškinta, kokios šio asmens kvalifikacijos (išsilavinimas, darbo patirtis, interesai) eiti tokias pareigas; nors meras turi teisę paskirti visuomeninius patarėjus savo nuožiūra ir pagal politinį pasitikėjimą, tačiau gerbiantis save ir savo miesto gyventojus meras turėtų matyti poreikį viešai ir aiškiai išdėstyti savo pasirinkimo priežastis. Be to, pagal Konstituciją sekuliariai valstybei nedera į politinių sprendimų priėmimo lygį kelti asmenų, kurie pasaulio tvarką grindžia ginklu bei ypatingomis neva Dievo suteiktomis teisėmis vienai tautai ar vienai teritorijai.

Sveikas protas, pagrįstas bendražmogiškomis vertybėmis, taip pat turėtų suklusti regint D. Lupshitz‘o pasisakymus socialiniuose tinkluose, viešose erdvėse. Jie akivaizdžiai kursto neapykantą, įžeidžia asmenų orumą (vienas iš daugelio pvz.: profesoriaus Kęstučio Girniaus vadinimas „asilu“), absoliučiai nesitaiksto su jokia kritika ar net kvestionavimu išsakytų „tiesų“. Šis asmuo nesidrovi naudoti necenzūrinę kalbą bei grasinti visiems nepatikusiems.

Verta paklausti, ar Vilniaus gyventojai nori tokio mero patarėjo, kuris ne tik nesilaiko, bet ir nepripažįsta tarptautinės teisės nuostatų?

D. Lushitz‘as gyvena nelegalioje (pagal Tarptautinio Kriminalinio Teismo 2004 m. išaiškinimą bei Jungtinių Tautų rezoliucijas ir ES poziciją) Izraelio kolonijoje, įsikūrusioje okupuotame Vakarų Krante. Šis asmuo savo laisvu pasirinkimu pažeidinėja tarptautinės teisės normas ir kartu skleidžia faktų neatitinkančią asmeninę nuomonę, esą jokios okupacijos nėra. Tai yra akivaizdus, lengvai įrodomas melas. Ar gali Vilniaus mero patarėjas tikėti esantis teisesnis už pasaulines tarptautines ir žmogaus teisių organizacijas?

Mums, Vilniaus gyventojams, rūpi mūsų miesto dabartis ir ateitis. Siekiame išlikti atvira, demokratine Europos sostine ir nepasiduoti naikinančioms išorinėms jėgoms. Nenorime, jog mūsų miesto reikalus padėtų spręsti žurnalistėms mirties linkintis ir civilių apgyvendintus rajonus sulyginti su žeme agituojantis asmuo.

Raginame Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių pakilti aukščiau asmeninių bei finansinių interesų ir suvokti, kad toks patarėjas yra netinkamas nei jam, nei miestui.

[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg[/img]
[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg[/img]

# Vardas Komentaras
1 SAULIUS
viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
2 Miglė
Daniel'ių reprezentuojančios nuotraukos prieštarauja mero teiginiui, kad jis yra "gėrio ir šviesos riteris"... Aš esu prieš už tokio "riterio" buvimą savivaldybėje (tikiuosi jis neturės įtakos merui).
3 Vytautas
viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
4 b.
kariai turi tarnauti karinėse struktūrose, ginkluotas civiliis, besipuikuojantis ginklais - neprognozuojamas, jam civilinėj tarnyboj ne vieta.
5 Aurelijus
Esu antižydas, antisionistas, antisemitas (pasirinkti pagal trokštamą judo-sionistų įskiepytą terminologiją)
6 RAIMUNDAS
nejaugi savu patareju pritrukom? :) klounus kvieciam... :)
7 Žmogus
jau geriau B.Bradauską patarėju žydų klausimu pasirinktų
8 AK-47
KODEL LAIKO NE AK O EMKE???????? VON IS LETUVOS111111
9 B.priedurnistautininkas
Prie ruso buvo gereu. Grazinkit brazauska ir vagy zuoka
10 Benjamin
vaziuok namo Lupsice su tais leftistiniais antisemitais nesitrynes, tu mums reikalingas cia...
11 Laura
Gal su protu susipyko naujasis ponas R.Šimašius? Tebunie taika visur!
12 Antanas
Pritariu su išlygomis - nepagarba tarptautinei teisei šiuo atveju nėra esminė problema.
13 V.
Kolonijos Vakarų Krante - IV Ženevos konvencijos pažeidimas, ir karo nusikaltimas. Nėra kam merui patarinėt?
14 Zingeris
Baikite smeizti Daniel Luphitz, eikit dirbti darbu geriau nerasyneje nesamoniu
15 Richardas
Visiškas chamas, net neleidžiantis kitai nuomonei egzistuoti. Kuo toliau nuo tokių ,,patarėjų".
16 Audrius
Jis neturi kompetencijos . Ir grubus bei netolerantiškas. Visai kaip driežas.
17 Nerijus
Kartu mokemes mokykloj- suktas tipas, net pavadinciau sukcium
18 Gintaras
Pasirašau, nes kaip žmogus gali būti liberalų partijos nario patarėjas, jei savo veiksmais ir pasisakymais iš esmės prieštarauja tos partijos (ir visuomenės dalies, kuriai partija atstovauja) idealams
19 Elena
Mere,dėl kokių priežasčių ar žmogaus savybių pasirinkote šį žmogų?
20 Liutauras
Apgailėtinas R. Šimašiaus žingsnis, užtraukiantis negarbę visam miestui
21 Mindaugas
Velniop tą jo kultūrą. Šalinti jį reikia už tai, jog jis paprasčiausiai yra dviveidis šovinistas.
22 Povilas
Esu vilnietis todel man rupi kas yra Vilniaus valdzioje.
23 A.
Viskas labai tiksliai, tik gaila, kad dar neadekvatesni asmenys, pvz., J. Panka ir visokiausi vatnikai, taip pat pasirašinėja.
24 Julius
Tokiam fašistuojančiam šovinistui neturi būti vietos Lietuvos sostinės mero kabinete!
25 Vladimiras
Visi tarnautojai turėtų būti įdarbinami skaidriai, o ne pagal asmenines simpatijas.
26 Karolis
Vilniaus savivaldybeje nera vietos asmenims, kurie atvirai propaguoja karine jega kaip galios simboli. Aciu, bet renkuosi Vilniu be ammosexual'u :)
27 G.
Didelių ginklų žvanginimas negatyviai koreliuoja su intelekto koeficientu ir penio dydžiu.
28 Rokas
Nežinau, kuo šis asmuo pasižymėjęs daugiau be savo chamiškumo
29 Paulius
Visiškai sutinku su peticijos tekstu. Miesto mero patarėjui nedera būti ekstremizmo, zionizmo ir fanatinio militarizmo propaguotojui. Taip pat yra privalu viešoje erdvėje gebėti kultūringai kalbėti.
30 Sigitas
Aš prieš ksenofobus ir šovinistus, tokie čmonės negali patarinėti mūsų įgaliotam merui

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (133)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.