Vilniui nereikia ginkluoto mero patarėjo Daniel‘io Lupshitz‘o

Mes, Vilniaus miesto gyventojai, kreipiamės į jus siekdami apsaugoti mūsų brangų miestą, jo žmones bei valdžios vykdomąjį organą savivaldybę.

Š.m. rugsėjo 4-ą dieną Vilniaus miesto meras, Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio narys Remigijus Šimašius viešai paskelbė į savo visuomeninių patarėjų gretas pasikvietęs asmenį Daniel‘į Lupshitz‘ą, vadindamas jį „gėrio riteriu“ ir „šviesos kariu“. Šie pozityvūs būdvardžiai ir nepagrįsti laipsniai nublanksta militarizmo persmelktame Izraelio kariuomenės nario D. Lupshitz‘o įvaizdyje ir veiksmuose; XXI a. Vilnius – Europos Sąjungos valstybės sostinė – negali sau leisti turėti tokį miesto patarėją, kuris vadovaujasi ginklu ir atmeta tarptautinės teisės principus.

Akivaizdu, jog D. Lupshitz‘as, atvirai demonstruojantis agresiją, polinkį į smurtą ir pomėgį šaunamiesiems ginklams, netinka eiti mūsų miesto mero patarėjo pareigų. Taip pat nėra paaiškinta, kokios šio asmens kvalifikacijos (išsilavinimas, darbo patirtis, interesai) eiti tokias pareigas; nors meras turi teisę paskirti visuomeninius patarėjus savo nuožiūra ir pagal politinį pasitikėjimą, tačiau gerbiantis save ir savo miesto gyventojus meras turėtų matyti poreikį viešai ir aiškiai išdėstyti savo pasirinkimo priežastis. Be to, pagal Konstituciją sekuliariai valstybei nedera į politinių sprendimų priėmimo lygį kelti asmenų, kurie pasaulio tvarką grindžia ginklu bei ypatingomis neva Dievo suteiktomis teisėmis vienai tautai ar vienai teritorijai.

Sveikas protas, pagrįstas bendražmogiškomis vertybėmis, taip pat turėtų suklusti regint D. Lupshitz‘o pasisakymus socialiniuose tinkluose, viešose erdvėse. Jie akivaizdžiai kursto neapykantą, įžeidžia asmenų orumą (vienas iš daugelio pvz.: profesoriaus Kęstučio Girniaus vadinimas „asilu“), absoliučiai nesitaiksto su jokia kritika ar net kvestionavimu išsakytų „tiesų“. Šis asmuo nesidrovi naudoti necenzūrinę kalbą bei grasinti visiems nepatikusiems.

Verta paklausti, ar Vilniaus gyventojai nori tokio mero patarėjo, kuris ne tik nesilaiko, bet ir nepripažįsta tarptautinės teisės nuostatų?

D. Lushitz‘as gyvena nelegalioje (pagal Tarptautinio Kriminalinio Teismo 2004 m. išaiškinimą bei Jungtinių Tautų rezoliucijas ir ES poziciją) Izraelio kolonijoje, įsikūrusioje okupuotame Vakarų Krante. Šis asmuo savo laisvu pasirinkimu pažeidinėja tarptautinės teisės normas ir kartu skleidžia faktų neatitinkančią asmeninę nuomonę, esą jokios okupacijos nėra. Tai yra akivaizdus, lengvai įrodomas melas. Ar gali Vilniaus mero patarėjas tikėti esantis teisesnis už pasaulines tarptautines ir žmogaus teisių organizacijas?

Mums, Vilniaus gyventojams, rūpi mūsų miesto dabartis ir ateitis. Siekiame išlikti atvira, demokratine Europos sostine ir nepasiduoti naikinančioms išorinėms jėgoms. Nenorime, jog mūsų miesto reikalus padėtų spręsti žurnalistėms mirties linkintis ir civilių apgyvendintus rajonus sulyginti su žeme agituojantis asmuo.

Raginame Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių pakilti aukščiau asmeninių bei finansinių interesų ir suvokti, kad toks patarėjas yra netinkamas nei jam, nei miestui.

[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg[/img]
[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg[/img]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 SAULIUS ... viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
2 Miglė L... Daniel'ių reprezentuojančios nuotraukos prieštarauja mero teiginiui, kad jis yra "gėrio ir šviesos riteris"... Aš esu prieš už tokio "riterio" buvimą savivaldybėje (tikiuosi jis neturės įtakos merui).
3 Vytautas ... viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
4 b. B... kariai turi tarnauti karinėse struktūrose, ginkluotas civiliis, besipuikuojantis ginklais - neprognozuojamas, jam civilinėj tarnyboj ne vieta.
5 Aurelijus R... Esu antižydas, antisionistas, antisemitas (pasirinkti pagal trokštamą judo-sionistų įskiepytą terminologiją)
6 RAIMUNDAS V... nejaugi savu patareju pritrukom? :) klounus kvieciam... :)
7 Žmogus m... jau geriau B.Bradauską patarėju žydų klausimu pasirinktų
8 AK-47 ... KODEL LAIKO NE AK O EMKE???????? VON IS LETUVOS111111
9 B.priedurnistautininkas ... Prie ruso buvo gereu. Grazinkit brazauska ir vagy zuoka
10 Benjamin N... vaziuok namo Lupsice su tais leftistiniais antisemitais nesitrynes, tu mums reikalingas cia...
11 Laura K... Gal su protu susipyko naujasis ponas R.Šimašius? Tebunie taika visur!
12 Antanas M... Pritariu su išlygomis - nepagarba tarptautinei teisei šiuo atveju nėra esminė problema.
13 V. L... Kolonijos Vakarų Krante - IV Ženevos konvencijos pažeidimas, ir karo nusikaltimas. Nėra kam merui patarinėt?
14 Zingeris ... Baikite smeizti Daniel Luphitz, eikit dirbti darbu geriau nerasyneje nesamoniu
15 Richardas ... Visiškas chamas, net neleidžiantis kitai nuomonei egzistuoti. Kuo toliau nuo tokių ,,patarėjų".
16 Audrius B... Jis neturi kompetencijos . Ir grubus bei netolerantiškas. Visai kaip driežas.
17 Nerijus P... Kartu mokemes mokykloj- suktas tipas, net pavadinciau sukcium
18 Gintaras D... Pasirašau, nes kaip žmogus gali būti liberalų partijos nario patarėjas, jei savo veiksmais ir pasisakymais iš esmės prieštarauja tos partijos (ir visuomenės dalies, kuriai partija atstovauja) idealams
19 Elena T... Mere,dėl kokių priežasčių ar žmogaus savybių pasirinkote šį žmogų?
20 Liutauras G... Apgailėtinas R. Šimašiaus žingsnis, užtraukiantis negarbę visam miestui
21 Mindaugas S... Velniop tą jo kultūrą. Šalinti jį reikia už tai, jog jis paprasčiausiai yra dviveidis šovinistas.
22 Povilas C... Esu vilnietis todel man rupi kas yra Vilniaus valdzioje.
23 A. V... Viskas labai tiksliai, tik gaila, kad dar neadekvatesni asmenys, pvz., J. Panka ir visokiausi vatnikai, taip pat pasirašinėja.
24 Julius P... Tokiam fašistuojančiam šovinistui neturi būti vietos Lietuvos sostinės mero kabinete!
25 Vladimiras O... Visi tarnautojai turėtų būti įdarbinami skaidriai, o ne pagal asmenines simpatijas.
26 Karolis N... Vilniaus savivaldybeje nera vietos asmenims, kurie atvirai propaguoja karine jega kaip galios simboli. Aciu, bet renkuosi Vilniu be ammosexual'u :)
27 G. V... Didelių ginklų žvanginimas negatyviai koreliuoja su intelekto koeficientu ir penio dydžiu.
28 Rokas S... Nežinau, kuo šis asmuo pasižymėjęs daugiau be savo chamiškumo
29 Paulius E... Visiškai sutinku su peticijos tekstu. Miesto mero patarėjui nedera būti ekstremizmo, zionizmo ir fanatinio militarizmo propaguotojui. Taip pat yra privalu viešoje erdvėje gebėti kultūringai kalbėti.
30 Sigitas M... Aš prieš ksenofobus ir šovinistus, tokie čmonės negali patarinėti mūsų įgaliotam merui

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.