Vilniui nereikia ginkluoto mero patarėjo Daniel‘io Lupshitz‘o

Mes, Vilniaus miesto gyventojai, kreipiamės į jus siekdami apsaugoti mūsų brangų miestą, jo žmones bei valdžios vykdomąjį organą savivaldybę.

Š.m. rugsėjo 4-ą dieną Vilniaus miesto meras, Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio narys Remigijus Šimašius viešai paskelbė į savo visuomeninių patarėjų gretas pasikvietęs asmenį Daniel‘į Lupshitz‘ą, vadindamas jį „gėrio riteriu“ ir „šviesos kariu“. Šie pozityvūs būdvardžiai ir nepagrįsti laipsniai nublanksta militarizmo persmelktame Izraelio kariuomenės nario D. Lupshitz‘o įvaizdyje ir veiksmuose; XXI a. Vilnius – Europos Sąjungos valstybės sostinė – negali sau leisti turėti tokį miesto patarėją, kuris vadovaujasi ginklu ir atmeta tarptautinės teisės principus.

Akivaizdu, jog D. Lupshitz‘as, atvirai demonstruojantis agresiją, polinkį į smurtą ir pomėgį šaunamiesiems ginklams, netinka eiti mūsų miesto mero patarėjo pareigų. Taip pat nėra paaiškinta, kokios šio asmens kvalifikacijos (išsilavinimas, darbo patirtis, interesai) eiti tokias pareigas; nors meras turi teisę paskirti visuomeninius patarėjus savo nuožiūra ir pagal politinį pasitikėjimą, tačiau gerbiantis save ir savo miesto gyventojus meras turėtų matyti poreikį viešai ir aiškiai išdėstyti savo pasirinkimo priežastis. Be to, pagal Konstituciją sekuliariai valstybei nedera į politinių sprendimų priėmimo lygį kelti asmenų, kurie pasaulio tvarką grindžia ginklu bei ypatingomis neva Dievo suteiktomis teisėmis vienai tautai ar vienai teritorijai.

Sveikas protas, pagrįstas bendražmogiškomis vertybėmis, taip pat turėtų suklusti regint D. Lupshitz‘o pasisakymus socialiniuose tinkluose, viešose erdvėse. Jie akivaizdžiai kursto neapykantą, įžeidžia asmenų orumą (vienas iš daugelio pvz.: profesoriaus Kęstučio Girniaus vadinimas „asilu“), absoliučiai nesitaiksto su jokia kritika ar net kvestionavimu išsakytų „tiesų“. Šis asmuo nesidrovi naudoti necenzūrinę kalbą bei grasinti visiems nepatikusiems.

Verta paklausti, ar Vilniaus gyventojai nori tokio mero patarėjo, kuris ne tik nesilaiko, bet ir nepripažįsta tarptautinės teisės nuostatų?

D. Lushitz‘as gyvena nelegalioje (pagal Tarptautinio Kriminalinio Teismo 2004 m. išaiškinimą bei Jungtinių Tautų rezoliucijas ir ES poziciją) Izraelio kolonijoje, įsikūrusioje okupuotame Vakarų Krante. Šis asmuo savo laisvu pasirinkimu pažeidinėja tarptautinės teisės normas ir kartu skleidžia faktų neatitinkančią asmeninę nuomonę, esą jokios okupacijos nėra. Tai yra akivaizdus, lengvai įrodomas melas. Ar gali Vilniaus mero patarėjas tikėti esantis teisesnis už pasaulines tarptautines ir žmogaus teisių organizacijas?

Mums, Vilniaus gyventojams, rūpi mūsų miesto dabartis ir ateitis. Siekiame išlikti atvira, demokratine Europos sostine ir nepasiduoti naikinančioms išorinėms jėgoms. Nenorime, jog mūsų miesto reikalus padėtų spręsti žurnalistėms mirties linkintis ir civilių apgyvendintus rajonus sulyginti su žeme agituojantis asmuo.

Raginame Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių pakilti aukščiau asmeninių bei finansinių interesų ir suvokti, kad toks patarėjas yra netinkamas nei jam, nei miestui.

[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas1.jpg[/img]
[img=http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg]http://dizainas.isd.lt/failai/failas2.jpg[/img]

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 SAULIUS ... viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
2 Miglė L... Daniel'ių reprezentuojančios nuotraukos prieštarauja mero teiginiui, kad jis yra "gėrio ir šviesos riteris"... Aš esu prieš už tokio "riterio" buvimą savivaldybėje (tikiuosi jis neturės įtakos merui).
3 Vytautas ... viskas tampa daug aiškiau per GHogle išsitraukus straipsnį ''Izraelio rankos ant politikos vairo''
4 b. B... kariai turi tarnauti karinėse struktūrose, ginkluotas civiliis, besipuikuojantis ginklais - neprognozuojamas, jam civilinėj tarnyboj ne vieta.
5 Aurelijus R... Esu antižydas, antisionistas, antisemitas (pasirinkti pagal trokštamą judo-sionistų įskiepytą terminologiją)
6 RAIMUNDAS V... nejaugi savu patareju pritrukom? :) klounus kvieciam... :)
7 Žmogus m... jau geriau B.Bradauską patarėju žydų klausimu pasirinktų
8 AK-47 ... KODEL LAIKO NE AK O EMKE???????? VON IS LETUVOS111111
9 B.priedurnistautininkas ... Prie ruso buvo gereu. Grazinkit brazauska ir vagy zuoka
10 Benjamin N... vaziuok namo Lupsice su tais leftistiniais antisemitais nesitrynes, tu mums reikalingas cia...
11 Laura K... Gal su protu susipyko naujasis ponas R.Šimašius? Tebunie taika visur!
12 Antanas M... Pritariu su išlygomis - nepagarba tarptautinei teisei šiuo atveju nėra esminė problema.
13 V. L... Kolonijos Vakarų Krante - IV Ženevos konvencijos pažeidimas, ir karo nusikaltimas. Nėra kam merui patarinėt?
14 Zingeris ... Baikite smeizti Daniel Luphitz, eikit dirbti darbu geriau nerasyneje nesamoniu
15 Richardas ... Visiškas chamas, net neleidžiantis kitai nuomonei egzistuoti. Kuo toliau nuo tokių ,,patarėjų".
16 Audrius B... Jis neturi kompetencijos . Ir grubus bei netolerantiškas. Visai kaip driežas.
17 Nerijus P... Kartu mokemes mokykloj- suktas tipas, net pavadinciau sukcium
18 Gintaras D... Pasirašau, nes kaip žmogus gali būti liberalų partijos nario patarėjas, jei savo veiksmais ir pasisakymais iš esmės prieštarauja tos partijos (ir visuomenės dalies, kuriai partija atstovauja) idealams
19 Elena T... Mere,dėl kokių priežasčių ar žmogaus savybių pasirinkote šį žmogų?
20 Liutauras G... Apgailėtinas R. Šimašiaus žingsnis, užtraukiantis negarbę visam miestui
21 Mindaugas S... Velniop tą jo kultūrą. Šalinti jį reikia už tai, jog jis paprasčiausiai yra dviveidis šovinistas.
22 Povilas C... Esu vilnietis todel man rupi kas yra Vilniaus valdzioje.
23 A. V... Viskas labai tiksliai, tik gaila, kad dar neadekvatesni asmenys, pvz., J. Panka ir visokiausi vatnikai, taip pat pasirašinėja.
24 Julius P... Tokiam fašistuojančiam šovinistui neturi būti vietos Lietuvos sostinės mero kabinete!
25 Vladimiras O... Visi tarnautojai turėtų būti įdarbinami skaidriai, o ne pagal asmenines simpatijas.
26 Karolis N... Vilniaus savivaldybeje nera vietos asmenims, kurie atvirai propaguoja karine jega kaip galios simboli. Aciu, bet renkuosi Vilniu be ammosexual'u :)
27 G. V... Didelių ginklų žvanginimas negatyviai koreliuoja su intelekto koeficientu ir penio dydžiu.
28 Rokas S... Nežinau, kuo šis asmuo pasižymėjęs daugiau be savo chamiškumo
29 Paulius E... Visiškai sutinku su peticijos tekstu. Miesto mero patarėjui nedera būti ekstremizmo, zionizmo ir fanatinio militarizmo propaguotojui. Taip pat yra privalu viešoje erdvėje gebėti kultūringai kalbėti.
30 Sigitas M... Aš prieš ksenofobus ir šovinistus, tokie čmonės negali patarinėti mūsų įgaliotam merui

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!