Dėl Žagarės greitosios pagalbos posto išsaugojimo

4 PARAŠAI

Kategorija:

Joniškio r. savivaldybės administracijos Direktoriui

Mes, žemiau pasirašę Žagarės miesto ir seniūnijos gyventojai, nesitinkame su Jūsų sprendimu uždaryti Žagarės greitosios pagalbos postą.
Jau keli dešimtmečiai vyksta sveikatos apsaugos reforma, kuri kliudė ir žagariečius medikus bei pacientus. Neaplenkė ji ir greitosios. Jau keleri metai net telefono numerio ten nebėra ir durys dažnai uždarytos, bet ligos ištikti žmonės žinojo, kad yra tokia įstaiga. Ilgamečiai darbuotojai, operatyviai ir sąžiningai atlikdami savo pareigas, žagariečiams jau seniai tapo savi.
Sveikatos pagalbos postas dar buvo patogus gyventojams ir tuo, kad čia ambulatorijos nedarbo metu buvo galima atlikti nesudėtingas medicinos procedūras ar pasikalbėti įvairiais sveikatos sutrikimo klausimais.
Kai kalbama apie patalpu išlaikymo lėšas ir nuostolius, tai kyla klausimas, ar labai jau racionalu skambinti į 112 ir laukti pagalbos iš Joniškio ar net Šiaulių, Mažeikių? Dauguma Žagarės seniūnijos gyventojų vyresnio amžiaus, turi daug sveikatos sutrikimų ir skubiu atveju gali nesulaukti iš toli atvykstančios greitosios pagalbos.
Prašome dar sykį svarstyti šį sprendimą ir argumentus raštu pateikti Žagarės gyventojams per Žagarės seniūniją ir spaudą.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!