Dėl skulptūros „Verkianti mergaitė“ iškėlimo iš centrinės Šiaulių m. aikštės

728 PARAŠAI

Kategorija:

Kiekviena meno forma yra sveikintina, nes skatina toleranciją kitaip mastantiems žmonėms, suburia diskusijai, praplečia požiūrį į aplinkinį pasaulį, padeda tobulėti. Taip pat kiekvienas meno kūrinys turi savo emocinį užtaisą, žinutę ir paskirtį, dėl ko jis buvo publikuotas ar parodytas viešai.

Mūsų nuomone, skulptūros „Verkianti mergaitė“ kūrėjai bei atsakingi Šiaulių m. valdininkai neteisingai interpretavo šios skulptūros žinutę bei klaidingai pasirinko jos vietą. Esame įsitikinę, jog tokio pobūdžio skulptūra neturėtų stovėti būtent centrinėje miesto aikštėje, ją galima būtų eksponuoti ir kitoje, truputį nuošalesnėje erdvėje. Sakoma, kad centrinė miesto aikštė atspindi miesto veidą, tačiau abejojame, kad bent vienas šiaulietis galėtų save pavadinti verksniu. Publikacija apie šios skulptūros vietą:http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/siauliuose-kyla-verksmas-ar-miesta-papuos-klykiancios-mergaites-galva-56-509093.
Todėl siūlome kuo skubiau iš centrinės miesto aikštės iškelti šią skulptūrą, bei kviečiame pasirašyti po tokio turinio peticija:

„Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą“.

# Vardas Komentaras
1 edmundas
asilai tai puikiausia miesto skulptura, visi miescionys nori sau patinkanciu savo miescionizma tenkinanciu skulptureliu kodel tylit del idiotisko ir apsoliuciai miesscionisko varpelio centrineje
2 Gintarė
Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą
3 Danguole
Būtina steigti skulptūrų alėją ar parkelį kaip Telšiuose
4 Irena
iškelti, ir kad jos daugiau nematytume. gėda tiems ,kas davė leidimą šioje vietoje
5 D.Cepuliene
Netinkamai parinkta vieta,ar tai studentus motyvuoja? Kokia emocija jiems kasdien perduodama?
6 Vytautas
Ziaurus vaizdelis salia sventines Kaledines eglutes
7 Emilija
Skulptūra kelią neigiamas emocijas, negatyvumo gyvenime ir taip užtenka.Turi turėti savo tikslingą ir prasmingą vietą, o ne aptriušusią centrinę miesto aikštę. Gal vaikų teisių apsaugos pastatas?
8 rasa
suraskite vieta, kuri tiktu tai skulpturai, o ne pastatote sasa miesto centre, kur visiskai nesiderina ir norite, kad zmones nepyktu ir nesijuoktu del tokio sprendimo. Baisu.
9 vidmantas
Nevieta tokiem marazmam miesto centre.Kalejimo kieme pati ta vieta butu.
10 Ona
Pagrindinej aikstej si skulptura neatitinka nei tematikos, nei tinka savo dydziu
11 Dainora
Nereikia jos... gi vyks šventės kokios,koncertai pastatys scena prie verkiančios tos mergaitės... gi nesiderina visi linksminsis ten kur verkianti mergaitė
12 Vytautas
Gintautai Lukošaiti, patrauk šitą kanalizacijos vamzdį nuo Kalėdinės eglutės. Negadink šventinės nuotaikos.
13 Ieva
Gėda Šiauliams. Ką Šiaulių meras galvoja apie tokį absurdą? Baisu.
14 Irina
Visiskai niekam tikus skulptura,vien neigiamos emocijas
15 Danutė
iškelti kuo geičiau, visiškai netinka didelėje aikštėje. Įdomu kas davė, patvirtino leidimą šios skuptūros pastatymui šioje vietoje?
16 Eglė
Skulptūros autorius turėtų apmokėt ir šios nesamonės iškėlimo išlaidas.
17 Nijolė
man kaskart pravažiuojant kelia siaubą jai čia nevieta.
18 ROLANDA
Kas žino tos vietos istiorijas iš kelių kartų, tai mergaitė verkianti,gal ir tiktu aikštėje, bet ne toje vietoje ir ji turėtu būti ne kaip biustas, o visu ūgiu verkianti mergaitė. 2 kartos Šiaulietė i
19 Šiaulietė
Manyčiau, visų pirma derėtų sutvarkyti pačią aikštę. Miesto centras, bet įspūdis liūdina. Netvarkinga, šaligatviai ištrupėję. Tikrai verkti norisi į ją bežiūrint.
20 Audrius
VIENAREIKSMISKAI PRIES. Imkime pavyzdi is Olandijos ar Danijos, jei patys nieko doro nebesugalvojame...
21 Liveta
Mūsų tikslas, kad vaikai Šiaulių mieste šypsotųsi...
22 M.
Skulptūra netinka stovėti aikštėje. ir šiaip ji yra BAISI
23 Domas
Kraupi statula, naikinti kuo greičiau. Nei grožio nei naudos. Geras kompozicijas iškelia,o bereikalingas nesamones palieka. Apsurdas. Greičiau ją pašalinti. Kur žiūri savivaldybė???? Laikas susiprotėt
24 Eugenija
^it1 skulpt8r1 reikia pastatyti prie LR Seimo arba Prezident8ros,nes tai Lietuvos nelaimė pavaizduota...
25 Nijolė
Sutinku, kad būtų parinktakita vieta, pvz kaštonų alėjoje arba prie kampo Ežero, Vilniaus gatvių sankryžos į rytų pusėje
26 A.Džiovelienė
ne tik iš aikštės ją iškelti reikia, bet ir iš pačių Šiaulių. Veltui ištaškyti pinigai.
27 virginija
Greit bus n.metai.Kaledu senelis nes dovaneles i prisikelimo aikste,atesis smagus vaikuciai,o viduryje aikstes stovi nusikriokusi mergaite.Ir ko ji kriokia.
28 Rita
Ši skluptūra man primena studentus einančius į paskaitas
29 Sandra
Ir kokį gi Šiaulių miesto įvaizdį kuriame tokiomis skulptūromis? Verkiančio miesto ar tokio, kuriame gyventi taip "smagu", kad tik verkt norisi?
30 Dovilė
estetinis vaizdas nekoks ir neaisku ka ji simbolizuoja...

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (554)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (206)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.