Dėl skulptūros „Verkianti mergaitė“ iškėlimo iš centrinės Šiaulių m. aikštės

728 PARAŠAI

Kategorija:

Kiekviena meno forma yra sveikintina, nes skatina toleranciją kitaip mastantiems žmonėms, suburia diskusijai, praplečia požiūrį į aplinkinį pasaulį, padeda tobulėti. Taip pat kiekvienas meno kūrinys turi savo emocinį užtaisą, žinutę ir paskirtį, dėl ko jis buvo publikuotas ar parodytas viešai.

Mūsų nuomone, skulptūros „Verkianti mergaitė“ kūrėjai bei atsakingi Šiaulių m. valdininkai neteisingai interpretavo šios skulptūros žinutę bei klaidingai pasirinko jos vietą. Esame įsitikinę, jog tokio pobūdžio skulptūra neturėtų stovėti būtent centrinėje miesto aikštėje, ją galima būtų eksponuoti ir kitoje, truputį nuošalesnėje erdvėje. Sakoma, kad centrinė miesto aikštė atspindi miesto veidą, tačiau abejojame, kad bent vienas šiaulietis galėtų save pavadinti verksniu. Publikacija apie šios skulptūros vietą:http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/siauliuose-kyla-verksmas-ar-miesta-papuos-klykiancios-mergaites-galva-56-509093.
Todėl siūlome kuo skubiau iš centrinės miesto aikštės iškelti šią skulptūrą, bei kviečiame pasirašyti po tokio turinio peticija:

„Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą“.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 edmundas b... asilai tai puikiausia miesto skulptura, visi miescionys nori sau patinkanciu savo miescionizma tenkinanciu skulptureliu kodel tylit del idiotisko ir apsoliuciai miesscionisko varpelio centrineje
2 Gintarė G... Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą
3 Danguole ... Būtina steigti skulptūrų alėją ar parkelį kaip Telšiuose
4 Irena B... iškelti, ir kad jos daugiau nematytume. gėda tiems ,kas davė leidimą šioje vietoje
5 D.Cepuliene ... Netinkamai parinkta vieta,ar tai studentus motyvuoja? Kokia emocija jiems kasdien perduodama?
6 Vytautas P... Ziaurus vaizdelis salia sventines Kaledines eglutes
7 Emilija S... Skulptūra kelią neigiamas emocijas, negatyvumo gyvenime ir taip užtenka.Turi turėti savo tikslingą ir prasmingą vietą, o ne aptriušusią centrinę miesto aikštę. Gal vaikų teisių apsaugos pastatas?
8 rasa p... suraskite vieta, kuri tiktu tai skulpturai, o ne pastatote sasa miesto centre, kur visiskai nesiderina ir norite, kad zmones nepyktu ir nesijuoktu del tokio sprendimo. Baisu.
9 vidmantas s... Nevieta tokiem marazmam miesto centre.Kalejimo kieme pati ta vieta butu.
10 Ona N... Pagrindinej aikstej si skulptura neatitinka nei tematikos, nei tinka savo dydziu
11 Dainora K... Nereikia jos... gi vyks šventės kokios,koncertai pastatys scena prie verkiančios tos mergaitės... gi nesiderina visi linksminsis ten kur verkianti mergaitė
12 Vytautas K... Gintautai Lukošaiti, patrauk šitą kanalizacijos vamzdį nuo Kalėdinės eglutės. Negadink šventinės nuotaikos.
13 Ieva K... Gėda Šiauliams. Ką Šiaulių meras galvoja apie tokį absurdą? Baisu.
14 Irina b... Visiskai niekam tikus skulptura,vien neigiamos emocijas
15 Danutė S... iškelti kuo geičiau, visiškai netinka didelėje aikštėje. Įdomu kas davė, patvirtino leidimą šios skuptūros pastatymui šioje vietoje?
16 Eglė D... Skulptūros autorius turėtų apmokėt ir šios nesamonės iškėlimo išlaidas.
17 Nijolė B... man kaskart pravažiuojant kelia siaubą jai čia nevieta.
18 ROLANDA P... Kas žino tos vietos istiorijas iš kelių kartų, tai mergaitė verkianti,gal ir tiktu aikštėje, bet ne toje vietoje ir ji turėtu būti ne kaip biustas, o visu ūgiu verkianti mergaitė. 2 kartos Šiaulietė i
19 Šiaulietė ... Manyčiau, visų pirma derėtų sutvarkyti pačią aikštę. Miesto centras, bet įspūdis liūdina. Netvarkinga, šaligatviai ištrupėję. Tikrai verkti norisi į ją bežiūrint.
20 Audrius M... VIENAREIKSMISKAI PRIES. Imkime pavyzdi is Olandijos ar Danijos, jei patys nieko doro nebesugalvojame...
21 Liveta P... Mūsų tikslas, kad vaikai Šiaulių mieste šypsotųsi...
22 M. J... Skulptūra netinka stovėti aikštėje. ir šiaip ji yra BAISI
23 Domas ... Kraupi statula, naikinti kuo greičiau. Nei grožio nei naudos. Geras kompozicijas iškelia,o bereikalingas nesamones palieka. Apsurdas. Greičiau ją pašalinti. Kur žiūri savivaldybė???? Laikas susiprotėt
24 Eugenija V... ^it1 skulpt8r1 reikia pastatyti prie LR Seimo arba Prezident8ros,nes tai Lietuvos nelaimė pavaizduota...
25 Nijolė B... Sutinku, kad būtų parinktakita vieta, pvz kaštonų alėjoje arba prie kampo Ežero, Vilniaus gatvių sankryžos į rytų pusėje
26 A.Džiovelienė ... ne tik iš aikštės ją iškelti reikia, bet ir iš pačių Šiaulių. Veltui ištaškyti pinigai.
27 virginija s... Greit bus n.metai.Kaledu senelis nes dovaneles i prisikelimo aikste,atesis smagus vaikuciai,o viduryje aikstes stovi nusikriokusi mergaite.Ir ko ji kriokia.
28 Rita S... Ši skluptūra man primena studentus einančius į paskaitas
29 Sandra T... Ir kokį gi Šiaulių miesto įvaizdį kuriame tokiomis skulptūromis? Verkiančio miesto ar tokio, kuriame gyventi taip "smagu", kad tik verkt norisi?
30 Dovilė B... estetinis vaizdas nekoks ir neaisku ka ji simbolizuoja...

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!