Dėl skulptūros „Verkianti mergaitė“ iškėlimo iš centrinės Šiaulių m. aikštės

728 PARAŠAI

Kategorija:

Kiekviena meno forma yra sveikintina, nes skatina toleranciją kitaip mastantiems žmonėms, suburia diskusijai, praplečia požiūrį į aplinkinį pasaulį, padeda tobulėti. Taip pat kiekvienas meno kūrinys turi savo emocinį užtaisą, žinutę ir paskirtį, dėl ko jis buvo publikuotas ar parodytas viešai.

Mūsų nuomone, skulptūros „Verkianti mergaitė“ kūrėjai bei atsakingi Šiaulių m. valdininkai neteisingai interpretavo šios skulptūros žinutę bei klaidingai pasirinko jos vietą. Esame įsitikinę, jog tokio pobūdžio skulptūra neturėtų stovėti būtent centrinėje miesto aikštėje, ją galima būtų eksponuoti ir kitoje, truputį nuošalesnėje erdvėje. Sakoma, kad centrinė miesto aikštė atspindi miesto veidą, tačiau abejojame, kad bent vienas šiaulietis galėtų save pavadinti verksniu. Publikacija apie šios skulptūros vietą:http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/siauliuose-kyla-verksmas-ar-miesta-papuos-klykiancios-mergaites-galva-56-509093.
Todėl siūlome kuo skubiau iš centrinės miesto aikštės iškelti šią skulptūrą, bei kviečiame pasirašyti po tokio turinio peticija:

„Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą“.

# Vardas Komentaras
1 edmundas
asilai tai puikiausia miesto skulptura, visi miescionys nori sau patinkanciu savo miescionizma tenkinanciu skulptureliu kodel tylit del idiotisko ir apsoliuciai miesscionisko varpelio centrineje
2 Gintarė
Prieštarauju, kad Šiaulių miesto centrinėje aikštėje stovėtų skulptūra „Verkianti mergaitė“, bei prašau ją iškelti į kitą, labiau skulptūros tematiką atitinkančią miesto vietą
3 Danguole
Būtina steigti skulptūrų alėją ar parkelį kaip Telšiuose
4 Irena
iškelti, ir kad jos daugiau nematytume. gėda tiems ,kas davė leidimą šioje vietoje
5 D.Cepuliene
Netinkamai parinkta vieta,ar tai studentus motyvuoja? Kokia emocija jiems kasdien perduodama?
6 Vytautas
Ziaurus vaizdelis salia sventines Kaledines eglutes
7 Emilija
Skulptūra kelią neigiamas emocijas, negatyvumo gyvenime ir taip užtenka.Turi turėti savo tikslingą ir prasmingą vietą, o ne aptriušusią centrinę miesto aikštę. Gal vaikų teisių apsaugos pastatas?
8 rasa
suraskite vieta, kuri tiktu tai skulpturai, o ne pastatote sasa miesto centre, kur visiskai nesiderina ir norite, kad zmones nepyktu ir nesijuoktu del tokio sprendimo. Baisu.
9 vidmantas
Nevieta tokiem marazmam miesto centre.Kalejimo kieme pati ta vieta butu.
10 Ona
Pagrindinej aikstej si skulptura neatitinka nei tematikos, nei tinka savo dydziu
11 Dainora
Nereikia jos... gi vyks šventės kokios,koncertai pastatys scena prie verkiančios tos mergaitės... gi nesiderina visi linksminsis ten kur verkianti mergaitė
12 Vytautas
Gintautai Lukošaiti, patrauk šitą kanalizacijos vamzdį nuo Kalėdinės eglutės. Negadink šventinės nuotaikos.
13 Ieva
Gėda Šiauliams. Ką Šiaulių meras galvoja apie tokį absurdą? Baisu.
14 Irina
Visiskai niekam tikus skulptura,vien neigiamos emocijas
15 Danutė
iškelti kuo geičiau, visiškai netinka didelėje aikštėje. Įdomu kas davė, patvirtino leidimą šios skuptūros pastatymui šioje vietoje?
16 Eglė
Skulptūros autorius turėtų apmokėt ir šios nesamonės iškėlimo išlaidas.
17 Nijolė
man kaskart pravažiuojant kelia siaubą jai čia nevieta.
18 ROLANDA
Kas žino tos vietos istiorijas iš kelių kartų, tai mergaitė verkianti,gal ir tiktu aikštėje, bet ne toje vietoje ir ji turėtu būti ne kaip biustas, o visu ūgiu verkianti mergaitė. 2 kartos Šiaulietė i
19 Šiaulietė
Manyčiau, visų pirma derėtų sutvarkyti pačią aikštę. Miesto centras, bet įspūdis liūdina. Netvarkinga, šaligatviai ištrupėję. Tikrai verkti norisi į ją bežiūrint.
20 Audrius
VIENAREIKSMISKAI PRIES. Imkime pavyzdi is Olandijos ar Danijos, jei patys nieko doro nebesugalvojame...
21 Liveta
Mūsų tikslas, kad vaikai Šiaulių mieste šypsotųsi...
22 M.
Skulptūra netinka stovėti aikštėje. ir šiaip ji yra BAISI
23 Domas
Kraupi statula, naikinti kuo greičiau. Nei grožio nei naudos. Geras kompozicijas iškelia,o bereikalingas nesamones palieka. Apsurdas. Greičiau ją pašalinti. Kur žiūri savivaldybė???? Laikas susiprotėt
24 Eugenija
^it1 skulpt8r1 reikia pastatyti prie LR Seimo arba Prezident8ros,nes tai Lietuvos nelaimė pavaizduota...
25 Nijolė
Sutinku, kad būtų parinktakita vieta, pvz kaštonų alėjoje arba prie kampo Ežero, Vilniaus gatvių sankryžos į rytų pusėje
26 A.Džiovelienė
ne tik iš aikštės ją iškelti reikia, bet ir iš pačių Šiaulių. Veltui ištaškyti pinigai.
27 virginija
Greit bus n.metai.Kaledu senelis nes dovaneles i prisikelimo aikste,atesis smagus vaikuciai,o viduryje aikstes stovi nusikriokusi mergaite.Ir ko ji kriokia.
28 Rita
Ši skluptūra man primena studentus einančius į paskaitas
29 Sandra
Ir kokį gi Šiaulių miesto įvaizdį kuriame tokiomis skulptūromis? Verkiančio miesto ar tokio, kuriame gyventi taip "smagu", kad tik verkt norisi?
30 Dovilė
estetinis vaizdas nekoks ir neaisku ka ji simbolizuoja...

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (133)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.