Įveikime alkoholio narkomaniją Portugalijos sėkmingu pavyzdžiu

6 PARAŠAI

Kategorija:

Alkoholio vartojimas ir su juo susijęs nusikalstamumas yra didelė problemą Lietuvoje. Dažnai smurtas šeimose, žmogžudystės, savižudybės ir keliu eismo pažeidimai sukeliami neblaivių asmenų, alkoholikų. Alkoholizmas sukelia ne tik nusikaltamumą, bet ir asmenines sveikatos problemas, socialinės pašalpos dažnai švaistomos alkoholiui, geriančių tėvų vaikai yra traumuojami ir t.t. Mokslininkai nustatė, kad alkoholis yra žalingesnis visuomenei nei heroinas. Deja valdžia ir teisėsauga ignoruoja šią problemą, priešingai - leidžia alkoholio reklamas net prie mokyklų. Žmonės vartoja narkotikus bėgdami nuo problemų nepaisant baudų, labiausiai vartojamas lengvai prieinamas alkoholis ir kiti pelningi narkotikai. Todėl narkotikų karas ir prievarta nėra išeitis.
Siūloma sekti sėkmingu Portugalijos narkotikų dekriminalizavimo eksperimento pavyzdžiu, kuris parodė, kad tai veiksmingas būdas sumažinti narkomaniją nanaudojant jėgos, sutaupant iš narkotikų karui bei narkomanų išlaikymo kalėjimuose skirtų valstybės pinigų. Ten leidžiama turėti ribota kiekį narkotikų, tačiau didelį kiekiai ir prekyba jais yra uždrausta. Geriau skatinti nuo pavojingų narkotikų tokiu kaip alkoholis, heroinas, krekas, nikotinas, kokainas nešančių didelį pelną ir pereiti prie saugesnių svaiginimosi alternatyvų. Portugalijoje į narkomanus žiūrima ne į kaip nusikaltėlius, o kaip į ligonius, kurie privalo praeiti specialią komisiją ir gauti gydymą priklausomybėms. Beto turėtų būti gerinamas švietimas siekiant sumažinti narkotikų žalą visuomenei
Už saugią, taikią, taupią ir racionalią politiką Lietuvoje.

# Vardas Komentaras
1 Linas
Pagaliau pirmieji žingsniai klestėjimo kaip žmogaus link

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (554)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (206)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.