Įveikime alkoholio narkomaniją Portugalijos sėkmingu pavyzdžiu

6 PARAŠAI

Kategorija:

Alkoholio vartojimas ir su juo susijęs nusikalstamumas yra didelė problemą Lietuvoje. Dažnai smurtas šeimose, žmogžudystės, savižudybės ir keliu eismo pažeidimai sukeliami neblaivių asmenų, alkoholikų. Alkoholizmas sukelia ne tik nusikaltamumą, bet ir asmenines sveikatos problemas, socialinės pašalpos dažnai švaistomos alkoholiui, geriančių tėvų vaikai yra traumuojami ir t.t. Mokslininkai nustatė, kad alkoholis yra žalingesnis visuomenei nei heroinas. Deja valdžia ir teisėsauga ignoruoja šią problemą, priešingai - leidžia alkoholio reklamas net prie mokyklų. Žmonės vartoja narkotikus bėgdami nuo problemų nepaisant baudų, labiausiai vartojamas lengvai prieinamas alkoholis ir kiti pelningi narkotikai. Todėl narkotikų karas ir prievarta nėra išeitis.
Siūloma sekti sėkmingu Portugalijos narkotikų dekriminalizavimo eksperimento pavyzdžiu, kuris parodė, kad tai veiksmingas būdas sumažinti narkomaniją nanaudojant jėgos, sutaupant iš narkotikų karui bei narkomanų išlaikymo kalėjimuose skirtų valstybės pinigų. Ten leidžiama turėti ribota kiekį narkotikų, tačiau didelį kiekiai ir prekyba jais yra uždrausta. Geriau skatinti nuo pavojingų narkotikų tokiu kaip alkoholis, heroinas, krekas, nikotinas, kokainas nešančių didelį pelną ir pereiti prie saugesnių svaiginimosi alternatyvų. Portugalijoje į narkomanus žiūrima ne į kaip nusikaltėlius, o kaip į ligonius, kurie privalo praeiti specialią komisiją ir gauti gydymą priklausomybėms. Beto turėtų būti gerinamas švietimas siekiant sumažinti narkotikų žalą visuomenei
Už saugią, taikią, taupią ir racionalią politiką Lietuvoje.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Linas J... Pagaliau pirmieji žingsniai klestėjimo kaip žmogaus link

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!