Tegu ir naktį Kaunas būna judrus!

2 253 PARAŠAI

Adresuota: Kauno meras
Kategorija:

Kauno kultūrinis gyvenimas tampa vis labiau aktyvesnis, įdomesnis bei gyvesnis. Kuriasi naujos viešosios erdvės, kurios pritraukia vis daugiau jaunimo. Tai neabejotinai sukuria judraus, atviro laisvo naktinio Kauno gyvenimo įvaizdį. Tačiau susiduriama su ribotomis galimybėmis grįžti namo. Be jokios abejonės, yra keletas alternatyvų : pirmiausia - galima eiti pėsčiomis. Tačiau tai ne itin saugu ir patogu. Taip pat galima važiuoti taksi, tačiau tai – brangu (ypač jaunimui, kuris gyvena tolimesniuose rajonuose). Dėl benzino kainų kilimo, didėja ir mokestis už važiavimą taksi. Tai tampa suvaržymu jauniems žmonėms, kurie nori savaitgaliais dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose, tačiau dėl ribotų lėšų negali to sau leisti, nes neturi kaip grįžti namo.

Idėja inicijuoti galimybę naudotis viešuoju transportu naktį kilo remiantis sėkmingai pavykusiu eksperimentu Vilniuje. Du mėnesius penktadieniais bei šeštadienis naktimis važinėjo naktinis viešasis transportas nustatytu laiku i miegamuosius rajonus. Tai susilaukė didelio jaunimo susidomėjimo ir palaikymo. Šis eksperimentas parodė, jog galimybė naudotis viešuoju transportu naktį yra reikalinga. Todėl manome, jog vertėtų pasinaudoti Vilniaus pavyzdžiu ir pabandyti atlikti analogišką eksperimentą Kaune. Puikiai suprantame, jog šie maršrutai, (kaip ir dauguma maršrutų, kurie važiuoja nuo 21val. vakarais) bus nuostolingi. Tačiau manome, kad ši iniciatyva sulauktų didelio visuomenės palaikymo. Neabejojame, jog didžioji auditorijos dalis būtų jaunimas, kuriam tai yra labai aktualu.

Tikime, kad galimybė važinėti naktiniu viešuoju transportu pagerintų miesto įvaizdį, bei būtų puiki inovacija. Svarbiausia, jog ši investicija būtų ne tik i miestą, bet ir į žmones.Toks bandymas ne tik pagyvintų Kauno naktinį gyvenimą, bet ir pagerintų miesto įvaizdį, bei miestelėnų gerovę.

Mes norime, jog ši iniciatyva būtų išgirsta ir tikime, kad tai galėtų tapti pirmuoju žingsniu kuriant bei garsinant Kauno kultūrinį gyvenimą - šviesų, jaukų ir saugų!!!


[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=48]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Kristupas V... tikrai reikia kai reikia grįžti naktį namo takso tai nekviesi už 50lt
2 Evelina S... uz viesaji transporta nakti,kad jaunimas turetu galimybe buti nevarzomas.
3 anonimas ... Jo tik vienas autobusas yra ir tai tik savaitgal;iais o kaip paprastom dienom grizt anglijoi nakti lygiai kaip diena vazineja ir zmoniu ne maziau tada visi neskubetu taip anksti namo ir ne taip pavoji
4 Indre C... Nakti transporto tikrai reikia, galetu ne taip daznai vazinet kaip diena, bet jo tkri reikia.
5 anonimas ... naktimis daug geriau griztiis draugu autobusu negu valkiotis gatveje
6 Darius K... Man net juokas neima, kaip kaunas jaunas inicetyvas nuzudo savo abejingumu..
7 Rama. ... Hmm, bet tada turbūt kainos iškiltų iki 3 litų kaip ir Vilniuje. Ir taip yra užterštas oras dar labiau jį terštume ir naktimis naudodami kurą, bet tiek to aš už.
8 Antanina ... Ir Kaune gyventi bus galima! Tereikia vieno mikriuko naktimis! ir saugumas, ir gerowe wiskas atriedes i si miesta! nebijokime zmones. Vaziuojam!
9 Š.Korsakaitė ... gali tekti studijuoti kaune, tad naktinis transportas tikrai butu reikalingas:)
10 S.Lukoseviciute ... butu labai gerai, jei butu igywendinta si ideja, manau ne wienas ir ne du zmones butu patenkinti.
11 Indrė L... pati mokausi vilniuje, ir jej nebutu naktiniu autobusu tikrai butu zymiai daugiau problemu
12 Justina R... Sutinku,labai dažnai nebūna kaip grįžti namo.O naktiniai autobusai saugi ir pigi išeitis.
13 Vytas D... As tik uz ,nes ne karta teko grizti namo pesciomis
14 Migle G... dar uzrasyciau viena priezasti!po pasilinksminimo jeigu neturi kuo grizti namo daznai vairuoja neblaivus!pasekmes ir patys zinote!!!
15 Agnė D... butu tikrai nuostabu, pavyzdziui kur as gyvenu, ten autobusas paskutinis vaziuoja 21 val. o mikroautobusus panaikino. gyvenu kelis kilometrus nuo Kauno
16 Oksana O... galbut jei atsirastu zmonems galimybe parsigabenti siek tiek pigiau nei su taxi namo tada gal ir pas mus butu kazkas panasaus i vilniu.Butu gyvesnis miestas.DAbar yra kaunas mires
17 K.Zabielaite ... sunku velais vakarais gryzti namo zmoniems kurie nesugeba susimoketi uz prabangu taksi
18 Osvaldas Š... pritariu , nes reikia eiti vakarais is draugu ir gan toli o niekas nevaziuoja
19 Inga J... UZ SVIESA IR VAIKSCIOJIMA BEI GRIZIMA BE BAIMES NAMO TAMSIU PAROS METU!
20 :DDD ... Neabejoju, kad Kaunas naktimis tikrai judrus :D Kiekvieną dieną žiniose galime pamatyt Kauno judrumo kriminalus :))
21 Augustinas Š... to dabar ypac reiketu, nes tuojau bus uzdaromas vilijampoles tiltas, bus neimanoma pareiti namo vakare
22 G. K... Naktinis viešasis transortas 5-iais ir 6-iais tiesiog būtinas (ir ne tik studentams :)!! Beje, Vilniuje naktiniai autobusai vis dar važinėja ir tikrai netušti. Kodėl rašoma, kad "2 mėnesius važinėjo"?
23 Saulius H... Naktinių maršrutų reikia. Nebus jie pelningi, bet ne viska ir pelnas lemia.
24 Asta P... pilnai uz! labai labai daznai susiduriu su sia problema..
25 Viktoras M... as esu uz,tai butu daug geriau jei vazinetu autobusai ilgiau nei dabar
26 D. K... manau tai ne tik mums studentams butu patogiau,as uz tai!
27 Deividas S... Atgaivintu Kauno naktini gyvenima! ir zmones iseitu nakty, o ne vien banditai!!!
28 Milda P... Tikrai nemaza problema grizti velai vakare namo,kai issikviesti taksi per brangus malonumas...
29 Gražina D... Visuomeninis transportas turi važiuoti iki 2 val. Tai svarbu ir dirbantiems
30 M.Simeliunas ... butu labai puiku, nes siuo metu kaune iseiti nakty tai taspats kas ismesti telefona y siuksliu deze :) o moterims rankinuka :) zulikai..

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.

Dėl COVID- 19 Griežtų apribojimų įvedimas Lietuvoje

Vika. Adresuota: SAM

Dėl nevaldomai augančio užsikrėtusių skaičiaus Europoje imtis griežtų apribojimų: - keliauti - suteikti galimybę dirbti iš namų (jei tai yra įmanoma) - uždaryti mokyklas ir darželius - suteikti vienam iš tėvų galimybę būti su vaiku/ais - suteikti galimybę mokytis iš namų - atšaukti visus viešus renginius, kuriuose yra daugiau nei 100 žmonių. - karantino laikymasis asmenims grįžusiems iš keliauti nerekomenduojamų šalių - karantino nesilaikantiems taikyti atsakomybę, kurią numato Bk. 135 str. - suteikti galimybę tirtis dėl COVID-19 visiems, to norintiems už savas lėšas - suteikti galimybę gydymo įstaigoms nedarbingumo pažymėjimus išrašyt ar pratęst konsultuojant nuotoliniu būdu - suteikt galimybę gydymo įstaigoms receptus išrašyt nuotoliniu būdu