Tegu ir naktį Kaunas būna judrus!

2 253 PARAŠAI

Adresuota: Kauno meras
Kategorija:

Kauno kultūrinis gyvenimas tampa vis labiau aktyvesnis, įdomesnis bei gyvesnis. Kuriasi naujos viešosios erdvės, kurios pritraukia vis daugiau jaunimo. Tai neabejotinai sukuria judraus, atviro laisvo naktinio Kauno gyvenimo įvaizdį. Tačiau susiduriama su ribotomis galimybėmis grįžti namo. Be jokios abejonės, yra keletas alternatyvų : pirmiausia - galima eiti pėsčiomis. Tačiau tai ne itin saugu ir patogu. Taip pat galima važiuoti taksi, tačiau tai – brangu (ypač jaunimui, kuris gyvena tolimesniuose rajonuose). Dėl benzino kainų kilimo, didėja ir mokestis už važiavimą taksi. Tai tampa suvaržymu jauniems žmonėms, kurie nori savaitgaliais dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose, tačiau dėl ribotų lėšų negali to sau leisti, nes neturi kaip grįžti namo.

Idėja inicijuoti galimybę naudotis viešuoju transportu naktį kilo remiantis sėkmingai pavykusiu eksperimentu Vilniuje. Du mėnesius penktadieniais bei šeštadienis naktimis važinėjo naktinis viešasis transportas nustatytu laiku i miegamuosius rajonus. Tai susilaukė didelio jaunimo susidomėjimo ir palaikymo. Šis eksperimentas parodė, jog galimybė naudotis viešuoju transportu naktį yra reikalinga. Todėl manome, jog vertėtų pasinaudoti Vilniaus pavyzdžiu ir pabandyti atlikti analogišką eksperimentą Kaune. Puikiai suprantame, jog šie maršrutai, (kaip ir dauguma maršrutų, kurie važiuoja nuo 21val. vakarais) bus nuostolingi. Tačiau manome, kad ši iniciatyva sulauktų didelio visuomenės palaikymo. Neabejojame, jog didžioji auditorijos dalis būtų jaunimas, kuriam tai yra labai aktualu.

Tikime, kad galimybė važinėti naktiniu viešuoju transportu pagerintų miesto įvaizdį, bei būtų puiki inovacija. Svarbiausia, jog ši investicija būtų ne tik i miestą, bet ir į žmones.Toks bandymas ne tik pagyvintų Kauno naktinį gyvenimą, bet ir pagerintų miesto įvaizdį, bei miestelėnų gerovę.

Mes norime, jog ši iniciatyva būtų išgirsta ir tikime, kad tai galėtų tapti pirmuoju žingsniu kuriant bei garsinant Kauno kultūrinį gyvenimą - šviesų, jaukų ir saugų!!!


[url=http://www.peticija.lt/forumas/viewtopic.php?f=3&t=48]Peticijos aptarimas[/url]

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Kristupas
tikrai reikia kai reikia grįžti naktį namo takso tai nekviesi už 50lt
2 Evelina
uz viesaji transporta nakti,kad jaunimas turetu galimybe buti nevarzomas.
3 anonimas
Jo tik vienas autobusas yra ir tai tik savaitgal;iais o kaip paprastom dienom grizt anglijoi nakti lygiai kaip diena vazineja ir zmoniu ne maziau tada visi neskubetu taip anksti namo ir ne taip pavoji
4 Indre
Nakti transporto tikrai reikia, galetu ne taip daznai vazinet kaip diena, bet jo tkri reikia.
5 anonimas
naktimis daug geriau griztiis draugu autobusu negu valkiotis gatveje
6 Darius
Man net juokas neima, kaip kaunas jaunas inicetyvas nuzudo savo abejingumu..
7 Rama.
Hmm, bet tada turbūt kainos iškiltų iki 3 litų kaip ir Vilniuje. Ir taip yra užterštas oras dar labiau jį terštume ir naktimis naudodami kurą, bet tiek to aš už.
8 Antanina
Ir Kaune gyventi bus galima! Tereikia vieno mikriuko naktimis! ir saugumas, ir gerowe wiskas atriedes i si miesta! nebijokime zmones. Vaziuojam!
9 Š.Korsakaitė
gali tekti studijuoti kaune, tad naktinis transportas tikrai butu reikalingas:)
10 S.Lukoseviciute
butu labai gerai, jei butu igywendinta si ideja, manau ne wienas ir ne du zmones butu patenkinti.
11 Indrė
pati mokausi vilniuje, ir jej nebutu naktiniu autobusu tikrai butu zymiai daugiau problemu
12 Justina
Sutinku,labai dažnai nebūna kaip grįžti namo.O naktiniai autobusai saugi ir pigi išeitis.
13 Vytas
As tik uz ,nes ne karta teko grizti namo pesciomis
14 Migle
dar uzrasyciau viena priezasti!po pasilinksminimo jeigu neturi kuo grizti namo daznai vairuoja neblaivus!pasekmes ir patys zinote!!!
15 Agnė
butu tikrai nuostabu, pavyzdziui kur as gyvenu, ten autobusas paskutinis vaziuoja 21 val. o mikroautobusus panaikino. gyvenu kelis kilometrus nuo Kauno
16 Oksana
galbut jei atsirastu zmonems galimybe parsigabenti siek tiek pigiau nei su taxi namo tada gal ir pas mus butu kazkas panasaus i vilniu.Butu gyvesnis miestas.DAbar yra kaunas mires
17 K.Zabielaite
sunku velais vakarais gryzti namo zmoniems kurie nesugeba susimoketi uz prabangu taksi
18 Osvaldas
pritariu , nes reikia eiti vakarais is draugu ir gan toli o niekas nevaziuoja
19 Inga
UZ SVIESA IR VAIKSCIOJIMA BEI GRIZIMA BE BAIMES NAMO TAMSIU PAROS METU!
20 :DDD
Neabejoju, kad Kaunas naktimis tikrai judrus :D Kiekvieną dieną žiniose galime pamatyt Kauno judrumo kriminalus :))
21 Augustinas
to dabar ypac reiketu, nes tuojau bus uzdaromas vilijampoles tiltas, bus neimanoma pareiti namo vakare
22 G.
Naktinis viešasis transortas 5-iais ir 6-iais tiesiog būtinas (ir ne tik studentams :)!! Beje, Vilniuje naktiniai autobusai vis dar važinėja ir tikrai netušti. Kodėl rašoma, kad "2 mėnesius važinėjo"?
23 Saulius
Naktinių maršrutų reikia. Nebus jie pelningi, bet ne viska ir pelnas lemia.
24 Asta
pilnai uz! labai labai daznai susiduriu su sia problema..
25 Viktoras
as esu uz,tai butu daug geriau jei vazinetu autobusai ilgiau nei dabar
26 D.
manau tai ne tik mums studentams butu patogiau,as uz tai!
27 Deividas
Atgaivintu Kauno naktini gyvenima! ir zmones iseitu nakty, o ne vien banditai!!!
28 Milda
Tikrai nemaza problema grizti velai vakare namo,kai issikviesti taksi per brangus malonumas...
29 Gražina
Visuomeninis transportas turi važiuoti iki 2 val. Tai svarbu ir dirbantiems
30 M.Simeliunas
butu labai puiku, nes siuo metu kaune iseiti nakty tai taspats kas ismesti telefona y siuksliu deze :) o moterims rankinuka :) zulikai..

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (785)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (136)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.