Alkoholio reklamos draudimas

4 658 PARAŠAI

Kategorija:

Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta „Pasaulio ataskaita apie alkoholio vartojimą ir sveikatą 2014“ parodė, kad Lietuva pagal alkoholio vartojimą yra trečioji šalis pasaulyje (15,4 l grynojo alkoholio, tenkančio vienam vyresniam nei 15 metų žmogui).

Tokį elgesį galima paaiškinti: a) nepakankamu gyventojų informuotumu apie alkoholio vartojimo pasekmes; b) prosocialių vertybių stoka; c) paplitusiu girtavimu, kuris tampa tradiciniu; d) alkoholio vartojimo įpročių perdavimu iš vienos kartos į kitą; e) dideliu skaičiumi nuo alkoholio priklausančių gyventojų; f) dideliu aktyvumu interesų grupių, kurių materialinė gerovė priklauso nuo alkoholinių gėrimų gamybos ir prekybos.

PSO Alkoholio Chartija (1995) reikalauja, kad visi vaikai ir paaugliai turi teisę augti aplinkoje, kurioje nebūtų vartojamas alkoholis, ir nebūtų skatinamas jo vartojimas. PSO strateginės veiklos dokumento “Sveikata -21” dvyliktasis siekinys, raginantis “mazinti alkoholio, narkotikų ir tabako zalą” įpareigoja pasaulio šalių bendruomenes skirti visas pastangas, kad būtų sumazintas alkoholio vartojimas iki 6 litrų vienam gyventojui per metus ir kad asmenys iki 15 metų – jo visai nevartotų.

PSO surinkti duomenys rodo, kad alkoholis yra vienas iš labiausiai pasaulyje reklamuojamų produktų. Teigiama, kad alkoholio reklamos ribojimas sąlygoja pokyčius alkoholio vartojime. Šalyse, kuriose draudžiama stiprių alkoholinių gėrimų (degtinės, konjako, brendžio, viskio ir kt.) reklama, jų suvartojama 16% mažiau, lyginant su šalimis, kuriose minėtų draudimų nėra. Šalyse, kuriose draudžiama ir vyno bei alaus reklama, alkoholinių gėrimų išgeriama 11 % mažiau, nei tose šalyse, kuriose draudžiama tik stiprių alkoholinių gėrimų reklama (arba 27% mažiau, nei šalyse, kuriose nėra jokių draudimų).

# Vardas Komentaras
1 Darius
Negaliu paveikti šeimos, iš kurios esu kilęs. Visi kaip vartojo, taip ir vartoja. Bet tikrai galime pasistengti, kad nauja gimstanti karta atrastų kitokią aplinką ir gyvus pavyzdžius.
2 Silva
Būtinos spec.alkoholio pardavimo vietos, tai apsaugotų jaunimą nuo pagundos bet kada bet kur įsigyti alkoholio
3 Dalia
ALKOHOLIS -ne tik pripazinta narkotine medžiaga, bet ir KANCEROGENAS. Žmogaus silpnavališkumo ĮRODYMAS. Tik KODĖL šitą NUODĄ taip aršiai bruka pasaulyje nevaldomas alkoverslas??
4 Valentinas
Alkoholio reklama - tai tik "aisbergo" virshune ! Reikalinga sistemine, ivairiapuse programa kovai su shiuo tauta naikinanchiu blogiu !
5 Valdas
pritariu 100% sito legalaus nuodo reklamos smarkiam apribojimui
6 E.
Pritariu visiškai uždrausti alkoholio reklamą, pritariu, kad alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse, siūlau uždrausti alkoholio pardavimų skatinimą (akcijas, nuolaidas, žaidimus)
7 Sergiejus
Manau, kad toks draudimas mūsų visuomenei yra tikrai svarbus ir vienas pirmųjų žingsnių didesnio blaivumo link
8 Deimantas
Reikia dar vienos peticijos uždrausti prekybą alkoholiu 500 metrų spinduliu iki mokymo, lavinimo įstaigų
9 Jonas
Reikalinga ,nors jau 25 metus pavėluota!Reikia reguliuoti, manau, tik pakeliant mokesčius ir tik specializuotos parduotuvėse, ne prekybos centruose. Kaip Norvegijoje!
10 Rugilė
Esame pirmaujanti šalis pagal alkoholio suvartojimą, todėl norint tai pakeisti valdžia privalo imtis priemonių; manau tai tikrai padėtų ir būtų veiksminga.
11 Salvija
ir taip pat alkoholis turi būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse
12 Reda
alkoholis turi būti specializuotose parduotuvėse ir nebūtų jo reklamos
13 M.
Noriu alkoholio vartojimas Lietuvoje kuo sparčiau mažėtų.
14 L.
Norėčiau, kad tai būtų nors ir labai maža, bet PRADŽIA tvarkyti tokią siaubingai prastą situaciją Lietuvoje
15 Ona
aš prieš bet kokią reklamą, gerai prekei reklamos nereikia, o kas dėl alkoholio tai reklama tikrai žalinga ypač jaunimui
16 Jonas
Desperatiška situacija reikalauja desperatiškų priemonių
17 R.Blinstrubienė
Nenormalu gerti psichiką veikiančius gėrimus, kad gyvenimo džiiaugsmą patirti... pailsėti, atsipalaiduoti... Protas neturi būt užtemdytas alkoholiu, jei norim priimti teisingus sprendimus...ir švęsti
18 Julius
Šalin girtavimą ir iš jo sekančias avarijas ir smurtą
19 Liutauras
Telaimina Dievas blaivia ir budria Lietuva, kuri laukia Jo nuostabaus sugrįžimo. Amen
20 Vidas
Uždrausti alkoholio reklamą 24 h. tiek tv tiek internete.
21 Joana
Kokiais tikslais jos išvis egzistuoja? Va čia klausimas..
22 E.
Alkoholio reklamų tikrai yra per daug. Šiandien jau neįmanoma sužinoti dienos įvykių be alkoholio reklamos. Ypač absurdiška kai skaitai straipsnį ir kas kelios akimirkos – bac alkoholio reklama.
23 Evelina
Uzdrausti reklama ir netgi riboti pardavima, kaip pvz Svedijoj.
24 Žydrūnė
uždraust viešose vietose, bet tam tikrose vietose (barai, kavinės ir pan) palikt
25 Amanda
Pasidašau paticiją dėl alkoholio reklamos draudimo.
26 Dominikas
Su asarom dekoju iniciatorei Reiktu kazkaip padaryti sia peticija lengviau prieinama ir tiems kurie nesinaudoja fb.
27 Gileta
Pati atsisakiau alkoholio prieš 5 metus. Jaučiuosi puikiai- raginu tai padaryti ir kitus.
28 Vitalij
Ar norim kad Lietuva atitektu lietuviams ar kitatauciams po 30 metu?Vystant esama situacija taip gali nutikti.Kiek dar vaiku toks prisigeres urodas turi imesti i sulini,kad pasidarytu aisku?
29 Aurimas
Nereikia komentaru .tiesiog musu valstybe zlunga nuo alkocholizmo. Pirmaujam pasauli. Reikia imtis visokiu imanomu priemoniu.
30 S.
Man rūpi vaikai, nes būtent jie yra reklamos aukos.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (565)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (241)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.