Alkoholio reklamos draudimas

4 658 PARAŠAI

Kategorija:

Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta „Pasaulio ataskaita apie alkoholio vartojimą ir sveikatą 2014“ parodė, kad Lietuva pagal alkoholio vartojimą yra trečioji šalis pasaulyje (15,4 l grynojo alkoholio, tenkančio vienam vyresniam nei 15 metų žmogui).

Tokį elgesį galima paaiškinti: a) nepakankamu gyventojų informuotumu apie alkoholio vartojimo pasekmes; b) prosocialių vertybių stoka; c) paplitusiu girtavimu, kuris tampa tradiciniu; d) alkoholio vartojimo įpročių perdavimu iš vienos kartos į kitą; e) dideliu skaičiumi nuo alkoholio priklausančių gyventojų; f) dideliu aktyvumu interesų grupių, kurių materialinė gerovė priklauso nuo alkoholinių gėrimų gamybos ir prekybos.

PSO Alkoholio Chartija (1995) reikalauja, kad visi vaikai ir paaugliai turi teisę augti aplinkoje, kurioje nebūtų vartojamas alkoholis, ir nebūtų skatinamas jo vartojimas. PSO strateginės veiklos dokumento “Sveikata -21” dvyliktasis siekinys, raginantis “mazinti alkoholio, narkotikų ir tabako zalą” įpareigoja pasaulio šalių bendruomenes skirti visas pastangas, kad būtų sumazintas alkoholio vartojimas iki 6 litrų vienam gyventojui per metus ir kad asmenys iki 15 metų – jo visai nevartotų.

PSO surinkti duomenys rodo, kad alkoholis yra vienas iš labiausiai pasaulyje reklamuojamų produktų. Teigiama, kad alkoholio reklamos ribojimas sąlygoja pokyčius alkoholio vartojime. Šalyse, kuriose draudžiama stiprių alkoholinių gėrimų (degtinės, konjako, brendžio, viskio ir kt.) reklama, jų suvartojama 16% mažiau, lyginant su šalimis, kuriose minėtų draudimų nėra. Šalyse, kuriose draudžiama ir vyno bei alaus reklama, alkoholinių gėrimų išgeriama 11 % mažiau, nei tose šalyse, kuriose draudžiama tik stiprių alkoholinių gėrimų reklama (arba 27% mažiau, nei šalyse, kuriose nėra jokių draudimų).

# Vardas Komentaras
1 Darius
Negaliu paveikti šeimos, iš kurios esu kilęs. Visi kaip vartojo, taip ir vartoja. Bet tikrai galime pasistengti, kad nauja gimstanti karta atrastų kitokią aplinką ir gyvus pavyzdžius.
2 Silva
Būtinos spec.alkoholio pardavimo vietos, tai apsaugotų jaunimą nuo pagundos bet kada bet kur įsigyti alkoholio
3 Dalia
ALKOHOLIS -ne tik pripazinta narkotine medžiaga, bet ir KANCEROGENAS. Žmogaus silpnavališkumo ĮRODYMAS. Tik KODĖL šitą NUODĄ taip aršiai bruka pasaulyje nevaldomas alkoverslas??
4 Valentinas
Alkoholio reklama - tai tik "aisbergo" virshune ! Reikalinga sistemine, ivairiapuse programa kovai su shiuo tauta naikinanchiu blogiu !
5 Valdas
pritariu 100% sito legalaus nuodo reklamos smarkiam apribojimui
6 E.
Pritariu visiškai uždrausti alkoholio reklamą, pritariu, kad alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse, siūlau uždrausti alkoholio pardavimų skatinimą (akcijas, nuolaidas, žaidimus)
7 Sergiejus
Manau, kad toks draudimas mūsų visuomenei yra tikrai svarbus ir vienas pirmųjų žingsnių didesnio blaivumo link
8 Deimantas
Reikia dar vienos peticijos uždrausti prekybą alkoholiu 500 metrų spinduliu iki mokymo, lavinimo įstaigų
9 Jonas
Reikalinga ,nors jau 25 metus pavėluota!Reikia reguliuoti, manau, tik pakeliant mokesčius ir tik specializuotos parduotuvėse, ne prekybos centruose. Kaip Norvegijoje!
10 Rugilė
Esame pirmaujanti šalis pagal alkoholio suvartojimą, todėl norint tai pakeisti valdžia privalo imtis priemonių; manau tai tikrai padėtų ir būtų veiksminga.
11 Salvija
ir taip pat alkoholis turi būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse
12 Reda
alkoholis turi būti specializuotose parduotuvėse ir nebūtų jo reklamos
13 M.
Noriu alkoholio vartojimas Lietuvoje kuo sparčiau mažėtų.
14 L.
Norėčiau, kad tai būtų nors ir labai maža, bet PRADŽIA tvarkyti tokią siaubingai prastą situaciją Lietuvoje
15 Ona
aš prieš bet kokią reklamą, gerai prekei reklamos nereikia, o kas dėl alkoholio tai reklama tikrai žalinga ypač jaunimui
16 Jonas
Desperatiška situacija reikalauja desperatiškų priemonių
17 R.Blinstrubienė
Nenormalu gerti psichiką veikiančius gėrimus, kad gyvenimo džiiaugsmą patirti... pailsėti, atsipalaiduoti... Protas neturi būt užtemdytas alkoholiu, jei norim priimti teisingus sprendimus...ir švęsti
18 Julius
Šalin girtavimą ir iš jo sekančias avarijas ir smurtą
19 Liutauras
Telaimina Dievas blaivia ir budria Lietuva, kuri laukia Jo nuostabaus sugrįžimo. Amen
20 Vidas
Uždrausti alkoholio reklamą 24 h. tiek tv tiek internete.
21 Joana
Kokiais tikslais jos išvis egzistuoja? Va čia klausimas..
22 E.
Alkoholio reklamų tikrai yra per daug. Šiandien jau neįmanoma sužinoti dienos įvykių be alkoholio reklamos. Ypač absurdiška kai skaitai straipsnį ir kas kelios akimirkos – bac alkoholio reklama.
23 Evelina
Uzdrausti reklama ir netgi riboti pardavima, kaip pvz Svedijoj.
24 Žydrūnė
uždraust viešose vietose, bet tam tikrose vietose (barai, kavinės ir pan) palikt
25 Amanda
Pasidašau paticiją dėl alkoholio reklamos draudimo.
26 Dominikas
Su asarom dekoju iniciatorei Reiktu kazkaip padaryti sia peticija lengviau prieinama ir tiems kurie nesinaudoja fb.
27 Gileta
Pati atsisakiau alkoholio prieš 5 metus. Jaučiuosi puikiai- raginu tai padaryti ir kitus.
28 Vitalij
Ar norim kad Lietuva atitektu lietuviams ar kitatauciams po 30 metu?Vystant esama situacija taip gali nutikti.Kiek dar vaiku toks prisigeres urodas turi imesti i sulini,kad pasidarytu aisku?
29 Aurimas
Nereikia komentaru .tiesiog musu valstybe zlunga nuo alkocholizmo. Pirmaujam pasauli. Reikia imtis visokiu imanomu priemoniu.
30 S.
Man rūpi vaikai, nes būtent jie yra reklamos aukos.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (133)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.