Alkoholio reklamos draudimas

4 658 PARAŠAI

Kategorija:

Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta „Pasaulio ataskaita apie alkoholio vartojimą ir sveikatą 2014“ parodė, kad Lietuva pagal alkoholio vartojimą yra trečioji šalis pasaulyje (15,4 l grynojo alkoholio, tenkančio vienam vyresniam nei 15 metų žmogui).

Tokį elgesį galima paaiškinti: a) nepakankamu gyventojų informuotumu apie alkoholio vartojimo pasekmes; b) prosocialių vertybių stoka; c) paplitusiu girtavimu, kuris tampa tradiciniu; d) alkoholio vartojimo įpročių perdavimu iš vienos kartos į kitą; e) dideliu skaičiumi nuo alkoholio priklausančių gyventojų; f) dideliu aktyvumu interesų grupių, kurių materialinė gerovė priklauso nuo alkoholinių gėrimų gamybos ir prekybos.

PSO Alkoholio Chartija (1995) reikalauja, kad visi vaikai ir paaugliai turi teisę augti aplinkoje, kurioje nebūtų vartojamas alkoholis, ir nebūtų skatinamas jo vartojimas. PSO strateginės veiklos dokumento “Sveikata -21” dvyliktasis siekinys, raginantis “mazinti alkoholio, narkotikų ir tabako zalą” įpareigoja pasaulio šalių bendruomenes skirti visas pastangas, kad būtų sumazintas alkoholio vartojimas iki 6 litrų vienam gyventojui per metus ir kad asmenys iki 15 metų – jo visai nevartotų.

PSO surinkti duomenys rodo, kad alkoholis yra vienas iš labiausiai pasaulyje reklamuojamų produktų. Teigiama, kad alkoholio reklamos ribojimas sąlygoja pokyčius alkoholio vartojime. Šalyse, kuriose draudžiama stiprių alkoholinių gėrimų (degtinės, konjako, brendžio, viskio ir kt.) reklama, jų suvartojama 16% mažiau, lyginant su šalimis, kuriose minėtų draudimų nėra. Šalyse, kuriose draudžiama ir vyno bei alaus reklama, alkoholinių gėrimų išgeriama 11 % mažiau, nei tose šalyse, kuriose draudžiama tik stiprių alkoholinių gėrimų reklama (arba 27% mažiau, nei šalyse, kuriose nėra jokių draudimų).

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Darius M... Negaliu paveikti šeimos, iš kurios esu kilęs. Visi kaip vartojo, taip ir vartoja. Bet tikrai galime pasistengti, kad nauja gimstanti karta atrastų kitokią aplinką ir gyvus pavyzdžius.
2 Silva M... Būtinos spec.alkoholio pardavimo vietos, tai apsaugotų jaunimą nuo pagundos bet kada bet kur įsigyti alkoholio
3 Dalia P... ALKOHOLIS -ne tik pripazinta narkotine medžiaga, bet ir KANCEROGENAS. Žmogaus silpnavališkumo ĮRODYMAS. Tik KODĖL šitą NUODĄ taip aršiai bruka pasaulyje nevaldomas alkoverslas??
4 Valentinas Z... Alkoholio reklama - tai tik "aisbergo" virshune ! Reikalinga sistemine, ivairiapuse programa kovai su shiuo tauta naikinanchiu blogiu !
5 Valdas S... pritariu 100% sito legalaus nuodo reklamos smarkiam apribojimui
6 E. D... Pritariu visiškai uždrausti alkoholio reklamą, pritariu, kad alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse, siūlau uždrausti alkoholio pardavimų skatinimą (akcijas, nuolaidas, žaidimus)
7 Sergiejus M... Manau, kad toks draudimas mūsų visuomenei yra tikrai svarbus ir vienas pirmųjų žingsnių didesnio blaivumo link
8 Deimantas B... Reikia dar vienos peticijos uždrausti prekybą alkoholiu 500 metrų spinduliu iki mokymo, lavinimo įstaigų
9 Jonas k... Reikalinga ,nors jau 25 metus pavėluota!Reikia reguliuoti, manau, tik pakeliant mokesčius ir tik specializuotos parduotuvėse, ne prekybos centruose. Kaip Norvegijoje!
10 Rugilė R... Esame pirmaujanti šalis pagal alkoholio suvartojimą, todėl norint tai pakeisti valdžia privalo imtis priemonių; manau tai tikrai padėtų ir būtų veiksminga.
11 Salvija K... ir taip pat alkoholis turi būti pardavinėjamas tik specializuotose parduotuvėse
12 Reda T... alkoholis turi būti specializuotose parduotuvėse ir nebūtų jo reklamos
13 M. L... Noriu alkoholio vartojimas Lietuvoje kuo sparčiau mažėtų.
14 L. G... Norėčiau, kad tai būtų nors ir labai maža, bet PRADŽIA tvarkyti tokią siaubingai prastą situaciją Lietuvoje
15 Ona S... aš prieš bet kokią reklamą, gerai prekei reklamos nereikia, o kas dėl alkoholio tai reklama tikrai žalinga ypač jaunimui
16 Jonas Č... Desperatiška situacija reikalauja desperatiškų priemonių
17 R.Blinstrubienė ... Nenormalu gerti psichiką veikiančius gėrimus, kad gyvenimo džiiaugsmą patirti... pailsėti, atsipalaiduoti... Protas neturi būt užtemdytas alkoholiu, jei norim priimti teisingus sprendimus...ir švęsti
18 Julius â... Šalin girtavimą ir iš jo sekančias avarijas ir smurtą
19 Liutauras Z... Telaimina Dievas blaivia ir budria Lietuva, kuri laukia Jo nuostabaus sugrįžimo. Amen
20 Vidas V... Uždrausti alkoholio reklamą 24 h. tiek tv tiek internete.
21 Joana D... Kokiais tikslais jos išvis egzistuoja? Va čia klausimas..
22 E. S... Alkoholio reklamų tikrai yra per daug. Šiandien jau neįmanoma sužinoti dienos įvykių be alkoholio reklamos. Ypač absurdiška kai skaitai straipsnį ir kas kelios akimirkos – bac alkoholio reklama.
23 Evelina M... Uzdrausti reklama ir netgi riboti pardavima, kaip pvz Svedijoj.
24 Žydrūnė Š... uždraust viešose vietose, bet tam tikrose vietose (barai, kavinės ir pan) palikt
25 Amanda K... Pasidašau paticiją dėl alkoholio reklamos draudimo.
26 Dominikas A... Su asarom dekoju iniciatorei Reiktu kazkaip padaryti sia peticija lengviau prieinama ir tiems kurie nesinaudoja fb.
27 Gileta E... Pati atsisakiau alkoholio prieš 5 metus. Jaučiuosi puikiai- raginu tai padaryti ir kitus.
28 Vitalij B... Ar norim kad Lietuva atitektu lietuviams ar kitatauciams po 30 metu?Vystant esama situacija taip gali nutikti.Kiek dar vaiku toks prisigeres urodas turi imesti i sulini,kad pasidarytu aisku?
29 Aurimas v... Nereikia komentaru .tiesiog musu valstybe zlunga nuo alkocholizmo. Pirmaujam pasauli. Reikia imtis visokiu imanomu priemoniu.
30 S. A... Man rūpi vaikai, nes būtent jie yra reklamos aukos.

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.