Pasakykime Lietuvos švietimo sistemos skurdinimui NE

Mes, Lietuvos piliečiai, mokinių tėvai, suvokdami, kad Lietuvos švietimo sistema yra kritinėje padėtyje ir dėl to kenčia visų mūsų vaikų ugdymo procesas, pritariame Lietuvos pedagogų inicijuotam švietimo šakos tikrojo streiko paskelbimui ir raginame Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių bei Švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę įvykdyti iškeltus šiuos reikalavimus:
1. Atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d.:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 1045 Eur
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 1093 Eur
2. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio (tarifinio) atlygio koeficientus:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc.
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.
3. Palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc.
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.
4. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.
5. 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.
6. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse):
- ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5-3 metų grupėse iki 10, 3-7 metų – iki 15 vaikų;
- bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasėse iki 22, 5-12 klasėse iki 25 mokinių.


Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Neskelbiama
2020-04-21 / 15:42
Pertvarkos švietimo sistemoje būtinos, norint kad Lietuva būtų civilizuota šalis. Tik išsilavinusi visuomenė gali valdyti šiuolaikinius procesus. O lėšų būtų galijma rasti, sumažinus biurokratų armiją
2 MARIJA
Norėčiau ,kad būtų įvykdytos visos šios peticijos
3 Kazimiera
juk turi ir mokytojas kada nors gyventi truputėlį geriau
4 Ž.Pivoriūnienė
Pertvarkos švietimo sistemoje būtinos, norint kad Lietuva būtų civilizuota šalis. Tik išsilavinusi visuomenė gali valdyti šiuolaikinius procesus. O lėšų būtų galijma rasti, sumažinus biurokratų armiją
5 Danutė
Sutinku su kiekvienu peticijoje deklaruotu reikalavimu. Dar pridėčiau, kad reikėtų sumažinti mokytojų pensijinį amžių iki 60 metų maximum.
6 Žavinta
Švietimo sistemos vyriausybė iš užsienio šalių kopijuoja mokymo metodus ir būdus kaip dirbti mūsų mokyklose, bet gaila, kad nekopijuoja jų darbo užmokesčio ir darbo sąlygų.
7 Vita
skurdas mokytojo nepuošia mokytojas turėtų jaustis oriai. turėti lėšų savo asmenybės o tuo pačiu ir mokinių ugdymui
8 Andrius
Kodėl nuo antraeilininkų kurie surenka vos minimalų kruvį atskaičiuoja nuo kiekvieno lito.
9 Alfonsas
Teis4j7 algo atkurtos 2013 spalį.Valdininkų atkurtos 2014 sausį.Estijos mokytojų algos padidintos BE STREIKŲ nuo 2015 sausio. Ir dar ------prisiminkime 2008 pavasario manifestacij
10 Daiva
dar mažiau mokinių klasėse, semkimės patirties iš užsienio mokyklų
11 Daiva
Lietuvos mokytojai nėra prastesni už kitų šalių mokytojus.
12 Aurelija
užtenka dirbti iš idėjos.Mes neprastesni už kitų šalių pedagogus
13 jonas
Grąžinkit pinigus ne tik mokytojams, bet ir kitiems valstybes tarnautojams!
14 Oksana
Palaikau mokytojus. Laimongas mokytojas laimingi vaikai gaunatis pilnaverti ugdyma
15 Petras
Svietimas turi atitikti sias dienas o ne 19a industrine samprata. Ne naujos technologijos bet mastysena, struktura nauja turėtu būti švietimo sistemoje apskritai.
16 Vilma
siulyciau dar daugiau padidinti atlyginimus ir sumazinti darbo valandas, kad pedagogas galetu daugiau laiko skirti savo poilsiui ir psiichologinei reabilitacijai, galetu kurybingiau pasiruosti pamokom
17 L.Degutyte
Pedagogas yra vietas is tu pagrindiniu zmoniu, kuris vaika paruosia guvenimui.
18 Modesta
Nepamirskime, kad pedagogai duoda vaikuciam gyvenimo pamatus, tai reiketu ir pedagogam duoti....
19 Raimonda
Uz mokytojams priklausanti atlyginima ir mokiniu sk mazinima!
20 Birutė
Daugiau tyčiotis iš Mokytojo darbo nebeįmanoma...
21 Antanas
Atkreipiu dėmesį į tai, kad būtina pasiekti, kad Apsaugos nuo smurto įstatymas būtų taikomas mokinių smurtui pažaboti.
22 Raimundas
Atlyginimus reikia didinti ne tiek, kiek šioje peticijoje numatyta, o mažiausiai 2 kartus. Nelogiška, jei be kavalifikacijos dirbantis žmogus uždirba daugiau nei pedagogas.
23 Daiva
Švietimo sistema nėra paslaugos teikėja mokiniams. Žlunga švietimo sistema, nyksta pilietiškumo vertybės, žlunga valstybės pagrindas.
24 Vaida
Valdžią išrinkome,kad spręstų problemas,nes mums pedagogams jau nebeįmanoma tokiomis sąlygomis dirbti,ypač vaikų darželiuose.Todėl valdžia turi spręsti susidariusias problemas ir tęsti derybas su ŠPS.
25 Kazimėras
siulyčiau valdžios vyrams 50% bent jau savo tarifinio atlyginimo,pasidalinti su švietimiečiais.Lietuvos istorijoje tikrai butu pirmi džentelmenai.
26 S.Staškuvienė
L R Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui bei Švietimo ir mokslo ministrei A. Pitrėnienei
27 Inga
Teigiama, jog švietimas prioritetinė valstybės sritis, bet kodėl valstybės rimto požiūrio nematyti. Visiškai pritariu šios peticijos tekstui.
28 S.
Pritariu ir džiaugiuosi, kad nors mokytojai išdrįsta prabilti apie varginą, žeminančią padėtį. Jau nebeužtenka išradingumo kaip pragyventi už skatikus.
29 Vytautas
Nebus kokybisku mokytoju jeigu nekils sios profesijos prestizas. O nebus mokytoju - nebus ir musu vaiku kurie saugiai vairuos ateityje musu sali ;) ka nors darykime.
30 Algimanttas
aukštojo mokslo dėsrytojai irgi apmokami kaip nekvalifikuoti darbuotojai.Gėda ministre

Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais (21693)

Vet.. Adresuota: VMVT, LR Seimas

Atėjo laikas sustabdyti šį verslą Lietuvoje, kuris luošina gyvūnus, todėl siūlome griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais.  Visame pasaulyje yra pripažįstamos 5 pagrindinės gyvūnų laisvės (teisės): • Laisvė nuo troškulio ir alkio - turėti priėjimą prie švaraus vandens, pašaro atsižvelgiant į gyvūno rūšį, amžių, fiziologinę būklę ir, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis gyvūno normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti. • Laisvė nuo nepatogumo - užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų. • Laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turėtų būti suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų. • Laisvė išreikšti normalų elgesį – atsižvelgiant į gyvūno rūšį turėti galimybę natūraliai elgtis, turėti pakankamai erdvės judėjimui, turėti galimybę turėti socialinius ryšius su kitais gyvūnais. • Laisvė nuo baimės ir streso – gyvūnai turi būti prižiūrimi ir laikomi tokiomis sąlygomis, kad išvengtų nereikalingo streso. Mes siekiame užtikrinti šias sąlygas kiekvienam gyvūnui ir griežtas bausmes asmenims, kurie pažeidžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus reikalavimus (Įsakymas dėl veterinarijos reikalavimų prekybai gyvūnais augintiniais; Dėl veterinarijos reikalavimų gyvūnų augintinių veisėjams; Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo), taip pat šiomis dienomis gyvūnai buvo deginami, t.y. Sveikų gyvūnų nužudymas sukeliant jiems skausmą bei kančias, kas prieštarauja VMVT teisės aktuose nustatytiems reikalavimams ir žinoma humaniškam elgesiui. Šiuo metu skiriama bausmė už žiaurų elgesį su gyvūnais yra per menka, tad mes siūlome skirti baudas nuo 5000 eurų ir laisvės atėmimas nuo 2 metų. 

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (613)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.