Pasakykime Lietuvos švietimo sistemos skurdinimui NE

Mes, Lietuvos piliečiai, mokinių tėvai, suvokdami, kad Lietuvos švietimo sistema yra kritinėje padėtyje ir dėl to kenčia visų mūsų vaikų ugdymo procesas, pritariame Lietuvos pedagogų inicijuotam švietimo šakos tikrojo streiko paskelbimui ir raginame Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių bei Švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę įvykdyti iškeltus šiuos reikalavimus:
1. Atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d.:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 1045 Eur
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 1093 Eur
2. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio (tarifinio) atlygio koeficientus:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc.
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.
3. Palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus:
- nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc.
- nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
- nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.
4. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.
5. 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.
6. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse):
- ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5-3 metų grupėse iki 10, 3-7 metų – iki 15 vaikų;
- bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasėse iki 22, 5-12 klasėse iki 25 mokinių.


Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 MARIJA ... Norėčiau ,kad būtų įvykdytos visos šios peticijos
2 Kazimiera A... juk turi ir mokytojas kada nors gyventi truputėlį geriau
3 Ž.Pivoriūnienė ... Pertvarkos švietimo sistemoje būtinos, norint kad Lietuva būtų civilizuota šalis. Tik išsilavinusi visuomenė gali valdyti šiuolaikinius procesus. O lėšų būtų galijma rasti, sumažinus biurokratų armiją
4 Danutė A... Sutinku su kiekvienu peticijoje deklaruotu reikalavimu. Dar pridėčiau, kad reikėtų sumažinti mokytojų pensijinį amžių iki 60 metų maximum.
5 Žavinta D... Švietimo sistemos vyriausybė iš užsienio šalių kopijuoja mokymo metodus ir būdus kaip dirbti mūsų mokyklose, bet gaila, kad nekopijuoja jų darbo užmokesčio ir darbo sąlygų.
6 Vita Z... skurdas mokytojo nepuošia mokytojas turėtų jaustis oriai. turėti lėšų savo asmenybės o tuo pačiu ir mokinių ugdymui
7 Andrius U... Kodėl nuo antraeilininkų kurie surenka vos minimalų kruvį atskaičiuoja nuo kiekvieno lito.
8 Alfonsas G... Teis4j7 algo atkurtos 2013 spalį.Valdininkų atkurtos 2014 sausį.Estijos mokytojų algos padidintos BE STREIKŲ nuo 2015 sausio. Ir dar ------prisiminkime 2008 pavasario manifestacij
9 Daiva B... dar mažiau mokinių klasėse, semkimės patirties iš užsienio mokyklų
10 Daiva V... Lietuvos mokytojai nėra prastesni už kitų šalių mokytojus.
11 Aurelija G... užtenka dirbti iš idėjos.Mes neprastesni už kitų šalių pedagogus
12 jonas p... Grąžinkit pinigus ne tik mokytojams, bet ir kitiems valstybes tarnautojams!
13 Oksana K... Palaikau mokytojus. Laimongas mokytojas laimingi vaikai gaunatis pilnaverti ugdyma
14 Petras L... Svietimas turi atitikti sias dienas o ne 19a industrine samprata. Ne naujos technologijos bet mastysena, struktura nauja turėtu būti švietimo sistemoje apskritai.
15 Vilma B... siulyciau dar daugiau padidinti atlyginimus ir sumazinti darbo valandas, kad pedagogas galetu daugiau laiko skirti savo poilsiui ir psiichologinei reabilitacijai, galetu kurybingiau pasiruosti pamokom
16 L.Degutyte ... Pedagogas yra vietas is tu pagrindiniu zmoniu, kuris vaika paruosia guvenimui.
17 Modesta P... Nepamirskime, kad pedagogai duoda vaikuciam gyvenimo pamatus, tai reiketu ir pedagogam duoti....
18 Raimonda V... Uz mokytojams priklausanti atlyginima ir mokiniu sk mazinima!
19 Birutė P... Daugiau tyčiotis iš Mokytojo darbo nebeįmanoma...
20 Antanas B... Atkreipiu dėmesį į tai, kad būtina pasiekti, kad Apsaugos nuo smurto įstatymas būtų taikomas mokinių smurtui pažaboti.
21 Raimundas M... Atlyginimus reikia didinti ne tiek, kiek šioje peticijoje numatyta, o mažiausiai 2 kartus. Nelogiška, jei be kavalifikacijos dirbantis žmogus uždirba daugiau nei pedagogas.
22 Daiva Č... Švietimo sistema nėra paslaugos teikėja mokiniams. Žlunga švietimo sistema, nyksta pilietiškumo vertybės, žlunga valstybės pagrindas.
23 Vaida T... Valdžią išrinkome,kad spręstų problemas,nes mums pedagogams jau nebeįmanoma tokiomis sąlygomis dirbti,ypač vaikų darželiuose.Todėl valdžia turi spręsti susidariusias problemas ir tęsti derybas su ŠPS.
24 Kazimėras N... siulyčiau valdžios vyrams 50% bent jau savo tarifinio atlyginimo,pasidalinti su švietimiečiais.Lietuvos istorijoje tikrai butu pirmi džentelmenai.
25 S.Staškuvienė ... L R Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui bei Švietimo ir mokslo ministrei A. Pitrėnienei
26 Inga M... Teigiama, jog švietimas prioritetinė valstybės sritis, bet kodėl valstybės rimto požiūrio nematyti. Visiškai pritariu šios peticijos tekstui.
27 S. M... Pritariu ir džiaugiuosi, kad nors mokytojai išdrįsta prabilti apie varginą, žeminančią padėtį. Jau nebeužtenka išradingumo kaip pragyventi už skatikus.
28 Vytautas K... Nebus kokybisku mokytoju jeigu nekils sios profesijos prestizas. O nebus mokytoju - nebus ir musu vaiku kurie saugiai vairuos ateityje musu sali ;) ka nors darykime.
29 Algimanttas L... aukštojo mokslo dėsrytojai irgi apmokami kaip nekvalifikuoti darbuotojai.Gėda ministre
30 Viktoras L... Palaikau streiką ir jo reikalavimus. Užmokestis turi būti padidintas

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.