Dėl aukštų maisto produktų kainų

767 PARAŠAI

Kategorija:

Remiantis neadekvačiu santykiu tarp maisto produktų bei paslaugų kainų ir Lietuvos gyventojų gaunamų pajamų,

iki Birželio 13 dienos reikalaujame valdžios imtis šių veiksmų:

1.Atsakingos institucijos turi pradėti tyrimą ar nebuvo kartelinių susitarimų tarp didžiausių Lietuvos prekybos tinklų ar jų tiekėjų. Ar kainos nebuvo keliamos dirbtinai, naudojant kažkokias schemas, susitarimus ar kitus būdus. Tas pats liečia ir paslaugų sferą. Tyrimo eiga turi būti vieša ir skaidri.

1.1 Atitinkamos institucijos taip pat turi atsakyti - ar prekių ir paslaugų kainos nebuvo pakeltos pasinaudojant euro įvedimu.

2. Kadangi į keliamas kainas nereagavo nei Konkurencijos taryba, nei Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, nei Ūkio ministerija, natūraliai kyla klausimas ar ten dirba kompetetingi žmonės - jei ten dirbantys žmonės vykdyti savo tiesioginių pareigų negali dėl kompetencijos stokos ar kitų priežasčių - jie turi būti pakeisti arba pašalinti jiems savo tiesiogines pareigas atlikti trukdantys veiksniai.

3.Turi būti įvestos PVM lengvatos visiems pirmo būtinumo maisto produktams. Turi būti užtikrinta, kad iš lengvatų nepasipelnys prekybininkai.

4.Statistikos departamentas turi pakeisti dabartinę savo veiklos metodiką ir pradėti teikti tikrovę atitinkančią informaciją.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Rūta B... Prekių kokybė yra viena iš praščiausių, o kainos tokios didelės, gal reiktų jau visą tai sustabdyti?
2 Aleksandr B... o kainos vis delto pakele po euro ivedimo, o žadejo kitaip
3 Oksana S... Kylant kainoms atsiranda didžiuolė motyvacija taipyti (atsisakant nereikalingų produktų, daiktų, paslaugų). Teiigiamas dalykas - taupymas ir biudžeto padidėjimas, tikslingas pinigų srautų paskirstymas
4 MARIUS T... reikia Lietuvoje teisingumo, arba lengvatos arba didesni atlyginimai
5 Justyna G... Reikia būti akliems , kad nematyti kaip pakilo kainos. Jai nedarysit nieko dėl kainų -tai kelkit atlyginimus
6 Gintare D... 4metus pragyvenau uk. Netaupydama parduotuveje isleisdavau tiek pat, kiek gyvendama Lietuvoje apmastydama kiekviena preke. Nesuprantu kur ziuri, tiksliau, ar ziuri atsakingos tarnybos.
7 Renata C... Maisto kainos nenormalios,Lietuvoje gyventi tampa prabanga!
8 Gintare L... Nors jau keletu metu negyvenu LT bet uzjauciu tuos kurie ten gyvena, su tokiom beprotiskom kainom turint omeni kokios minimalios algos ten, pragyventi praktiskai normaliai neimanoma....
9 REGINA S... viskas uzsienyje pigiau,o algos palyginkit,paleist seima
10 Regina A... kainos ne tik prekybos centruose, bet ir turguose (ne visos prekės)1LTL=1Eur, atlyginimas 1 000 LTL/3.4528, galvočiau nenormalu
11 Jolanta S... Piliečiams nelengva išgyventi su tokiom kainom, kai dar minimalus atlyginimas yra labai mažas. Dėl to daug žmonių emigravo.
12 L. M... Jaunimui nėra prasmės likti ir dirbti Lietuvoj, nes visą gyvenimą dirbsi kaip arklys, kad turėti nors už ką pavalgyti.
13 Karina K... Esame pasibaiseje peticijoje minimu instituciju darbu. Lietuvos kainos isvare mus apsipirkti i kaimynine valstybe, diferencijuokite algas ir kainas, baisu kas darosi. Privalote reguliuoti!
14 Marija R... Maisto produktai pabrango dvigubai,toks ispudis kad norite tauta numarinti badu arba ivaryti i skolas,kad tureti pigia darbo jega.Turetu buti geda pries tauta!!!
15 Romualdas B... Reikalingos ne kosmetinės priemonės padėčiai keisti, bet pačios radikaliausios. Prekieviai patys nesustos.
16 Dalia, P... Aukštos kainos, neįsivaizduoju kaip pensininkai gali pragyventi
17 J. M... Maistas labai pabrango, dabar už 50 EUR gali tiek pat nupirkti, kaip seniau už 50 LT.
18 J. B... Algas darykitbent adekvačias kainoms.. Paskutinius Lietuvius išvysit..
19 Robertas K... Nevykite paskutinių ištvermingiausių lietuvių emigruoti!!!
20 L. K... Kainos nežmoniškos! Mums žadėjo kad kainos nesikeis...taip, jie ir nepasikeitė...tik vietoj LT dabar €, dėl ko viskas pabrango trigubai!! Kaip išgyventi??
21 Sonata K... Pasirašau,nes tikrai kainos nežmoniškos,litas suligintas su euru.
22 A.Dapsys ... Geda , be musu jus nieko nepadarytumet. Nustokit mus skriausti.
23 Dovile Z... kiek gi galima kesti ta monopolija! neisgaliu gyventi su mazu vaiku kai tokios kainos
24 Jurgita A... Labiau sutikčiau su siūlymu riboti prekybininkų antkainius ir/arba didinti NPD, o ne įvesti PVM lengvatas visoms pirmo būtinumo maisto produktams.
25 Lijana P... Nebeišgyvennnnam, 3 asmeų šeima,2paauglės dukros - mirk badu
26 Jolanta V... 1Litas = 1euras kodel tada nera taip 1000lt = 1000 euru??? Lietuvoje gyventi NEBEĮMANOMA!!!
27 Anastasija S... Kiek galima kelti kainas, pasiektas neadekvatus kainų ir atlyginimų lygis..
28 Olga J... negalima toleroti tokiu aukštų kainų ir mažų atlyginimų.Aš gymiau ir gyvenu ir dirbu Lietuvoj ne tam ,kad vergauti:(
29 Linas m... Mazinkit kainas nes siuo metu 1e lygusb1lito vertei. Arba sulyginkit algas jog butu kokia litais alga tokia ir eurais.. 1035e.
30 G. G... Pats laikas lietuvos piliečiams susivieniti ir nebetylėti.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!