PAPILDOMA IR ALTERNATYVI MEDICINA NEGALI TAPTI BIUROKRATŲ TARNAITE!

Mes, žemiau pasirašiusieji papildomos ir alternatyvios medicinos praktikai, specialistai, ekspertai, mėgėjai ir vartotojai, kreipiamės ir reiškiame didelį susirūpinimą dėl LR Sveikatos apsaugos ministerijos parengto Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo projekto.

Esame susirūpinę, jog įstatymo projektas nesiremia gerąja užsienio valstybių (pavyzdžiui, Vokietijos) praktika, papildomoji ir alternatyvioji medicina statoma į šiuolaikinės medicinos nepilnaverčio pakaitalo poziciją. Tokia nuostata radikaliai prieštarauja moderniai sveikatinimo koncepcijai, jog medikamentinis, invazinis ir kiti šiuolaikinės medicinos gydymo būdai turi būti naudojami lygiaverčiai su alternatyviais metodais, patikrintais laiko ir tradicijų.

Reiškiame griežtą nepritarimą parengto projekto visumai ir atskiroms nuostatoms:

1. Prieštaraujame siūlymui nustatyti privalomą biurokratinę leidimų ir/ar licencijų tvarką, kuri apribotų visuomenės galimybes gilintis į papildomos ir alternatyviosios medicinos sritis, sukurtų „įėjimo“ barjerus, reikalautų formalių biurokratinių procedūrų ir panaikintų visuomenės galimybę sąmoningai rinktis;
2. Reikalaujame, jog papildomos ir alternatyviosios medicinos reglamentavimas remtųsi savireguliacijos principais – tai yra, nepriklausomos nevyriausybinės organizacijos turi pačios rūpintis sektoriaus plėtra, kokybės užtikrinimu ir spręsti atvejus, kai atskiri subjektai nesilaiko gerosios praktikos rekomendacijų, tačiau tokia tvarka jokiu būdu negali būti pavaldi tiesioginį interesų konfliktą turintiems šiuolaikinės medicinos atstovams (ir todėl – de facto neobjektyviems ar net korumpuotiems) ar nuo jų priklausantiems biurokratams;
3. Valstybės atskyrimo ir religijos laisvės principus šiurkščiai pažeidžia pagal projektą prie licencijuojamųjų priskirta sveikatos rekreacija, kuri projekto 2 str. 12 d. apibrėžiama kaip „sveikatos priežiūros veikla, skirta žmogaus fizinei sveikatai stiprinti ir dvasinei gerovei puoselėti“. Taip būtų įvestas reikalavimas licencijuoti visas dvasines praktikas, kurios puoselėja dvasinę žmogaus gerovę, pavyzdžiui, krikščionybę (maldos), kitų religijų (induizmo, islamo, budizmo ir kt.) dvasines praktikas (mantros, meditacijos ir kt).
4. Biurokratai negali uždrausti papildomąją ir alternatyviąją mediciną praktikuoti ir gydytojo licencijos neturintiems asmenims. Tai būtų ne tik teisinių principų pažeidimas, bet ir faktinis tyčiojimasis iš Lietuvos tradicijų, kai įvairių profesijų (ar net jokio išsilavinimo neturintys) asmenys, sukaupę savo gyvenimišką ar perėmę protėvių patirtį padeda daugeliui savo aplinkos žmonių. Todėl projekto 4 str. 2 d. reikalavimas, kad galiojantį pažymėjimą turintis fizinis asmuo papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūra gali verstis tik licencijuotoje papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūros įstaigoje ne tik riboja Lietuvos visuomenės galimybę rinktis ir naudotis istoriškai susiklosčiusia praktika, bet ir riboja privačios iniciatyvos, individualios veiklos laisvę, žlugdo smulkųjį verslą, riboja jo plėtrą, mažina įplaukas į valstybės biudžetą. Dar svarbiau, jog projekto 5 str. 5 d. 1, 2 ir 3 punktų formuluotės reiškia, jog iš tokias paslaugas teikiančių asmenų reikalaujama aukštojo mokslo diplomo, kas vėlgi yra perteklinis ir nebūtinas reikalavimas, ką savo sėkmingu darbu patvirtina šimtai sėkmingai dirbančių asmenų, žinias ir patirtį sukaupusių kitais būdais, nei aukštoji mokykla.
5. Projekte siūloma sudaryti kolegialią instituciją – Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros plėtros komitetą, į kurios sudėtį įeina (ir absoliučią sprendimų daugumą lemia) tik valstybės institucijų atstovai. Tokiu būdu vėl šiurkščiai pažeidžiamas savireguliacijos principas ir formuojama situacija, kai papildomos ir alternatyvios medicinos veiklos kontrolę formuos ir vykdys pati Sveikatos apsaugos ministerija ir dar kelių biurokratinių institucijų suformuota komanda, neturinti jokių sąsajų su sektoriaus specialistais, ekspertais ir praktikais.

Kreipiamės į Jus – valstybės vadovus ir tautos atstovus – reiškiame griežtą protestą ir prašome atsakingai įvertinti bei atmesti tokių nepamatuotų sprendimų siūlymus, o tokių projektų rengėjus – įvertinti už tokius „nuopelnus“.

Pritariu ir palaikau 2016 m. birželio 30 d. rezoliuciją „Papildoma ir alternatyvi medicina negali tapti biurokratų tarnaite!“

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Adomas S... Nesutinku siūlymams nustatyti papildomus reikalavimus ar apribojimus alternatyvioms medicininėms veikloms. To priežastis smulkaus verslo žlugdymas ir jo skatinimas trauktis į "šešėlį", ko poasekoje Valstybės biudžetas neteks papildomų pajamu dėl žmonėms keliamu papildomų biurokratijų. 2018-11-22 / 09:28
2 M. S... Siekiama užgniaužti altr. med. kol dar įmanoma, nes mato, kad žmonės tampa vis išmintingesni.
3 Jonas D... Neleiskime farmacijos kompanijoms užvaldyti Lietuvą!
4 Starkauskas ... Aš už laisvai ir nesuvarytai valdios sugalvotų apribojimų,įvairas žmonėns teikiamas medicinines paslaugas ir jų gerove,ko šiuo metu itin trūksta!
5 MINDAUGAS P... Neatimkite iš žmonių laisvės! Ir nesuteikite monopolininkams laisvės!!!
6 Rūta S... AAš tik už tokią mediciną, nes tik ji padeda buti sveikesnėm
7 Laima ... Užtikrinti galimybę laisvai pasirinkti gydymo būdą, o gydantieji turėtų būti testuojami
8 Rūta S... kviečiu visus nesileisti, kad sistema jus sudorotų ir suvirškintų
9 Agne T... Butent alternatyvi ir papildoma medicina yra gyvenima ir tautos ateiti sauganti sritis
10 Aina P... pasirašau už laisvą alternatyvinę mediciną.Žmogus turi galėti rinktis
11 Gintarė K... kaip gima ivertinti situacija jei pats to nedaraii? Aš uz laisve rinktis
12 Pranciška R... Seniai to reikia Lietuvoje. Daugelyje pasaulio šalių tokia medicinos sritis yra paplitusi. Ypač ji išvystyta Kinijoje.
13 Miglė D... Alternatyvia mediciną neigia tie žmonės, kurie neturi tikėjimo.
14 Rasa M... Noriu gyventi ne pagal kažkieno sukurtus įstatymus, o pagal Dievo , Visatos nustatytus :)
15 Kęstutis D... Visiškai neatitinkantis žmogaus teisių Europos sajungos konvencijos. Priimti o po to taisyti ar teistis teismuose ir nors taip nuskambėti pasaulyje yra siūloma. Lietuva sugrįžta į viduramžius.
16 Aurelija S... Žmonės patys atsirinks raganas ir šarlatanus. Mums alternatyvios medicinos specialistai labai padėjo gydant vaikus, kai jau kiti gydytojai buvo bejėgiai.
17 Viktorija J... Esu stirpiai už alternatyvią mediciną, nes matau jos realią naudą sau ir savo šeimos nariams. Gyvename be vaistų jau 6metus, vaikai nėra jų gavę taip pat.
18 Arvydas R... Įstatymas labai neprofesionaliai paruoštas ir tokiu pavidalu yra kenkiantis Lietuvos piliečiams
19 Bronius ... Mano zmonai ,,Roze '' ant kojos irgi isgyde uzkalbetoja,ir nieko nereikalavo jokiu mokesciu,tai ka, ar cia blogai,ar reikia ir sitas moteris apmokestinti,lai valdziazmogiai gaudami algas susidedancias
20 Lina R... Man 50 metų, visą gyvenimą moku mokęsčius Sodrai, mano sveikatos kortelė plona, medikai stebisi. Visad rinkausi būti sveika, todėl vengiau "valstybinės medicinos", renkuosi alternatyvią mediciną.
21 Antanas J... alternatyvi sveikatinimo tradicija turi teisę egzistuoti
22 Jūratė Ž... Žmogus pats sprendžia, kaip jam gyventi ir gydytis. Už jį niekas kitas to padaryti negali.
23 Vytautas J... apsurdas, kad žada apriboti galimybes kaip gyditis, aš visiškai už šia peticija ir visiškai prieš šias nesamoningas pataisas
24 Stanislava L... As uz alternatyvia medicina. Baikite chemija nuodyti zmones
25 VILIUS S... Labai negerai kal biurokratai kišasi ir tokiu drastišku būdu nori reguliuoti šitokią jautrią sferą
26 Audronė Š... be komentarų! Kas gali įvertinti ir licenzijuoti alternatyvią mediciną išskyrus jos specialistus?
27 B.Galeckiene ... Pritariu peticijai ir kvieciu visus dvasingumo ir samoningumo keliu einancius gydovys, jogos mokytojus ir kt. Aktyviau kovoti uz musu teises padeti zmonems.
28 Mindaugas C... gyduoliska veikla ir pati sritis labai plati ir subtili. daugelis dalyku daugeliui taip vadinamos tradicines medicinos atstovam yra neitiketini ir visai nesuprantimi, tad kaip jie tai gali licenzijuot
29 Arvydas G... Taip, esu prieš biurokratinę, netradicinės medicinos vergiją!
30 GINTAUTAS ... Alternatyviosios (tikrosios, tradicinės) medicinos neturėtų reglamentuoti konkurentė SAM

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!