PAPILDOMA IR ALTERNATYVI MEDICINA NEGALI TAPTI BIUROKRATŲ TARNAITE!

Mes, žemiau pasirašiusieji papildomos ir alternatyvios medicinos praktikai, specialistai, ekspertai, mėgėjai ir vartotojai, kreipiamės ir reiškiame didelį susirūpinimą dėl LR Sveikatos apsaugos ministerijos parengto Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo projekto.

Esame susirūpinę, jog įstatymo projektas nesiremia gerąja užsienio valstybių (pavyzdžiui, Vokietijos) praktika, papildomoji ir alternatyvioji medicina statoma į šiuolaikinės medicinos nepilnaverčio pakaitalo poziciją. Tokia nuostata radikaliai prieštarauja moderniai sveikatinimo koncepcijai, jog medikamentinis, invazinis ir kiti šiuolaikinės medicinos gydymo būdai turi būti naudojami lygiaverčiai su alternatyviais metodais, patikrintais laiko ir tradicijų.

Reiškiame griežtą nepritarimą parengto projekto visumai ir atskiroms nuostatoms:

1. Prieštaraujame siūlymui nustatyti privalomą biurokratinę leidimų ir/ar licencijų tvarką, kuri apribotų visuomenės galimybes gilintis į papildomos ir alternatyviosios medicinos sritis, sukurtų „įėjimo“ barjerus, reikalautų formalių biurokratinių procedūrų ir panaikintų visuomenės galimybę sąmoningai rinktis;
2. Reikalaujame, jog papildomos ir alternatyviosios medicinos reglamentavimas remtųsi savireguliacijos principais – tai yra, nepriklausomos nevyriausybinės organizacijos turi pačios rūpintis sektoriaus plėtra, kokybės užtikrinimu ir spręsti atvejus, kai atskiri subjektai nesilaiko gerosios praktikos rekomendacijų, tačiau tokia tvarka jokiu būdu negali būti pavaldi tiesioginį interesų konfliktą turintiems šiuolaikinės medicinos atstovams (ir todėl – de facto neobjektyviems ar net korumpuotiems) ar nuo jų priklausantiems biurokratams;
3. Valstybės atskyrimo ir religijos laisvės principus šiurkščiai pažeidžia pagal projektą prie licencijuojamųjų priskirta sveikatos rekreacija, kuri projekto 2 str. 12 d. apibrėžiama kaip „sveikatos priežiūros veikla, skirta žmogaus fizinei sveikatai stiprinti ir dvasinei gerovei puoselėti“. Taip būtų įvestas reikalavimas licencijuoti visas dvasines praktikas, kurios puoselėja dvasinę žmogaus gerovę, pavyzdžiui, krikščionybę (maldos), kitų religijų (induizmo, islamo, budizmo ir kt.) dvasines praktikas (mantros, meditacijos ir kt).
4. Biurokratai negali uždrausti papildomąją ir alternatyviąją mediciną praktikuoti ir gydytojo licencijos neturintiems asmenims. Tai būtų ne tik teisinių principų pažeidimas, bet ir faktinis tyčiojimasis iš Lietuvos tradicijų, kai įvairių profesijų (ar net jokio išsilavinimo neturintys) asmenys, sukaupę savo gyvenimišką ar perėmę protėvių patirtį padeda daugeliui savo aplinkos žmonių. Todėl projekto 4 str. 2 d. reikalavimas, kad galiojantį pažymėjimą turintis fizinis asmuo papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūra gali verstis tik licencijuotoje papildomos ir alternatyvios medicinos sveikatos priežiūros įstaigoje ne tik riboja Lietuvos visuomenės galimybę rinktis ir naudotis istoriškai susiklosčiusia praktika, bet ir riboja privačios iniciatyvos, individualios veiklos laisvę, žlugdo smulkųjį verslą, riboja jo plėtrą, mažina įplaukas į valstybės biudžetą. Dar svarbiau, jog projekto 5 str. 5 d. 1, 2 ir 3 punktų formuluotės reiškia, jog iš tokias paslaugas teikiančių asmenų reikalaujama aukštojo mokslo diplomo, kas vėlgi yra perteklinis ir nebūtinas reikalavimas, ką savo sėkmingu darbu patvirtina šimtai sėkmingai dirbančių asmenų, žinias ir patirtį sukaupusių kitais būdais, nei aukštoji mokykla.
5. Projekte siūloma sudaryti kolegialią instituciją – Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros plėtros komitetą, į kurios sudėtį įeina (ir absoliučią sprendimų daugumą lemia) tik valstybės institucijų atstovai. Tokiu būdu vėl šiurkščiai pažeidžiamas savireguliacijos principas ir formuojama situacija, kai papildomos ir alternatyvios medicinos veiklos kontrolę formuos ir vykdys pati Sveikatos apsaugos ministerija ir dar kelių biurokratinių institucijų suformuota komanda, neturinti jokių sąsajų su sektoriaus specialistais, ekspertais ir praktikais.

Kreipiamės į Jus – valstybės vadovus ir tautos atstovus – reiškiame griežtą protestą ir prašome atsakingai įvertinti bei atmesti tokių nepamatuotų sprendimų siūlymus, o tokių projektų rengėjus – įvertinti už tokius „nuopelnus“.

Pritariu ir palaikau 2016 m. birželio 30 d. rezoliuciją „Papildoma ir alternatyvi medicina negali tapti biurokratų tarnaite!“

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Adomas
2018-11-22 / 09:28
Nesutinku siūlymams nustatyti papildomus reikalavimus ar apribojimus alternatyvioms medicininėms veikloms. To priežastis smulkaus verslo žlugdymas ir jo skatinimas trauktis į "šešėlį", ko poasekoje Valstybės biudžetas neteks papildomų pajamu dėl žmonėms keliamu papildomų biurokratijų.
2 M.
Siekiama užgniaužti altr. med. kol dar įmanoma, nes mato, kad žmonės tampa vis išmintingesni.
3 Jonas
Neleiskime farmacijos kompanijoms užvaldyti Lietuvą!
4 Starkauskas
Aš už laisvai ir nesuvarytai valdios sugalvotų apribojimų,įvairas žmonėns teikiamas medicinines paslaugas ir jų gerove,ko šiuo metu itin trūksta!
5 MINDAUGAS
Neatimkite iš žmonių laisvės! Ir nesuteikite monopolininkams laisvės!!!
6 Rūta
AAš tik už tokią mediciną, nes tik ji padeda buti sveikesnėm
7 Laima
Užtikrinti galimybę laisvai pasirinkti gydymo būdą, o gydantieji turėtų būti testuojami
8 Rūta
kviečiu visus nesileisti, kad sistema jus sudorotų ir suvirškintų
9 Agne
Butent alternatyvi ir papildoma medicina yra gyvenima ir tautos ateiti sauganti sritis
10 Aina
pasirašau už laisvą alternatyvinę mediciną.Žmogus turi galėti rinktis
11 Gintarė
kaip gima ivertinti situacija jei pats to nedaraii? Aš uz laisve rinktis
12 Pranciška
Seniai to reikia Lietuvoje. Daugelyje pasaulio šalių tokia medicinos sritis yra paplitusi. Ypač ji išvystyta Kinijoje.
13 Miglė
Alternatyvia mediciną neigia tie žmonės, kurie neturi tikėjimo.
14 Rasa
Noriu gyventi ne pagal kažkieno sukurtus įstatymus, o pagal Dievo , Visatos nustatytus :)
15 Kęstutis
Visiškai neatitinkantis žmogaus teisių Europos sajungos konvencijos. Priimti o po to taisyti ar teistis teismuose ir nors taip nuskambėti pasaulyje yra siūloma. Lietuva sugrįžta į viduramžius.
16 Aurelija
Žmonės patys atsirinks raganas ir šarlatanus. Mums alternatyvios medicinos specialistai labai padėjo gydant vaikus, kai jau kiti gydytojai buvo bejėgiai.
17 Viktorija
Esu stirpiai už alternatyvią mediciną, nes matau jos realią naudą sau ir savo šeimos nariams. Gyvename be vaistų jau 6metus, vaikai nėra jų gavę taip pat.
18 Arvydas
Įstatymas labai neprofesionaliai paruoštas ir tokiu pavidalu yra kenkiantis Lietuvos piliečiams
19 Bronius
Mano zmonai ,,Roze '' ant kojos irgi isgyde uzkalbetoja,ir nieko nereikalavo jokiu mokesciu,tai ka, ar cia blogai,ar reikia ir sitas moteris apmokestinti,lai valdziazmogiai gaudami algas susidedancias
20 Lina
Man 50 metų, visą gyvenimą moku mokęsčius Sodrai, mano sveikatos kortelė plona, medikai stebisi. Visad rinkausi būti sveika, todėl vengiau "valstybinės medicinos", renkuosi alternatyvią mediciną.
21 Antanas
alternatyvi sveikatinimo tradicija turi teisę egzistuoti
22 Jūratė
Žmogus pats sprendžia, kaip jam gyventi ir gydytis. Už jį niekas kitas to padaryti negali.
23 Vytautas
apsurdas, kad žada apriboti galimybes kaip gyditis, aš visiškai už šia peticija ir visiškai prieš šias nesamoningas pataisas
24 Stanislava
As uz alternatyvia medicina. Baikite chemija nuodyti zmones
25 VILIUS
Labai negerai kal biurokratai kišasi ir tokiu drastišku būdu nori reguliuoti šitokią jautrią sferą
26 Audronė
be komentarų! Kas gali įvertinti ir licenzijuoti alternatyvią mediciną išskyrus jos specialistus?
27 B.Galeckiene
Pritariu peticijai ir kvieciu visus dvasingumo ir samoningumo keliu einancius gydovys, jogos mokytojus ir kt. Aktyviau kovoti uz musu teises padeti zmonems.
28 Mindaugas
gyduoliska veikla ir pati sritis labai plati ir subtili. daugelis dalyku daugeliui taip vadinamos tradicines medicinos atstovam yra neitiketini ir visai nesuprantimi, tad kaip jie tai gali licenzijuot
29 Arvydas
Taip, esu prieš biurokratinę, netradicinės medicinos vergiją!
30 GINTAUTAS
Alternatyviosios (tikrosios, tradicinės) medicinos neturėtų reglamentuoti konkurentė SAM

Sprendimo paversti bendrabutį socialiniu būstu Bukiškio k. stabdymas (133)

Artūras. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Lietuvos Respublikos seimas, Finansų Ministerija, LR Vyriausybė, Vyriausioji Tarnybinės Etikos komisija

Turto bankas nemokamai perduoda Bukiškio bendrabutį, unikalus Nr. 4198-5068-1012, 1N5/p, bendras plotas 2370,31 kv. m), esantį Vilniaus r. sav., Avižienių sen., Bukiškio k., Mokyklos g. 6. Vilniaus rajono savivaldybės administracijai. Dabar jame planuojama įrengti 38 socialinius būstus. Žmonių, kurie patiria socialines problemas, negalima segreguoti sukišant į vieną daugiabutį. Problema yra ne soc. būsto atsiradime, bet būstų koncentracijoje. Vilniuje yra ne vienas rajonas (pvz. Pilaitė), kuriame akivaizdu, kad didelė koncentracija žmonių, kurie turi tam tikrų socialinių problemų, nesprendžia problemų, netgi atvirkščiai - jas didina bei sukelia socialinę atskirtį. Tai yra pagrindinis integracijos trūkumas. Prašome, kad VRSA (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) nedelsiant stabdytų sprendimo priėmimą ir inicijuotų viešą klausimo svarstymą. Taip pat prieš priimant sprendimus šiuo klausimu - jų detales derintų su Bukiškio bendruomene. Šis pastatas reikalingas bendruomenės veikloms, apie jo likimą nebuvo diskutuojama su bendruomene ar bent jau kaimynais. Mes jaučiamės nesaugūs, kai neturime jokios informacijos apie tai, kas vyksta aplink.