Ženklams "Ne"

327 PARAŠAI

Kategorija:

Asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ir "Kėdainių miesto bendruomenė", vietos verslininkai, kėdainiečiai prašo atšaukti Kėdainių Saugaus eismo komisijos priimtą sprendimą dėl motorinių transporto priemonių eismo uždraudimo Didžiosios Rinkos aikštės dalyje, Č. Milošo g. Taip pat peržiūrėti ženklų (Draudžiama transporto priemonėms sustoti (stovėti) toje kelio pusėje, kurioje yra kelio ženklas) kiekį, jų būtinumą, svarstyti juos panaikinti Senojoje g.

Akivaizdu, kad sprendimas buvo priimtas vienašališkai, nepasitarus su miesto bendruomene, kurios labai svarbi dalis yra ir šioje teritorijoje įsikūrę vietos verslininkais, nesilaikant Savivaldybės administracijos vadovų ir mero viešai deklaruojamų atvirumo, įsiklausymo ir bendradarbiavimo su visuomene principų.

Esame įsitikinę eismo uždraudimas nepasieks viešojoje erdvėje deklaruojamų tikslų, dėl kurių neva šis sprendimas buvo priimtas. Veikiau priešingai – ir taip jau apmirusį senamiesčio gyvenimą dar labiau pristabdys. Lėtai vykdant Didžiosios Rinkos aikštės rekonstrukciją jau dabar vietos verslininkai skaičiuoja apčiuopiamus nuostolius, klientų sumažėjimą, kėdainiečiai patiria nepatogumus negalėdami vykti automobiliais vaizdingu miesto maršrutu bei aplenkti mašinų spūstis centrinėje gatvėje.

Net neva laikinas eismo apribojimas (šiems kelio ženklams nėra numatytas galiojimo terminas), uždarymas dėl objektyvių priežasčių (vykdomos rekonstrukcijos) ir transporto eismo nukreipimas per Senosios Rinkos aikštę ir Senąją gatvę, neprisidėjo nei prie unikalios mūsų miesto dalies išsaugojimo, nei prie kėdainiečių senamiesčio lankytojų ir miesto svečių saugumo, veikiau darė priešingą poveikį. Tuo labiau nepriimtinas dirbtinis pėsčiųjų zonos kūrimas perkeliant transporto eismą į siauras senamiesčio gatveles iš eismo saugumo infrastruktūrą turinčios Didžiosios Rinkos aikštės. Prieš apribojant eismą, neįrengtos papildomos stovėjimo aikštelės, zonos.

Primename, kad numatomų renginių metu galima atskirai uždaryti gatvę, uždrausti stovėjimą ar jos atkarpą. Nemanome, kad šioje miesto dalyje vyksta tiek daug masinių renginių, kurių metu būtina riboti eismą, todėl įprastu gyvenimo ritmu gatvės turi tarnauti gyventojams, o ne keliems renginiams ar menamai turistų gausai. Saugumą papildomai galima užtikrinti kitose gatvėse pasiteisinusiomis priemonėmis – greitį ribojančiais "kalneliais".

Sprendimas dėl motorinių transporto priemonių eismo uždraudimo iki tilto ir tarp pėsčiųjų tilto bei Radvilų gatvės jau dabar paveikė arčiausiai Didžiosios Rinkos aikštės įsikūrusių įmonių veiklą, todėl manome, kad priimtas sprendimas ir ateityje gerokai apsunkins čia ir aplink įsikūrusio smulkaus verslo įmonių ekonominę veiklą, dėl ko joms gali tekti nutraukti savo veiklą su visom iš to kilsiančiomis pasekmėmis miestui ir bendruomenei.

Norime atkreipti dėmesį ir į tai, kad eismas visa Č. Milošo gatve išsprendžia piko valandomis susidarančių transporto priemonių spūsčių J. Basanavičiaus gatvėje problemą, nes dalis transporto nusikreipia nuo miesto centrinės dalies.

Kėdainiai yra turtingi ir unikalūs savo istoriniu, urbanistiniu, kultūriniu paveldu, todėl mums, šio miesto bendruomenės nariams, yra svarbus mūsų miesto atsinaujinimas ir pritaikymas kultūriniams, socialiniams, ekonominiams ir kitiems miestelėnų bei miesto svečių poreikiams, pabrėžiant tai, ką turime geriausia.

# Vardas Komentaras
1 Aivaras
Pravažiavimas būtinas, ženklus sustoti ir stovėti tik reikėtų.
2 Loreta
Būtinas pravažiavimas Milošo gatve, draudžiamas stovėjimas tegul lieka
3 Asta
prieš uždarant eismą, verta pagalvoti apie automobilių parkingą.Pažadai, kad aikštė bus sutvarkyte su parkingu 2018 metais, kol kas nežavi.Gyvenam ir dirbam ŠIANDIEN
4 Marius
Aš už pravažiavima Rinkos aikštėje, bet ribota parkinga.
5 B.
Tai dar vienas žingsnis atgal. Tai ne vizijos dalis, tai vienas staiga į galvą šovęs sprendimas. Valdžia nesinaudoja senamiesčio teikiamomis gėrybėmis, bet priiminėja neprotingus sprendimus. Apmaudu.
6 Gintarė
Gal reiktų tik draudimo statyti ten mašinas, bet pravažiuoti ten reikia.
7 R.
Taip pat ir rinkos aikštėje netūrėtų būti ribojamas laikas iki kada galima stovėti automobiliams.
8 Deimantė
Aplink Rinkos aikštę neturėtų būti draudžiamas eismas, taip pat turėtų būti panaikintas ženklas Radvilų g. pabaigoje ties aikšte, leidžiantis transporto priemonėms stovėti tik tam tikromis valandomis.
9 L.Rimas
Daug šimtmečių aikštė buvo pravažiuojama,niekam netrukdė
10 V.Guogaitė
visai bus niūru senamiestyje. Atsiras kamščių dėl uždarytos Č. Milošo g.
11 Ignas
Paprasciausiai neapgalvotas,bukas sprendimas.Tikras valdininkiskas sprendimas,paremtas draudimais.
12 Ilona
Senamiestis ir taip kaip „negyvas”, o pridėjus ženklų praktiškai numirė. Nežlugdykime verslininkų, kurie palaiko senamiesčio gyvavimą
13 Urtė
Šie ženklai trikdo miesto eismą ir blogina kokybę pamatyti gražiausias vietas. nepatogu. be zenklu geriau!!!
14 V.
Gėdingas sprendimas. Čerenkovui patinka užtai. Važiuosim į Kauną dažniau. Pasiūlymas Daumantų chemijos atsisakyti kartu su šiuo sprendimu.
15 Artūras
Karčemoj perpus žmn.sumažėjo,pas kaimynus kepyklėlej 80% !!! Galvokit ką darot ?!!!
16 LINA
Pati kasdien pro ten važiuoju kad išvengt kamsčiu basanavičiaus g.
17 Juta
Žlugs ne tik miesto centre esantys verslininkai, bet ir retas miesto svečias užsuks pasivaikščioti po senamiestį, kadangi mažai kas žino Senosios Rinkos aikštę, o žmonės pripratę prie patogumų.
18 Indre
Atvaziavus i darba nera kur masinos pasistatyti ir klientai negali privaziuoti
19 Modesta
Nelogiska palikti miesta su viena pagrindine gatve. Reikia ir normalaus aplinkelio.
20 Justas
Ženklai ne tik nereikalingi, bet ir sukeliantys nepatogumų.

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (745)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (422)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (125)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (71)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.