Prieš medžių kirtimą Ukmergės piliakalnyje

668 PARAŠAI

  • G.
  • nuo 2016-12-05
  • iki 2017-02-01
Kategorija:

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė finansavimą Ukmergės viešosios infrastruktūros plėtotės ir atnaujinimo projektui įgyvendinti. Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“, bus įrengtas takas į piliakalnį, laiptai į Vytauto gatvę, sutvarkytos palei piliakalnį tekančio upelio pakrantės, įrengtas tiltas per upelį, suformuota vieta skulptūrų parkui palei kairįjį upelio krantą, įrengtas piliakalnio apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažoji architektūra.

Projekto metu ketinama iškirsti beveik visus augančius medžius ant piliakalnio. Ukmergiškiai nerimauja, kad piliakalnio neištiktų Gedimino kalno Vilniuje likimas.

Mes žemiau pasirašiusieji kreipiamės prašydami nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą ir dar kartą įvertinti ar tikslinga tai daryti.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Egidijus D... Jei nebus kompensuojamojo surišimo nerūdijančio plieno strypais ir tinkleliu, išrovus medžių šaknis (kad pūdami neardytų šlaito), tuomet būtina išsaugoti visus medžius. Iki vieno. Lemia pinigų kiekis.
2 Liudmila T... Ir taip jau visur medžiai iškirsti kam ta miestą dar labiau "plikinti"
3 Indrė K... AŠ PRIEŠ MEDŽIŲ KIRTIMĄ UKMERGĖS PILIAKALNYJE
4 Simona S... Būtina nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą, nes tai svarbi lietuvių etninės kulūros išsaugojimo sąlyga.
5 Rasa M... tai jeigu iskirsit kas laikys pilekalni bus kaip su gedimino kalnu! as pries
6 Laura G... Plėtotė ir atnaujinimas ar gamtos naikinimas ? Kam kliudo ten esantys vos keli medžiai ?
7 Donata M... Kodėl Jūs taip nekenčiat medžių? Jei jie staiga išnyktų, ir žmonės išnyktų
8 AGNĖ B... Prieštarauju medžių kirtimui.Nebesugalvojat ką daugiau daryt. Palikit piliakalnį ramybėj.
9 Jovita Ž... Nepadarykite Ukmergės piliakalniui Gedimino kalno likimo. Be medžių kalnas irs...
10 Laima J... Pirmiausia atsiklausti žmonių nuomonės ir specialistų tyrimų, o ne vienam į galvą šovus minčiai, kad miestas - ne miškas
11 Kristina ... Negalima palikti Ukmerges visiskai be medziu. Nesamone.
12 Aivaras J... Nekirskite medžių .labai prieštarauju šiam projektui .
13 Rasa B... Naikinamas piliakalnio identitetas, o išlaižytas kraštovaizdis jaukumo miestui dar mažiau suteikia. Po medžiu norisi prisėsti, palūkūriuoti, pabūti, neverskim tos vietos bedvasia. Saugokime tai ką turime.
14 Edita J... Nebezdžioniaukim nuo Gedimino pilies.Kiekvienas medis gyvas
15 Julius K... Būkime aktyvus ir be mūsų žinios ir pritarimo niekas neturi būti daroma ir ne tik šiuo medžiū naikinimo atvejų.
16 Miglė P... ar jūs pagalvojate kaip atrodys mūsų piliakalis be medžių? ir taip jau yra be gal odaug iškirsta o jūs norit visai nuplikinti? nemanau , kad Ukmergė tada galės didžiuotis savo piliakalniu -_-
17 Nijolė G... Ddžiuojuoi, kad pagaliau ukmergiškiai nebejingi ...ne tik pasirašau, bet kitus kviečiu pisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos...
18 Arvydas M... Pritariu. Negaliu patikėti tuo,kas įvyko Gedimino Pilies kalne...
19 Vilma T... Ar lauksim kol mūsų piliakalnį ištiks Gedimino kalno likimas? Ar tai jus vadinate "Žaliaskare Ukmerge"? Kiek dar galit tyčiotis iš mūsų miesto??
20 Ada p... Jau miesto centras liko be medziu pavesio,palikit bent ten. Negalima taip beatodairiskai kirst visu medziu!
21 Aušrinė K... Medžiai sudaro didžiąją dalį piliakalnio grožio.
22 T. D... Apšvietimas ir takas į piliakalnį labai reikalingas. Tačiau be medžių jis atrodys labai nekaip, o galimos ir kitos pasėkmės.
23 Deividas M... neprotinga kirti medžius ant piliakalnių tikrai turėsite daugiau problemų su nuošliaužomis ir visuomenės požiūriu.
24 Erikas J... Taip pat, piliakalnis, mano manymu atrodys negražiai be medžių.
25 Erikas J... Ant šio piliakalnio, vieno iš medžių, kaba mano bei mano krikštatėčio ir jo draugo supynės, kurias pirkome "Pabaisko mūšio" aukcijone, tad butu labai gaila jas prarasti.
26 Leonarda Š... Gal pasimokykim iš Vilniaus, ir suvokim, kad medžių nukirtimas atneš tik dar daugiau problemų. Gan ieškot naujų objektų, kuriuos būtų galima suniokoti. Geriau susitvarkykit visa jau padaryta netvarką
27 Monika K... Siulau ne iskirsti, o dar daugiau prisodinti medziu!
28 Eulalija A... Medžiai naudingi ekosistemai,oro gryninimui,kraštovaizdžio gerinimui.
29 V.Korizna ... geriau nauju pasodinti, kad ateityje butu kas piliakalni laiko, kai senieji pavargs
30 Lukas K... Vienas idiotiškiausių sprendimų - iškirsti gražius medžius kurie kuria miesto įvaizdį

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!