Prieš medžių kirtimą Ukmergės piliakalnyje

668 PARAŠAI

  • G.
  • nuo 2016-12-05
  • iki 2017-02-01
Kategorija:

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė finansavimą Ukmergės viešosios infrastruktūros plėtotės ir atnaujinimo projektui įgyvendinti. Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“, bus įrengtas takas į piliakalnį, laiptai į Vytauto gatvę, sutvarkytos palei piliakalnį tekančio upelio pakrantės, įrengtas tiltas per upelį, suformuota vieta skulptūrų parkui palei kairįjį upelio krantą, įrengtas piliakalnio apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažoji architektūra.

Projekto metu ketinama iškirsti beveik visus augančius medžius ant piliakalnio. Ukmergiškiai nerimauja, kad piliakalnio neištiktų Gedimino kalno Vilniuje likimas.

Mes žemiau pasirašiusieji kreipiamės prašydami nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą ir dar kartą įvertinti ar tikslinga tai daryti.

# Vardas Komentaras
1 Egidijus
Jei nebus kompensuojamojo surišimo nerūdijančio plieno strypais ir tinkleliu, išrovus medžių šaknis (kad pūdami neardytų šlaito), tuomet būtina išsaugoti visus medžius. Iki vieno. Lemia pinigų kiekis.
2 Liudmila
Ir taip jau visur medžiai iškirsti kam ta miestą dar labiau "plikinti"
3 Indrė
AŠ PRIEŠ MEDŽIŲ KIRTIMĄ UKMERGĖS PILIAKALNYJE
4 Simona
Būtina nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą, nes tai svarbi lietuvių etninės kulūros išsaugojimo sąlyga.
5 Rasa
tai jeigu iskirsit kas laikys pilekalni bus kaip su gedimino kalnu! as pries
6 Laura
Plėtotė ir atnaujinimas ar gamtos naikinimas ? Kam kliudo ten esantys vos keli medžiai ?
7 Donata
Kodėl Jūs taip nekenčiat medžių? Jei jie staiga išnyktų, ir žmonės išnyktų
8 AGNĖ
Prieštarauju medžių kirtimui.Nebesugalvojat ką daugiau daryt. Palikit piliakalnį ramybėj.
9 Jovita
Nepadarykite Ukmergės piliakalniui Gedimino kalno likimo. Be medžių kalnas irs...
10 Laima
Pirmiausia atsiklausti žmonių nuomonės ir specialistų tyrimų, o ne vienam į galvą šovus minčiai, kad miestas - ne miškas
11 Kristina
Negalima palikti Ukmerges visiskai be medziu. Nesamone.
12 Aivaras
Nekirskite medžių .labai prieštarauju šiam projektui .
13 Rasa
Naikinamas piliakalnio identitetas, o išlaižytas kraštovaizdis jaukumo miestui dar mažiau suteikia. Po medžiu norisi prisėsti, palūkūriuoti, pabūti, neverskim tos vietos bedvasia. Saugokime tai ką turime.
14 Edita
Nebezdžioniaukim nuo Gedimino pilies.Kiekvienas medis gyvas
15 Julius
Būkime aktyvus ir be mūsų žinios ir pritarimo niekas neturi būti daroma ir ne tik šiuo medžiū naikinimo atvejų.
16 Miglė
ar jūs pagalvojate kaip atrodys mūsų piliakalis be medžių? ir taip jau yra be gal odaug iškirsta o jūs norit visai nuplikinti? nemanau , kad Ukmergė tada galės didžiuotis savo piliakalniu -_-
17 Nijolė
Ddžiuojuoi, kad pagaliau ukmergiškiai nebejingi ...ne tik pasirašau, bet kitus kviečiu pisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos...
18 Arvydas
Pritariu. Negaliu patikėti tuo,kas įvyko Gedimino Pilies kalne...
19 Vilma
Ar lauksim kol mūsų piliakalnį ištiks Gedimino kalno likimas? Ar tai jus vadinate "Žaliaskare Ukmerge"? Kiek dar galit tyčiotis iš mūsų miesto??
20 Ada
Jau miesto centras liko be medziu pavesio,palikit bent ten. Negalima taip beatodairiskai kirst visu medziu!
21 Aušrinė
Medžiai sudaro didžiąją dalį piliakalnio grožio.
22 T.
Apšvietimas ir takas į piliakalnį labai reikalingas. Tačiau be medžių jis atrodys labai nekaip, o galimos ir kitos pasėkmės.
23 Deividas
neprotinga kirti medžius ant piliakalnių tikrai turėsite daugiau problemų su nuošliaužomis ir visuomenės požiūriu.
24 Erikas
Taip pat, piliakalnis, mano manymu atrodys negražiai be medžių.
25 Erikas
Ant šio piliakalnio, vieno iš medžių, kaba mano bei mano krikštatėčio ir jo draugo supynės, kurias pirkome "Pabaisko mūšio" aukcijone, tad butu labai gaila jas prarasti.
26 Leonarda
Gal pasimokykim iš Vilniaus, ir suvokim, kad medžių nukirtimas atneš tik dar daugiau problemų. Gan ieškot naujų objektų, kuriuos būtų galima suniokoti. Geriau susitvarkykit visa jau padaryta netvarką
27 Monika
Siulau ne iskirsti, o dar daugiau prisodinti medziu!
28 Eulalija
Medžiai naudingi ekosistemai,oro gryninimui,kraštovaizdžio gerinimui.
29 V.Korizna
geriau nauju pasodinti, kad ateityje butu kas piliakalni laiko, kai senieji pavargs
30 Lukas
Vienas idiotiškiausių sprendimų - iškirsti gražius medžius kurie kuria miesto įvaizdį

PRIEŠ NAUJO POLIGONO STEIGIMĄ VAKARŲ LIETUVOJE (521)

Jurgita. Adresuota: Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai, LR seimas,

Brangūs Lietuvos žmonės, kraštiečiai, VIENYKIMĖS ! Greit visa Lietuva taps vienu dideliu poligonu ! LR Krašto apsaugos ministerija Lietuvos Respublikos teritorijos Bendrajame plane (Lietuva 2030m.) numatė galimybes steigti naują poligoną Vakarų Lietuvoje : Akmenės r., Telšių r., Mažeikių r. ir Šiaulių r. teritorijose. Pasak viceministro E. Misiūno „Geopolitinė situacija mūsų regione išlieka nepakitusi, yra stiprinama mūsų kariuomenė, į pratybas atvyksta NATO sąjungininkai, todėl tinkamam karių rengimui reikalingos papildomos teritorijos treniruotėms“. Mūsų manymu, jau pakanka esamų poligonų Lietuvoje ! Planuose numatomos kelios galimos teritorijos poligono steigimui. Valstybės poreikiams bus nusavinami ūkininkų dirbamų žemių plotai, privačia nuosavybe valdomų miškų plotai, kurie bus ir kertami, gyvenami namai, kurie bus griaunami. Neatmetama galimybė, kad ateityje poligoną gali plėsti. Mes prieštaraujame tokiam galimam poligono steigimui mūsų krašte ! Todėl mes ginsime savo teises, savo protėvių žemes, atsiminimus, mes norime gyventi savo žemėse, jas dirbti, kurti, auginti vaikus ir čia mirti. Mes norime būti saugūs ir ramūs savo namuose! Mes čia gyvename, čia mūsų namai !

UŽDARYTI Kauno MBA (228)

Arūnas. Adresuota: Aplinkos Ministrui

Kauno MBA įmonė nuolat skleidžia smarvę Ramučiuose, Palemone, Kauno m. Dainavos rajone. Įmonė išrūšiuoja tik 1% atliekų, o niekam nereikalingos išrūšiuotos atliekos mėnesiais sandėliuoajamos įmonės teritorijoje, paverčiant teritoją sąvartynu mieste. Įmonėje sumontuotas biologinis įrenginys neatitinka aplinkosauginių tikslų - rūšiuoti atliekas, neteršti ir tausoti gamtą. Sumontuoti biologinių atliekų įrenginio filtrai nepaėgūs filtruoti. Iš biologinio atliekų rūšiavimo įrenginio sklindati smarvė galimai kenskimga aplikai ir čia gyvenantiems žmonėms kelia sveikatos sutrikimų - šleiktulį, vėmimą, galvos skausmą ir panašiai. Šios įnonės išlaikymas kiekvienais metais kainuoja 9 mln. eurų iš mūsų visų kišenių. Gruodžio 31d. baigiasi 5 metų ES lėšų įsisavinimo laikotarpis, tad MES, GYVENTOJAI, REIKALAUJAME visiškai stabdyti KAUNO MBA veiklą, kaip kenksmingą žmogui ir gamtai, kaip su nepasiteisinusia technologija ir ekonomiškai nenaudingą visuomenei objektą.

Reikalaujame atsistatydinti Raseinių rajono Mera Andrių Bautronį (53)

Erikas. Adresuota: Lietuvos Respublikos Prezidentas, Lietuvos Respublikos Seimas

Meras privalo atsistatydinti ,nes nesusitvarko su jam pavestomis kaip vadovo funkcijomis. Raseinių rajonas grimsta į depresija ir nežinomybe.Nepriimti laiku ir vietoje sprendimai galintys įtakoti nesuvaržytus žmonių gyvenimus.Meras Andrius Bautronis galutinai prarado žmonių pasitikėjimą.

Reikalavimas leisti Šeimoms išsiskyrus, likti draugais (9)

R.Zienius. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas , Lietuvos Aukščiausiasis Teismas , Lietuvos Respublikos apeliacinis teismas , Lietuvos Respublikos apygardos teismas

Mes čia, pasirašę žmonės, reikalaujame, kad sutuoktiniams skyrybų metu: Atsižvelgti į tai kiek tėvas, ar mama skyrė finansų vaikų išlaikymui ne skyrybų metu, bet santuokos metu, priskiriant vaikų gyvenamąją vietą, palikti galimybę vaikais rūpintis abiem tėvams, taip, kaip daugumoje vakarų Europos valstybėse. Atsižvelgti į tai, kiek laisvo laiko gali su vaikais praleisti dirbdamas tėvas, ar mama. Atsižvelgti į tai, jai vaikai mokinasi, gyvena kitame mieste, abu tėvai turi vienodas galimybes jais rūpintis, padėti jiems. Užgyventą turtą dalinti nustatant kas, kiek santuokos metu prisidėjo prie to. Šeima turi būti vertybė, šeimoje turi būti atsakomybė. Įstatymai turi būti kuriami, kad abudu sutuoktiniai išsiskyrę turėtų praradimų, bet ne taip, kad plečiamas barakudų verslas. Tik abudu tėvai gali suteikti pilnavertį vaikų ugdymą. Vaikai turi įgimtus pomėgius abiejų tėvų. Pvz: vaikams patinka žirgai, bet turi domėtis choru, nes mamai nepatinka žirgai, bet patinka menas. Vaikai turi išlikti gyvenimo tikslu, hobiu, o ne pasipelnymo šaltiniu. Kas Įstatymų daroma atvirkščiai.