Prieš medžių kirtimą Ukmergės piliakalnyje

668 PARAŠAI

  • G.
  • nuo 2016-12-05
  • iki 2017-02-01
Kategorija:

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė finansavimą Ukmergės viešosios infrastruktūros plėtotės ir atnaujinimo projektui įgyvendinti. Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės administracijos inicijuotą projektą „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“, bus įrengtas takas į piliakalnį, laiptai į Vytauto gatvę, sutvarkytos palei piliakalnį tekančio upelio pakrantės, įrengtas tiltas per upelį, suformuota vieta skulptūrų parkui palei kairįjį upelio krantą, įrengtas piliakalnio apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažoji architektūra.

Projekto metu ketinama iškirsti beveik visus augančius medžius ant piliakalnio. Ukmergiškiai nerimauja, kad piliakalnio neištiktų Gedimino kalno Vilniuje likimas.

Mes žemiau pasirašiusieji kreipiamės prašydami nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą ir dar kartą įvertinti ar tikslinga tai daryti.

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Egidijus D... Jei nebus kompensuojamojo surišimo nerūdijančio plieno strypais ir tinkleliu, išrovus medžių šaknis (kad pūdami neardytų šlaito), tuomet būtina išsaugoti visus medžius. Iki vieno. Lemia pinigų kiekis.
2 Liudmila T... Ir taip jau visur medžiai iškirsti kam ta miestą dar labiau "plikinti"
3 Indrė K... AŠ PRIEŠ MEDŽIŲ KIRTIMĄ UKMERGĖS PILIAKALNYJE
4 Simona S... Būtina nedelsiant nutraukti beatodairišką medžių kirtimą, nes tai svarbi lietuvių etninės kulūros išsaugojimo sąlyga.
5 Rasa M... tai jeigu iskirsit kas laikys pilekalni bus kaip su gedimino kalnu! as pries
6 Laura G... Plėtotė ir atnaujinimas ar gamtos naikinimas ? Kam kliudo ten esantys vos keli medžiai ?
7 Donata M... Kodėl Jūs taip nekenčiat medžių? Jei jie staiga išnyktų, ir žmonės išnyktų
8 AGNĖ B... Prieštarauju medžių kirtimui.Nebesugalvojat ką daugiau daryt. Palikit piliakalnį ramybėj.
9 Jovita Ž... Nepadarykite Ukmergės piliakalniui Gedimino kalno likimo. Be medžių kalnas irs...
10 Laima J... Pirmiausia atsiklausti žmonių nuomonės ir specialistų tyrimų, o ne vienam į galvą šovus minčiai, kad miestas - ne miškas
11 Kristina ... Negalima palikti Ukmerges visiskai be medziu. Nesamone.
12 Aivaras J... Nekirskite medžių .labai prieštarauju šiam projektui .
13 Rasa B... Naikinamas piliakalnio identitetas, o išlaižytas kraštovaizdis jaukumo miestui dar mažiau suteikia. Po medžiu norisi prisėsti, palūkūriuoti, pabūti, neverskim tos vietos bedvasia. Saugokime tai ką turime.
14 Edita J... Nebezdžioniaukim nuo Gedimino pilies.Kiekvienas medis gyvas
15 Julius K... Būkime aktyvus ir be mūsų žinios ir pritarimo niekas neturi būti daroma ir ne tik šiuo medžiū naikinimo atvejų.
16 Miglė P... ar jūs pagalvojate kaip atrodys mūsų piliakalis be medžių? ir taip jau yra be gal odaug iškirsta o jūs norit visai nuplikinti? nemanau , kad Ukmergė tada galės didžiuotis savo piliakalniu -_-
17 Nijolė G... Ddžiuojuoi, kad pagaliau ukmergiškiai nebejingi ...ne tik pasirašau, bet kitus kviečiu pisijungti prie šios pilietinės iniciatyvos...
18 Arvydas M... Pritariu. Negaliu patikėti tuo,kas įvyko Gedimino Pilies kalne...
19 Vilma T... Ar lauksim kol mūsų piliakalnį ištiks Gedimino kalno likimas? Ar tai jus vadinate "Žaliaskare Ukmerge"? Kiek dar galit tyčiotis iš mūsų miesto??
20 Ada p... Jau miesto centras liko be medziu pavesio,palikit bent ten. Negalima taip beatodairiskai kirst visu medziu!
21 Aušrinė K... Medžiai sudaro didžiąją dalį piliakalnio grožio.
22 T. D... Apšvietimas ir takas į piliakalnį labai reikalingas. Tačiau be medžių jis atrodys labai nekaip, o galimos ir kitos pasėkmės.
23 Deividas M... neprotinga kirti medžius ant piliakalnių tikrai turėsite daugiau problemų su nuošliaužomis ir visuomenės požiūriu.
24 Erikas J... Taip pat, piliakalnis, mano manymu atrodys negražiai be medžių.
25 Erikas J... Ant šio piliakalnio, vieno iš medžių, kaba mano bei mano krikštatėčio ir jo draugo supynės, kurias pirkome "Pabaisko mūšio" aukcijone, tad butu labai gaila jas prarasti.
26 Leonarda Š... Gal pasimokykim iš Vilniaus, ir suvokim, kad medžių nukirtimas atneš tik dar daugiau problemų. Gan ieškot naujų objektų, kuriuos būtų galima suniokoti. Geriau susitvarkykit visa jau padaryta netvarką
27 Monika K... Siulau ne iskirsti, o dar daugiau prisodinti medziu!
28 Eulalija A... Medžiai naudingi ekosistemai,oro gryninimui,kraštovaizdžio gerinimui.
29 V.Korizna ... geriau nauju pasodinti, kad ateityje butu kas piliakalni laiko, kai senieji pavargs
30 Lukas K... Vienas idiotiškiausių sprendimų - iškirsti gražius medžius kurie kuria miesto įvaizdį

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.