Visiems dvyniams po lygiai!

1 015 PARAŠAI

Kategorija:

Prašome peržiūrėti įstatymo taikymo, kuriuo skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, galimybes. Anot įstatymo, ji bus mokama nuo vaikų gimimo dienos iki jiems sukaks 2 metai. Gimus dvynukams, bus skiriama 152 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Jei gims trynukai ar daugiau vaikų, išmokos dydis didinamas 152 Eur už kiekvieną vaiką.
Protestuojame prieš įstatymo paaiškinimą, kad įstatymas taikomas tik nuo 2017 01 01 gimus daugiau nei vienam vaikui.
Prašome įstatymą taikyti visiems tėvams, šiuo metu Lietuvoje auginantiems du ar daugiau vienu metu gimusius vaikus iki 2 metų. Šiuo metu vykdoma įstatymo sąlyga, kad išmoka mokama tik nuo 2017 01 01 gimusiems vaikams yra diskriminuojanti ir skaldanti visuomenę, sukurianti sąlygas daliai vaikų augti prastesnėmis sąlygomis. Tai ydinga praktika – taikyti įstatymą daliai visuomenės, ypač kai tai taikoma pažeidžiamiausiai visuomenės daliai – mažus vaikus auginantiems tėvams.
Šiandieninės įstatymo taikymo sąlygos turi tik 1 paaiškinamą motyvą – taupo biudžeto lėšas. Tačiau taupyti lėšas nėra vienintelis valdžios uždavinys. Žmonių išrinkta valdžia visų pirma turėtų dirbti remdamasi visuotinės gerovės, lygybės ir teisingumo principais. Šiuo atveju nei vienas iš šių principų nėra taikomas.
Mes, daugiau nei vieną vienu metu gimusį vaiką auginantys, tėvai jaučiame nuoskaudą, pažeminimą ir diskriminaciją augindami Lietuvos piliečius, kurie turi augti prastesnėmis sąlygomis, nei jų bendraamžiai (pavyzdžiui, gruodžio 31 gimusi dvynių pora nuo sausio 1 dieną gimusių skiriasi tik keliomis valandomis), o jų išlaikymo sąlygos skiriasi ženkliai. Šiandieninėmis sąlygomis, kai auginti net vieną vaikutį šeimai reikia pasiryžti, auginti dvynius ar daugiau vienu metu gimusių vaikų, yra tikras iššūkis. Kai daugiau nei penktadalis visuomenės gyvena žemiau skurdo ribos, o didžioji dauguma – vos vos aukščiau skurdo, skaldyti ir erzinti visuomenę – pats blogiausias pasirinkimas ir neteikia pasitikėjimo valdžios sprendimais.
Prašome:
Įstatymą, kuriuo skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, taikyti visiems tėvams, auginantiems tokius vaikus iki 2 metų.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Monika
Nesuprantu jūsų įstatymo, kaip galite didinti gimstamuma Lietuvoje, kai išleidžiami tokie įstatymai? Už tuo 30 Eur kas mėnesį vienam vaikui, neįmanoma net nupirkti sauskelniu ir drėgnų servetėlių, o..
2 Renolda
Įstatymų priiminėtojai, nelaužykite pažadų ir neišsižadėkite savo deklaruotų tiesų dėl šeimos vertybių ir Lietuvos ateities.
3 Gintaras
Įstatymą privaloma taikyti visiems vaikams kurie patenką į amžiaus grupę nepriklausomai nuo gimimo metų.
4 Ana
2016 -07-21 mūsų šeimoje gimė trinukai. Finansinė padėtis tikrai sunki.
5 Jūratė
Įstatymas turi būti taikomas visiems šuo metu esantiems nepilnamečiams dvynukams. Antraip - GĖDA įstatymo leidėjams! !
6 Lolita
niekaip nesuprantu kodel vaikai gimę iki 2017 sausio pirmos neįeina i ta skaičių , jie ka ne toje pacioje šalyje ar ne toje laiko plotmėje randasi?ar tie kiti kurie gims tai jiems jau akcija kokia g.
7 Ilona
auginam dvynukus gimusius 2016 m nors numatyta gimimo data buvo 2017. Vaikai gime per anksti ir jau yra beda seimai o dar ir valstybe nutare nuskriausti
8 Rūta
Vaikai -mūsų ateitis,mūsų pareiga rūpintis jais
9 Mindaugas
taikyti visiems tėvams, auginantiems tokius vaikus iki 2 metų.
10 Vilija
Pati auginu dvynukes, tad manau, kad tkkrai yea diskriminacija.
11 Mindaugas
LR populiacija drastiškai mažėja, nepadėti jaunoms šeimoms ir neskatinti jas pasilikti gimtinėje yra viena iš klaidų, kurių jau pridarėme daug.
12 Asta
Žmonės, esantys valdžioje, pagaliau pradėkite dirbti Lietuvai!
13 Žydrune
Neteisybe,jei gims dvynukai tai reiskiasi,kad jiems bus skirta pi viena bata, viena kepure, viena lovyte ir t.t,ar cia teisybe
14 Algis
Juk gyvename Demokratinėje Respublikoje,teisės turibūti vienodos
15 Dovilė
Vaiko priežiūros pinigus moka tik už vieną vaiką, tai nors šios išmokos nebeatimkite
16 A.Pleckaitiene
Padekite jauniems tevams nenusivilti naujai isrinkta valdžia. Tegul jie detamai ugdo davo atžalas.
17 Gintare
neturiu dvynuku nei pati, nei savo artimoje aplinkoje. Bet zinau is savo patirties, vaikams visko reikia.
18 Lina
Noriu, kad būtų lygios teisės gimusiems dvynukams 2016 metais ir anksčiau
19 A.
Butina keisti istatyma ir nenuskriausti anksciau gimusiu dvynuku ar daugiau gimusiu vaikuciu
20 Agnė
Dvynukai iki dvieju metu visi dvynukai kol jiems sueis 2 metai
21 Edita
Mūsų dvyniams jau 2.4 m. Buvo skaudu išmokas gauti tik už vieną vaiką.
22 Ramune
Mums dar nera metuku, manau mes nusipelnome taip pat gauti siokia tokia ismoka iki sukaks dveji :(
23 M.Juozapavičienė
Anksciau gimusius dvynukus irgi reikia aprengtu,pamaitinti ir t.t. tai yra tevams sunki nasta. Kuo mes kitokie????
24 I.
Ar bent įsivaizduoja ką reiškia auginti dvynukus.... Ir kodėl turi nukentėti mūsų šeimos gerovė, kad esam gimę 2016m.
25 E.Paulauskas
Auginu dvynukus ir manau dabartinė situacija( t.y. kad mokama tik gimusiems nuo 2017-01-01) yra neteisinga kitų šeimų atžvilgiu.
26 Giedre
Sutinku kad tokioms seimoms reikia moketi daugiau pinigu
27 Rima
Pritariu. Kiekvienas vaikas turi gauti jam skirta išmoką.
28 Malvina
Turiu dvynukus kuriems 2metai bus rigpjuti. Jauciuosi lyg valstybe diskriminuotu mano vaikus.
29 Kastytis
Įstatymą taikyti visiems tėvams, šiuo metu Lietuvoje auginantiems du ar daugiau vienu metu gimusius vaikus iki 2 metų.
30 Aidas
Tikimės, kad mūsų metukų dvyniai irgi atgaus savo teisę į valstybės paramą.

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (843)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.