Visiems dvyniams po lygiai!

Prašome peržiūrėti įstatymo taikymo, kuriuo skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, galimybes. Anot įstatymo, ji bus mokama nuo vaikų gimimo dienos iki jiems sukaks 2 metai. Gimus dvynukams, bus skiriama 152 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Jei gims trynukai ar daugiau vaikų, išmokos dydis didinamas 152 Eur už kiekvieną vaiką.
Protestuojame prieš įstatymo paaiškinimą, kad įstatymas taikomas tik nuo 2017 01 01 gimus daugiau nei vienam vaikui.
Prašome įstatymą taikyti visiems tėvams, šiuo metu Lietuvoje auginantiems du ar daugiau vienu metu gimusius vaikus iki 2 metų. Šiuo metu vykdoma įstatymo sąlyga, kad išmoka mokama tik nuo 2017 01 01 gimusiems vaikams yra diskriminuojanti ir skaldanti visuomenę, sukurianti sąlygas daliai vaikų augti prastesnėmis sąlygomis. Tai ydinga praktika – taikyti įstatymą daliai visuomenės, ypač kai tai taikoma pažeidžiamiausiai visuomenės daliai – mažus vaikus auginantiems tėvams.
Šiandieninės įstatymo taikymo sąlygos turi tik 1 paaiškinamą motyvą – taupo biudžeto lėšas. Tačiau taupyti lėšas nėra vienintelis valdžios uždavinys. Žmonių išrinkta valdžia visų pirma turėtų dirbti remdamasi visuotinės gerovės, lygybės ir teisingumo principais. Šiuo atveju nei vienas iš šių principų nėra taikomas.
Mes, daugiau nei vieną vienu metu gimusį vaiką auginantys, tėvai jaučiame nuoskaudą, pažeminimą ir diskriminaciją augindami Lietuvos piliečius, kurie turi augti prastesnėmis sąlygomis, nei jų bendraamžiai (pavyzdžiui, gruodžio 31 gimusi dvynių pora nuo sausio 1 dieną gimusių skiriasi tik keliomis valandomis), o jų išlaikymo sąlygos skiriasi ženkliai. Šiandieninėmis sąlygomis, kai auginti net vieną vaikutį šeimai reikia pasiryžti, auginti dvynius ar daugiau vienu metu gimusių vaikų, yra tikras iššūkis. Kai daugiau nei penktadalis visuomenės gyvena žemiau skurdo ribos, o didžioji dauguma – vos vos aukščiau skurdo, skaldyti ir erzinti visuomenę – pats blogiausias pasirinkimas ir neteikia pasitikėjimo valdžios sprendimais.
Prašome:
Įstatymą, kuriuo skiriama išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, taikyti visiems tėvams, auginantiems tokius vaikus iki 2 metų.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Monika K... Nesuprantu jūsų įstatymo, kaip galite didinti gimstamuma Lietuvoje, kai išleidžiami tokie įstatymai? Už tuo 30 Eur kas mėnesį vienam vaikui, neįmanoma net nupirkti sauskelniu ir drėgnų servetėlių, o..
2 Renolda D... Įstatymų priiminėtojai, nelaužykite pažadų ir neišsižadėkite savo deklaruotų tiesų dėl šeimos vertybių ir Lietuvos ateities.
3 Gintaras R... Įstatymą privaloma taikyti visiems vaikams kurie patenką į amžiaus grupę nepriklausomai nuo gimimo metų.
4 Ana V... 2016 -07-21 mūsų šeimoje gimė trinukai. Finansinė padėtis tikrai sunki.
5 Jūratė K... Įstatymas turi būti taikomas visiems šuo metu esantiems nepilnamečiams dvynukams. Antraip - GĖDA įstatymo leidėjams! !
6 Lolita N... niekaip nesuprantu kodel vaikai gimę iki 2017 sausio pirmos neįeina i ta skaičių , jie ka ne toje pacioje šalyje ar ne toje laiko plotmėje randasi?ar tie kiti kurie gims tai jiems jau akcija kokia g.
7 Ilona M... auginam dvynukus gimusius 2016 m nors numatyta gimimo data buvo 2017. Vaikai gime per anksti ir jau yra beda seimai o dar ir valstybe nutare nuskriausti
8 Rūta B... Vaikai -mūsų ateitis,mūsų pareiga rūpintis jais
9 Mindaugas S... taikyti visiems tėvams, auginantiems tokius vaikus iki 2 metų.
10 Vilija K... Pati auginu dvynukes, tad manau, kad tkkrai yea diskriminacija.
11 Mindaugas G... LR populiacija drastiškai mažėja, nepadėti jaunoms šeimoms ir neskatinti jas pasilikti gimtinėje yra viena iš klaidų, kurių jau pridarėme daug.
12 Asta G... Žmonės, esantys valdžioje, pagaliau pradėkite dirbti Lietuvai!
13 Žydrune G... Neteisybe,jei gims dvynukai tai reiskiasi,kad jiems bus skirta pi viena bata, viena kepure, viena lovyte ir t.t,ar cia teisybe
14 Algis D... Juk gyvename Demokratinėje Respublikoje,teisės turibūti vienodos
15 Dovilė K... Vaiko priežiūros pinigus moka tik už vieną vaiką, tai nors šios išmokos nebeatimkite
16 A.Pleckaitiene ... Padekite jauniems tevams nenusivilti naujai isrinkta valdžia. Tegul jie detamai ugdo davo atžalas.
17 Gintare B... neturiu dvynuku nei pati, nei savo artimoje aplinkoje. Bet zinau is savo patirties, vaikams visko reikia.
18 Lina P... Noriu, kad būtų lygios teisės gimusiems dvynukams 2016 metais ir anksčiau
19 A. B... Butina keisti istatyma ir nenuskriausti anksciau gimusiu dvynuku ar daugiau gimusiu vaikuciu
20 Agnė M... Dvynukai iki dvieju metu visi dvynukai kol jiems sueis 2 metai
21 Edita ... Mūsų dvyniams jau 2.4 m. Buvo skaudu išmokas gauti tik už vieną vaiką.
22 Ramune L... Mums dar nera metuku, manau mes nusipelnome taip pat gauti siokia tokia ismoka iki sukaks dveji :(
23 M.Juozapavičienė ... Anksciau gimusius dvynukus irgi reikia aprengtu,pamaitinti ir t.t. tai yra tevams sunki nasta. Kuo mes kitokie????
24 I. K... Ar bent įsivaizduoja ką reiškia auginti dvynukus.... Ir kodėl turi nukentėti mūsų šeimos gerovė, kad esam gimę 2016m.
25 E.Paulauskas ... Auginu dvynukus ir manau dabartinė situacija( t.y. kad mokama tik gimusiems nuo 2017-01-01) yra neteisinga kitų šeimų atžvilgiu.
26 Giedre Ž... Sutinku kad tokioms seimoms reikia moketi daugiau pinigu
27 Rima Š... Pritariu. Kiekvienas vaikas turi gauti jam skirta išmoką.
28 Malvina P... Turiu dvynukus kuriems 2metai bus rigpjuti. Jauciuosi lyg valstybe diskriminuotu mano vaikus.
29 Kastytis T... Įstatymą taikyti visiems tėvams, šiuo metu Lietuvoje auginantiems du ar daugiau vienu metu gimusius vaikus iki 2 metų.
30 Aidas J... Tikimės, kad mūsų metukų dvyniai irgi atgaus savo teisę į valstybės paramą.

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.