Dėl Alytaus ekstremalaus sporto šakų aikštelės

487 PARAŠAI

Kategorija:

Alytuje jau dešimtmetį jaunimas maitinamas pažadais, dėl naujos ekstremalaus sporto šakų aikštelės įrengimo. Visada atsiranda pasiteisinimų, kodėl nevykdomi projektai: tai vieta netinkama, tai lėšų nėra, tai jaunimas neaktyvus. Nors greitkeliams tiesti miesto gatvėse lėšų apstu. 2016m. vasarą buvo susirinkę miesto valdžios atstovai, jaunimo atstovai ir buvo kuriamas naujas projektas, kuriam lėšų buvo ieškoma per ES projektus. Nelaimėjus keletos projektų (gal dėl prastos projekto paraiškos, kurios niekas nematė), Alytaus miesto savivaldybė, projektą nori įgyvendinti savomis lėšomis. Kelių savaičių bėgyje bus sprendžiamas biudžetas, kartu su juo bus svarstoma ar skirti, ar neskirti lėšų ekstremalaus sporto šakų parkui įrengti. Todėl reikalingas jaunimo stiprus žodis, kad aikštelės ir salygų tobulėti reikia.
Alytaus savivaldybės nariams galbūt trūksta supratimo, kad jaunimą, kuris ir taip bėga iš miesto, reikia pritraukti ne naujais ,,Akropoliais'' ar dar viena ,,Norfa‘‘, ar ,,Maxima‘‘, o sudarant konkrečias sąlygas užsiimti vienomis ar kitomis veiklomis. Visomis šiomis veiklomis, kuriomis būtų galima užsiimti parke, reikia saugių sąlygų mokytis. Nuėjus į mokyklą nerasi tokių salygų, kaip mokinantis krepšinio, futbolo ar kitų populiarių sporto šakų , taip pat reikės mažiau ženklų draudžiančių važinės dviračiais ir pan. miesto centre. Dėl pačio populiarumo, visa tai stipriai auga Lietuvoje. Rengiamos varžybos įvairiuose miestuose, statoma vis daugiau parkų. Net ir mažieji miestai, kaip Balbieriškis, Marijampolė, Sintautai, Varėna ir daugelis kitų, turi po panašų parką. Užsiimant šiomis ekstremaliomis sporto šakomis, jas galima pritaikyti ir gyvenime ar pasiekus tam tikrą aukštą lygį galima iš to pragyventi. Mūsų tautiečių mentalitetas tikriausiai dar per silpnas suvokti, kad ''besilaužant kaulus'' galima laimingai ir turiningai nugyventi gyvenimą, o ne tik mėtant ar spardant kamuolį į vartus. O Lietuvos vardą galėtų skleisti ir Alytaus ekstremalaus sporto šakų atstovai..

Esmė, kad tokių parkų egzistavimas mieste yra didelis pliusas. Pliusas vietiniam jaunimui, kuris gali turėti saugias sąlygas mokytis kažką naujo, kviestis draugus iš kiemo, kito miesto ar valstybės. Net nekalbu apie tai, kad galima jaunuolius patraukti į šias veiklas, pakeičiant žalingus įpročius ir t.t.
Pliusas miestui ir jo biudžetui. Turint tikrai gerą parką, kurio projektas ir yra paruoštas, galima puikiai pritraukti svečius iš kitų miestų ar valstybių organizuojant įvairius renginius.
Vieni atvažiuos pasibandyti naujos aikštelės, kiti galbūt pamatys naują nišą vienai ar kitai veiklai, kurios Alytuje nėra, bet pas save turi (naujos verslo, darbo vietų galimybės). Dar vienas svarbus aspektas, tai yra varžybų, stovyklų, susibūrimų rengimas. Čia ir taip viskas aišku.
Papildoma reklama miestui, gerinamas miesto vardas, ateina lėšos į miesto biudžeta ir t.t.

Šiuo tekstu norėjau perduoti tam tikrus argumentus savivaldybės atstovam, kurių tikriausiai jie nemato, o jei ir mato, tai nenori matyti, nes kam vargti, kai tai niekam tiesioginių pinigų neatneša. Aišku galima sakyti, kad vaikai vis tiek susiras ką veikti ir be parko. Bet ši paraiška turėtų parodyti, jog REIKIA. Reikia parko, reikia jaunimui palaikymo, paskatų ir sąlygų. Reikia atkreipti dėmesį į tai - ko nori jaunimas, į tai - kas prižadama, bet netesiama.

Mes sakom, kad REIKIA!!! (jei vis dar neaišku)

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Vytautas
Reikia daugiau viešų susirinkimo vietų kurios skatintų veiklumą, kur būtų galima visiems atvažiuoti praleisti laiką, pabendrautigalbūt pastebeti extremaliu pojuciu megejus, galbut kitu veiklų megejus
2 Irena
palaikykime jaunimą, kad galėtų užsiimti prasminga veikla, o ne tuščiu laiko leidimu
3 Mantas
Tai jaunimo, kuris yra ateitis pagrindai. Tapti kūrybingu ir socialiu.
4 Laura
Tikrai reikia uzimtumo o cia jau per daug tu prekybos centru
5 Karolina
Jau geriau investuokit į jaunimą, į jo laisvalaikį negu statykite ant kiekvieno kampo parduotuves, kurių ir taip jau pilna!
6 Remigijus,
tikrai taip pats mėgstu sportuoti, taigi man tai yra aktualu.
7 Ligita
tikrai reikalinga aikstele, nes visi tik ir bega is Alytaus...
8 anzelika
maziau prekybos centru o vaikams ir jaunimui veiklos.
9 Greta
Duokit jaunimui veiksmo, pries pora metu prasiau grafiti legalizavimo kad netermotu pastatu vandalai duokit vietos duokit erdves reikstis ir kurti
10 Jolita
Statykit, irenkit bet ka, tik ne prekybos centrus...
11 Džiuljeta
esu užaugusi Alytuje ir turinti vaiku kuriems reikalingi parkai kur galetu išsikrauti energija
12 Egidijus
Nieks del to nepasikeis nes miesta valdo sovietinis milicininkas su savo gauja.
13 Kristina
Už pozityviai nukreiptą jaunimo energiją Alytuje :)
14 Gytis
Bloga nuo prekybos centru, o vaikai ir jaunimas neturi alytuje kur pasideti..
15 Alma
Kuo mažiau prie kompiuterio sėdės bus sveikiasni!
16 Karolis
Tikiuosi pagaliau pastatys tą parką, nes jau 8 metų kaip laukiu
17 Augustas
pats vazinejau, turejau dideli nora vazineti BMX, taciau laikui begant visi mano draugai nustojo tuo uzsiimineti, tikriausiai del to, kad nebebuvo idomu vazineti ant lygaus pagrindo ar gadonti ta pati
18 Mantas
Reikalingą, buvom burys apie 25 zmones kurie uzsiiminėjo bmx, mtb skate ir t.t manau pagrindas to kad visi uzbaige šį sporta, vien dėl to jog nebuvo tam sudarytos salygos, aš už!
19 L.
Riedučių riedlenčių ir bmx sportas yra pripapžintas OLIMPINIS sportas, jis toks pat svarbus kaip ir lengvoji atletika, arba krepšinio aikštelė, taip pat kaip ir PARKOUR pripažintas oficialus sportas.
20 Greta
Tikiuosi iš didelių pažadų bus kažkas įgyvendinta.
21 Alanas
Jaunimui augti ir tobulėti, žūt būt reikia tokių aikštelių!
22 Titas
Reikia plėstį šį sportą Lietuvoje, o sukurdami jam sąlygs darome svarų žingsnį į priekį
23 Mindaugas
Parkūro aikštelė tiesiog būtina, visapusiškai judėti į priekį norinčiame mieste.
24 Darius
Tikrai reikia, kuo daugiau sporto aikštynų, naujovių ir gerai įrengtų sporto aikštelių! Didelis už!
25 Jolita
Senai alytuje reikėjo vietos, kur jaunimas susirinktų ne tik pagert
26 L.
Kas visa gyvenima zaidzia su kamuoliais, o kas juos turi...
27 Ignas
Dabartinis Alytaus skate parkas yra tikra gėda Alytaus miestui. Mano manymu tai yra vienas blogiausių parkų visoje Europoje
28 Tautvydas
pries pora metu aktyviai vazinedavomes riedlentemis su draugais, hobi teko nutraukti butent del sitos priezasties, kad praktiskai nebuvo kur vazineti
29 Matas
Sportas ir apskritai bet koks judėjimas būtinas mūsų gyvenime, tai be abejonės būtų puiki investicija, kuri skatintų žmonių aktyvų laisvalaikį, iš ko gimtų daug pliusų, galima vardinti ir vardinti.
30 Gedas
parkas, kad ir koks, bet tikrai reikalingas, nes jis žadamas jau nebe pirmus metus..

Griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais (21689)

Vet.. Adresuota: VMVT, LR Seimas

Atėjo laikas sustabdyti šį verslą Lietuvoje, kuris luošina gyvūnus, todėl siūlome griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais.  Visame pasaulyje yra pripažįstamos 5 pagrindinės gyvūnų laisvės (teisės): • Laisvė nuo troškulio ir alkio - turėti priėjimą prie švaraus vandens, pašaro atsižvelgiant į gyvūno rūšį, amžių, fiziologinę būklę ir, kad būtų patenkintas vandens ir maisto medžiagų kiekis gyvūno normaliai kondicijai ir sveikatingumui palaikyti. • Laisvė nuo nepatogumo - užtikrinti tinkamą aplinką, įskaitant pastogę, apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų. • Laisvė nuo skausmo, sužalojimo ir ligos – gyvūnams turėtų būti suteikiama veterinarinė pagalba, įskaitant prevencines priemones nuo ligų ir sužalojimų. • Laisvė išreikšti normalų elgesį – atsižvelgiant į gyvūno rūšį turėti galimybę natūraliai elgtis, turėti pakankamai erdvės judėjimui, turėti galimybę turėti socialinius ryšius su kitais gyvūnais. • Laisvė nuo baimės ir streso – gyvūnai turi būti prižiūrimi ir laikomi tokiomis sąlygomis, kad išvengtų nereikalingo streso. Mes siekiame užtikrinti šias sąlygas kiekvienam gyvūnui ir griežtas bausmes asmenims, kurie pažeidžia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytus reikalavimus (Įsakymas dėl veterinarijos reikalavimų prekybai gyvūnais augintiniais; Dėl veterinarijos reikalavimų gyvūnų augintinių veisėjams; Dėl gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo patvirtinimo), taip pat šiomis dienomis gyvūnai buvo deginami, t.y. Sveikų gyvūnų nužudymas sukeliant jiems skausmą bei kančias, kas prieštarauja VMVT teisės aktuose nustatytiems reikalavimams ir žinoma humaniškam elgesiui. Šiuo metu skiriama bausmė už žiaurų elgesį su gyvūnais yra per menka, tad mes siūlome skirti baudas nuo 5000 eurų ir laisvės atėmimas nuo 2 metų. 

Atšaukti privalomą saviizoliaciją jūreiviams po reiso (609)

Pavardenis. Adresuota: Sveikatos apsaugos ministerija

Jūreiviai, grįžę iš reiso, kur išbuvo neturėdami kontaktų virš 2 savaičių neturėtų būti verčiami saviizoliuotis grįžę namo! Jūreivių gyvenimas sustojo kovo mėnesį, nes nuo tada vienas šeimos narys visuomet turi arba dirbti arba izoliuotis nuo šeimos, nuo kitų žmonių. Daugelyje ES šalių jūreiviai iš darbdavio gauna pažymą apie darbą laive, ir jiems neprivaloma saviizoliuotis. Prašome peržiūrėti saviizoliacijos tvarką jūreiviams, grįžusiems iš reiso.

Prieš Plungės rajono ligoninės, vaikų skyriaus uždarymą. (377)

Viktorija. Adresuota: Plunges rajono savivaldybes merui Audriui Klišoniui

Plungės savivaldybė uždaro Plungės rajono ligoninės, vaikų skyrių. Plungės rajone yra daug vaikų, todėl norime turėti savo rajono ligoninėje vaikų skyrių, kad nereiktu važiuoti į kitų miestų ligonines.

Uždrausti traukinių eismą Klaipėdos Rimkų pervažoje piko metu (328)

Karolis. Adresuota: Susisiekimo ministerija, Klaipėdos meras

Prasidėjus naujiems mokslo metams (tačiau ir atostogų metu) Klaipėdos Rimkų traukinių pervaža eismo piko metu (darbo dienomis ryte nuo 7 iki 9 val. ir vakare nuo 16 iki 18 val.) užsikemša dėl pastoviai reisuojančių traukinių. Mašinų kamštis nusidriekia virš dviejų kilometrų ir taip gaišinamas brangus žmonių laikas. Šios peticijos tikslas sustabdyti traukinių eismą ties Rimkų pervaža eismo piko metu (darbo dienomis nuo 7:00 iki 9:00 bei nuo 16:00 iki 18:00) val.