Dėl Alytaus ekstremalaus sporto šakų aikštelės

487 PARAŠAI

Kategorija:

Alytuje jau dešimtmetį jaunimas maitinamas pažadais, dėl naujos ekstremalaus sporto šakų aikštelės įrengimo. Visada atsiranda pasiteisinimų, kodėl nevykdomi projektai: tai vieta netinkama, tai lėšų nėra, tai jaunimas neaktyvus. Nors greitkeliams tiesti miesto gatvėse lėšų apstu. 2016m. vasarą buvo susirinkę miesto valdžios atstovai, jaunimo atstovai ir buvo kuriamas naujas projektas, kuriam lėšų buvo ieškoma per ES projektus. Nelaimėjus keletos projektų (gal dėl prastos projekto paraiškos, kurios niekas nematė), Alytaus miesto savivaldybė, projektą nori įgyvendinti savomis lėšomis. Kelių savaičių bėgyje bus sprendžiamas biudžetas, kartu su juo bus svarstoma ar skirti, ar neskirti lėšų ekstremalaus sporto šakų parkui įrengti. Todėl reikalingas jaunimo stiprus žodis, kad aikštelės ir salygų tobulėti reikia.
Alytaus savivaldybės nariams galbūt trūksta supratimo, kad jaunimą, kuris ir taip bėga iš miesto, reikia pritraukti ne naujais ,,Akropoliais'' ar dar viena ,,Norfa‘‘, ar ,,Maxima‘‘, o sudarant konkrečias sąlygas užsiimti vienomis ar kitomis veiklomis. Visomis šiomis veiklomis, kuriomis būtų galima užsiimti parke, reikia saugių sąlygų mokytis. Nuėjus į mokyklą nerasi tokių salygų, kaip mokinantis krepšinio, futbolo ar kitų populiarių sporto šakų , taip pat reikės mažiau ženklų draudžiančių važinės dviračiais ir pan. miesto centre. Dėl pačio populiarumo, visa tai stipriai auga Lietuvoje. Rengiamos varžybos įvairiuose miestuose, statoma vis daugiau parkų. Net ir mažieji miestai, kaip Balbieriškis, Marijampolė, Sintautai, Varėna ir daugelis kitų, turi po panašų parką. Užsiimant šiomis ekstremaliomis sporto šakomis, jas galima pritaikyti ir gyvenime ar pasiekus tam tikrą aukštą lygį galima iš to pragyventi. Mūsų tautiečių mentalitetas tikriausiai dar per silpnas suvokti, kad ''besilaužant kaulus'' galima laimingai ir turiningai nugyventi gyvenimą, o ne tik mėtant ar spardant kamuolį į vartus. O Lietuvos vardą galėtų skleisti ir Alytaus ekstremalaus sporto šakų atstovai..

Esmė, kad tokių parkų egzistavimas mieste yra didelis pliusas. Pliusas vietiniam jaunimui, kuris gali turėti saugias sąlygas mokytis kažką naujo, kviestis draugus iš kiemo, kito miesto ar valstybės. Net nekalbu apie tai, kad galima jaunuolius patraukti į šias veiklas, pakeičiant žalingus įpročius ir t.t.
Pliusas miestui ir jo biudžetui. Turint tikrai gerą parką, kurio projektas ir yra paruoštas, galima puikiai pritraukti svečius iš kitų miestų ar valstybių organizuojant įvairius renginius.
Vieni atvažiuos pasibandyti naujos aikštelės, kiti galbūt pamatys naują nišą vienai ar kitai veiklai, kurios Alytuje nėra, bet pas save turi (naujos verslo, darbo vietų galimybės). Dar vienas svarbus aspektas, tai yra varžybų, stovyklų, susibūrimų rengimas. Čia ir taip viskas aišku.
Papildoma reklama miestui, gerinamas miesto vardas, ateina lėšos į miesto biudžeta ir t.t.

Šiuo tekstu norėjau perduoti tam tikrus argumentus savivaldybės atstovam, kurių tikriausiai jie nemato, o jei ir mato, tai nenori matyti, nes kam vargti, kai tai niekam tiesioginių pinigų neatneša. Aišku galima sakyti, kad vaikai vis tiek susiras ką veikti ir be parko. Bet ši paraiška turėtų parodyti, jog REIKIA. Reikia parko, reikia jaunimui palaikymo, paskatų ir sąlygų. Reikia atkreipti dėmesį į tai - ko nori jaunimas, į tai - kas prižadama, bet netesiama.

Mes sakom, kad REIKIA!!! (jei vis dar neaišku)

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Vytautas M... Reikia daugiau viešų susirinkimo vietų kurios skatintų veiklumą, kur būtų galima visiems atvažiuoti praleisti laiką, pabendrautigalbūt pastebeti extremaliu pojuciu megejus, galbut kitu veiklų megejus
2 Irena R... palaikykime jaunimą, kad galėtų užsiimti prasminga veikla, o ne tuščiu laiko leidimu
3 Mantas C... Tai jaunimo, kuris yra ateitis pagrindai. Tapti kūrybingu ir socialiu.
4 Laura G... Tikrai reikia uzimtumo o cia jau per daug tu prekybos centru
5 Karolina K... Jau geriau investuokit į jaunimą, į jo laisvalaikį negu statykite ant kiekvieno kampo parduotuves, kurių ir taip jau pilna!
6 Remigijus, A... tikrai taip pats mėgstu sportuoti, taigi man tai yra aktualu.
7 Ligita M... tikrai reikalinga aikstele, nes visi tik ir bega is Alytaus...
8 anzelika a... maziau prekybos centru o vaikams ir jaunimui veiklos.
9 Greta M... Duokit jaunimui veiksmo, pries pora metu prasiau grafiti legalizavimo kad netermotu pastatu vandalai duokit vietos duokit erdves reikstis ir kurti
10 Jolita G... Statykit, irenkit bet ka, tik ne prekybos centrus...
11 Džiuljeta v... esu užaugusi Alytuje ir turinti vaiku kuriems reikalingi parkai kur galetu išsikrauti energija
12 Egidijus M... Nieks del to nepasikeis nes miesta valdo sovietinis milicininkas su savo gauja.
13 Kristina R... Už pozityviai nukreiptą jaunimo energiją Alytuje :)
14 Gytis B... Bloga nuo prekybos centru, o vaikai ir jaunimas neturi alytuje kur pasideti..
15 Alma K... Kuo mažiau prie kompiuterio sėdės bus sveikiasni!
16 Karolis G... Tikiuosi pagaliau pastatys tą parką, nes jau 8 metų kaip laukiu
17 Augustas K... pats vazinejau, turejau dideli nora vazineti BMX, taciau laikui begant visi mano draugai nustojo tuo uzsiimineti, tikriausiai del to, kad nebebuvo idomu vazineti ant lygaus pagrindo ar gadonti ta pati
18 Mantas ... Reikalingą, buvom burys apie 25 zmones kurie uzsiiminėjo bmx, mtb skate ir t.t manau pagrindas to kad visi uzbaige šį sporta, vien dėl to jog nebuvo tam sudarytos salygos, aš už!
19 L. D... Riedučių riedlenčių ir bmx sportas yra pripapžintas OLIMPINIS sportas, jis toks pat svarbus kaip ir lengvoji atletika, arba krepšinio aikštelė, taip pat kaip ir PARKOUR pripažintas oficialus sportas.
20 Greta S... Tikiuosi iš didelių pažadų bus kažkas įgyvendinta.
21 Alanas C... Jaunimui augti ir tobulėti, žūt būt reikia tokių aikštelių!
22 Titas V... Reikia plėstį šį sportą Lietuvoje, o sukurdami jam sąlygs darome svarų žingsnį į priekį
23 Mindaugas B... Parkūro aikštelė tiesiog būtina, visapusiškai judėti į priekį norinčiame mieste.
24 Darius J... Tikrai reikia, kuo daugiau sporto aikštynų, naujovių ir gerai įrengtų sporto aikštelių! Didelis už!
25 Jolita J... Senai alytuje reikėjo vietos, kur jaunimas susirinktų ne tik pagert
26 L. B... Kas visa gyvenima zaidzia su kamuoliais, o kas juos turi...
27 Ignas C... Dabartinis Alytaus skate parkas yra tikra gėda Alytaus miestui. Mano manymu tai yra vienas blogiausių parkų visoje Europoje
28 Tautvydas R... pries pora metu aktyviai vazinedavomes riedlentemis su draugais, hobi teko nutraukti butent del sitos priezasties, kad praktiskai nebuvo kur vazineti
29 Matas M... Sportas ir apskritai bet koks judėjimas būtinas mūsų gyvenime, tai be abejonės būtų puiki investicija, kuri skatintų žmonių aktyvų laisvalaikį, iš ko gimtų daug pliusų, galima vardinti ir vardinti.
30 Gedas K... parkas, kad ir koks, bet tikrai reikalingas, nes jis žadamas jau nebe pirmus metus..

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!