ISTORINIO Z. SIERAKAUSKO GATVĖS VAIZDO IŠSAUGOJIMAS

DĖL ISTORINIO VILNIAUS Z. SIERAKAUSKO GATVĖS VAIZDO IŠSAUGOJIMO

Kultūros paveldo objektai yra kiekvienos šalies turtas. Jie kuria miesto istoriją, didina gyventojų pasitenkinimą ir didžiavimąsi savo gyvenamąja aplinka, formuoja bendruomenes ir skatina atvykstamojo turizmo patrauklumą.

Atsainus atsakingų institucijų požiūris į susiformavusius senuosius miesto kvartalus, įstatymų spragos ir procedūrinės klaidos atveria galimybes invaziniams verslo interesams. Puikiai išmanydami ir išnaudodami šią situaciją, pažeisdami arba apeidami įstatymus NT valdytojai, statybos projektų vystytojai bei projektuotojai planuoja jiems didelį pelną nešančius objektus net ir įstatymais saugojamose miesto teritorijose. Atsakingos institucijos, neužkirsdamos kelio tokioms statyboms istoriškai susiformavusiose teritorijose, visiškai nesirūpina miesto identiteto, gyvenanamosios aplinkos išsaugojimu, neįvertina susidarančių problemų masto: susisiekimo sistemos perpildymo, oro taršos didinimp, vietų mokyklose bei darželiuose, viešųjų erdvių, vaikų žaidimo aikštelių trūkumo ir t.t.

Šiuo metu nekilnojamo turto valdytojas UAB „Realinija" nusitaikė į Z.Sierakausko g. 25 esančią istorinę vilą ir gatvės šimtamečių liepų alėją. Parengtas įžūlus daugiabučių gyvenamųjų namų statybos projektas, iš esmės prieštaraujantis Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymui - šioje teritorijoje nauja statyba negalima.

Todėl mes, miesto gyventojai, reikalaujame atsakingų institucijų - Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės išsaugoti unikalią kultūros vertybę - 100-metę Z. Sierakausko gatvėje esančią istorinę vilą bei jos sodą, gatvės želdinius ir laikytis įstatymų.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Giedrius
Ne pirmas atvejis, kai institucijos atsakingai dirba ne miesto naudai.
2 Milda
Kelianti pasibaisėjimą agresyvi nekilnojamo turto valdytojų intervenciją į istorines miesto vietas, visai nekreipiant dėmesio į poveikį miesto kraštovaizdžiui
3 Regimantas
Miestas netik pastatai . Mieste taip pat reikia pievelių, medžių, krūmų ir gėlių, ir senų namų.
4 Jonas
Labai prasta situacija. Matosi, kad svarbiausia Vilniuje pristatyti nereikalingų pastatų, kuriuose gyvens pasiturintys žmonės, o tuo tarpu kenčia ir senamiestis, ir likę miesto gyventojai...
5 Naglis
Reikia, kad daugiau žmonių susivienytų ginti aplinką ir paveldą- palaikykime inicatorius
6 M.Rimkevičius
Kaip galima šitaip nemylėti savo mieto? Kaip gali būti, kad esi Savivaldybės darbuotojas, bet bijai priimti normalų sprendimą?
7 Jolanta
užtenka žudyti medžius,buvę žali miestai liks pliki - ne tik žmonėms, bet ir paukščiams medžių reikiia!
8 Jekaterina
Puoselėkime autentišką istoriją, o ne pagal projektus kepamas imitacijas. Siūlau 100-mečio progą sudaryti suniokiotų paveldo (tame tarpe ir gamtinio paveldo) objektų sąrašą - ir plačiai paskelbti.
9 Aiste
Ir kada zmogus ismoks vertinti,kas yra tikros vertybes,tikri musu turtai...kad ir tyras oras...
10 Rūta
Sveiki seni medžiai turi būti ir saugomi ir prižiūrimi- genėjami, formuojami.
11 Giedrė
Palikim istoriškai susiformavusias vietas neišniekindami pliku pragmatizmu!
12 Algimantas
Būtina peržiūrėti kokiomis sąlygomis buvo privatizuotas šis objektas. O ir bendrai kokios sąlygos nustatomos parduodant paveldo objektus.
13 Dovilė
Medžiai - miesto plaučiai. Esu prieš vertingų ir reikalingų miesto medžių naikinimą.
14 Roma
Centre cemento džiunglių ir blogos architektūros jau per daug
15 Dainius
Naujamiestis ir taip tankus, ir jo tankinti nebereikia. Turi būti gerinama gyvenimo kokybė jame, tvarkant viešąsias erdves, tačiau jokiu būdu ne bloginama tas viešąsias erdves užstatant.
16 Diana
Nuvažiuokit į Barseloną, saugo kidkvieną kreivą medį. Klonų mums nereikia
17 Kristupas
Kaip gidas noriu pažymėti, jog numatytosios statybos Z. Sierakausko 25 menkina paveldo objekto ir tuo pačiu metu - turistinio patrauklumo vertę.