Prieš kosmetologinės veiklos reglamentavimą be kosmetikų ir kosmetologų atstovų

Po daugelio Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos kreipimųsi į įvairias valstybines institucijas dėl grožio ir sveikatinimo specialistų (konkrečiai kosmetikų) veiklos reglamentavimo, senų teisės aktų pakeitimo bei naujų rengimo, 2017 m. balandžio 4 d. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad išnagrinėjus su kosmetologine veikla susijusias problemas, artimiausiu metu planuoja sudaryti darbo grupę dėl Lietuvos sveikatinimo normos SN1:1995 "Kosmetikė (kosmetikas). Funkcijos, pareigos, teisės, kompetencija ir atsakomybė" (pa)keitimo.

Tą pačią dieną, t.y. 2017 m. balandžio 4 d., Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą dėl darbo grupės sudarymo teisės akto, nustatančio reikalavimus veido ir (arba) kūno priežiūros paslaugas teikiantiems asmenims projektui parengti.

Bet kas netikėta, į šią darbo grupę nėra įtrauktas nei vienas asmuo, atstovaujantis kosmetikus ir kosmetologus.

Būtų logiška, kad į minimą darbo grupę būtų įtraukti asmenys, atstovaujantys kosmetikus ir kosmetologus, žinantys jų kompetencijas, dirbę rengiant „Sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų standartą“, dalyvavę SAM darbo grupėje, rengiant papildomosios ir alternatyviosios medicinos praktikos sveikatos rekreacijos srities veido priežiūros ir kūno priežiūros grupių paslaugų teikimo reikalavimus.

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija 2017 m. balandžio 4 d. pateikė sveikatos apsaugos ministrui ir viceministrei prašymą, kuriame išreiškė norą neatlygintinai prisidėti prie teisingos sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų sistemos kūrimo.

Kosmetikus ir kosmetologus šioje darbo grupėje turi atstovauti šios srities specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovai, Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos atstovai bei darbdavių atstovai.

Todėl mes, pasirašantieji šią peticiją, REIKALAUJAME, kad į minėtą darbo grupę BŪTŲ ĮTRAUKTI kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys bei institucijos.

Informacijos šaltinis: http://kkal.lt/index.php/naujienos/30-sam-pritarimas

Peticijos autorius: Kosmetikų ir kosmetologų asociacija

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Laima
Noriu kad grozio terapiautai su med issilavinimu galetu atlikti injakcijas
2 Vilma
Labai daug domiuosi šia tema, esu nusivylusi nekompetetingų kosmetologių darbu ( jų klaidas taisau aš pati), siekiu švietos, dalinuosi ja visur, kad tik patyręs specialistas galėtų atlikti procedūras
3 Inga
REIKALAUJAME, kad į minėtą darbo grupę BŪTŲ ĮTRAUKTI kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys bei institucijos.
4 Laura
Privalome įrodyti, kad mes esame ne vien pavadinimas, o tikras asmuo!! Tokius nutarimus turi spręsti ne vien tik tie žmonės, kurie neturi nieko bendro su žodžiu "kosmetikas"
5 Zigmantas
Dasigyvenom....Į kosmosą siunčiame melžėjas....
6 Tomas
Lietuva nori visiskai suzlugdyti, smulkuji versla..
7 Kristina
Jūs įsivaizduojate kaip tai prisidės prie emigracijos???
8 natalja
ketinu gauti kosmetikes specialybe,todel labai rupi profesionalus poziuris i dalyka,kuris neimanomas nedalyvaujant specialistams
9 Sigita
Būtina įtraukti į darbo grupę kosmetikus ir kosmetologus atstovaujančius asmenis!
10 LIMONTAITĖ
Tai yra visiškai nesvarus sprendimas, mokindamasi kosmetologe, turėjau itin daug paskaitų susijusiu su mediciną (bendra pagalba, venerinės ligos, moterų sveikata, anaromija ir tt )
11 Brigita
Reikalaujame, kad į minėtą darbo grupę būtų įtraukti kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys.
12 Deimantė
Norėčiau, kad į vertinimo procesa būtu įtraukti kosmetologai, ar ju asociacijos
13 Gediminas
Neteisinga neatsižvelgti į kosmetologus. Jie daug ką gali atlikti ir jų balsas turi būti išgirstas reglamentuojan jų veiklą.
14 Daiva
Negalima daryti sprendimu be kosmetologijos srities atstovų
15 Miglė
Aš už tai, kad peticija būtų pasirašyta kuo daugiau žmonių, jog įstatymas neįsigaliotų!
16 Arminas
Būtų logiška, kad specialistai dalyvautų darbo grupėje. Labai apmaudu, kad tenka skelbti peticiją dėl to, kad jų ten nebuvo anksčiau.
17 Vaida
Aš tikiuos, kad paklausys kosmetologių šauksmą!
18 Roberta
Manau, kad čia yra agaulė jei nėra rėmėjų tj ir pasitikėti negalima.
19 Lina
I darbo grupe privalo buti itraukti kosmetologus atstovaujantys asmenys
20 Kristina
Grožio terapeutus pabaigusius valstybines kolegijas turėtų atstovauti KOSMETOLOGAI turintys nemažą patirtį savo darbe, kolegijų dėstytojai, kurie ruošia kosmetologus/ grožio terapeutus.
21 Irena
Tokiuose reikaluose turi buti itraukti ir patys kosmetologai/kosmetikai bei juos atstovaujantys asmenys. Kitaip tai bus nenaudingos pataisos ir t.t.
22 Ramutis
Kosmetikus ir kosmetologus šioje darbo grupėje turi atstovauti šios srities specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovai.
23 Viltė
Kosmetologes privalo turet teise daryti injekcijas!!!!!
24 Jolita
Turi dalyvauti kosmetologus atstovaujantys asmenys
25 Solveiga
Kad kosmetikės būtų priskiriamos kosmetologėms.
26 Monika
Studijuojant kolegijoje gaunama pakankamai anatomijos, patalogijos ir fiziologijos žinių ir praktikos, kad būtų galima atlikti injekcijas.
27 Aurelija
Pritariu reikalavimui,kad priimant istatymus butu itraukti ir kosmetologai.
28 Aurelija
Pritariu reikalavimui,kad priimant istatymus butu itraukti ir kosmetologai.
29 Kamilė
Esu būsima kosmetologijos specialistė. Nenoriu, kad apie mano ateities darbą sprestų apie jį nieko neišmanantys žmonės!
30 Jovita
Noriu, kad būtų įtraukti kosmetikai ir kosmetologai.

Nuteisti Pavela Volodka iki gyvos galvos už 17-metės nužudymą (568)

ED. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje, kurioje Pavelas Volodka or kiti ipjovė merginos kūna 37 kartus ir sudavė ne mažiau kaip 24 smūgius rankomis į galvą, krūtinę ir kojas. Už tai, kad itin žiauriai ir kankindamas nužudė septyniolikmetę merginą anksčiau tris kartus teistas 22 metų P. Volodka buvo nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme, ją atliekant pataisos namuose. Tuo metu su juo prieš septyniolikmetę visą naktį kartu smurtavusi, nužudyti grasinusi, o galop nužudymą slėpusi 20 metų Julija Samoilenko buvo nuteista vos 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Nubausti šį asmenį reikia iki gyvos galvos kaip ir kitus žmones prisidėjusiu prie šio kraupaus įvykio.

PRIEŠ tepalų fabriko statymą Klaipėdos raj. Mickų km. (242)

Jūratė. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė

Prieštaraujama planuojamos tepalų fabriko statybos Klaipėdos raj. Mickų km.