Prieš kosmetologinės veiklos reglamentavimą be kosmetikų ir kosmetologų atstovų

Po daugelio Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos kreipimųsi į įvairias valstybines institucijas dėl grožio ir sveikatinimo specialistų (konkrečiai kosmetikų) veiklos reglamentavimo, senų teisės aktų pakeitimo bei naujų rengimo, 2017 m. balandžio 4 d. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad išnagrinėjus su kosmetologine veikla susijusias problemas, artimiausiu metu planuoja sudaryti darbo grupę dėl Lietuvos sveikatinimo normos SN1:1995 "Kosmetikė (kosmetikas). Funkcijos, pareigos, teisės, kompetencija ir atsakomybė" (pa)keitimo.

Tą pačią dieną, t.y. 2017 m. balandžio 4 d., Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą dėl darbo grupės sudarymo teisės akto, nustatančio reikalavimus veido ir (arba) kūno priežiūros paslaugas teikiantiems asmenims projektui parengti.

Bet kas netikėta, į šią darbo grupę nėra įtrauktas nei vienas asmuo, atstovaujantis kosmetikus ir kosmetologus.

Būtų logiška, kad į minimą darbo grupę būtų įtraukti asmenys, atstovaujantys kosmetikus ir kosmetologus, žinantys jų kompetencijas, dirbę rengiant „Sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų standartą“, dalyvavę SAM darbo grupėje, rengiant papildomosios ir alternatyviosios medicinos praktikos sveikatos rekreacijos srities veido priežiūros ir kūno priežiūros grupių paslaugų teikimo reikalavimus.

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija 2017 m. balandžio 4 d. pateikė sveikatos apsaugos ministrui ir viceministrei prašymą, kuriame išreiškė norą neatlygintinai prisidėti prie teisingos sveikatos priežiūros, grožio ir sveikatingumo paslaugų sistemos kūrimo.

Kosmetikus ir kosmetologus šioje darbo grupėje turi atstovauti šios srities specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovai, Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos atstovai bei darbdavių atstovai.

Todėl mes, pasirašantieji šią peticiją, REIKALAUJAME, kad į minėtą darbo grupę BŪTŲ ĮTRAUKTI kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys bei institucijos.

Informacijos šaltinis: http://kkal.lt/index.php/naujienos/30-sam-pritarimas

Peticijos autorius: Kosmetikų ir kosmetologų asociacija

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Laima V... Noriu kad grozio terapiautai su med issilavinimu galetu atlikti injakcijas
2 Vilma P... Labai daug domiuosi šia tema, esu nusivylusi nekompetetingų kosmetologių darbu ( jų klaidas taisau aš pati), siekiu švietos, dalinuosi ja visur, kad tik patyręs specialistas galėtų atlikti procedūras
3 Inga R... REIKALAUJAME, kad į minėtą darbo grupę BŪTŲ ĮTRAUKTI kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys bei institucijos.
4 Laura Š... Privalome įrodyti, kad mes esame ne vien pavadinimas, o tikras asmuo!! Tokius nutarimus turi spręsti ne vien tik tie žmonės, kurie neturi nieko bendro su žodžiu "kosmetikas"
5 Zigmantas S... Dasigyvenom....Į kosmosą siunčiame melžėjas....
6 Tomas Z... Lietuva nori visiskai suzlugdyti, smulkuji versla..
7 Kristina k... Jūs įsivaizduojate kaip tai prisidės prie emigracijos???
8 natalja s... ketinu gauti kosmetikes specialybe,todel labai rupi profesionalus poziuris i dalyka,kuris neimanomas nedalyvaujant specialistams
9 Sigita T... Būtina įtraukti į darbo grupę kosmetikus ir kosmetologus atstovaujančius asmenis!
10 LIMONTAITĖ ... Tai yra visiškai nesvarus sprendimas, mokindamasi kosmetologe, turėjau itin daug paskaitų susijusiu su mediciną (bendra pagalba, venerinės ligos, moterų sveikata, anaromija ir tt )
11 Brigita S... Reikalaujame, kad į minėtą darbo grupę būtų įtraukti kosmetikus ir kosmetologus atstovaujantys asmenys.
12 Deimantė R... Norėčiau, kad į vertinimo procesa būtu įtraukti kosmetologai, ar ju asociacijos
13 Gediminas L... Neteisinga neatsižvelgti į kosmetologus. Jie daug ką gali atlikti ir jų balsas turi būti išgirstas reglamentuojan jų veiklą.
14 Daiva U... Negalima daryti sprendimu be kosmetologijos srities atstovų
15 Miglė C... Aš už tai, kad peticija būtų pasirašyta kuo daugiau žmonių, jog įstatymas neįsigaliotų!
16 Arminas Š... Būtų logiška, kad specialistai dalyvautų darbo grupėje. Labai apmaudu, kad tenka skelbti peticiją dėl to, kad jų ten nebuvo anksčiau.
17 Vaida J... Aš tikiuos, kad paklausys kosmetologių šauksmą!
18 Roberta Š... Manau, kad čia yra agaulė jei nėra rėmėjų tj ir pasitikėti negalima.
19 Lina B... I darbo grupe privalo buti itraukti kosmetologus atstovaujantys asmenys
20 Kristina K... Grožio terapeutus pabaigusius valstybines kolegijas turėtų atstovauti KOSMETOLOGAI turintys nemažą patirtį savo darbe, kolegijų dėstytojai, kurie ruošia kosmetologus/ grožio terapeutus.
21 Irena V... Tokiuose reikaluose turi buti itraukti ir patys kosmetologai/kosmetikai bei juos atstovaujantys asmenys. Kitaip tai bus nenaudingos pataisos ir t.t.
22 Ramutis B... Kosmetikus ir kosmetologus šioje darbo grupėje turi atstovauti šios srities specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovai.
23 Viltė B... Kosmetologes privalo turet teise daryti injekcijas!!!!!
24 Jolita P... Turi dalyvauti kosmetologus atstovaujantys asmenys
25 Solveiga M... Kad kosmetikės būtų priskiriamos kosmetologėms.
26 Monika K... Studijuojant kolegijoje gaunama pakankamai anatomijos, patalogijos ir fiziologijos žinių ir praktikos, kad būtų galima atlikti injekcijas.
27 Aurelija B... Pritariu reikalavimui,kad priimant istatymus butu itraukti ir kosmetologai.
28 Aurelija B... Pritariu reikalavimui,kad priimant istatymus butu itraukti ir kosmetologai.
29 Kamilė K... Esu būsima kosmetologijos specialistė. Nenoriu, kad apie mano ateities darbą sprestų apie jį nieko neišmanantys žmonės!
30 Jovita K... Noriu, kad būtų įtraukti kosmetikai ir kosmetologai.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!