Už Pučkorių[Belmonto] užtvankos išsaugojimą

Reikalaujame išsaugoti Pučkorių [Belmonto] užtvanką!
Mielieji,stokime į Belmonto krioklių gynėjų sąjungą,išgelbėkime Pučkorių užtvanką,išsaugokime savo miesto istoriją ir vieno iš nedaugelio ypatingo grožio vietų mūsų Vilniuje.
Belmonto užtvanka pastatyta XIX amžiaus pradžioje,daugellį metų yra neatsiejama Vilnios slėnio ir viso Pavilnio istorinio kraštovaizdžio dalis,saugotinas kultūros paveldo objektas ir viena mėgstamiausų vilniečių ir miesto svečių poilsio vieta.
Užtvanka,pastatyta kaip neatsiejama prancūziškojo Leoniškių[Belmonto] vandens malūno dalis,yra ryškus Vilniaus miesto istorinis ženklas.
po šio pavasario polaidžio pro užtvankos konstrukcijas prasiveržęs Vilnios upės vanduo ardo pačią užtvanką.Nedelsiant nesiėmus jokių gelbėjimo darbų.ji neišvengiamai sugrius,nustos veikti jau keliolika metų lašišoms ir šlakiams sėkmingai tarnaujantis žuvitakis.
Aplinkos ministerijos biurokratai,nepateikę rimtų argumentų ir pakurstyti lašišų saugojimo aktyvistų,nutarė užtvanką nugriauti,kartu likviduojant ir zuvitakį.
Gerbiami valdžios atstovai,Jūs,lengva ranka,gerai nepasvėrę visų galimų pasėkmių,norite sunaikintitai,ko per šimtmečius nesugebėjo įveikti tekantis vanduo.
Griauti paprasčiausias ir lengviausias kelias!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Rasa P... Tik uz issaugojima kiek galima viska griaut ir naikint
2 Alina K... Pasiilgau Belmonto kriokliu! Vienna is graziausiu vietu Vilniuje kuria yra negeda parodyti turistams. Restaurokite! Nenaikinkite!
3 Andrius Z... visada ten nuvaziuoju kai griztu i LT, issaugokim, sutvarkykim
4 audrius r... nezinau kur jis ira ir kaip atrodo..bet zinau kad kriokliai ira gerai,grazu ir ramina.pasirasau
5 Regina K... Išgelbėkime Pučkorių užtvanką,išsaugokime savo miesto istoriją!
6 A. Ž... Tai yra viena iš gražiausių vietų Vilniuje, kur galima skaniai ir ramiai pavalgyti gamtoje, pasigrožėti kriokliais ir pasivaikščioti takais
7 Jelena R... Reikia restauruoti ir issaugoti. Pradekit pagaliau saugoti ir kurti.
8 Maksim M... Privaloma išsaugoti, man kriokliai turididesne vertę nei Gedimino kalnas!
9 Gytis P... Jei griaunat užtvanka griaukit visa belmonta ir daugebučiais užstatykit
10 Viktorija R... Aš gimiau ir augau netoli belmonto, ir tikrai noriu šią vieta matyti tokia kokia ji buvo kai eidauvau vaikystėja pasivaikščioti su šeima. Jai griausit krioklį nugriausite visių žmoniu prisiminimus...
11 Gyvūnų m... UŽTVANKĄ NE TIK IŠAUGOTI BET IR ATREMONTUOTI IR SKUBIAI
12 Martin S... Viena is graziuosiu Vilniaus vietu!!! Nenaikinkite istoriniu paveldu ir graziu vietu!!! Ir taip sitoje salyje mazai kas gero like!!! 100metu zuvys migravo normaliai, todel nieko blogo neatsitiks!!!
13 Kęstutis E... Ir asilui aišku kieno čia interesai. Sugriovus užtvanką, iškils labai daug problemų. VGTU Vandens ūkio inžinerijos magistras (hidrologijos kryptis)
14 Edita ... Reikia būt visiškuku...kad sugriauti tokį groži. Valstybę sunaikino, tai dar gamtą beliko sunaikinti...
15 Tomas K... Turime saugoti savo istorija, vietas kurias lankė tėvai ir seneliai
16 Daiva S... Palikti krioklius butinai, be ju - Belmontas ne Belmontas. Niekam neidomusi
17 Monika P... Išsaugokime užtvanką vaikams, kad išvalius Vilnelę ten būtų galima maudytis.
18 Tomas T... Noriu, kad būtu išsaugota belmonto užtvanka. Negriiaukite to kas reikšminga žmogui.
19 Jūratė S... Tai vienintelis žmogaus rankų tvarkinga, kuris nedarko Belmonto veido. Nelikus krioklio nėr jo ten veikti. Natūralia upės tekm
20 Aušra M... Kriokliai - unikali vieta ne tik puošianti Vilnių ir sutraukianti daugybę žmonių, tačiau ir garsinanti Lietuvą.
21 Aušrinė z... jis turi likti, nes vienas is geriausiu ir graziausiu Vilniaus kampu.
22 Petras C... Perskaičiau LR straipsnį ir pakraupau nuo ministrų užmačių. Tai viena gražiausių Vilniaus vietų, kurią jie nori sunaikinti
23 Jovita Ž... Tai, kas gražu, kas istoriškai svarbu, neturi būti griaunama. Ne tiek jau daug tokių vietų išlikę Lietuvoje. Būtina restauruoti, o ne griauti.
24 Daliutė O... TAI KULTŪROS PAVELDAS! Belmontas vandens malūnas neįsivaizduojamas be užtvankos
25 Vytautas Ž... išsaugokim ir atrestauruokim užtvanką, griauti visi kvailiai moka !!!
26 Stefanija M... Grozi reikia saugoti ir puoseleti. Si uztvanka kelia daug teigiamu emociju
27 Nikolajus O... Tai puiki rekreacinė vieta. Aš už rekonstravimą!
28 Jolanta A... Viena iš gražiausių Vilniaus vietų, noriu, kad ji būtų išsaugota.
29 Diana M... Uztvanka butina issaugoti. Ji yra vie a is graziausiu Vilniaus daliu.
30 Dainoras S... Aplinkosauga ir kulturos paveldas turi skirti lėšas. O nežiūrėti kaip griūna apleisti saugomi kabutėse valstybės ir kultūros paveldo objektai. Saugojanti kultūros paveldą padaliniai yra tinginiai.

Dėl realios laisvės atėmimo bausmės skyrimo Mantui Icikevičiui Jurbarko byloje dėl sumušimo ir mėginimo išžaginti.

Vaidas. Adresuota: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas

Pasipiktinusi visuomenė nori, kad būtų skirta reali bausmė didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje. Taip pat išsiaiškinti, ar nebuvo daroma įtaka prokurorei ir teisėjai.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.