Neleisim iš miestų daryti sąvartynus!

1 030 PARAŠAI

Kategorija:

2016m. rugsėjo 3 dieną iš Vilniaus rajono atliekų tvarkymo centro į Visagino savivaldybės teritorijoją be miesto vadovų žinios dideliais kiekiais pradėtos vežti deginimui paruoštos kietos buitinės atliekos (KBA). Tokie pervežimai ir ilgalaikis laikymas KBA neleistinos, nes pažeidžiami regioninės atliekų tvarkymo taisyklės. Tuo metu, padedant visuomenei, žiniasklaidai ir operatyviai reaguojant miesto administracijai, visgi pavyko atkreipti šalies vadovų dėmesį į susidariusį pavojų Visagino miestui ir pavyko sustabdyti neteisėtą atliekų įvežimą į savivaldybės teritoriją. Bet jau 2017 metų balandžio 14d Aplinkos apsaugos agentūra informavo Visagino savivaldybės administraciją, kad UAB „Debris“ nuomojamoje žemėje, Visagino savivaldybės teritorijoje, planuoja rinkti, sandėliuoti, saugoti, rūšiuoti ir perdirbti pavojingas ir nepavojingas atliekas (pavojingų - apie 57 400 t per metus, nepavojingų – apie 199 600 t per metus), ir kad šiai veiklai net nereikalingas leidimas ir aplinkos taršos vertinimas iš agentūros. Šalyje lig šiol iki galo nesutvarkyta atliekų tvarkymo sistema, bet Lietuvoje susidariusi problema negali būti sprendžiama atskirų savivaldybių sąskaita, ypač Visagino, kurio teritorijoje yra strateginis objektas – atominė elektrinė. Aplinkos apsaugos agentūra neatsakingai išduoda leidimus taršai, kuriomis remiantis dideli kiekiai pavojingų ir nepavojingų atliekų pervežamos iš Vilniaus regiono į kitas savivaldybes. Tuo tarpu pačios savivaldybės, netobulos valstybinės sistemos dėka, net neįtraukiamos į sąrašą tų institucijų su kuriomis derinamas išdavimas panašių leidimų, o dažnu atveju net nėra informuojamos apie tokių svarbių miestui ir jo gyventojams leidimų išdavimą

Mes, žemiau pasirašę Visagino miesto gyventojai,
1. KATEGORIŠKAI PRIEŠ bet kokį (trumpalaikį ar ilgalaikį) pavojingų, nepavojingų ar degiųjų atliekų (kietojo kuro gauto perdirbus buitines atliekas), atvežtų iš kitų regionų ir miestų, perdirbimą sandėliavimą, saugojimą ar rūšiavimą Visagino savivaldybės teritorijoje.
2. REIKALAUJAME, kad visi sprendimai savivaldybės teritorijoje susiję su panašia veikla būtų derinami ir tvirtinami gyventojų ir miesto vadovų!



3 сентября 2016 года на территорию Висагинского самоуправления, без уведомления руководства города, в большом количестве стали завозить горючие твёрдые бытовые отходы (ТБО), которые поступали с центра упорядочения отходов Вильнюсского района. Подобная перевозка и долгосрочное хранение такого большого количества ТБО недопустимо, так как нарушаются общие региональные правила упорядочения отходов. На тот момент при помощи общественности, средств массовой информации и оперативном реагировании администрации города всё же удалось обратить внимание руководства страны на сложившуюся угрозу для Висагинаса и остановить незаконный ввоз отходов на территорию самоуправления. Однако уже 14 апреля 2017 года агентство охраны окружающей среды поставило в известность руководство Висагинского самоуправления о том, что ЗАО «Debris» на арендованной им земле на административной территории ВСУ планирует собирать, складировать, хранить, сортировать и перерабатывать опасные и неопасные отходы (опасных - порядка 57 400 тонн в год и неопасных - порядка 199 600 тонн в год) и что для этой деятельности даже не нужно разрешения и оценки загрязнения окружающей среды от агентуры. В стране до сих пор полноценно не работает система упорядочения отходов, однако проблема, сложившаяся в Литве, не может решаться за счёт отдельных самоуправлений, особенно Висагинского на территории которого находится стратегический ядерный объект - атомная электростанция. Агентура охраны окружающей среды безответственно выдаёт лицензии на загрязнение, на основании которых большое количество опасных и не опасных отходов перевозятся из Вильнюсского региона в другие самоуправления. А сами самоуправления не находится в числе институций, согласовывающих выдачу подобного рода разрешений и даже зачастую не информируется по таким важным для города и всех жителей вопросам - по причине несовершенной правовой среды в государстве.

Мы, ниже подписавшиеся жители Висагинаса,
1. КАТЕГОРИЧЕСКИ ПРОТИВ Всякого (краткосрочного или долгосрочного) складирования, хранения, сортировки и переработки опасных и неопасных отходов а так же горючих отходов (твёрдого топлива полученного путём сортировки бытовых отходов), на территории Висагинского самоуправления, привезённых из других регионов и городов!
2. НАСТАИВАЕМ на том, что бы все решения, связанные с подобной деятельностью на территории самоуправления, предварительно были согласованы и одобрены жителями и руководством города!

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Alina
Я против завоза мусора на территорию Висагинаса и близлежащих территорий Висагинаса
2 Vladimir
У нас свалка радиоактивных отходов
3 Valentina
висагинас был и остаётся чистым городом!!! нет свалке!!!!!!
4 M.Suyargulov
I love Vissaginas, I love lakes near the city, I love citizens of this remarkable city.
5 Lukas
NE! Neleiskime niokoti gamtos, mylėkime ir puoselėkimę JĄ
6 Dmitrij
Хватит из города свалку делать!
7 Kirill
КАТЕГОРИЧЕСКИ ПРОТИВ Всякого (краткосрочного или долгосрочного) складирования, хранения, сортировки и переработки опасных и неопасных от
8 Tatjana
НЕТ ТБО отходам в нашем городе
9 Ana
НЕТ мусору, НЕТ ТБО в Висагинасе!
10 Tatjana
Я против любого засорения города.
11 K.Tulina
Istatymai turi veikti tautos naudai,o ne atskiru zmoniu interesams.
12 Irina
Я против свалки, против необдуманных решений и действий
13 Olga
Baisu! Nenorėčiau, kad mano gimtasis miestas pavirstu šiukšlynu! Turėkit bent šiek tiek pagarbos "gerbiamieji" valdininkai! Nors akivaizdu,kad aplamai ant daug ko spjaunat...
14 Tatjana
Labai neapgalvotas sprendimas. Savartynui Visagine - griežtas NE!
15 Svetlana
Visaginas - dar gyvas miestas, o ne kapines siuksliui
16 Jelena
Я категорически против чтобы загрязняли Висагинас !!
17 Juliana
Musu miestas yra puikiaisia vieta seimai, poiliui bei sielos ramybei. Bet niekaip ne siuksinei. Tik ne!!!!!!!i
18 Tatjana
1. KATEGORIŠKAI PRIEŠ bet kokį (trumpalaikį ar ilgalaikį) pavojingų, nepavojingų ar degiųjų atliekų (kietojo kuro gauto perdirbus buitines atliekas), atvežtų iš kitų regionų ir miestų, perdirbimą sand
19 Jevdokija
Не нужны нам свалки в висагинасе
20 Zana
Я категорически против складирования и хранения этого мусора на территории Висагинаса
21 Alfredas
1. KATEGORIŠKAI PRIEŠ bet kokį (trumpalaikį ar ilgalaikį) pavojingų, nepavojingų ar degiųjų atliekų (kietojo kuro gauto perdirbus buitines atliekas), atvežtų iš kitų regionų ir miestų, perdirbimą sand
22 Andrej
Против, под парламент себе складывайте.
23 Violeta
Nesutinku, kad į Visagino sav. būtų įvežamos atliekos
24 D.Artemjevienė
Mes prieš. Mums čia gyventi, gražiame mieste, o ne sąvartyne.
25 Svetlana
1. KATEGORIŠKAI PRIEŠ bet kokį (trumpalaikį ar ilgalaikį) pavojingų, nepavojingų ar degiųjų atliekų (kietojo kuro gauto perdirbus buitines atliekas), atvežtų iš kitų regionų ir miestų, perdirbimą sand
26 Jelizaveta
Kategoriskai pries savartyna atliekas ir ju rushiavima laikyma ir tt Visagino apylinkej

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (497)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (130)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (23)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.