#MesNeLigoniai

1 342 PARAŠAI

Kategorija:

#MesNeLigoniai

Manifestas

Bet kokiuose sukrėtimuose pirmąja auka krenta laisvė. Labai retai ji nužudoma vienu kirčiu. Dažniausiai ji kramsnojama mažais gabaliukais. Vieną dieną atšipusiu duonriekiu atpjaus gabaliuką šen, kitą dieną - kąsnį ten.
Ir tu nepastebi, kaip iš laisvo, oraus žmogaus pamažėl tampi ligoniu. Tokiu apgailėtinu nevykėliu, kuris nemoka gyventi savo galva, kuris nesugeba šviestis ir tobulėti, kuriam, ginkdie, nevalia patikėti jokių pasirinkimų. O svarbiausia – tokiu, kuris nebegali kurti. O kam ta kūryba?
Vietoje jos geriau uždrausti festivalius. Išvaikyti lauko kavines. Priversti laužyti galvą ties visiškai idiotiškomis situacijomis. Sakykim, užsukot į parduotuvę su šeima. Įsimetėt į krepšį žuvį, daržovių, alyvuogių aliejaus. Beliko išsirinkti baltą vyną. Eisit ten, kur jis visada stovėjo? Stop! Pagal valdžios siūlymus, asmenys iki 20 metų ne tik kad negali pirkti ir vartoti tokio vyno, jie net negali įžengti į parduotuvę , kurioje jis parduodamas. Paliksit savo paauglį automobilyje? Stop! Už nepilnamečio be priežiūros palikimą transporto priemonėje jums irgi bauda.
Ir naujųjų draudimų banga yra tik pirmieji žiedeliai. Mes ne ligoniai. Mums tie draudimai gyvenimo nesujauks. Mes ir toliau mokysimės, kaip pažinti vyną, kaip gaminti kraftinį alų, prie kokio maisto jie geriausiai dera, kaip tautų nacionaliniai charakteriai sugeria jų šalių klimato savybes ir kaip pastarosios atsispindi vyne, mes ir toliau tolsime nuo samanę kliokančios sovietijos link Europos kultūros.
Bet mes matėme jau daug kartų, kaip po pirmų draudimų atsiranda kiti, juos lydi treti, o įsisukęs visko reguliavimo konvejeris nebespėja spjaudytis naujais parėdymais kaip kalbėti, rašyti, melstis, valgyti ir net mylėtis. Tikrai, kodėl gi neįvedus visuotinio embargo prezervatyvams? Kaip mat išspręstumėm gimstamumo bėdas.
Ir matėme tiek pat daug kartų, kad taip įvyko todėl, kad niekas laiku neatsistojo ir nepasakė – Mes Ne Ligoniai! Jūs galite ten, ketveriems metams atsisėdę prie draudimų konvejerio, ir toliau mus laikyti ne tik ligoniais, bet ir kvailiais bei nusikaltėliais.
Mes čia, kur gyvenamas tikras, o ne Seimo akvariumo gyvenimas, galime burtis tam, kad pasakytumėm – in your face, fanatikai ir šventakupriai.
Ir dar pažiūrėsim, kas ką.
[

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Jurijus K... Lietuvos "talibams" - STOP! Mes nesame jūsų baudžiauninkai
2 Dainius B... Uz pasirinkimo laisve ir su tuo ateinancia atsakomybe
3 Rolandas T... urdiškais draudimais bei saugikliais. Gana juokinti Europą savo apgailėtinu konTuri būti baigta su absservatyvumu.
4 Jūratė B... Pritariu, noriu rinktis pati, kaip man gyventi, kada ir ką gerti, valgyti, eiti, kur noriu. Noriu būti laisva pasirinkdama.
5 D,Pledienė ... Laikas versti Valstiečius,nebelaukime iki bulvių.
6 Birutė J... Visai neprotingas sprendimas. Tuoktis iki 20 galima, o šampano nusipirkti-NE. Kur logika?
7 neringa V... Kurie daugiausiai geria (kaimuose) po draudimu gers ir toliau, tik pilstuka arba kontrabanda. Dirbantys zomes tik megaujasi vynu ir moka mokescius gamintojams. Nesuprantu seimo uzmaciu!!!!
8 Marius Š... Nenoriu, kad už mane kvailesni žmonės spręstų, kaip turiu gyventi.
9 Rolandas T... Su absurdiškais draudimais bei "saugikliais" turi būti baigta!
10 Aiva L... Nesutinku, kad iš manęs būtų atimta teisė rinktis.
11 Aida M... Jūs norėdami KAŽKĄ padaryti, imat daryti BELEKĄ. Ir statote mus visus lietuvius prieš užsieni kaip gaują durnelių. O gėdos jausmas , kurį jaučiu dėl tokių įstatymų- nenupasakojamas. Atsipeikėkit
12 LENTINAS N... reikia uzsiimti tikrom problemom kuriu apstu Lietuvoj, o ne kurti vaizda kad dirbi ir uzsiimti marazmu
13 Sigitas B... Gal jau laikas svarstyti apie priešlaikinius rinkimus?
14 Ausra B... Draudimai-ne sprendimas. Nejaugi siekiama gerinti nelegalų gyvenimą?! SUSTOKIT. SUSIMÁSTYKIT MINUTĘ
15 Gytis E... Ką čia ir komentuot, patys išsirinkom... Kita vertus - patys ir atšaukti galim!
16 Jonas K... Noriu pats spręsti ką rinktis. Noriu laisvo apsisprendimo ir galimybės rinktis.
17 Svjunas K... Idiotu uztektinai, bet kur Lietuvai Dostojevski rasti?
18 Antanas M... Neapkenciu draudimu ir ribojimu "demokratijos"!
19 Ilona P... Būtina, kad žmogus galėtų išgyventi dirbdamas net paprastą darbą. Siūlau naikinti pašalpas, o tuos pinigus panaudoti algų didinimui, tada nereikės drastiškų priemonių dėl alkoholio
20 Daiva Z... Nelogiškas įstatymas tautos sąnoningumo nepakels,alkoholikų neišgydys,o normaliems piliečiams gyvenimą apsunkins. Tegul valdžia žiūri kaip privilioti investicijas,padėti verslui kurti pridėtinę vertę.
21 Ramunė G... Absurdiški draudimai ir tai jau ne demokratiją !!!
22 R.Skodžiūtė-Aimouch ... Už laisvę rinktis, už europietišką sveiką požiūrį
23 Aušra K... Draudimais nieko nepasieksit,turim pavyzdžius iš praeities..mes laisvi žmonės
24 Aida S... Draudimais vartoti alkoholį kavinėse,renginiuose neišspręs esamų problemų, tik sukurs daugiau...
25 Audrius B... Draudimais sąmoningumo neišugdysi. Viskad ateina iš šeimos, ugdymo įstaigų, aplinkos. Kuo daugiu pažinimo leis atskirti, kad teisinga, skanu ir puoselėtina,o ne kažkokie viduramžiški draudimai.
26 Narimantas Š... Tokie draudimai naudingi šešėliniams vertelgoms ir korumpuotiems valdininkams bei seimo nariams.
27 R. B... pasira6au, nes problema sprendziama bukuoju budu, nepakenciu bukumo
28 Jolanta G... zodis" drausti"- nera laisvo, oraus zmogaus auklejimo priemone
29 Vytenis V... Gal dar uždrauskite bažnyčioje mišias, nes ten garbina vyną?
30 Romanas T... Viskam turėtų būti ribos. Net ir žmonių durnumui

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.