#MesNeLigoniai

1 342 PARAŠAI

Kategorija:

#MesNeLigoniai

Manifestas

Bet kokiuose sukrėtimuose pirmąja auka krenta laisvė. Labai retai ji nužudoma vienu kirčiu. Dažniausiai ji kramsnojama mažais gabaliukais. Vieną dieną atšipusiu duonriekiu atpjaus gabaliuką šen, kitą dieną - kąsnį ten.
Ir tu nepastebi, kaip iš laisvo, oraus žmogaus pamažėl tampi ligoniu. Tokiu apgailėtinu nevykėliu, kuris nemoka gyventi savo galva, kuris nesugeba šviestis ir tobulėti, kuriam, ginkdie, nevalia patikėti jokių pasirinkimų. O svarbiausia – tokiu, kuris nebegali kurti. O kam ta kūryba?
Vietoje jos geriau uždrausti festivalius. Išvaikyti lauko kavines. Priversti laužyti galvą ties visiškai idiotiškomis situacijomis. Sakykim, užsukot į parduotuvę su šeima. Įsimetėt į krepšį žuvį, daržovių, alyvuogių aliejaus. Beliko išsirinkti baltą vyną. Eisit ten, kur jis visada stovėjo? Stop! Pagal valdžios siūlymus, asmenys iki 20 metų ne tik kad negali pirkti ir vartoti tokio vyno, jie net negali įžengti į parduotuvę , kurioje jis parduodamas. Paliksit savo paauglį automobilyje? Stop! Už nepilnamečio be priežiūros palikimą transporto priemonėje jums irgi bauda.
Ir naujųjų draudimų banga yra tik pirmieji žiedeliai. Mes ne ligoniai. Mums tie draudimai gyvenimo nesujauks. Mes ir toliau mokysimės, kaip pažinti vyną, kaip gaminti kraftinį alų, prie kokio maisto jie geriausiai dera, kaip tautų nacionaliniai charakteriai sugeria jų šalių klimato savybes ir kaip pastarosios atsispindi vyne, mes ir toliau tolsime nuo samanę kliokančios sovietijos link Europos kultūros.
Bet mes matėme jau daug kartų, kaip po pirmų draudimų atsiranda kiti, juos lydi treti, o įsisukęs visko reguliavimo konvejeris nebespėja spjaudytis naujais parėdymais kaip kalbėti, rašyti, melstis, valgyti ir net mylėtis. Tikrai, kodėl gi neįvedus visuotinio embargo prezervatyvams? Kaip mat išspręstumėm gimstamumo bėdas.
Ir matėme tiek pat daug kartų, kad taip įvyko todėl, kad niekas laiku neatsistojo ir nepasakė – Mes Ne Ligoniai! Jūs galite ten, ketveriems metams atsisėdę prie draudimų konvejerio, ir toliau mus laikyti ne tik ligoniais, bet ir kvailiais bei nusikaltėliais.
Mes čia, kur gyvenamas tikras, o ne Seimo akvariumo gyvenimas, galime burtis tam, kad pasakytumėm – in your face, fanatikai ir šventakupriai.
Ir dar pažiūrėsim, kas ką.
[

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Jurijus
Lietuvos "talibams" - STOP! Mes nesame jūsų baudžiauninkai
2 Dainius
Uz pasirinkimo laisve ir su tuo ateinancia atsakomybe
3 Rolandas
urdiškais draudimais bei saugikliais. Gana juokinti Europą savo apgailėtinu konTuri būti baigta su absservatyvumu.
4 Jūratė
Pritariu, noriu rinktis pati, kaip man gyventi, kada ir ką gerti, valgyti, eiti, kur noriu. Noriu būti laisva pasirinkdama.
5 D,Pledienė
Laikas versti Valstiečius,nebelaukime iki bulvių.
6 Birutė
Visai neprotingas sprendimas. Tuoktis iki 20 galima, o šampano nusipirkti-NE. Kur logika?
7 neringa
Kurie daugiausiai geria (kaimuose) po draudimu gers ir toliau, tik pilstuka arba kontrabanda. Dirbantys zomes tik megaujasi vynu ir moka mokescius gamintojams. Nesuprantu seimo uzmaciu!!!!
8 Marius
Nenoriu, kad už mane kvailesni žmonės spręstų, kaip turiu gyventi.
9 Rolandas
Su absurdiškais draudimais bei "saugikliais" turi būti baigta!
10 Aiva
Nesutinku, kad iš manęs būtų atimta teisė rinktis.
11 Aida
Jūs norėdami KAŽKĄ padaryti, imat daryti BELEKĄ. Ir statote mus visus lietuvius prieš užsieni kaip gaują durnelių. O gėdos jausmas , kurį jaučiu dėl tokių įstatymų- nenupasakojamas. Atsipeikėkit
12 LENTINAS
reikia uzsiimti tikrom problemom kuriu apstu Lietuvoj, o ne kurti vaizda kad dirbi ir uzsiimti marazmu
13 Sigitas
Gal jau laikas svarstyti apie priešlaikinius rinkimus?
14 Ausra
Draudimai-ne sprendimas. Nejaugi siekiama gerinti nelegalų gyvenimą?! SUSTOKIT. SUSIMÁSTYKIT MINUTĘ
15 Gytis
Ką čia ir komentuot, patys išsirinkom... Kita vertus - patys ir atšaukti galim!
16 Jonas
Noriu pats spręsti ką rinktis. Noriu laisvo apsisprendimo ir galimybės rinktis.
17 Svjunas
Idiotu uztektinai, bet kur Lietuvai Dostojevski rasti?
18 Antanas
Neapkenciu draudimu ir ribojimu "demokratijos"!
19 Ilona
Būtina, kad žmogus galėtų išgyventi dirbdamas net paprastą darbą. Siūlau naikinti pašalpas, o tuos pinigus panaudoti algų didinimui, tada nereikės drastiškų priemonių dėl alkoholio
20 Daiva
Nelogiškas įstatymas tautos sąnoningumo nepakels,alkoholikų neišgydys,o normaliems piliečiams gyvenimą apsunkins. Tegul valdžia žiūri kaip privilioti investicijas,padėti verslui kurti pridėtinę vertę.
21 Ramunė
Absurdiški draudimai ir tai jau ne demokratiją !!!
22 R.Skodžiūtė-Aimouch
Už laisvę rinktis, už europietišką sveiką požiūrį
23 Aušra
Draudimais nieko nepasieksit,turim pavyzdžius iš praeities..mes laisvi žmonės
24 Aida
Draudimais vartoti alkoholį kavinėse,renginiuose neišspręs esamų problemų, tik sukurs daugiau...
25 Audrius
Draudimais sąmoningumo neišugdysi. Viskad ateina iš šeimos, ugdymo įstaigų, aplinkos. Kuo daugiu pažinimo leis atskirti, kad teisinga, skanu ir puoselėtina,o ne kažkokie viduramžiški draudimai.
26 Narimantas
Tokie draudimai naudingi šešėliniams vertelgoms ir korumpuotiems valdininkams bei seimo nariams.
27 R.
pasira6au, nes problema sprendziama bukuoju budu, nepakenciu bukumo
28 Jolanta
zodis" drausti"- nera laisvo, oraus zmogaus auklejimo priemone
29 Vytenis
Gal dar uždrauskite bažnyčioje mišias, nes ten garbina vyną?
30 Romanas
Viskam turėtų būti ribos. Net ir žmonių durnumui