#MesNeLigoniai

1 342 PARAŠAI

Kategorija:

#MesNeLigoniai

Manifestas

Bet kokiuose sukrėtimuose pirmąja auka krenta laisvė. Labai retai ji nužudoma vienu kirčiu. Dažniausiai ji kramsnojama mažais gabaliukais. Vieną dieną atšipusiu duonriekiu atpjaus gabaliuką šen, kitą dieną - kąsnį ten.
Ir tu nepastebi, kaip iš laisvo, oraus žmogaus pamažėl tampi ligoniu. Tokiu apgailėtinu nevykėliu, kuris nemoka gyventi savo galva, kuris nesugeba šviestis ir tobulėti, kuriam, ginkdie, nevalia patikėti jokių pasirinkimų. O svarbiausia – tokiu, kuris nebegali kurti. O kam ta kūryba?
Vietoje jos geriau uždrausti festivalius. Išvaikyti lauko kavines. Priversti laužyti galvą ties visiškai idiotiškomis situacijomis. Sakykim, užsukot į parduotuvę su šeima. Įsimetėt į krepšį žuvį, daržovių, alyvuogių aliejaus. Beliko išsirinkti baltą vyną. Eisit ten, kur jis visada stovėjo? Stop! Pagal valdžios siūlymus, asmenys iki 20 metų ne tik kad negali pirkti ir vartoti tokio vyno, jie net negali įžengti į parduotuvę , kurioje jis parduodamas. Paliksit savo paauglį automobilyje? Stop! Už nepilnamečio be priežiūros palikimą transporto priemonėje jums irgi bauda.
Ir naujųjų draudimų banga yra tik pirmieji žiedeliai. Mes ne ligoniai. Mums tie draudimai gyvenimo nesujauks. Mes ir toliau mokysimės, kaip pažinti vyną, kaip gaminti kraftinį alų, prie kokio maisto jie geriausiai dera, kaip tautų nacionaliniai charakteriai sugeria jų šalių klimato savybes ir kaip pastarosios atsispindi vyne, mes ir toliau tolsime nuo samanę kliokančios sovietijos link Europos kultūros.
Bet mes matėme jau daug kartų, kaip po pirmų draudimų atsiranda kiti, juos lydi treti, o įsisukęs visko reguliavimo konvejeris nebespėja spjaudytis naujais parėdymais kaip kalbėti, rašyti, melstis, valgyti ir net mylėtis. Tikrai, kodėl gi neįvedus visuotinio embargo prezervatyvams? Kaip mat išspręstumėm gimstamumo bėdas.
Ir matėme tiek pat daug kartų, kad taip įvyko todėl, kad niekas laiku neatsistojo ir nepasakė – Mes Ne Ligoniai! Jūs galite ten, ketveriems metams atsisėdę prie draudimų konvejerio, ir toliau mus laikyti ne tik ligoniais, bet ir kvailiais bei nusikaltėliais.
Mes čia, kur gyvenamas tikras, o ne Seimo akvariumo gyvenimas, galime burtis tam, kad pasakytumėm – in your face, fanatikai ir šventakupriai.
Ir dar pažiūrėsim, kas ką.
[

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Jurijus K... Lietuvos "talibams" - STOP! Mes nesame jūsų baudžiauninkai
2 Dainius B... Uz pasirinkimo laisve ir su tuo ateinancia atsakomybe
3 Rolandas T... urdiškais draudimais bei saugikliais. Gana juokinti Europą savo apgailėtinu konTuri būti baigta su absservatyvumu.
4 Jūratė B... Pritariu, noriu rinktis pati, kaip man gyventi, kada ir ką gerti, valgyti, eiti, kur noriu. Noriu būti laisva pasirinkdama.
5 D,Pledienė ... Laikas versti Valstiečius,nebelaukime iki bulvių.
6 Birutė J... Visai neprotingas sprendimas. Tuoktis iki 20 galima, o šampano nusipirkti-NE. Kur logika?
7 neringa V... Kurie daugiausiai geria (kaimuose) po draudimu gers ir toliau, tik pilstuka arba kontrabanda. Dirbantys zomes tik megaujasi vynu ir moka mokescius gamintojams. Nesuprantu seimo uzmaciu!!!!
8 Marius Š... Nenoriu, kad už mane kvailesni žmonės spręstų, kaip turiu gyventi.
9 Rolandas T... Su absurdiškais draudimais bei "saugikliais" turi būti baigta!
10 Aiva L... Nesutinku, kad iš manęs būtų atimta teisė rinktis.
11 Aida M... Jūs norėdami KAŽKĄ padaryti, imat daryti BELEKĄ. Ir statote mus visus lietuvius prieš užsieni kaip gaują durnelių. O gėdos jausmas , kurį jaučiu dėl tokių įstatymų- nenupasakojamas. Atsipeikėkit
12 LENTINAS N... reikia uzsiimti tikrom problemom kuriu apstu Lietuvoj, o ne kurti vaizda kad dirbi ir uzsiimti marazmu
13 Sigitas B... Gal jau laikas svarstyti apie priešlaikinius rinkimus?
14 Ausra B... Draudimai-ne sprendimas. Nejaugi siekiama gerinti nelegalų gyvenimą?! SUSTOKIT. SUSIMÁSTYKIT MINUTĘ
15 Gytis E... Ką čia ir komentuot, patys išsirinkom... Kita vertus - patys ir atšaukti galim!
16 Jonas K... Noriu pats spręsti ką rinktis. Noriu laisvo apsisprendimo ir galimybės rinktis.
17 Svjunas K... Idiotu uztektinai, bet kur Lietuvai Dostojevski rasti?
18 Antanas M... Neapkenciu draudimu ir ribojimu "demokratijos"!
19 Ilona P... Būtina, kad žmogus galėtų išgyventi dirbdamas net paprastą darbą. Siūlau naikinti pašalpas, o tuos pinigus panaudoti algų didinimui, tada nereikės drastiškų priemonių dėl alkoholio
20 Daiva Z... Nelogiškas įstatymas tautos sąnoningumo nepakels,alkoholikų neišgydys,o normaliems piliečiams gyvenimą apsunkins. Tegul valdžia žiūri kaip privilioti investicijas,padėti verslui kurti pridėtinę vertę.
21 Ramunė G... Absurdiški draudimai ir tai jau ne demokratiją !!!
22 R.Skodžiūtė-Aimouch ... Už laisvę rinktis, už europietišką sveiką požiūrį
23 Aušra K... Draudimais nieko nepasieksit,turim pavyzdžius iš praeities..mes laisvi žmonės
24 Aida S... Draudimais vartoti alkoholį kavinėse,renginiuose neišspręs esamų problemų, tik sukurs daugiau...
25 Audrius B... Draudimais sąmoningumo neišugdysi. Viskad ateina iš šeimos, ugdymo įstaigų, aplinkos. Kuo daugiu pažinimo leis atskirti, kad teisinga, skanu ir puoselėtina,o ne kažkokie viduramžiški draudimai.
26 Narimantas Š... Tokie draudimai naudingi šešėliniams vertelgoms ir korumpuotiems valdininkams bei seimo nariams.
27 R. B... pasira6au, nes problema sprendziama bukuoju budu, nepakenciu bukumo
28 Jolanta G... zodis" drausti"- nera laisvo, oraus zmogaus auklejimo priemone
29 Vytenis V... Gal dar uždrauskite bažnyčioje mišias, nes ten garbina vyną?
30 Romanas T... Viskam turėtų būti ribos. Net ir žmonių durnumui

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!