Peticija LR Seimui ir LR Prezidentei prieš Klaipėdos Universiteto savarankiškumo atėmimą pagal naujai (2017-06-06) Lietuvos Respublikos Seime užregistruotą pasiūlymą dėl Valstybinių Universitetų tinkl

1 618 PARAŠAI

Kategorija:

Peticija LR Seimui ir LR Prezidentei prieš Klaipėdos Universiteto savarankiškumo atėmimą pagal naujai (2017-06-06) Lietuvos Respublikos Seime užregistruotą pasiūlymą dėl Valstybinių Universitetų tinklo optimizavimo

Šia peticija siekiame užkirsti kelią šių metų Birželio 6-tą dieną užregistruotam naujam pasiūlymui dėl Seimo nutarimo „Dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo“ projekto (Nr. XIIIP-717) kuriame Klaipėdos Universitetas minimas tik kaip padalinys skirtas vykdyti veiklą su kitais pakankamą mokslo potencialą turinčiais universitetais ir mokslinių tyrimų institutais.

Svarbu pabrėžti, kad kiek anksčiau (Gegužės 19d.) Vyriausybės priimtame ir Seimui pateiktame valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plane, Klaipėdoje turėjo išlikti savarankiškas universitetas, kuriame prioritetiškai būtų vystomos su jūrų sektoriumi susijusios mokslo ir studijų kryptys. Taipogi, Klaipėdos Universitetas buvo minimas kaip vienas iš dviejų technologijų universitetų.

Lyginant šiuos du scenarijus pastebima tendencija, kad tai yra visiškas Klaipėdos miesto ir regiono diskreditavimas bei akademines bendruomenės nuvertinimas ir sumenkinimas. Šie veiksmai išstumtų miestą į akademinį užribį.
Prisiminkime, kad Lietuva - tai jūrinė Valstybė. Tačiau tokie valdžios taktiniai ėjimai vis labiau sudaro įspūdį kad yra formuojamas vieno miesto modulis šalyje. Kokia galima jūrinė valstybė be savarankiško Klaipėdos miesto universiteto? Tokiais sprendimais Lietuvos vakarų kraštas užuot stiprinamas yra stumiamas į provinciją.

Faktai pamąstymui:

• Tai paveiktų apie 4,2 tūkst. studentų
• Nuskurstų kultūrinis, socialinis regiono gyvenimas
• Atleidžiami darbuotojai taptų ,,atliekamais žmonėmis“
• Būtų žaidžiama su neturinčių galimybės persikelti į kitą miestą studentų likimais
• Gali turėti neigiamą efektą ryšiams su uostu

Klaipėdos Mero nuomonė:

Tai visiškas Klaipėdos miesto ir regiono diskreditavimas – taip Seime užregistruotą naują pasiūlymą, pagal kurį Klaipėdos universitetas prarastų savarankiško universiteto statusą, vertina Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Naują pasiūlymą dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano pateikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai: frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša bei to paties komiteto narys Arūnas Gumuliauskas. Viename iš punktų siūloma Klaipėdoje ir Šiauliuose išlaikyti regionų poreikius atitinkančius ir savo išskirtinumą vystančius universitetinio mokslo centrus, tačiau jie turi būti kitų universitetų padaliniais. Pagal kiek anksčiau Vyriausybės priimtą ir Seimui pateiktą valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, Klaipėdoje turėjo išlikti savarankiškas universitetas, kuriame prioritetiškai būtų vystomos su jūrų sektoriumi susijusios mokslo ir studijų kryptys.
Susiklosčiusią situaciją Klaipėdos meras aptarė susitikime su Klaipėdos universiteto rektoriumi prof. habil. dr. Eimučiu Juzeliūnu bei Klaipėdos universiteto Tarybos pirmininku Arnoldu Šileika.
„Toks siūlymas į šiukšlių dėžę meta viską, kas buvo diskutuota bendruomenėje, sukurta darbo grupėje ir kas buvo išguldyta į Vyriausybės pateiktą projektą Seimui. Tai ne tik miesto ir regiono diskreditavimas, bet ir akademinės bendruomenės nuvertinimas ir sumenkinimas, miesto stūmimas į akademinį užribį. Šis siūlymas parodo, kaip Klaipėda ir Klaipėdos regionas yra vertinamas Vilniuje. Liūdna ir gaila, kad šito vertinimo smaigalyje atsidūrė Klaipėdos universitetas. Panašu, kad kova tęsiasi – kovota su tabaku, alkoholiu, dabar pradedama kovoti su aukštuoju mokslu“, – sako Klaipėdos meras.
Anot Klaipėdos universiteto rektoriaus E. Juzeliūno, Klaipėdos universiteto bendruomenė vienareikšmiškai pasisako už savarankiško, jūrinės specializacijos universiteto vystymą. Jūrinė specializacija suprantama ne siaurąja gamtos ir technologijų mokslų, bet plačiąja prasme, kuri taip pat aprėpia jūrinio komplekso ekonomiką ir vadybą, jūrinę rekreaciją ir turizmą, uostamiesčių socialinius, demografinius, sveikatos, kultūrinius tyrimus, Baltijos jūros regiono kalbas ir kultūras, jūrinio kraštovaizdžio planavimą ir architektūrą, jūrinių regionų tyrimus, povandeninę archeologiją, jūrinio kultūrinio paveldo apsaugą.
Straipsnis iš: www.klaipeda.lt


Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 PETRAS G... Valstybinio universiteto Klaipėdos (Mažosios Lietuvos) regione yra grubi ir pavojinga politinė klaida.
2 Valdonė J... Ar nieks nepagalvoja, kiek mokslo žmonių gali palikti Lietuvą...
3 T. P... Klaipėdos universitetas privalo išlikti nepriklausomas.
4 Laimutė G... Klaipedoje turi išlikti savarankiškas unoversitetas! Be kalbų.
5 Alvydas R... Neišsivaizduoju Klaipėdos be Klaipėdos universiteto
6 Irena P... Jokiu būdu Klaipėda negali likti be universiteto!
7 DALIA D... dėl to kad mokosi mano dukra, tikiuosi mokinsis ir mano anūkai
8 Sigitas G... Vienapolės sistemos kūrimas yra ne progresas o degradacija. Veiksmas, stiprus centras-Vilnius o visa kita Lietuva tik regionai- provincija, tai mažu mažiausia sovietinis mastymas. Ši mokslo reorganiza
9 Vilma V... Labai tikiuosi, kad nugalės sveikas protas ir KU išliks.
10 Žaneta I... Universitetas turi išlikti kaip savarankiškas, nes jis turi būti susietas su Klaipėdos regionu ir padėti mums, pristatyti save pasauliui,kaip Jūrinę , patrauklią turizmui, valstybę.
11 Olegas R... Klaipėdai būtinas nedidelis, tačiau stiprus, savarankiškas universitetas, o ne kažkieno didesnio prielipas. Juk priklausymas kažkam nei kokybę kilstelės, nei lėšų sutaupys, greičiau - atvirkščiai,
12 RUBENAS B... Vakarų Lietuvos regionas neturi būti paverstas provincija!
13 Edvinas U... Už universiteto savarankiškumą, bet prisiimant konkrečius įsipareigojimus ir numatant aiškią viziją (ko dabar administracija stokoja).
14 Renata R... esu Klaipėdos universiteto studentė ir man svarbu, kad šis universitetas išliktų, nes pati esu iš Plungės ir man tai puiki galimybė studijuoti mieste vos už 50 km, o ne vykti studijuoti dar toliau.
15 Regina J... Būtina šiame krašte aukštojo išsilavinimo įstaiga
16 Benediktas P... Klaipėdos Universitetas turi išlikt vakarų Lietuvos regiono mokslo ir kultųros židinys.
17 Eglė T... Nusikaltimas naikinti Klaipėdos Universitetą. Reikia Vilniaus ir Kauno Universitetus sujungti į 1. Lietuvoje užtenka 3 Universitetai išdėstant tolygiai.
18 Rita B... Universitetas Vakarų Lietuvoje privalo būti kad ir kas bebūtų
19 VYTAUTAS V... KLAIPĖDA BE UNIVERSITETO,KAIP LAIVAS BE BURIŲ(AR BE VARIKLIO)
20 Ingrida N... Tai musu vaiku ateitis. Gal kiti neturi galimybes isleisti vaiku I kita miesta.
21 Virginija J... Tokia trumparegiška politika prieštarauja ES regionų vystymo politikai ir strategijai
22 Stefanija P... daugumma mūsų čia baigėme studijas ir labai džiugu būtų, kad mūsų vaikai ir anūkai galėtų čia studijuoti, o ne lėkti kažkur toliausiai
23 Emilija R... Tai mano būsimas universitetas, nematau svarių priežasčių, kodėl jį reiktų panaikinti.
24 Stepas K... SOS signalas Klaipėdos švietimo skyriui: Klaipėdai tragiškai trūksta gintaro apdirbimo specialybės. Belikę tik pavieniai gintaro apdirbimo meistrai...
25 Edmundas J... Dar šiek tiek kantrybės ir pamatysim ar visai paliko Lietuvą sveikas protas. Vilties, tiesą sakant, nedaug.
26 Rimante G... Bus užkirstas kelias jauniems žmonėms, kurie dėl finansinių išteklių stygiaus, negali studijuoti kituose miestuose.
27 Sigutė B... Pritariu nuomonei, kad miesto ir krašto savitumui išsaugoti reikalingas universitetas pritraukiantis daugiau jaunų žmonių, perspektyvių mokslinikų, ti būtina, kad Univ. būtų atviresnis bendruomenedruo
28 Andrej Š... Gal vis dėlto pagalvokime apie žmones, o ne apie tarptautinį įvaizdį?
29 German I... Labai apmaudu matyti, kaip XXI amžiaus antrame dešimtmetyje yra griaunamas Lietuvos kultūrinis paveldas. Klaipėda - mūsų šalies perlas, taip sunkiai atgautas, privalo turėti savo švietimo erdvę.
30 Zita P... Aš už akademinę laisvę... Ir už Klaipėdos universitetą. Pati studijavau šiame universitet ir kuo geriausi prisiminimai. Aš pasiėmiau iš studijų tai, ko man pačiai reikėjo.

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!