dėl atliekų tvarkymo mokečcio mažinimo

3 PARAŠAI

Kategorija:

Mes,Šiaulių raj. Aukštelkės gyvenvietės gyventojai, kreipiamės į Jus prašydami, kad būtų persvarstomas įstatymas dėl atliekų tvarkymo rinkliavos ir nustatomo abonentinio mokesčio. Gavome laišką, kad abonentinis mokestis(pastovus dydis)kiekvienam nuosavo namo gyventojui yra nustatytas po 18,24 euro ir daugiabučio namo buto gyventojui 18,23 euro ir
už mišrių atliekų konteinerio išvežimą 12 mėnesių privalomai mokėti už 012-0,14m3 -0,76 euro, už 0,24m3 -1,52 euro. Mūsų gyvenvietėje, neatsižvelgiant į registruotų žmonių skaičių, yra išdalinti mišrių, žaliųjų, plastiko po 0,24m3 ir stiklo
po 0,12-0,14m3 konteineriai. Pradėjus rūšiuoti atliekas, mišrių atliekų yra primetama labai mažai. Pakaktų išvežti per
2-3 mėn. vieną kartą, bet nustatytas kintamas dydis po 1 kartą/per mėn. Be to daug kur gyvena ir yra registruoti po 2 ar
1 žmogų ir paprašius 0,24m3 talpos konteinerius pakeisti į mažesnės 0,12-0,14m3 talpos konteinerį, atsisako tai padaryti. Ant konteinerių bus suklijuoti brūkšniniai kodai, vežėjams išdalinti skeneriai, kompiuteriai. Bet tai ne žmonių materialus turtas. Jis priklausys vežėjams. Kodėl žmogus turi kompensuoti jų patiriamas išlaidas?Tai yra akivaizdus mūsų, nepriklausomos Lietuvos piliečių, apiplėšimas. Mūsų nuomone, 1 namui ar butui išduotas 4 konteinerių komplektas turi skaitytis 1 abonentas ir mokėti, kaip už 1 abonentą, taip pat mokėti už išvežtą konteinerį, o ne nustatyti 12 privalomų išvežimų.Prašome svarstyti susidariusią situaciją bei nurodyti savivaldybėms kaip apskaičiuoti atliekų tvarkymo mokesčius

Pasirašyti peticiją

Įspėjamieji ženklai prieš trikojus

A.Maceina. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“. Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius apie kuriuos nėra jokių įspėjamūjų ženklų, visoje europos sąjungoje apie tokius "radarus" įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: - Jei jau esame europos sąjungoje ar neturėtų ir įstatymai buti vienodi? Pvz.: iš kur kitų ES šalių gyventojams žinoti apie tokią tvarką Lietuvoje? Ir kas atsakys jei koks kitos ES šalies pilietis važiuojantis tamsiuoju paros metu bus apakintas blykstės ir padarys auto įvykį? Jis nebus įspėtas apie jokius greičio matuoklius. Taigi nestatydami įspėjamūjų ženklų jūs netik nesilaikot KET (nes trikojus jūs taippat įrenginėjat trumpalaikiui naudojimui, sujungiat viską, sutveriat, nebūna juk taip,kad išimat iš bagažines patstatot ir veikia) bet ir keliat avaringas situacijas tamsiuoju paros metu.

KABLYS-KULTŪRAI

Pilietis. Adresuota: UAB Žibosa, Nacionalinė žemės tarnyba, Vilniaus miesto savivaldybė

Prašome, kad Vilniuje, Kauno g. 5, esančių Kultūros rūmų paskirtis nebūtų keičiama iš kultūrinės į administracinę. Prašome, kad pastato bei žemės ant kurios jis stovi paskirčių nesutapimas būtų sprendžiamas kitu būdu, nes akivaizdu, kad pakeitus paskirtį tik laiko klausimas kada bus renovuota pagal naująjį projektą, o tai reikštų, kad miestas neteks dar vienos unikalios, kultūrai skirtos, erdvės. Mes to nenorim! KABLYS - KULTŪRAI!