Išsaugokime Klaipėdos medžius

Remdamiesi Konstitucijos laiduojama piliečių teise kreiptis į valdžios institucijas, suinteresuotos visuomenės iniciatyva teikiame peticiją Klaipėdos miesto savivaldybei ir Lietuvos Respublikos Seimui, reikalaudami stabdyti beatodairišką medžių kirtimą Klaipėdoje. Miestas yra mūsų namai, o medžiai – svarbi daugiafunkcinė jo dalis. Dažnam miesto gyventojui parkai ir skverai yra vienintelės miesto vietos, kuriose galima atkurti fizinę ir emocinę sveikatą, pagerinti savijautą. Mes prieštaraujame, kad būtų iškirsti suaugę sveiki medžiai. Mes palaikome žalio miesto idėją, kurios dabar brutaliai nesilaikoma, o mūsų pinigai eikvojami miesto gamtai niokoti. Mes giname ne atvežtinius ir „miestui pritaikytus” medelius, bet genetiškai Lietuvai artimus ir brandžius medžius, kurie dar gali augti metų metus.
Mes reikalaujame:
1. Nedelsiant sustabdyti medžių kirtimą Klaipėdoje.
2. Visus projektus, kurie būtų susiję su viešųjų erdvių rekonstrukcija bei medžių kirtimu, nuo idėjos pristatymo, pateikti derinant su visuomene – tiesiogiai informuojant bei įtraukiant į sprendimų priėmimą.
3. Prieš vykdant viešųjų miesto erdvių rekonstrukcijas įvertinti ir pateikti kiekvieno medžio būklę ir jos analizę, kuri būtų kruopščiai patikrinta prieš išduodant leidimus kirsti medžius. Sergantys medžiai užsienio valstybėse nėra šalinami, bet yra gydomi; prašome taikyti Klaipėdoje šią praktiką.
4. Vadovautis ES suformuota medžių saugojimo praktika miesto erdvėse, taikant Orhuso konvenciją bei Europos kraštovaizdžio konvenciją.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Liucija
2019-11-30 / 17:59
Saugoti kiekvieną medį, kurį galima išsaugoti. Iškirstų supuvusių vietoj atsodinti normalius medžius, ne žemo ūgio suskius, kaip Mažvydo alėjoj
2 Gytis (Klaipėda)
2019-11-29 / 14:18
Jau tikrai siutina šis medžių genocidas! Valdininkai traukite nagus nuo medžių! Pirma užauginkite bent tas liepas-šluotrožius, kurias sukišote vietoj brandžių , ir kurių pusė jau nudžiūvo! Pažadu, jums ponai, kad mes, klaipėdiečiai, šito nebepakęsime!
3 Jokūbas (Klaipėda)
2019-11-29 / 04:07
Sveiki, žmonės ir medžiai! Kaip arboristas- medžių daktaras, chirurgas- palaikau mintį už Darnų ir teisingą genėjimą, retinimą, Tik pavojingų medžių pašalinimą. Neskubėkime pjauti, įvertinkime, kas paveldėta ir pritaikykime dabarčiai. Neleisiu savo gimto miesto būti ignoruotas, ypač kai Europos Sąjunga Naujoji Komisija stipriai orientuojasi į aplinkosaugą ir tvarumą.
4 Rima (Klaipėda)
2019-11-29 / 00:27
Nekirskite daugiau medžių Klaipėdoje, tegu užauga tie, kuriuos jau iškirtote Janonio g., kuriuos pasodinote prie Dacho mokyklos ir kurie baigia nudžiūti. Pirma įrodykite, kad mokate parinkti medžius ir juos prižiūrėti.
5 RūtaMarija (Vilnius)
2019-11-28 / 15:15
esu už tikrus medžius, "simuliakriniai" (pritaikytieji), mano nuomone, yra "plastmasinės kultūros" dalis
6 Audrius (Klaipėda)
2019-11-28 / 10:20
Brandus medis daugiau sugeria co2 ir pagamina deguonies. O jo nauda, miesto teritorijoj, kur oro užterštumas didelis, išauga keliolika kartų!
7 Violeta
2019-11-27 / 21:43
tebunie senoliai medziai,,,zmonems,pauksciams,voverems ir kt gyviams...nieksai sulauks ko nusipelne uz medziu pjovimus tebunie taip..
8 Vilma
2019-11-27 / 13:21
Užteks kirst ir sodint naujus medžius tik tam, kad kišenes pasipildyt. Senieji medžiai, kurie yra sveiki, yra lyg protėviai, išmintis, ko tiems jauniesiems gudragalviams reikėtų prisimint. Kaip anksčiau buvo tausojamas ir branginamas šis turtas - gamta.
9 Neskelbiama (Klaipėda)
2019-11-27 / 12:30
Sveikių medžių nevale kirsti, tai mūsų miesto plaučiai.
10 Gintarius (Klaipėda)
2019-11-27 / 07:16
Medžiais turime rūpintis su panašia meile, kaip Motina su dukros plaukais. Švelniais pirštais, kad neskaudėtų. Tam reikalingos mylinčios ir švelnios rankos, o ne dalgis. Skubiai turi būti keičiamas LR želdynų įstatymas stabdantis savivaldų savivalę ir užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę už organinės materijos žudymą, su turtinės žalos atlyginimu.
11 Neskelbiama
2019-11-27 / 06:08
I have exprienced the beauty of the trees in Klaipeda. The tree lined streets are your living inheritance. Please listen to the voices of your citizens, and keep the senior old trees.
12 Marija
2019-11-26 / 23:13
SAUGOTI SVEIKUS MEDŽIUS IR KRŪMYNUS,GYDYTI LIGOTUS,O KITSTI TIK JAU NEBEGYVUS. NAUJUS SODINTI TEN ,KUR PLYNĖS.
13 Neskelbiama (Klaipėda)
2019-11-26 / 22:50
Musu miestas labiausiai uzterstas per visa Lietuva, ore smogas kai oras atsala, daznu atveju mieste reikia saliku apsisukti burna ir ne del salcio o del to kad smirda baisiai, zeme uztersta chromu, medziai vasaros metu kai buna didziulis karsti vesina bunant skulturu parke, atsisedi ir atsikvepi ant suoliuko. Isvalo jie ora ir vandeni cirkuliuojanti ant zemes, aplink judrios gatves, traukiniu ir autobusu stotys, netoli laivai plaukioja kurie tai pat baisiai tersia ora, viska sudejus i viena tai.
14 Asta (Klaipėda)
2019-11-26 / 22:14
Liūdna, kai vietoj puikių, brandžių medžių, kurie saugo mus nuo karščių ir taršos, sodina medžius - nykštukus. Juk Klaipėda skęsta savo taršoje!
15 Neskelbiama
2019-11-26 / 21:11
Nesutinku su sveikų medžių kirtimu Klaipėdos rekreacinėse zonose.
16 Neskelbiama (Klaipėda)
2019-11-26 / 20:21
Medžiai tai mūsų visų turtas! Draudžiu kirsti!
17 Elena (Palanga)
2019-11-26 / 18:40
STOP! MEDŽIŲ NAIKINIMUI ! STOP MEDŽIŲ GENOCIDUI !
18 Salomėja (Vilnius)
2019-11-26 / 17:21
Pavojingai ir pelningai išplitusi tendencija "Užmušk didelį medį!" turėtų būti sustabdyta, nes laukia pražūtingas grįžtamasis ryšys: oro tarša, karščio bangos, augantis streso lygmuo. Visus šias žmogaus gyvenimo kokybę ardančius veiksnius gali sustabdyti tik želdynai miestuose. Be medžių miestai taps netinkami gyventi.
19 Violeta (Kaunas)
2019-11-26 / 17:17
Kada ateisit į protą, savo galvom pradėsit galvot? Ar už skatiką parduosit savo kraštą, savo laisvę? Saugokit, puoselėkit kiekvieną medį, sudarykit sąlygas jam bujoti, žaliuoti. Palikit pakankamai žemės apie medį, kad jo šaknys galėtų kvėpuoti ir atsigerti lietaus. Betoninės džiunglės nėra grožio šaltinis.
20 Naglis (Klaipėda)
2019-11-26 / 16:48
Šiaulių m. mero A. Visocko medžiapjūtės virusas, kurio nevaržomą plitimą pritariančiai stebi Aplinkos ministras K. Mažeika, atkeliavo ir į Klaipėdą. Stabdykime jį!
21 Neskelbiama
2019-11-26 / 14:35
Pasisakau, kad esu PRIEŠ šalyje vykdomą ekocidą. Esat nežmogai
22 Neskelbiama
2019-11-26 / 12:04
Kada baigsis šita beprotybė su medžių naikinimu??
23 Vita (Klaipėda)
2019-11-26 / 11:09
Griauti, naikinti, nupjauti, teršti, išnaudoti, pažeminti. Atrodo, toks Klaipėdos dabartinis šūkis, o gal ir ne tik Klaipėdos? Tikiuosi, kad iš nepasitenkinimo bangos susikurs atoveiksminė kūrybinė jėga.
24 Vita
2019-11-26 / 11:06
Lietuva PRIVALO laikytis europinių kovos su klimato kaita nutarimų. Visi Europos miestai šiuo metu yra maksimaliai želdinami. Neturit nei moralinės nei juridinės, nei etinės teisės naikinti miestiečių gerbūvį ir dalyvauti šitoje destrukcinėje veikloje.
25 Valerija
2019-11-26 / 10:55
Nesielkime kaip barbarai, visa Europa saugo brandžius medžius, o mes kertam?
26 Rasa (Klaipėda)
2019-11-26 / 08:05
Šalin rankas nuo medžių, negi neturite vaikų ir anūkams linkite pliko asfalto ir dujokaukės?!
27 Vilma
Prašau, nekirskit medžių... Mes visi uždusime palikę gyventi tuščioje plikoje Klaipėdoje...
28 Zaneta
Sustokite kirsti medzius gatvese! Tai puosmena musu miesto. Norite daryti kazka naujo, tai kurkite tai apeidami miesto medzius ir zeldinkite papildomus, laisvus plotus.
29 Jelena
Valdzia, pradekite mus girdeti!!! Mes jus isrinkom! Noriu gyventi graziame zaliame mieste, o ne tarp betono...
30 Jurgita
Išsaugoti esamus želdynus. O ne švaistyti lėšas"naujoms sakuroms"

Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės (759)

Inga. Adresuota: LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

Labai prašome jūsų pasirašyti peticiją-atvirą laišką LR Seimui, Vyriausybei, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuriame reikalaujama paramos grožio sektoriui,  ypatingai nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės.   COVID-19 pandemija smarkiai paveikė visą grožio sektorių. Grožio paslaugos uždraustos ir salonai uždaryti antrą kartą nuo 2020 m. gruodžio 16 dienos.   Šiuo sudėtingu metu individualia veikla besiverčiantys žmonės gauna 257€ subsidiją. Grožio  srities specialistams individuali veikla beveik visada yra jų pagrindinė veikla, bei vienintelės asmens pajamos. Specialistai nuomojasi patalpas, kuriose dirba, o teikiama 257€ parama dažnu atveju nepadengia net patalpų nuomos ir išlaikymo kaštų.   Subsidija patalpų nuomai nebeteikiama nuo 2020 m gruodžio mėn. 1 dienos.   Susidarė nepriimtina situacija, kai grožio specialistai, šiuo karantino laikotarpiu sustabdžius veiklą, liko be pajamų pragyvenimui.   Pajamų praradimas kelia tiesioginę grėsmę gyvenimo kokybei ir kosmetologams, kirpėjams, manikiūristams, permanentinio makiažo meistrams ir visiems kitiems grožio srities specialistams. Pažymėtina, kad daugelis iš jų ir iki šios pandemijos nebuvo užtikrinti savo finansine gerove bei socialinėmis garantijomis.   Individuali veikla yra įprasta veiklos forma, kai veiklą vykdo vienas žmogus, susikurdamas sau darbo vietą, ir įprastomis veiklos sąlygomis nereikalaujanti ir negaunantis jokios paramos. Todėl esant karantino sąlygoms ir pereinamajame laikotarpyje reikalaujame lygiateisiškumo, adekvačios paramos skyrimo dekoratyvinės ir higieninės kosmetikos bei grožio srities specialistams, bent tais pačiais principais, kaip subsidijuojami pagal darbo sutartis dirbantys žmonės, šiuo sunkiu metu esantys prastovose (šiuo metu Valstybės subsidija prastovose atsidūrusiam asmeniui siekia 910,5€). Taip pat prašome atnaujinti subsidijas patalpų nuomai.   Šia peticija kreipiamės į LR Seimą, Vyriausybę, Ekonomikos ir inovacijų ministeriją ragindami imtis neatidėliotinų bendrų veiksmų, kad būtų sušvelnintos neigiamos COVID-19 krizės pasekmės grožio sektoriui, ypač individualia veikla besiverčiantiems meistrams.  

Dėl sankcijų panaikinimo sanatorijai “Belorus” Druskininkuose (437)

Sanatorijos. Adresuota: Lietuvo Respublikos seimas ir vyriausybė

VšĮ sanatorija „Belorus“ – gydymo ir reabilitacijos paslaugas vaikams ir suaugusiesiems teikianti įstaiga, veikianti nuo 1946 m. Gruodžio mėnesį mūsų įstaigai nepamatuotai buvo pritaikytos ES sankcijos, dėl to buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos ir beveik 400 žmonių atsidūrė nežinioje. Šiuo metu LR Seime priimamos įstatymo pataisos, kurios mums neužtikrina jokio ateities garanto ar stabilumo – tik bedarbio pašalpą. Sieksime, kad ES sankcijų taikymas mūsų įstaigai būtų dar kartą peržiūrėta ir neabejojame, kad Europos Taryba yra numačiusi išimtis. Pandemijos laikotarpis ypatingai sunkus – darbuotojai yra prastovose ir kiekvieną mėnesį gaunama suma, siekianti kiek daugiau kaip 400 eurų, jiems yra vienintelis pragyvenimo šaltinis. Todėl siūlome, kad sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gautų visas darbuotojams priklausančias garantijas ir paramą karantino bei ekstremalios situacijos laikotarpiu. Išsaugokime sanatoriją ir beveik 400 darbo vietų Druskininkų žmonėms!

Atliekų tvarkymo įmonei Kairių miestelyje NE (125)

R.Pumputienė. Adresuota: Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Aplinkos ministerija, Šiaulių rajono savivaldybė, Kairių seniūnija

Nepritariame UAB "Virginijus ir Ko" pateiktai nepavojingų atliekų tvarkymo įmonės PVSV ataskaitai, kuri parengta formaliai ir neatsakingai, pritraukiant prie leistinų higienos normų. Nepritariame nustatomos sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) riboms, kuri sutampa su įmonės teritorijos ribomis, juntamas stiprus fizinis ir psichologinis poveikis. 100 m SAZ zonoje yra 29 gyvenamosios paskirties sklypai, iš jų 16-oje stovi gyvenamieji namai. 300 m SAZ zonoje yra 71 gyvenamosios paskirtie sklypai, iš jų 53-juose stovi gyvenamieji namai. poveikis juntamas ir toliau už nurodytų zonų ribų SAZ - gyvenamoji statyba negalima. Įmonė negirdi, MŪSŲ, žmonių nerimo ir gudrumu plečia veiklą, stato plastiko deginimo monstrą, kuris į aplinką išmes toksines medžiagas, kvapą, kels triukšmą visą parą, o "išvalytą vandenį" išleis į gamtinę aplinką. Reikalaujame stabdyti aplinką teršiančią veiklą arba įmonę iškelti toliau nuo apgyvendintos teritorijos.

Dėl Juodkrantės oficialaus nudistų paplūdimio įteisinimo (72)

Lietuvos. Adresuota: Neringos miesto savivaldybei

Neringos miesto savivaldybės prašome įteisinti Juodkrantės nudistų paplūdimį, nes: 1. Atižvelgiant į Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detalųjį planą (patvirtintą Neringos savivaldybės tarybos 2013 m. Vasario 21 d. sprendimu Nr. T1-48 „Dėl Juodkrantės pajūrio rekreacinės zonos detaliojo plano patvirtinimo“) nudistų paplūdimys nurodomas konkrečioje vietoje (pietinėje Juodkrantės paplūdimio dalyje), 200 m. Ilgio. Atkreipiame dėmesį, kad iš viso Juodkrantė turi net 2470 m. ilgio paplūdimio zoną; 2. Vasarą Juodkrantėje nudistai poilsiauja Naglių gamtos rezervato teritorijoje, tai tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį. Poilsiautojai įsikuria už apsauginio kopagūbrio esančiame paplūdimyje, taip šiurkščiai pažeidinėja rezervato režimą (https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/rezervata-neringoje-uzpludo-nuogaliai-1641035/). Įteisinus Juodkrantės nudistų paplūdimį, nudistai nebesilankytų Naglių gamtos rezervato teritorijoje ir taip būtų apsaugotas rezervatas nuo poilsiautojų; 3. Norint išvengti nesusipratimų dėl saugomų teritorijų pažeidinėjimų, būtina įrengti oficialų Juodkrantės nudistų papludimį, nes žmonėms to reikia ir ne kartą buvo jau išreišktas poreikis; 4. Juodkrantės, kai kurie gyventojai ir turistai, nesant įteisinto nudistų paplūdimio ir neinantys į rezervato teritoriją, važiuoja į Nidos nudistų paplūdimį, pirmyn ir atgal, nuvažiuodami 64 km ir taip transportu teršdami Kuršių Neriją; 5. 2020 m. Neringos lankytojų apklausos rezultatais patraukliausi paplūdimiai yra Nidos nudistų paplūdimys ir Juodkrantės nudistų paplūdimys. Saugiausi paplūdimiai yra Juodkrantės nudistų paplūdimys ir Juodkrantės centrinis paplūdimys. Juodkrantės nudistų paplūdimys tapo patraukliausias ir saugiausias Neringos paplūdimys, tačiau jis nėra įteisintas; 6. Lietuvoje nudistų vis daugėja, tai įrodo ir Vilniuje 2020 m. birželio 1 d. oficialiai atidarytas Valakampių nudistų paplūdimys, kuriame vasarą ilsėjosi daugybė žmonių.