Išsaugokime Klaipėdos medžius

Remdamiesi Konstitucijos laiduojama piliečių teise kreiptis į valdžios institucijas, suinteresuotos visuomenės iniciatyva teikiame peticiją Klaipėdos miesto savivaldybei ir Lietuvos Respublikos Seimui, reikalaudami stabdyti beatodairišką medžių kirtimą Klaipėdoje. Miestas yra mūsų namai, o medžiai – svarbi daugiafunkcinė jo dalis. Dažnam miesto gyventojui parkai ir skverai yra vienintelės miesto vietos, kuriose galima atkurti fizinę ir emocinę sveikatą, pagerinti savijautą. Mes prieštaraujame, kad būtų iškirsti suaugę sveiki medžiai. Mes palaikome žalio miesto idėją, kurios dabar brutaliai nesilaikoma, o mūsų pinigai eikvojami miesto gamtai niokoti. Mes giname ne atvežtinius ir „miestui pritaikytus” medelius, bet genetiškai Lietuvai artimus ir brandžius medžius, kurie dar gali augti metų metus.
Mes reikalaujame:
1. Nedelsiant sustabdyti medžių kirtimą Klaipėdoje.
2. Visus projektus, kurie būtų susiję su viešųjų erdvių rekonstrukcija bei medžių kirtimu, nuo idėjos pristatymo, pateikti derinant su visuomene – tiesiogiai informuojant bei įtraukiant į sprendimų priėmimą.
3. Prieš vykdant viešųjų miesto erdvių rekonstrukcijas įvertinti ir pateikti kiekvieno medžio būklę ir jos analizę, kuri būtų kruopščiai patikrinta prieš išduodant leidimus kirsti medžius. Sergantys medžiai užsienio valstybėse nėra šalinami, bet yra gydomi; prašome taikyti Klaipėdoje šią praktiką.
4. Vadovautis ES suformuota medžių saugojimo praktika miesto erdvėse, taikant Orhuso konvenciją bei Europos kraštovaizdžio konvenciją.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Vilma Kaz... Prašau, nekirskit medžių... Mes visi uždusime palikę gyventi tuščioje plikoje Klaipėdoje...
2 Zaneta .Z... Sustokite kirsti medzius gatvese! Tai puosmena musu miesto. Norite daryti kazka naujo, tai kurkite tai apeidami miesto medzius ir zeldinkite papildomus, laisvus plotus.
3 Jelena Kos... Valdzia, pradekite mus girdeti!!! Mes jus isrinkom! Noriu gyventi graziame zaliame mieste, o ne tarp betono...
4 Jurgita Dru... Išsaugoti esamus želdynus. O ne švaistyti lėšas"naujoms sakuroms"
5 Darius Mil... PASODINKIT 100 MEDŽIŲ, PRIEŠ NUKERTANT VIENĄ MEDĮ
6 Kęstutis Anu... Mieste naikinami medžiai, o už miesto - miškai. Apginsime medį mieste, gal kada apginsime ir miškus už miesto.
7 Dalija Bul... Išsaugokime Lietuvos medžius savo vaikams ir anūkams
8 Giedrė Bal... medžiai mūsų oras ne tik dėl grožio gi.. kaip nesuprantam.. kad mes nukentėsim patys..
9 virginija jur... Nukirsti galima per keletą minučių, auginti medį iki normalios lajos reikia metų metais
10 Stasys Žyg... Pritariu! Būtina sustabdyti tą barbarizmą, nes gamta dažniausiai to nedovanoja.