Dėl Seimo nario Povilo Urbšio elgesio

Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijai
Lietuvos Respublikos Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai

2016 metų LVŽS rinkiminėje programoje „Darni Lietuva“ motinystė buvo akcentuojama kaip vienas kertinių ramsčių, o gimęs vaikas – vertybė ne tik tėvams, bet ir valstybei. Programa teigė, kad visuomenėje labai svarbu skleisti gyvybės kultūrą.

Šiuos gražius žodžius nubraukia LVŽS frakcijai priklausančio Seimo nario Povilo Urbšio elgesys, kuris 2017 metų lapkričio 9 dieną Seimo posėdyje pareikalavo, kad įstatymo projektą dėl embrionų saugojimo pateiktų ne vaiko besilaukianti parlamentarė, o koks nors kitas Seimo narys.

Toks Seimo nario poelgis yra ne tik neetiškas ir įžeidžiantis visas Lietuvos moteris, bet ir galimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį, užtikrinantį lygias galimybes visiems asmenimis.

Seimo nario paaiškinimas, esą jis norėjęs apsaugoti parlamentarę bei LVŽS frakcijos Seime seniūno Ramūno Karbauskio pateisinimas, kad Povilas Urbšys „toks yra ir toks jo charakteris“ yra nepakankami ir neadekvatūs.

Todėl mes, pasirašiusieji šią peticiją, reikalaujame Seimo Etikos ir procedūrų komisijos principingai įvertinti Seimo nario Povilo Urbšio elgesį, o LVŽS frakcijos Seime – ne tik žodžiais atsiriboti nuo Povilo Urbšio, bet ir pašalinti jį iš frakcijos.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Jonas, L... Panašu, kad P. Urbšys nesuprato leptelėdamas, o, susidūręs su pasipiktinimo lavina, juokingai dangsto savo bukumą.Gėda, kad Seime tokios personos. Ir jis-ne vienintelis-akivaizdu!
2 Kristina B... Žmogus atstovaujantis visuomenę negali diskriminuoti kito asmens. Mano nuomone tai yra visiška diskriminacija.
3 A. L... Žmogui, kuris mano, kad gali bet seimo narį tyldyti ir savo šlykščius veiksmus piešiantį kaip altruistišką poelgį, yra ne vieta LR seime.
4 Irena V... Niekas neturi teises taip elgtis. Laikas jau ivertinti ne vien ji,
5 Albertas D... Per silpnas reikalavimas - pašalinti iš frakcijos. Reikia kelti reikalavimą - apkalta ir pašalinimas iš Seimo - gal po truputį imtų formuotis visuomenėje vertybinė orientacija.
6 Patrikas Š... Nepateisinamas elgesys, negali tokie žmonės reprezentuoti mūsų seime
7 Ligita G... P.Urbsio pasisakymas paniekina ir pazeidzia Lietuvos moteris ir Konstitucija
8 Mindaugas M... Pilnai palaikau peticijos tekstą ir esmę. Žmogus privalo galvoti, ką kalba.
9 Rimtas N... Ne Seimas, bet cirkas, kurio atlikėjai neturi nei lašo profesionalumo
10 Indraja V... Urbšio pasisakymas - akivaizdus tarptautinio pamatinio diskriminavimo draudimo principo pažeidimas, taip pat prieštaraujantis ir LR Konstitucijai.
11 A.Vidugiris ... manau,kad gerb.P.Urrbsys yra truuuuuuputi neadekvatus
12 Tapinas P... Man patinka peticijaz pasirasyti ir but kartu su kitais, neturonciais daugiau ka gyvenime veikti. Vaflistai
13 Karolina N... Liūdna ir gėda, kad seime vis dar yra tokių žmonių.
14 Algirdas J... XIX-ojo amžiaus mužikiškam mąstymui - ne vieta XXI-ojo šimtmečio LR Seime
15 Juste E... jei ponas man leis pasirasyti... visgi neigiamos emocijos uzpuole beklausant jo pezalu...
16 Laima S... Urbšys jau ne pirmą syk žemina ne tik Seimą, bet ir visą valstybę savo žodžiais ir darbais. Jis parazitas ant Lietuvos kūno.
17 Valdas Ž... Apkaltos procesas yra būtinas šitam seimo nariui.
18 Virginija Ž... Urbšys kiaulė (kaip šauksi, taip atsilieps). Dar labai norėčiau pasirašyti dėl Pūko.
19 E. K... Reikia IQ ar pan testo renkant seimo narius, nepraejai - ate
20 Alma P... seime panašių nemažai,bet Urbšis nuo vyriško pasiputimo netelpą i savisaugos riemus
21 Mandras P... komunistai, nacistai, tapinzbergiai- jokio skirtumo
22 Kristina S... Taip sutrikdyti daugkartinę pasaulio, Europos čempionę, ir labai stablią asmenybę, reikia "sugebėti". Čia turbūt kokiespecapmokymai, o gal tai eina iš šeimos-garsus tarpukario ministras išdaviku buvo.
23 Rimvydas V... Urbšys - tikras lūzeris. Gėdingai žlugo ir jo organizuotas Panevėžio konservatoriaus puolimas.
24 Giedrė Č... Siūlyčiau Parlamente nagrinėti įstatymų turinį. Iki šiol to beveik nematome.
25 Vladimir S... It seems you are missing more then the X chromoso m
26 Karolina V... Gėda, jog gyvendami XXI a., būdami Europos Sąjungos dalimi, kurios viena iš saugomu vertybių yra žmogaus teisės, susiduriame su tokiu SEIMO NARIO požiūriu...
27 Simoas J... Pono Urbšio komentarai kenkia seimo reputacijai, delegitimizuoja teisinę valstybės santvarką ir prieštarauja konstitucijai.
28 Lijana V... Sitoks sesismas yra tesiog nepriimyinas, tokie nekompetetingi asmenys neturetu sedeti seime, Geda !!
29 Saulius Š... Poviliukas man nepatinka nuo Mantuko istorijos ir šnekų apie jo rūpestį soc. padėtimi.
30 Arūnas T... Abejoju ar šitas seimas sugebės išsivalyti nuo tokių, atsiprašant, intelektualų. Gal reikia pagalbos iš visuomenės kviečiant į akciją?

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.