Dėl Seimo nario Povilo Urbšio elgesio

Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijai
Lietuvos Respublikos Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai

2016 metų LVŽS rinkiminėje programoje „Darni Lietuva“ motinystė buvo akcentuojama kaip vienas kertinių ramsčių, o gimęs vaikas – vertybė ne tik tėvams, bet ir valstybei. Programa teigė, kad visuomenėje labai svarbu skleisti gyvybės kultūrą.

Šiuos gražius žodžius nubraukia LVŽS frakcijai priklausančio Seimo nario Povilo Urbšio elgesys, kuris 2017 metų lapkričio 9 dieną Seimo posėdyje pareikalavo, kad įstatymo projektą dėl embrionų saugojimo pateiktų ne vaiko besilaukianti parlamentarė, o koks nors kitas Seimo narys.

Toks Seimo nario poelgis yra ne tik neetiškas ir įžeidžiantis visas Lietuvos moteris, bet ir galimai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnį, užtikrinantį lygias galimybes visiems asmenimis.

Seimo nario paaiškinimas, esą jis norėjęs apsaugoti parlamentarę bei LVŽS frakcijos Seime seniūno Ramūno Karbauskio pateisinimas, kad Povilas Urbšys „toks yra ir toks jo charakteris“ yra nepakankami ir neadekvatūs.

Todėl mes, pasirašiusieji šią peticiją, reikalaujame Seimo Etikos ir procedūrų komisijos principingai įvertinti Seimo nario Povilo Urbšio elgesį, o LVŽS frakcijos Seime – ne tik žodžiais atsiriboti nuo Povilo Urbšio, bet ir pašalinti jį iš frakcijos.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras
1 Jonas,
Panašu, kad P. Urbšys nesuprato leptelėdamas, o, susidūręs su pasipiktinimo lavina, juokingai dangsto savo bukumą.Gėda, kad Seime tokios personos. Ir jis-ne vienintelis-akivaizdu!
2 Kristina
Žmogus atstovaujantis visuomenę negali diskriminuoti kito asmens. Mano nuomone tai yra visiška diskriminacija.
3 A.
Žmogui, kuris mano, kad gali bet seimo narį tyldyti ir savo šlykščius veiksmus piešiantį kaip altruistišką poelgį, yra ne vieta LR seime.
4 Irena
Niekas neturi teises taip elgtis. Laikas jau ivertinti ne vien ji,
5 Albertas
Per silpnas reikalavimas - pašalinti iš frakcijos. Reikia kelti reikalavimą - apkalta ir pašalinimas iš Seimo - gal po truputį imtų formuotis visuomenėje vertybinė orientacija.
6 Patrikas
Nepateisinamas elgesys, negali tokie žmonės reprezentuoti mūsų seime
7 Ligita
P.Urbsio pasisakymas paniekina ir pazeidzia Lietuvos moteris ir Konstitucija
8 Mindaugas
Pilnai palaikau peticijos tekstą ir esmę. Žmogus privalo galvoti, ką kalba.
9 Rimtas
Ne Seimas, bet cirkas, kurio atlikėjai neturi nei lašo profesionalumo
10 Indraja
Urbšio pasisakymas - akivaizdus tarptautinio pamatinio diskriminavimo draudimo principo pažeidimas, taip pat prieštaraujantis ir LR Konstitucijai.
11 A.Vidugiris
manau,kad gerb.P.Urrbsys yra truuuuuuputi neadekvatus
12 Tapinas
Man patinka peticijaz pasirasyti ir but kartu su kitais, neturonciais daugiau ka gyvenime veikti. Vaflistai
13 Karolina
Liūdna ir gėda, kad seime vis dar yra tokių žmonių.
14 Algirdas
XIX-ojo amžiaus mužikiškam mąstymui - ne vieta XXI-ojo šimtmečio LR Seime
15 Juste
jei ponas man leis pasirasyti... visgi neigiamos emocijos uzpuole beklausant jo pezalu...
16 Laima
Urbšys jau ne pirmą syk žemina ne tik Seimą, bet ir visą valstybę savo žodžiais ir darbais. Jis parazitas ant Lietuvos kūno.
17 Valdas
Apkaltos procesas yra būtinas šitam seimo nariui.
18 Virginija
Urbšys kiaulė (kaip šauksi, taip atsilieps). Dar labai norėčiau pasirašyti dėl Pūko.
19 E.
Reikia IQ ar pan testo renkant seimo narius, nepraejai - ate
20 Alma
seime panašių nemažai,bet Urbšis nuo vyriško pasiputimo netelpą i savisaugos riemus
21 Mandras
komunistai, nacistai, tapinzbergiai- jokio skirtumo
22 Kristina
Taip sutrikdyti daugkartinę pasaulio, Europos čempionę, ir labai stablią asmenybę, reikia "sugebėti". Čia turbūt kokiespecapmokymai, o gal tai eina iš šeimos-garsus tarpukario ministras išdaviku buvo.
23 Rimvydas
Urbšys - tikras lūzeris. Gėdingai žlugo ir jo organizuotas Panevėžio konservatoriaus puolimas.
24 Giedrė
Siūlyčiau Parlamente nagrinėti įstatymų turinį. Iki šiol to beveik nematome.
25 Vladimir
It seems you are missing more then the X chromoso m
26 Karolina
Gėda, jog gyvendami XXI a., būdami Europos Sąjungos dalimi, kurios viena iš saugomu vertybių yra žmogaus teisės, susiduriame su tokiu SEIMO NARIO požiūriu...
27 Simoas
Pono Urbšio komentarai kenkia seimo reputacijai, delegitimizuoja teisinę valstybės santvarką ir prieštarauja konstitucijai.
28 Lijana
Sitoks sesismas yra tesiog nepriimyinas, tokie nekompetetingi asmenys neturetu sedeti seime, Geda !!
29 Saulius
Poviliukas man nepatinka nuo Mantuko istorijos ir šnekų apie jo rūpestį soc. padėtimi.
30 Arūnas
Abejoju ar šitas seimas sugebės išsivalyti nuo tokių, atsiprašant, intelektualų. Gal reikia pagalbos iš visuomenės kviečiant į akciją?

Karių, atliekančių privalomąją karinę tarnybą, paleidimas namo savaitgaliais ir švenčių dienomis. (844)

B.. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Kariai, atliekantys privalomąją karinę tarnybą, dėl karantino Lietuvoje nėra išleidžiami net savaitgaliais namo, ir taip jau ketvirtas mėnuo. Kariams jau darosi psichologiškai sunku be namų ir artimųjų. Peticijos tikslas iškovoti, kad kariai savaitgaliais ir šventinėmis dienomis būtų išleisti namo.

Jurbarko smurtautojui - REALIĄ LAISVĖS ATĖMIMO BAUSMĘ! (138)

Centro. Adresuota: Generalinė prokuratūra | Lietuvos Respublikos prokuratūra

Jurbarko prievartautojas negavo realios laisvės atėmimo bausmės, padarius tokį sunkų nusikaltimą prieš merginą. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus už mažesnius nusižengimus žmogui gręsia realus laisvės atėmimas. Sulaikius M.I., jam buvo nustatytas 1,12 promilės girtumas. Tai taip pat sunkinanti aplinkybė. Atsiprašyti taip pat neatsiprašė asmeniškai, tai padarė per savo advokatą ir tai pasak tėvų neatrodė įtikinamai. Raginame Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros kreiptis į Aukščiausią Teismą dėl teisingo nuosprendžio skiriant realią laisvės atėmimo bausmę.

Dėl apšviestų šaligatvių įrengimo Nemėžyje (24)

Indrė. Adresuota: Vilniaus rajono savivaldybė

Mes Nemėžio rajono gyventojai, labai prašome įrengti apšviestą šaligatvi- pesčiųjų- dviratininkų taką Nemėžyje (Baltarusių g - Sirokomlės g) ir pesčiųjų perėjas, kad aplinkiniai gyventojai galėtu saugiai keliauti iki viešojo transporto stotelių, o vaikai iki mokyklos. Nesutvarkyti kelkraščiai verčia pėsčiuosius pažeidinėti eismo taisykles, bei apsunkina eismą vairuotojams. Vaikai - keliaujantys į mokyklą dviračiais, paspirtukais ir pėsčiomis - turi eiti šalikele.

Vilniaus Naujamiesčio rajono žalios zonos išsaugojimas (29)

Tatjana. Adresuota: A.Vivulskio g., Vilnius

Prašome panaikinti šiuo metu patvirtintą 506-osios bendrijos projektą sumažinti kiemą, kuriuo dalijasi namų Muitinės g. 34, A. Vivulskio g. 31 ir 35, Savanorių pr. 6A gyventojai. 506-osios bendrijos nariai didelį kiemą nori sumažinti beveik trečdaliu – medžiais, krūmais apaugusią jaukią kiemo vietą paversti privačia automobilių stovėjimo aikštele. Nepaisant to, kad bendrijos sprendimas yra legalus, mes, bendro kiemo kaimynai, manome, kad jis yra prieštaraujantis mūsų sveikatai ir gerovei. Šis kiemas pritraukia daugybę įvairių žmonių. Šiltuoju metų sezonu ant suoliukų pilna bendraujančių senjorų, vasaros stovyklų vaikų, mažylius prižiūrinčių tėvų, žaidyvietėje ir ant žolės nuolat dūksta vaikai, paaugliai žaidžia futbolą, kiemas atviras, gyvas, bendraujantis, jungiantis. Mūsų kvartalo senjorai ir neįgalieji praleidžia nemažai laiko šiame kieme, nes neturi galimybės nueiti iki Vingio parko. Aplinkinių kiemų aikštelės uždaros, rakinamos, betonuotos, todėl čia suplūsta daugybė naujamiestiečių. Vis daugiau Europos miestų mažina automobilių kiekį, kuria žalias erdves gyventojams, didina parkų, žaidyviečių plotus. Norint pagerinti daugiabučių gyventojų fizinę ir psichinę sveikatą, kiemuose įrengiamos sporto aikštelės, suoliukai, sodinami krūmai ir augalai. Džiaugdamiesi jūsų moderniu projektu ,,Mažiau ratų-daugiau batų!“, tikimės palaikymo ir prašome apsaugoti mūsų kiemo žalią erdvę – neleisti jos dalies paversti automobilių stovėjimo aikštele.