Nesutinku, kad alkoholis neparduodamas nuo 18m.

551 PARAŠAI

Kategorija:

Kreipiuosi į Lietuvos Respublikos seimą, dėl alkoholio kontrolės įstatymo , kuris įsigaliojo nuo 2018m. sausio 1d. Nesutinku ir prieštarauju, kad alkoholis neparduodamas nuo 18m. Visų pirmą, nuo 18metų yra pilnametis, LR pilietis, kuris jau pats SAVARANKIŠKAI gali SPRĘSTI, PRIIMTI SPRENDIMUS ir ATSAKYTI UŽ SAVO VEIKSMUS.Pavyzdžiui, jeigu aš esu pilnametė ir atsakau už save, tai kodėl aš negaliu, pvz. 19metų legaliai išgerti per savo vestuves taurę šampano? Antra, taip Jūs pažeidžiate mūsų laisvę rinktis, diskriminuojate aštuoniolikmečius ir devyniolikmečius(pilnamečius žmones), nes Jūs verčiate juos jaustis NEPILNAVERČIAIS suaugusiais žmonėmis, nes asmenys nuo 18metų kaip ir legalūs kitų teisių atžvilgiu, bet alkoholio teisėmis nelegalūs, kur čia logika? Atsižvelgiant į alkoholizmo padėtį Lietuvoje, aštuoniolikmetis ar devyniolikmetis tiek NEPAJĖGIA IŠGERTI, kiek išgeria vyresni suaugę asmenys, ypač tie, kurie gyvena kaimuose. Lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis,silpnas alkoholis parduodamas nuo 18metų, o stipresni jau vyresnio amžiaus, o Lietuvoje 18 ar 19 metų asmuo net negali nusipirkti ,,de-light''ar,,radler'', kuriuose apskritai yra labai maža koncentracija alkoholio. Šis išleistas įstatymas akcentuojant amžiaus cenzą prieštarauja logikai.Siūlau lygiuotis į ES, pakeičiant amžiaus cenzą nuo 18m. silpniesiems alkoholinims gėrimams ir apibrėžti alkoholio laipsnių ribą, pvz. nuo 1 iki 10 laipsnių galėtų nusipirkti nuo 18 metų, nuo 11 laipsnių- nuo 20metų. Labai noriu, kad Jūs mane suprastumėte ir atsižvelgtumėte į šią peticiją.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Darja Mel... man vestuves po puses metu, o as net negaliu sampano nupirkt!!!!!!!!!
2 Jovita Bog... Nesutinku su tuo, kad alkoholi ne parduoda nuo 18 metų!
3 Vardenis Pav... Kaip į kariuomenę tai piliečio pareiga nuo 19 metų.
4 Tadas Ruz... Įstatymas yra tikrai nesomoningas, nes jis nieko nepakeis
5 Greta Vai... Diskriminacija, 18mečiai yra pilnamečiai žmonės atsakingi už savo veiksmus šis įstatymas yra nelogiškas.
6 Neda Šmi... Visiškai sutinku! Tai yra nesąžininga jog mes 18-19metu jaunuoliai esame laikomi nepilnaverčiais LR gyventojais!
7 Monika Jon... Didziausia nesamone kokia tik buvo kada nors sugalvota, negi 20-meciai asmenys nedaro konfliktu
8 Dovydas Nav... Alkoholis turėtų būti parduodamas asmenims nuo 18 metų.
9 Arnas Mar... Kadangi man 20 ir manes tai neliečia, problemu neturiu, bet vistiek manau kad jau didesnės nesamonės nebeimanoma sugalvot. DEBILAI!
10 Marijonas. Jaz... Visiskai nelogiska pusantru metu galejau pirkt o dabar negaliu.. Retai geriu ar perku bet vistiek nesamone..