Nesutinku, kad alkoholis neparduodamas nuo 18m.

552 PARAŠAI

Kategorija:

Kreipiuosi į Lietuvos Respublikos seimą, dėl alkoholio kontrolės įstatymo , kuris įsigaliojo nuo 2018m. sausio 1d. Nesutinku ir prieštarauju, kad alkoholis neparduodamas nuo 18m. Visų pirmą, nuo 18metų yra pilnametis, LR pilietis, kuris jau pats SAVARANKIŠKAI gali SPRĘSTI, PRIIMTI SPRENDIMUS ir ATSAKYTI UŽ SAVO VEIKSMUS.Pavyzdžiui, jeigu aš esu pilnametė ir atsakau už save, tai kodėl aš negaliu, pvz. 19metų legaliai išgerti per savo vestuves taurę šampano? Antra, taip Jūs pažeidžiate mūsų laisvę rinktis, diskriminuojate aštuoniolikmečius ir devyniolikmečius(pilnamečius žmones), nes Jūs verčiate juos jaustis NEPILNAVERČIAIS suaugusiais žmonėmis, nes asmenys nuo 18metų kaip ir legalūs kitų teisių atžvilgiu, bet alkoholio teisėmis nelegalūs, kur čia logika? Atsižvelgiant į alkoholizmo padėtį Lietuvoje, aštuoniolikmetis ar devyniolikmetis tiek NEPAJĖGIA IŠGERTI, kiek išgeria vyresni suaugę asmenys, ypač tie, kurie gyvena kaimuose. Lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis,silpnas alkoholis parduodamas nuo 18metų, o stipresni jau vyresnio amžiaus, o Lietuvoje 18 ar 19 metų asmuo net negali nusipirkti ,,de-light''ar,,radler'', kuriuose apskritai yra labai maža koncentracija alkoholio. Šis išleistas įstatymas akcentuojant amžiaus cenzą prieštarauja logikai.Siūlau lygiuotis į ES, pakeičiant amžiaus cenzą nuo 18m. silpniesiems alkoholinims gėrimams ir apibrėžti alkoholio laipsnių ribą, pvz. nuo 1 iki 10 laipsnių galėtų nusipirkti nuo 18 metų, nuo 11 laipsnių- nuo 20metų. Labai noriu, kad Jūs mane suprastumėte ir atsižvelgtumėte į šią peticiją.

Pasirašyti peticiją

# Vardas Komentaras Miestas Pasirašymo data
1 Darja M... man vestuves po puses metu, o as net negaliu sampano nupirkt!!!!!!!!!
2 Jovita B... Nesutinku su tuo, kad alkoholi ne parduoda nuo 18 metų!
3 Vardenis P... Kaip į kariuomenę tai piliečio pareiga nuo 19 metų.
4 Tadas R... Įstatymas yra tikrai nesomoningas, nes jis nieko nepakeis
5 Greta V... Diskriminacija, 18mečiai yra pilnamečiai žmonės atsakingi už savo veiksmus šis įstatymas yra nelogiškas.
6 Neda Š... Visiškai sutinku! Tai yra nesąžininga jog mes 18-19metu jaunuoliai esame laikomi nepilnaverčiais LR gyventojais!
7 Monika J... Didziausia nesamone kokia tik buvo kada nors sugalvota, negi 20-meciai asmenys nedaro konfliktu
8 Dovydas N... Alkoholis turėtų būti parduodamas asmenims nuo 18 metų.
9 Arnas M... Kadangi man 20 ir manes tai neliečia, problemu neturiu, bet vistiek manau kad jau didesnės nesamonės nebeimanoma sugalvot. DEBILAI!
10 Marijonas. J... Visiskai nelogiska pusantru metu galejau pirkt o dabar negaliu.. Retai geriu ar perku bet vistiek nesamone..
11 Martynas A... Sukurtas istatymas visiskai neatitinka realybės...
12 Nojus K... Jei jau galim tuoktis, vaikus darytis, tai kodel negalim ir nueiti i barus?...
13 Janulevičiūtė E... Šiaip tai gyvenam laisvoj šaly ir jei jau galim žūt vardan Tėvynės(tarnaut) tai turėtume ir turėti teisę nueiti į barą ar dar kažkur;)
14 Rūta B... Kas gėrė tas gers. Ir nesvarbu ar tau 15, 17 ar 18 metu. Man tuoj 19 ir nejaugi negaliu isgerti vyno ar šampano per savo tetos vestuves? Seimūnai lyg be smegenu.. Nepagalvoja apie pasėkmes..
15 K.Mankevič ... Prieštarauju kad alkoholis yra neparduodamas asmenims nuo 18 metų.
16 Dovilė P... Pilnamečiai iki 20m. Turi teise išgerti iki 10laips alkoholinius gėrimus, dėl stipresnių draudimo pritariu
17 Gabrielė S... Įstatymas nieko nepakeis; kas norės, tas įsigys iš kitų asmenų. Tad beprasmiška daryti tokias nesąmones. :)
18 Eimantas S... Esu pilnametis,taçiau nesijauçiu pilnaverciu ir per sventes,su savo seima,negalesiu isgerti taure sampano,nes ne duok Dieve reikes iseiti ì kiema ir sustabdis Policija.
19 Rokas i... Galiu tuoktis, bet negaliu gerti sampano per savo vestuves?
20 Eglė R... Va čia tai logiškai pamastyta. Mez diskriminuojami ir akcentuojami kaip didžiausi alkoholikai, nors daug vyresni labai daug geria.
21 E.Brazlauskaitė ... Mano nuomonė nuo 20-ties metų turėtų būti parduodami tik stiprieji gėrimai
22 Gabrielė K... Galėtu bent iki 13 laipsniu buti 18m. Jei Lietuvoje negaus tai visai prie pat yra Latvija
23 Mantas B... Skansinavijoje gal ir nuo 20 STIPRUS alkoholis, bet Vokietijoje alus nuo 16
24 Vardenis S... Neigiamai priimu šį įstatyma. Kas norės , tas iš latvijos parsiveš gėrimu...
25 Evelina J... Visiškas absurdas tokie įstatymai, draudimas nieko nepakeis, jei pirko ir pirks, jei gėrė ir gers. Be reikalo draudimai išleisti.
26 Klaidas L... Jei už tėvyne galiu mirt kodėl negaliu už ją taurės pakelt
27 Samanta J... Pritariu bei siūlau išvis panaikinti įstatymą, draudžiantį pirkti ir vartoti alkoholį piliečiams, neturintiems 20 metų.
28 Evaldas K... Visiškai sutinku,kad silpnas alkoholis būtų parduodanas nuo 18 metų. Dar kartą noeiu akcentuoti jog pagroviais jaunuolio besivartančio nuo alkoholio,nerasit. Atkreipkit dėmesį į vyresniuosius.
29 Eimantas P... Jeigu tuoktis nuo 18m galima.. tai ka aš per savo vestuvea net šampano negaliu atsigert? Fucking Lirtuva
30 Kornelijus L... Pritariu visiškai! Pagrindinė problema ne jauni žmonės, jie nueina į barus išgeria vieną kitą stikliuką ar alaus bokalą, o dabar nieko. Geda merginos prasyt, kad alaus nupirktu, nes pats pilnametis...

Prašymas atšaukti likusius mokslo metus.

Ž. Vaitkus. Adresuota: Lietuvos Respublikos seimas

Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybė prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta" nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra per 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu. Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases. „Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai

Prašymas atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus.

S. Kaunelis. Adresuota: LIetuvos Respublikos seimas

Dėl susiklosčiusios situacijos (Covid-19 viruso) Lietuvos Respublikos abiturientai kreipiasi į vyriausybę su prašymu atšaukti 2020 metų Valstybinius Brandos egzaminus, savo prašymą grindžiame toliau išvardintais argumentais: Nuotolinis mokymas nesuteiks tokios pačios mokymosi kokybės kaip mokymas gyvai. Dauguma mokytojų yra senyvo amžiaus žmonės, kurie jei ir turi priėjimą prie nuotolinio mokymosi priemonių, tikrai nėra pajėgūs jomis adekvačiai operuoti. Tad iš nuotolinio mokymo, geriausiu atveju telieka nuotoliniu būdu perteikti namų darbai, be jokio dėstymo elemento. Natūraliai kyla klausimas: ar mokiniai pasiruoštų egzaminams, jei atėję į ugdymo įstaigas tegautų užduotis, be jokio paaiškinimo kaip jas atlikti? Egzaminų nukėlimas sukelia abiturientas papildomą stresą. Stresas, kaip žinoma ir taip stiprus faktorius, kuris įtakoja mokinių pasiekimus egzaminų metu, būtų tik dar labiau sustiprintas neužtikrintumo dėl žinių, įgytų atliekant pasiruošimą namų salygomis, bei dėl suspausto egzaminų grafiko. Šių veiksnių įtakotas streso faktorius, smarkiai atsilieptų abiturientų rezultatams. Vasaros vidurys nėra tinkamas egzaminų laikymui dėl laiko sąlygų, mat ugdymo įstaigos nėra pritaikytos operuoti vasaros metu, jose nėra sistemų, kurios užtikrintų darbui tinkamą temperatūrą. Nekyla abejonių, kad karštis tikrai neigiamai prisidėtų prie ir taip demoralizuotų abiturientų stovio. Stojimai į universitetus galėtų būti vykdomi pagal mokinių III-IV klasių vidurkius, nes dažniausiai vidurkiai yra panašūs į egzaminų išlaikymo rezultatus, mokiniai dirbdami nuotoliniu būdu galėtų gauti įvertinimus. Priešingu atveju nepasiruošę, streso apimti ir karščio veikiami abiturientai egzaminus išlaikytų žymiai praščiau nei leidžia jų tikrieji sugebėjimai. Toks jų žinių vertinimas būtų neadekvatus ir amoralus, didžiai neteisingas jaunosios kartos atžvilgiu.